Canon EOS 500D, hikayeleri gerçeğe taşıyacakCanon, yeni DSLR fotoğraf makinesi EOS 500D'yi fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu.

Görüntüleme çözümlerinde dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Canon, ilk SLR fotoğraf makinesini ürettiği 1959 yılından bu yana 50 milyon adetten fazla satış yaparak önemli bir başarıya imza attı. SLR fotoğraf makinelerinin 50. yılını kutlayan Canon, Full High Definition (HD) video kapasitesini küçük ve hafif bir DSLR makinede sunan EOS 500D'yi fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu.

EOS 500D'nin Türkiye lansmanı, 28 Nisan 2009 Salı günü Yapı Endüstri Merkezi'nde düzenlenen bir toplantıyla gerçekleştirildi. Canon Eurasia PV Pazarlama Müdürü Cenk Güler, Canon SLR fotoğraf makinelerinin, günümüzde gerek amatör gerekse profesyonel fotoğrafçılık açısından yüksek bir kalite standardını temsil ettiğini söyledi. Toplantıda ayrıca, Canon'un profesyonelleri buluşturan bir hizmeti olan ücretsiz üyelik programı ve destek sistemi Canon ProClub'ın da tanıtımı yapıldı.

Görüntüleme teknolojileri üreten bir firma olarak araştırma ve geliştirmeye sürekli yatırım yapan ve istekleri doğrultusunda kullanıcılarına en iyi çözümleri sunmaya devam eden dünya lideri Canon, bu çerçevede 15.1 Megapiksel ile Full HD video kapasitesini aynı kamerada buluşturan EOS 500D'yi geliştirdi.

EOS 500D, büyük ve parlak vizörden ünlü sezgisel EOS menü sistemine kadar içinde bulunan tüm ayrıntılarıyla kullanıcılara dünya sınıfında bir çekim deneyimi sağlamak üzere tasarlandı.

EOS 500D'nin Türkiye lansman toplantısında konuşan Canon Eurasia PV Pazarlama Müdürü Cenk Güler, "EOS 500D, fotoğraf tutkunlarına dünyayı yakalayabilmenin yeni bir yolunu müjdeliyor. Olağanüstü görüntüleri Full HD video ile birleştiren EOS 500D sayesinde artık fotoğraf tutkunları, en önemli anları yaratıcılıklarına uygun bir şekilde yakalayabilecek" dedi.

EOS 500D, karanlığa yakın şartlarda çekim yapılabilmesi için 3200'e varan ve 12800'e kadar genişleyebilen yüksek ISO duyarlılığı sağlayarak, fotoğrafçılara en düşük ışık şartlarında bile çekim yapabilme imkanı veriyor.

Yeni EOS 500D, büyük ve ayrıntılı baskı alma imkanı sunan 15,1 Megapiksel APS-C CMOS sensör özelliğine sahip bulunuyor. Hareketsiz görüntünün olağanüstü çekimi ile Full HD 1080P video kaydını bir araya getirirken, daha uzun video çekimleri için, kullanıcılar daha düşük çekim çözünürlüğü olarak 720P veya VGA'yı seçebiliyor. Küçük ve hafif gövdesine rağmen EOS 500D'nin içinde EOS sisteminin bütün ayırıcı özellikleri bulunuyor.

Canon EOS 500D'nin temel özellikleri

Canon, profesyonelleri buluşturan bir hizmeti olan, ücretsiz üyelik programı ve destek sistemi Canon ProClub'ı, fotoğraf profesyonelleri için Türkiye'de de hizmete açtığını duyurdu.

Cenk Güler, Canon ProClub'ın teknik destekten hızlı takip hizmetine, acil yedek ekipman desteğinden çeşitli indirim fırsatlarına kadar geniş bir yelpazede ayrıcalıklar sunduğunu vurguladı. Güler, "Genel üyelik şartlarına sahip tüm fotoğraf profesyonelleri Canon ProClub'a üye olabilir. Üyelikleri kabul edildiğinde, kendileri için bir adet Canon ProClub üyelik kartı çıkartılıyor. Canon ProClub üyelik kartına sahip olan üyelerin yararlanabileceği avantajlar arasında; teknik destek, ekipmanların kontrolü ve temizlenmesi, acil yedek ödünç ekipmanların sağlanması, belirtilen servis noktalarında ProClub üyeleri için öncelik, hızlı takip hizmeti, yıllık check-up'larda indirim ve belirli satış noktalarında Canon ProClub üyelerine özel indirimler yer alıyor. Türkiye'deki tüm fotoğraf profesyonellerine bu ayrıcalıklardan yararlanmaları için Canon ProClub üyesi olmalarını öneriyoruz" şeklinde konuştu.


Canon EOS 500D'nin temel özellikleri:
• 15.1 Megapiksel APS-C CMOS sensör
• Full HD film kaydı, HDTV'de izleme ve geri oynatım için HDMI bağlantı ile
• ISO 100–3200 (12800'e genişleyebilir)
• Saniyede 3.4 kare sürekli çekim
• Tek bir "burst" de maksimum 170 büyük JPEG görüntü
• 3.0" ClearView LCD, Live View (Canlı Görünüm) modu ile
• Çapraz tip orta noktası olan 9 noktalı geniş alan AF
• Yüksek hızda DIGIC 4 performansı ve üstün görüntü kalitesi
• EOS Entegre Temizleme Sistemi
• Canon EF ve EF-S lensleri ve EX-serisi Speedlite'larla Full uyumluluk, yeni Speedlite 270EX ve iki yeni eğme ve kaydırma lensi TS-E 17mm f/4L ve TS-E 24mm f/3.5L II dahil

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1094
favori
like
share