Yaşınız, sosyal statünüz ve zeka seviyenizi e-postalar ele veriyor. İşte e-postanızdaki sırlar!


İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre e-postalar, yazılımı metinlerden fazlasını ortaya koyuyor. E-posta okuyan internet kullanıcılarının önemli bir kısmı, sadece yazılanlara bakarak, gönderen kişinin özellikleri hakkında isabetli tahminlerde bulunabiliyorlar. Araştırmaya katılan kullanıcılar, bir e-postanın yazım dilinden, karşılarındaki kişinin yaşı, sosyal statüsü ve hatta zeka seviyesini tahmin edebildiklerini söylüyorlar. Özellikle genç kullanıcıların tahminlerindeki doğruluk oranı, yaşı ileri kullanıcılarınkine göre daha isabetli oluyor.

Sadece bir e-postayı okuyarak, gönderen kişinin yaklaşık zeka seviyesini anlayabilen kullanıcıların oranı %40 gibi oldukça yüksek bir oran. Kullanıcıların %20'si ise e-postadan yaş tahmini yapmakta zorlanmıyorlar. Gönderen kişinin sosyal statüsünü başarıyla tahmin edebilenlerin oranı ise %16.

Artık günlük yaşam içerisinde önemli bir iletişim kanalı haline gelen e-postaların, pek çok kullanıcının zor görüşmelerde sıkça tecih ettiği kanal olduğu da ortaya konuldu. Kullanıcıların %27'si kendilerini rahatsız eden konuşmaları e-posta ile yapmayı tercih ettiklerini söylerken, kullanıcıların %36'sı karşı cinsten birine randevu teklif etmek için e-postayı kullandıklarını itiraf etti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 240
favori
like
share