Warhammer 40k Dawn of War tam çözümü - çöz - Warhammer 40k Dawn of War oyun çözümleri


Görev 1

Albay Brom ve İmparatorluk muhafızları (Imprerial Guardsmen) Spaceport’a yönelik Ork istilasını durdurmak için umutsuzca çatıştılar. Tüm çabalarına karşın, işler ümitsiz görünüyor. Blood Raven’lerin komutanı Isador, 2 birlik Space Marinele birlikte yardıma geldi. Göreviniz Orkların böylesine başarılı bir saldırıyı nasıl gerçekleştirdiklerini bulmak ve Spaceport’u geri almak.

Girişten sonra, Space Marineleri kullanarak Stronghold’a en yakın 2 Stratejik Noktayı (Strategic Point) ele geçirin. Ele geçirdiğiniz her stratejik nokta, Requisition getirinizi arttıracaktır. Requisition; bina yaptırma, geliştirme (upgrade) ve destek birlikleri çağırma gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanacağınız en önemli kaynak olacaktır. Stronghold tamamlandıktan sonra, Servitorları kullanarak bir tane Chapel-Barracks yapın. Chapel-Barracks yapmanız, Space Marine üretmenizi ve ileride daha fazla savaşçı ya da upgrade yapmanızı sağlayacak. Stratejik noktları ele geçirdikten sonra Isador ve Space Marinelerle birlikte üstteki stratejik noktanın sağındaki bölgeyi ele geçirin. Rastladığınız Orkları öldürmeyi ihmal etmeyin.

Chalpel-Barraks tamamlandıktan sonra, Servitorları kullanarak bir Armory yapın. Armory, askerlerize yeni silahlar almak ve çeşitli yeni teknolojileri araştırmanızı sağlayacak. Chapel-Barraks'ta Space Marine yapın ve onları güçlendirin. Diğer iki birlikle bu birliği birleştirin. İlerlemeye devam edin ve Ork kampını yok edin. Armory’de Heavy Weapon Increase’i araştırın ve Space Marine’lerin silahlarını Heavy Bolter’a upgrade edin. Flamerlar moral bozmak için birebir ancak bu görevde Heavy Bolterlar işinize daha çok yarayacaktır. Heavy Weapons Increase, birim başına 2 olan silah sınırını 4’e yükseltecek. Bir tane Plasma Generator kurun. Jeneratörler size ileri seviye teknoloji ve üniteler için gerekli olan enerji ihtiyacını karşılayacak. Heavy Weapons’a upgrade etmek için hem Enerji hem de Requisition'a ihtiyacınız olacaktır.

Ele geçirdiğiniz stratejik noktalara Listening Post yaptırın. Bunları yaptırmak Requisition getirinizi arttıracak. Haritada biraz daha ilerledikten sonra İmparatorluk muhafızlarının Ork’larla savaştığını göreceksiniz. Onlara yardım ederek devam edin. Ork Listening Post’unu yok ettikten sonra sol taraftaki Ork kampını da yok edin. Sonra diğer Ork kampına geçin. Bu kamp yok edildiğinde 1. görev tamamlanmış olacak.

Görev 2

Bu bölümde, Blood Ravenlar seçilmiş liderleri öldürerek Orkların egemenliğini yok etmek istiyor. Görev sırasında içeri sızma yeteneğini (infiltrate) kullanmayı, heavy weaponları ve çavuşları (sergeants) öğreneceksiniz.

Gabriel ve Isador’un ayrışan stratejik düşüncelerini ve görevdeki amaçlarını
gördüğümüz giriş animasyonunun ardından oyun başlıyor. Scoutların infiltrate özelliğini aktif hale getirdikten sonra onları küçük haritanızda bulunan işaretin yanına götürün. İnfiltrate özelliiğini kullandıkları zaman, scoutlarınızı ancak düşmanın lider üniteleri görebilir. Haritadaki işarete ulaştığınızda sniper silahlarına sahip bir scout grubu ile karşılaşacaksınız. Ayrıca haritanızda yeni bir işaret belirecek. Scoutlarınızı bu bölgeye yönlendirdiğinizde bir stratejik noktayı korumakta olan Orkları göreceksiniz. Sniper Scoutları kullanarak Orklara saldırın. Orkların moralleri düştüğü zaman (Kırmızı halkalarla gösteriliyor) diğer Scout birliğini uninfiltrate ederek onları daha hızlı bir biçimde yok edin. Orkları öldürdükten sonra stratejik noktayı ele geçirin. Burada iki scout takımınıza da maksimum sayıda destek ünitesi ekleyin.

