Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda yarışan Renault takımının İspanyol pilotu Fernando Alonso, 15 Mayıs'ta İstanbul'a gelecek.. Alonso, Sultanahmet Hipodrom Meydanı'nda formula severlerle buluşacak..

Dünya Şampiyonası'nı lider olarak sürdüren Renault F1 Takımı, 15 Mayıs Pazar günü, 21 Ağustos'taki Türkiye Grand Prix yarışından yaklaşık 3 ay önce, Formula 1 aracını İstanbul'un tarihi merkezinde, Sultanahmet Hipodrom Meydanı'nda otomobilseverlerle buluşturacak.

Halka açık ücretsiz düzenlenecek gösterinin ardından, Alonso'nun meydanda yaklaşık 10 tur atacağı bildirildi.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, yaptığı açıklamada, bu olay nedeniyle duyduğu heyecan ve mutluluğu dile getirirken, şunları kaydetti:
''Türkiye'de, Formula 1'e ilgi her geçen gün artıyor. Bu gösteri, otomobilseverleri son derece heyecan verici bu spor dalına daha fazla yaklaştırmak amacıyla onların ayağına kadar gitme irademizi gösteriyor. Yarışseverlerin, bu heyecanı bizimle birlikte paylaşacağını umuyoruz.''

Renault F1 Takımı pilotu Fernando Alonso da İstanbul'a gelmek için sabırsızlandığı belirttiği açıklamasında, şöyle konuştu:
''Türkiye'de F1 Grand Prix yarışı yapılacak olması nedeniyle sevinçliyim. İstanbul'u tanımıyorum ama en çok görmek istediğim yerlerin başında geliyor. Böylesine tarih yüklü bir kentin sokaklarında F1 aracımı kullanma fırsatına sahip olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Daha önce Madrid'de yaptığım Renault F1 Road Show, bende unutulmaz anılar bıraktı. İstanbul'da da böyle olacağına inanıyorum. Bu spor dalının büyüsünü paylaşmak üzere Türk otomobilseverlerle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum.''

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 370
favori
like
share
keto_41 Tarih: 24.04.2005 02:43
Tessekürler Haber Icin
MaRaBoGLu61 Tarih: 23.04.2005 09:05
Tesekkürler haber icin.