Türkiye'nin yaşayan en eski amatör ilçe tiyatrosu olan Bulancak Sanat Tiyatrosu, İstanbul Giresunlular Derneği'nin konuğu olarak, Orhan Kemal'in yazıp, Şahin Ergüney'in yönettiği 72. Koğuş adlı oyunla İstanbul seyircisi ile buluşacak.

Bulancak Sanat Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediye Tiyatroları Kağıthane Sadabat Sahnesi'nde 09 Mayıs 2009 Cumartesi günü saat 15.00 ve 19.00'da, 10 Mayıs 2009 Pazar günü ise 19.30'da Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde sahne alacak.
Karadeniz'de bir sahil şehri Bulancak'ta 1987 yılında sanat yaşamına merhaba diyen, çağdaş yüzü ile Giresun sınırlarını aşan Bulancak Sanat Tiyatrosu, Türkiye'de aralıksız 22 yıldır perdelerini kapatmayan tek amatör ilçe tiyatrosu. Oyuncularının ve teknik kadrosunun tamamı farklı işlerde çalışan tiyatro, süreç içerisinde birçok yerli ve yabancı esere ev sahipliği yapmış ve bu eserleri Bulancak başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinde izleyici ile buluşturdu.
Seçilen oyunların nitelikli örnekler olmasına özen gösterilmiş ve çizgisinden saptırılmadan, hiçbir kurum ve kuruluşa ödün verilmeksizin 22 yıl bitirildi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 427
favori
like
share