İki birliğin de infiltration özelliğini açın ve yolu takip edin. Küçük bir Ork grubu gözünüze çarpacak. Arkadaki büyük olan Ork’a dikkat edin. İnfiltration özelliğini bozup size saldırılmasını sağlayabilir. Bu nedenle mesafenizi korumaya özen gösterin. O gittikten sonra, yol üzerinde doğuya doğru hareket edin ve üç Shoota Boyz’un yanında durun. Büyük Orc infiltration'ınızı bozmayı başarırsa uzak durun, yaklaşana kadar ona ateş edin ve yaklaşınca geriye kaçın. Böylece yakın dövüşü kuvvetli olan büyük Ork’ları Scoutlarınızla yok edebilirsiniz. Shoota Boyz’un yanında infiltrate durumundayken uninfiltrate edin ve Shoota Boyz’u öldürün. Snipersız birliği infiltrate edin ve aşağıya, su içlerine doğru götürün. Slugga Boyz birliği aşağıya gelecek. Sniperlarınızla onlara ateş edin. Sluggalar yukarı doğru çıkmaya başlarlarsa birliğinizi uninfiltrate edin. Böylece Sluggalar birliğinize saldıracak. Bu birliği, aşağı doğru kaçarak arkanızdan getirin ki sniperlarınız onları öldürebilsin. Orkların moralleri bozulunca Scoutlar onları kolayca öldürebilecek. Slugga Birliği öldükten sonra Sniper’ı kullanarak, rampanın yukarısında duran ve sizi uninfiltrate eden Nob’u öldürün. Bu, Gabriel’in bir grup Space Marine’le gelmesini sağlayacak. Bütün birliklerinizi kullanarak rampanın yukarısındaki Ork binalarını yok edin. Stratejik noktayı ele geçirdikten sonra Servitorlarınızı kullanarak bir Stronghold yapın. Stratejik noktaları ele geçirilince onların üzerine Listening Post yaptırmayı unutmayın. Bu arada, Space Marine’leri kullanarak rampanın aşağısındaki stratejik notktayı da ele geçirin.

Stronghold tamamlandıktan sonra bir Armory, Chapel-Barracks ve Plasma Generator kurun. Ayrıca, Stronghold’daki Squad Cap İncrease’i araştırın (research). Chapel-Barracks kurulduktan sonra Space Marine birlikleri yapın ancak onları upgrade etmeyin. Armory tamamlandığında Heavy Weapons upgrade'ini yapın. Squad Cap research'ü tamamlandığında tekrar research edin. Bunları yaparken, su içlerinin aşağısındaki Ork kampını ele geçirebilirsiniz. Bütün binalar inşa edilip upgradeler tamamlandığında Gabriel Stronghold’u upgrade edebileceğinizi söyleyecek. Upgrade'i beklerken Space Marine yapmaya devam edin. Stronghold upgrade olduktan sonra Marinelerinize rocket launcher ve plasma gun verin. Rocket launcherlar binaları ve Killa Can’lerı yok etmenizi sağlayacak.

Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra, birliklerinizi kuzey doğudaki stratejik bölgelerin olduğu ince kara parçasına doğru yönlendirin. Burada Orklarla savaşacaksınız. Stratejik noktayı alın ve kuzeydeki bölgeye doğru ilerleyin. Birliklerinizi işarete doğru yönlendirin ve bu bölgedeki tüm Ork binalarını yok edin. Burayı yok ettikten sonra, güneydeki işarete doğru ilerleyin. Burada bulacağınız tüm Ork binalarını yok edin. Son olarak, birliklerinizi görevin başında Orklarla karşılaştığınız bölgeye çekin ve oradaki tüm binaları yok edin. Görev, tüm Ork binaları yok edildiğinde sona erecek.

Görev 3

Bu görevdeki ilk amacınız şehirdeki bütün Ork kamplarını yok ettikten sonra kalan Orkları ve diğer binaları da yok ederek şehri tekrar ele geçirmek. İkinci amaç ise kayıp olan ‘Machine Cult’ ı tekrar almak ve şehirdeki tüm stratejik noktaları ele geçirmek. Göreve bir HQ, bir Chapel-Barracks, bir Plasma Generator, Listening Postları olan üç stratejik nokta, üç yapılmamış Heavy Bolter Turret, iki birlik Space Marine, bir Librarian, bir Force Commander ve dört birlik Imperial Guardsmen ile başlıyorsunuz.

