Komando Er Miktat Beder - Şehit Komando Er Miktat Beder - Miktat Beder Kimdir - Miktat Beder Hakkında - Miktat Beder Biyografi

Miktat Beder
Trabzonun Arsin İlçesi Çiçekli Köyü Nufusuna Kayıtlı
Diyarbakır'da bugün şehit olan dokuz askerden biri olan Trabzonlu piyade komando er Miktat Beder'in Arsin ilçesi Çiçekli köyündeki evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Arsin Kaymakam Vekili Mustafa Adil Tekeli, aileyi ziyaret ederek baş sağlığı diledi.Acı haberi Rize'de çalıştığı inşaatta öğrenen ve gözyaşları içinde köyündeki evine gelen demirci ustası baba Mustafa Beder, eşi Fatma ve oğulları Murat (16) ve Bülent Beder (19) ile uzun süre gözyaşı döktü. Anne Fatma Beder'in feryatları yürekleri dağladı. Askere 1988/4 tertip giden ve beş aylık asker olan Miktat Beder'in (21) askere gitmeden önce hiç şehit bulunmayan köyü için "Bu köye Türk Bayrağı'nı ben dikeceğim" dediği öğrenildi.
Beder ailesinin oğulları ile en son 10 gün önce görüştüğü ve bir daha kendisiyle telefonda görüşemediği öğrenildi. Acılı baba Mustafa Beder basın mensuplarının soruları karşısında konuşmakta güçlük çekti.

Şehit Komando Er Miktat Beder ResimleriŞEHİT KOMANDO ER MİKTAT BEDER: 'BU KÖYE BİR BAYRAK DİKECEĞİM' DİYEREK GİTMİŞTİ''

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan komando er Miktat Beder'in 5 aylık asker olduğu bildirildi.

Miktat Beder'in Trabzon'un Arsin ilçesine bağlı Çiçekli köyündeki evine gelen Kaymakam Vekili Adil Tekeli, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yücel Aslanoğlu ve Emniyet Müdürü Bircan Miser, yakınlarına taziyelerini iletti.

Şehit haberinin verildiği sırada Miktat Beder'in annesi Fatma, kardeşleri Bülent (19) ve Murat (15) evde bulunurken, inşaat ustası olan ve Rize'de çalışan babası Mustafa Beder telefonla eve çağrıldı.

Baba Mustafa Beder beklenirken Kaymakam Vekili Tekeli, Üsteğmen Aslanoğlu ve Emniyet Müdürü Miser evden ayrılmadı.

Haberi aldıktan sonra gözyaşlarına boğulan anne Fatma Beder, ''Oğlum askere giderken 'Bu köye bir bayrak dikeceğim'' diyerek gitmişti'' diye ağıt yaktı.

Bir süre sonra eve gelen, gözyaşlarını tutamayan baba Mustafa Beder de bir süredir oğluna telefonla ulaşmaya çalıştığını ama görüşemediğini söyledi.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yücel Aslanoğlu, baba Mustafa Beder'i sarılarak teskin etmeye çalıştı.

Beder ailesinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Miktat Beder'in Kayseri Komando Tugayı'ndaki acemilik döneminin ardından Diyarbakır'da görev yaptığı ve 5 aylık asker olduğu öğrenildi.

Arsin Çiçeki Köyü Miktat Beder - Miktat Beder Çiçekli Köyü

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1486
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 14.05.2009 10:27
Allahım Sizlere sabırlık versin,Allah Rahmet eylesin
Acınız acımızdır.
yusuf beder Tarih: 14.05.2009 09:32
EVLADIMIZIN HAİNLER TARAFINDAN BEDENINI TOPRAGA VERDIK AMA RUHU BIZLERLE BERABERDIR.BIZ GURURLUYUZ BUNU YAPAN HAİNLERİ LANETLE KINIYORUZ CEZALARINI ALLAHTAN BULSUNLAR DEVLETIMIZ SAGOLSUN VAROLSUN.YUSUF BEDER
duygulu43 Tarih: 02.05.2009 07:52
nur içinde yatsın amin
everekli38 Tarih: 30.04.2009 10:13
ALLAH gani gani rahmet eylesin
Hepimizin Başı Saolasun..

Yakınlarına ve sevdiklerine Rabbim sabırlar dilerimm
duygulu43 Tarih: 30.04.2009 10:11
ALLAH gani gani rahmet eylesin :79:
hepimizin başı saolsun
lanet etsin teröristleri