Gelinlik Seçimi - Beden Yapınıza Göre Gelinlik - Vücudunuza Uygun Gelinlikler

Düğün Hazırlıkları Sürecinde Önemli Ayrıntılardan Biri, Gelinlik Bakım Süreci Bir Gelinligin Sizin İçin En Dogrusu Olduguna Nasıl Karar Vereceginiz İse Gerçekten Uzmanlık İster.
Her Gelin Adayı O Özel Günde Mükemmel Görünmek İster,
Hangi Gelinlik Size Daha Yakın ? Detaylarla Gelen Güzellik ! Zarif Ve Çarpıcı Olmak..
En güzel gelinlik pahalı olan değil, sizin vücudunuza uygun, size yakışan gelinliktir. Hayallerin gelinligini bulmak hazine avına çıkmaktan farksızdır.Aklınızdaki Gelinlik modelini çizerseniz onun size uyup uymayacagını bilmek günümüzün gençleri için oldukça zordur. Gelinlik modelinizi en az altı ay önce aramaya başlayınız Gelin dergilerini karıştırarak bilgi edinebilir bir çok püf noktası öğrenebilirsiniz. Bu sezon gelinlik renkleri arasında beyaz modasını geride bırakırken bej, kırık beyaz ve ekruya yöneliyor. Kabarık etekler,Straples, Dar,Yırtmaçlı, Mini modeller, Düz, Drapeli, Piliseli, Dantel Dore İşlemeler üzerine kum incileri, swarovski taşlar,Gümüş Boncuklar, Tüyler, Çiçekler kullanılıyor .Kumaşlar İpekOrganze, Tafta, Saten, Şantung, Fransız danteli, Ziberlin, Kumaşlar tercih ediliyor. Kuyruk bölümü modelli uzun ama gecenin ilerleyen saatlerine dogru çıkarılabilen Özellikte olması isteniyor. Duvaklarda ise Lame, Kristal taşlar, Dore işlemeler, Fransız tülüyle nakışın birlikteliği göze çarpıyor.
İlkbahar-Yaz Düğünlerinde İpek Organze,İpek Saten, İpek tafta, Tül, Şifon gibi hafif kumaşlar, Akşam gerçekleşen Salon Düğünlerinde özel mekanlarda straples kabarık ve ışıltılı modeller ,Otellerin balo salonlarında dekorasyona uygun daha ağır atmosferi olan mekanlarda ise kabarık balo etekleri, uzun duvaklar, kristal işlemeler ile görkemli olabilirsiniz. Kır düğünlerinde İpek organze, saten içinde rahat uçuşan modeller. Gündüz seremonileri içinse Dantel veya tül gibi romantik dokuları tercih etmeniz gündüz gelinlerine daha çok yakışacaktır. Tekne düğünlerinde rahatlığınız ön planda olmalı, hafif kumaşlar tercihiniz gelinliginiz renklerle bezenmiş olmalı.
Hazırlık safhasında dergilerden bir çok modellere bakmış ve aralarında beğendiklerinizi işaretlemişsinizdir. Şunu unutmayın beğenilen modeller vücut tipinize uygunmu ? Gelinliği almadan önce moda uzmanınızın görüşlerine mutlaka kulak verin öncelikle , karnınızdaki fazla kiloların, basen kısmınızın büyüklüğü, ince olmayan beliniz, yada çok uzun olmayan boyunuzun, bunlar dert değil ve dünyanın sonu da değil. Moda uzmanınız küçük moda hileleri ile olduğunuzdan daha zayıf, zarif ve uzun gözükebilirsiniz. Sizin vücut tipiniz hangisine uygun bunu bir inceleyelim..
Uzun gelinler boylu kadınlar tüm zarafetini gözler önüne serer.Uzun boylulara etek boyları çok kısa olmadığı sürece her türlü model çok yakışır Etek kısmında yaratacağınız hacim dökümlü kumaş seçimi ile dilediğiniz kadar boyunu uzun tutabilirsiniz. Uzun boylularda etek geniş ve zengin tutulmalıdır.
Kısa Gelinler Kat kat ve kabarık etek modellerinden kaçının uzun gelinlik fikrinden vazgeçin korsajlı dar modeller tam size göre belinizi sararak bedeninize oturacak. Topuklu ayakkabı takviyesi ile istenen görüntüye kavuşacaksınız.
İnce belli iseniz eteğinizi kabartın arkası zenginleştirilerek uzayan bir model olmalı,Dikkat edin kabarıklık üst kısımlara yayılmasın. Büyük göğüslüler yaka kısmınız açık olmalı çok fazla göze çarpmadan gögüslerinizin güzelliğini vurgulamak istiyorsanız v dekolteli yada degajeli bir yaka ile gelinliğinizin eteğini zengin tutarak dikkatleri etek kısmına çekecektir veya bel kısmı bol bir model göğüslerinizin büyük görünmesine engel olacaktır.
Kısa boyunlu gelinler Saçlarınızın topuz şeklinde olması, gelinliğiniz boynunuzu kapatmaması çok önemli bir detaydır.
Uzun boyunlu bayanlar sırtı açıkta bırakıp omuzdan askılı modelleri tercihedebilirsiniz.
Hamileler için Günümüz şartlarında hamile adayların gelinlik giymesi önemsenmiyor. Hamileliginizi gizlemek için fazla çaba sarf etmeyin şifon tül gibi hafif ve dökümlü kumaşlara yönelin. Topluysanız bedeni oturtulmuş etek geniş, omuzu açıkta bırakan ince askı ile tutturulan korsajlı yarı uzunluktaki kollar daha ince ve uzun gösterir

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1730
favori
like
share
AYIŞIĞI Tarih: 30.04.2009 15:52
bilgiler için teşekkürler hayatım