Oyun sizin kontrolünüze geçtikten sonra; sokağın aşağısında, sağ taraftaki duvarla örülmüş alanın yakınında bulunan kayıp Machine Cult’ı bularak başlayın. Ele geçirmek için en yakın Space Marineleri ve muhafızları kullanın. Machine Cult ele geçirildiğinde orada bekleyen Dreadnaught kullanılabilir hale gelecek. Space Marineleri, Guardsmanleri ve Dreadnaught’u kullanarak stratejik nokta yakınlarındaki Orkları yok edin. Dreadnaguht’u assault cannon ile upgrade edin. Bu gerçekleşirken HQ'nuzun yakınlarına bir armory kurun, daha sonra bir ya da iki tane plasma generator ekleyin. Bu arada, HQ’yu Stronghold’a upgrade etmeyi unutmayın. Ayrıca bir kaç tane daha Marine birliği oluşturun. Üssünüze saldrımaya çalışan Ork’ları durdurmak amacıyla Librarian’ı ve Force Commander’ı üsüünüzde bırakın. Space Marineleriniz çıkar çıkmaz reinforce edin ve silahlarını rockets ve bolters'a upgrade edin. Eğer üssünüzde fazla zaman geçirirseniz Orklar büyük gruplarla ve Wartraklarla saldırıya geçecektir. Bu yüzden, üssünüzü geliştirirken bir yandan da hareket etmelisiniz. Ancak; çok hızlı ya da çok uzağa gitmemeye özen gösterin.

Görevin geri kalanı çok kolay. Birkaç birlik Space Marine ve Dreadnaught oluşturduktan ve bunları upgrade ettikten sonra birliklerinizi eşit bir şekilde üç caddeye yayarak ilerlemeye başlayın. Önünüze çıkan Orkları öldürün. Geri kalan Orklar şehrin üst kısmında, ormanlık alanda olacaklar. Kraterli bölgede birkaç tane Waaagh Banner olacak, bunlara dikkat edin. Aynı zamanda mümkün olduğunca heavy cover olan bölgelerden uzakta çatışın. Eşit şekilde dağıttığınız birliklerinizle harekete geçin, böylece üç koldan yaptığınız saldırılarınız sonucunda Orkların kaçacak yeri kalmayacak ve kısa süre sonra hepsi yok olacaktır.

Görev 4

Bu görevde ilk kez Whirlwind ve Assault Marineler karşınıza çıkacak.

Görevin başlangıcında Whirwindleri kullanarak görünürdeki bütün binaları yok edin. Assult Marinelerle geri kalan Orkları öldürün. Bundan sonra ekranda yeni bir hedef belirecek ve Assault Marinelerin olduğu bölgeye bir üs inecek. İki Servitoru kullanarak Chapel-Barracks, Armory, Plasma Generator, ve HQ yapın. Assault Marineleri kullanarak en yakın üç stratejik noktayı ele geçirin. Stratejik noktalara listening post yaptırın ve iki birlik Marine oluşturun. Listening postları ikinci seviyeye, Marinelerin silahlarını da heavy bolters'a upgrade edin. İki Marine birliğini, iki Assault Marine birliğini, Librarian’ı ve Force Commander’ı kullanarak Wartrak Klanı'nın üssünü yok edin.

Yeni bir HQ yapın ve ilk HQ’nuzu ikinci seviyeye upgrade edin. Bir Machine Cult yapın ve birkaç tane Dreadnaught oluşturun. En az iki Dreadnaught, Force Commander, Librarian ve dört birlik Marine (missile launcherları olan) ile köprünün sonundaki Squiggoth’u yok edebilirsiniz. Squiggoth geldiği zaman WarBoss ve Looted Tanks köprünün karşı tarafına geçecek. Bunları yok ettiğinizde geri kalan tek amaç kalan bütün binaları yok etmek. Dreadnaughtları ve Marineleri kullanarak binaları kolayca yok edebilirsiniz.

Görev 5

Bu görevde ilk kez Rhino ve Hellfire Dreadnaught'lar karşınıza çıkacak.

Görevin başlangıcında tek Scoutunuzu dört kişilik tam birlik haline getirin. Üssünüzün doğusunda bulunan stratejik noktayı bu birliği kullanarak ele geçirin. Servitorları kullanarak bir Armory ve birkaç tane Plasma Generator yapın. Üssün güneyinde kalan stratejik noktaya Space Marine birliğinizi ve dört lider biriminizi kaydırın. Geri kaçan orkları öldürün. Stratejik noktayı ele geçirdikten sonra her iki statejik noktaya birer listening post kurun. Dört lider biriminizi en güneydeki stratejik noktaya çekip, Eldar’ı ve onun Webgate'i yok edin. Bu sırada, gri bir tank üssün güneyindeki Ork stratejik noktasına Guardian'ları bırakacak. Scoutlarınızı ve Marinelerinizi kullanarak Guardianlar'ı öldürün. Marineleri orada bırakın, çünkü ikinci bir birlik Guardian aynı bölgeye tekrar bırakılacak.

Scoutlarla beraber lider birimlerinizi Eldar noktasına kaydırın ve bu noktayı ele geçirin. Bir listening post yapın ve onu upgrade edin. HQ’nuzu ikinci seviyeye upgrade edin ve üç tane daha Marine birliği oluşturun. Armory'de Heavy Weapon Increase ve Plasma Pistol Wargear’ı research edin. Bütün Marine birliklerini tamamen reinforce edin. Liderleri bu birliklerle birleştirin ve Heavy Weapons’u upgrade ederek iki Plasma Rifle ve iki Missile Launcher ekleyin. Scoutları, Plasma Rifle'larla upgrade edin. Bunları tamamladıktan sonra tüm ordunuzu Dark Reaper'larla karşılaşmak üzere en güneye çekin. Plasma Riflelar, Dark Reaperları haklamaya yetecektir. Plasma Rifle'larla ve Missile Launcher'larla donatılmış 4 Marine birliğiniz ve liderleriniz Webgate'leri yok edeceklerdir.

Görev 6
Bu görevdeki ilk amacınız bir üs kurmak ve bunu başardıktan sonra kazı bölgesine (Dig Site) ulaşmak. İkinci amacınız ise Webgate geçişlerini ve Eldar üslerini yok etmek.

Göreve bir Force Commander, bir Librarian, bir Assault Marine birliği, bir Dreadnaught, bir Scout Marine birliği (infiltrated) ve iki tam Space Marine birliği ile başlanıyor. Üssün kurulacağı alana ulaştıktan sonra bir HQ ve iki Servitor size bırakılacak. Beş dakika sonra bir Imperial Guard tümeni (dört Lehman Russ tankı, üç tam Imperial Guardsmen birliği ve Albay Brom) Orklarla baş etmeniz için size yardıma gelecek. Bu haritada hiç kalıntı(relic) bulunmuyor.

Görev başlayınca bütün ordunuzu alın ve Scout Marineleriniz tarafından belirlenen Eldar kuvvetlerine (iki Guardian birliği, bir Dark Reaper birliği, bir Wraithlord, ve yolun biraz daha yukarısında olan bir Warlock) saldırın. Onları yendiğiniz zaman yol üzerinde ilerlemeye devam edin ve ilk Eldar Webgate geçişini yok edin. Geçitten geçip kuzeybatıya doğru devam edin. Bu sizin üssünüzün bulunduğu alana gelişinizi tetikleyerek tamamlanmamış HQ ve iki Servitor kullanımınız için size bırakılacak. HQ’yu tamamlayın, ve üssün doğusuna bir Chapel-Barracks ve Thermo Plasma Generator yaptırın. Daha sonra diğer binaları inşa etmeye devam edin. Bunları yaptıktan sonra kuvvetlerinizle kuzeye doğru ilerlemeye başlayın. Librarian’ı üssün güneyinde bırakın ki kuvvetleriniz kuzeye giderken size saldırabilecek Eldar güçlerine karşı üssünüz savunmasız kalmasın.

Kaynaklarınız elverdiği zaman ikinci bir Marine birliği ve araçlar yapıp haritanın güney bölgesine doğru ilerleyin. Kuzeye doğru ilerlerken karşınıza çok hızlı ilerleyen birkaç birlik Guardsmen çıkacak. Scout'larınızla stratejik noktaları ele geçirirken diğer kuvvetlerinizle ilerlemeye devam edin. Direkt olarak kuzeye gidin ve Listening Post’un çevresinde olan Eldar kuvvetlerine saldırın. Burayı ele geçirdikten sonra kuzeybatıya ilerleyin ve köprünün kenarındaki Webgate geçidini ve onu koruyan Eldar kuvvetlerini yok edin. Bu noktayı ele geçirdikten sonra burada savunma amaçlı bir birlik bırakın, çünkü Orklar ve Eldar bu bölgeye sürekli saldıracaktır. Bu sırada, üssü korumak için gelmiş olan birlikleri orda bırakmak mantıklı olacaktır. Diğer kuvvetlerinizle köprüden ilerleyerek nehir boyunca ilerleyin. Burada bir birlik Warp Spider kuvvetlerinizin arkasına ışınlanacak. En doğudaki bölgeye kadar ilerleyince bir Webgate geçidi ve bir birlik Guardian ile karşılaşacaksınız. Bunları yok edince tekrar köprüye doğru hareket edin ve kuzeye devam edin. Burda bir kaç birlik Howling Banshee ve Dark Reaper'la karşılaşacaksınız. Bunları öldürdükten sonra biraz doğuya hareket edin.

Çıkmaz bölgede bir Webgate geçidi ile daha karşılaşacaksınız. Bunu yok ettikten sonra tekrar yola çıkın ve Eldar Listening Post’una kadar devam edin. Post'un sol tarafında pusuya yatmış olan Rangerlar moralinizi düşürmek için sizi bekliyor olacak. Listening Post’la beraber bunları da yok edin. Dikkatli olun, çünkü siz Rangerlarla uğraşırken bir Fire Prism Tank size saldırıda bulunabilir. Eğer gelirse, Dreadnaughtlar ve Rocket Launcherlarınızla(eğer upgrade ettiyseniz) onu yok edin. Ancak; onun gittiği yöne doğru gitmeyin. Bölgeyi ele geçirip Rangerları öldürdükten sonra kuzey doğuya doğru devam edin. Bir Listening Post ve birkaç Support Platform'la karşılaşacaksınız. Daha sonra üssü yok etmek çok zor bir iş olmayacak. Üssü yok ettikten sonra izlemiş olduğunuz yoldan ana yola tekrar gidin. Bu yol sizi iki taraftan korunan Eldar binalarına götürecek. Bu bölgeyi yok edin ve güney kuvvetlerinizden gelecek yardımı bekleyin. Melta Bomb’lu Assault Marineler ve çeşitli araçlar bu kuvvetleri kurmak için iyi bir seçim olacaktır. Kuvvetleri hazırladığınız zaman ana kuvvetlerinizle güneye doğru devam edin. Burda karşınıza bir grup Guardian birliği ve Banshee birliği önünüze çıkacak. Bunları yok edin. Bundan sonra küçük patikayı takip ederek güneybatıya doğru hareket edin ve Webgate geçidini yok edin. Yine, siz devam ederken bir birlik Warp Spider arkanıza ışınlanacak.

Patikadan tekrar yukarı çıkınca birkaç tane Support Platform, birkaç birlik Guardian, Banshee ve Dark Reaper ile korunan büyükçe bir Eldar Üssü göreceksiniz. Eldarı yok edin ve bölgeyi ele geçirin. Nehri geçince yolunu kaybetmiş bir grup Imperial Guardsmen'le karşılaşacaksınız. Onları takip edince bir Webgate geçidine geleceksiniz. Buraya geldiğiniz zaman birkaç takım Eldar piyadesi bu bölgeye ışınlanacak. Eğer Guardsmen’i geri çekmezseniz kolayca öleceklerdir. Onları korumak istiyorsanız geri çekmelisiniz. Bu bölgeyi koruma altına alınca nehri takip ederek yukarı doğru çıkın. Haritanın solunda bulunan, büyükçe boşluğa ilerleyin. Yukarıdaki Listening Post’a doğru devam edin. İki tane Wraithlord sizi karşılayacak. Burada Melta Bomblarınızı kullanın. Patikayı kullanarak batıya ve daha sonra kuzeye doğru hareket ederek Eldar piyadeleri tarafından korunan Webgate geçidini bulun. Wraithlord'ları öldürdüğünüz yere doğru geri gidin. Kuzeybatıya doğru devam edince harabelerin içine doğru girin ve diğer bir Webgate geçidini bulun.

Assault Space Marine kuvvetlerinizle harabelerin kuzeybatısında doğru devam edin ve Eldar üssüne zıplayın. Buraya girmenin tek yolu zıplamak, yani Assault Space Marine kullanmak zorundasınız. İçeri girdikten sonra üssü yok etmek kolay olacak. Burayı yok ettikten sonra büyük rampa patikasının ayağındaki kuzeydeki kuvvetlerinizle buluşun. Yolda dikkatlice ilerleyin, çünkü orda sizi bekleyen büyükçe bir Eldar birliği olacak. Piyadelerin arkasında olan iki Fire Prism sizi en çok zorlayacak şey olacak. Assault Marineleriniz'le onların yanına zıplayın ve Melta Bomb atın. Bu kuvvetleri yok edince sağa ve sonra kuzeye, kazı bölgesine (Dig Site) doğru hareket edin. Kuzeye hareket etmeye başladığınızda bir birlik Warp Spider üstünüze ışınlanacak. Yukarı doğru hareket edince ilk olarak üç tane Vyper ve birkaç tane Webgate geçidi göreceksiniz. Bu birliği yok edince kuzeye devam edin. Bu bölümdeki en kuvvetli direnişle karşılaşacaksınız. Kazı bölgesi iki tane Fire Prism, iki Wraithlord, altı Brightlance ve iki Shuriken Cannon korunuyor olacak. Tüm gücünüzle saldırın. Geri kalan binaları yok ettiğinizde görev tamamlanmış olacak.

Görev 7
St.Lloovre Marr’da bulunan anahtarı korumak için Eldar elinde bulunan tüm kuvvetleri Blood Ravenlerin üstüne göndermiş durumda. Bu bölümde Avatar da dahil olmak üzere tüm Eldar kuvvetleriyle karşılaşacaksınız.

Görev başlayınca Isador, Gabriel ve bir birlik Space Marine alarak başlangıç bölgesinin güney doğusunda olan stratejik noktaya ilerleyin. Bu arada bir Armory yapmaya başlayın. Diğer Space Marine birliğini kullanarak başlangıç bölgesinin güney batısındaki stratejik noktayı ele geçirin. Bir birlik Space Marine oluşturun ve bunları kullanarak Chapel-Barraks’ın hemen üstündeki stratejik noktayı ele geçirin. Armory tamamlanınca bütün noktalara Listening Post yapın ve HQ’yu upgrade edin. Güney doğudaki stratejik noktayı aldıktan sonra kuvvetlerinizi doğudaki kalıntıya doğru yönlendirin ve oradaki düşmanları yok edin.

Marineler için olan tüm upgradeleri Armory'de yapın. Bu görevde Avatar’la etrafta dolaşırken karşılaşabilirsiniz. Avatar yok etmesi zor bir düşman. O yüzden ona tüm gücünüzle saldırın. Isador ve Gabriel’i yakın dövüşte kullanabilirsiniz. Space Marine'lerle ona saldırmanız yararlı olmayacaktır. Commander'larınız ölürse diğer birliklerinizi geri çekin ve onların yeniden savaş alanına katılmalarını bekleyin. Bu sırada, üssünüz Ranger'lar ya da Guardian'lar tarafından saldırıya uğrayacak. Üssünüzün kuzey doğu bölgesini korumak için Plasma Gun taşıyan bir birlik gönderin. Güney doğu ve Kuzey batı yönlerinde üssünüze yakın birlikleriniz yoksa o bölgeleri kontrol altında tutmak için birer birlik Marine gönderin. Kaynaklarınız yeterli seviyeye ulaşınca bir Machine Cult ve Sacred Artifact yaptırın. Stronghold’u Fortress Monestary’ye upgrade edin. Böylece yeterli kaynaklara sahip olduğunuzda Terminator'ları yaptırabilirsiniz.

Dört ya da beş birlik Marine yaptıktan sonra onlara Rocket ya da Plasma verin ve onları kuzey batıdaki stratejik noktaya kaydırın. Stratejik noktayı ele geçirdikten sonra Gabriel ve Isador’u mayınları bulana kadar batıya götürün. Roketlerin uzun menzilini kullanarak mayınları yok edin. Liderinizi Eldar binalarını görmek için daha ileriye götürün. Binaların silahlarından etkilenmemek için liderinizi çok ileriye götürmeyin ancak binaları da görebilecek konumda olun. Tüm binaları yok edin ve batıdaki kalıntıyı ele geçirin. Bundan sonra kuvvetlerinizi kuzeye yönlendirin. Burada bir çok Eldar Ranger'ı sizi karşılayacak. Isador’un kuvvetini ve roketlerinizi kullanarak olabildiğince çok Rangerı yerinden çıkarın. Ayrıca, onları yakın dövüşe zorlayarak onları etkisiz hale getirin. Bu, onların moralini düşürerek Long Riflelarını kullanışsız kılacak. Üçüncü kalıntıyı da alınca direkt olarak güney doğuya ilerleyin ve buradaki Eldar binalarını yok edin. Bu size köprüyü daha rahat kontrol altında tutmanızı sağlayacak.

Bu alanı kontrol altına aldıktan sonra bir Orbital Relay ve ardından Terminatörleri yaptırın. Terminatörleri Deep Strike'ı kullanbilecek şekilde hazırda bekletin. Eldar binaları yok edilince bölgenin kuzeyine doğru olan stratejik noktayı ele geçirin. Geçidin açılmasını beklerken kuvvetlerinizi köprünün ayağında toplayın. Diğer tarafta sizi bekleyen güçlü bir birlik olacak, o yüzden hazırlıklı olmalısınız. Diğer tarafa geçtiğinizde Gabriel bu bölgenin bir ikinci üs için elverişli olduğunu söyleyecek. Buraya ikinci bir üs kurmak size kalmış. Çalışan bir Orbital Relay’iniz varsa buna gerek yok. Bu noktada önemli olan, kuvvetlerinizin sık sık yardıma gerek duymayacak büyüklükte olması. Haritanın kuzey doğu şeridinden Eldar binalarını yok ederek ilerleyin. Kaynaklara ihtiyacınız yoksa stratejik noktaları ele geçirmek için zaman harcamayın.

Doğudaki üssü ele geçirdikten sonra bu görevin son savaşı için hazır olacaksınız. Anahtarın olduğu bölgede en çok Dark Reaper'lar ve Wraithlord'larla karşılaşacaksınız. Rocket'lerle donatılmış Marinelerinizle Wraithlord'ları yok edin. Commander'ınızı, Dreadnaught'ları ya da Terminator'larınızı kullanarak Dark Reaper'lara saldırın. Mümkün olduğunca rakibi yakın dövüşe zorlayın. Bu savaş kısa zamanda kontrolünüz altına girecek ve görevi başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Görev 8
Birinci amacınız Chaos’un seremoniyi bitirmesini önlemek ve Outpost’u kurtarmak. Bu amaçları tamamlayınca Chapel kapılarını yok etmeniz ve bunu tamamlayınca da hain Imperial Guardsman'leri yok etmek.

Göreviniz; haritanın batı bölgesinde bir HQ, bir Servitor, bir tam Assault Marine birliği, Force Commander, Librarian ve bir Apothecary ile başlıyor. Outpost’da ise Chaos saldırılarına dayanmış, iki tane Machine Cult, birkaç tane küçük kale, mayın ve bir tane Servitor barındıran 2. seviye HQ bulunuyor. Görev başlayınca Servitor'unuzu kullanarak olağan inşa düzenine başlayın. Kanyonun kendi tarafınızdaki stratejik noktalarını yavaş yavaş ele geçirmeye başlayın. Haritanın etrafına dağılmış olan Chaos kuvvetlerine karşı dikkatli olun. Force Commander'ınızı ve Librarian'ı kullanarak onlara hızlıca zarar verebilirsiniz. Görevin başlangıcında, siz kanyonda ilerlerken bir grup Raptor belirecek ve kuvvetlerinize saldıracak. Birkaç tane Space Marine birliği, Force Commander ve Librarian'ınızla savaşa hazırlıklı olun.

Üssünüzü kurup kanyonun size ait olan tarafındaki kontrolü sağladıktan sonra Assault Marine'lerinizi karşı tarafa zıplayarak geçirin ve olabildiğince hızlı bir biçimde Outpost’a doğru ilerleyin. Burayı ele geçirdiğinizde bir Servitorlar beraber bir Librarian ve Force Commander yardımınıza gelecek. Buraya bir Thermo Plasma yapmak akıllıca olabilir. Bu, size araç yapımında yardımcı olacaktır. 6 tane Predator ve elinizde bulunan kuvvetler haritanın kuzeyindeki Chapel geçitleri çevresindeki Chaos birliklerini yok etmenize yeterli olacaktır. Bu bölgede bulunan mayınlara da dikkat edin. Birliklerinizin mayınları algılama özelliğini kullanarak bulduğunuz mayınları uzak menzilli silahlarınızla yok edin. Geçitler yıkılınca bir grup hain Imperial Guardsmen size saldıracak ve başka bir grup Chapel’e doğru kaçacak. Bunları yok edince görev sona ermiş olacak.

Görev 9

Bu görevde öncelikli amacınız haritada bulunan dört kalıntıyı ele geçirmek. İkinci amacınız ise Alpha Legion’un üslerini yok etmek. Birincil amacınızı tamamladığınızda kalıntıları bir süre elinizde tutmak durumunda olacaksınız.

Göreve haritanın en batı kısmında bulunan bir HQ, Chapel-Barracks, ve birkaç Plasma Generator ile başlıyorsunuz. Burada ayrıca iki Servitor, Inquisitor Toth ve her birinde dokuz birim olan üç tam birlik Imperial Guard var. Altı Imperial Lehman Russ tankları zaman içinde teker teker size verilecek. Ayrıca, görev başladıktan yaklaşık on dakika sonra Force Commander, her birinde dört birim olan üç Terminator birliği, iki Scout Marine birliği (her birinde iki birim olan) ve üç Servitor haritanın en doğu bölgesine bırakılacak.

Görev başladığında Servitorunuzu kullanarak alışılmış bina inşa etme düzeninize başlayın. (Armory, HQ 2.Seviye, Jenerator, Machine Cult, Sacred Artifact ve Orbital Relay) HQ’yu upgrade etmeden önce dört tam Marine birliği oluşturun ve infiltration'ı araştırın. Scout'larınızla üssünüze en yakın olan dört stratejik noktayı ele geçirin. Inquisitor Toth’u haritanın kuzey doğu ucunda bulunan noktayı savunması için görevlendirin. Bu arada, üç Imoperial Guard birliğini alt tarafın en önündeki stratejik noktayı koruması için gönderin. Ayrıca, savunma amaçlı Listening Post kurun. Scoutlarınızı kullanarak yolun güney doğusuna ve kuzey doğusuna giden stratejik noktaları ele geçirin (yeni aldığınız bu dört noktaya Listening Post koyarsanız gereksiz biçimde fazla ilgi çekersiniz).

Artık araç yapımına başlamalısınız. Predator'ları kullanın ve araç kapasitelerini en yükseğe çıkartın. Bu sırada Force Commander grubunuz haritanın doğu bölgesine bırakılmış olacak. Bu grupla etraftaki düşmanları yok edince yakınlardaki stratejik noktayı ele geçirin ve hemen bir Listening Post kurun. Burayı ele geçirdikten sonra kuvvetlerinizi kuzeye doğru çekin ve ilk Alpha Legion üssüne saldırın. Terminator'larınızı maksimum takım sayısına çıkarın; böylece daha hızlı hasar vereceklerdir. Bundan sonra Predator'ları ve Lehman Russ’ları kullanarak güney doğu yolundan aşağıya, mayın tarlaları arasından ikinci Alpha Legion üssüne gidin. Birkaç tane Apothecary yaparsanız mayınları bulabilirsiniz. İki üs de yok edilince sıra kalıntıları bulmaya geliyor. Kalıntıların arasında bulunan iki Chapel Barracksı yok edin. Bunları önce yok etmek kalıntıları almayı kolaylaştıracak. Kalıntıların çevresindeki savunmayı yok edin ve onları alın. Daha sonra bunları süre dolana kadar koruyun. Bölüm tamamlanacaktır.

Görev 10
Bu görevdeki birinci amacınız hain Librarian Isador Akios’u öldürmek ve tüm Chaos kuvvetlerini yok etmek. Göreve, haritanın güney bölgesine konuşlandırılmış bir HQ, Chapel-Barracks ve Armory ile başlıyorsunuz. Ayrıca bir Servitor, bir tam birlik Space Marine, Force Commander ve Inquisitor Toth sizle olacak.

Görev başladığında bir Servitor ve iki birlik Space Marine oluşturarak köprülerin güneyindeki tüm stratejik noktaları ele geçirin. Orklar bu bölgeleri geri almaya çalışacak. O yüzden HQ’yu upgrade ettikten sonra ele geçirdiğiniz noktalara Listening Post yaptırın. Force Commander ve Inquisitor Toth ile boşta olan tüm birliklerinizi sizin tarafınızda olan kalıntıları korumak için o bölgeye kaydırın. Bloodthirster ortadan saldırarak kalıntıyı kendisi korumak isteyecektir. Bir Machine Cult yaparak Predator oluşturun. Orbital Relay'i tamamladıktan sonra Terminator yaptırın. Ordunuzu tamamladıktan sonra güneydeki ya da kuzeydeki köprüden geçerek üssü ele geçirmeye çalışın. Bunu yaptığınızda merkez üssünü ve son olarak soldaki üssü ele geçirin.

Görev 11

Bu görevdeki birinci amacınız Daemon Prince’i öldürmek. Göreve bir HQ, bir Chapel-Barracks bir Armory, birkaç Plasma Generator ve Listening Postu olan bir stratejik noktayla başlayacaksınız. Ayrıca bir Servitor, Force Commander, Inquisitor Toth, bir Dreadnaught ve altı tam birlik Space Marineniz var.

Görev başladığında sol üst tarafta olan Marine birliğiniz saldırıya uğrayacak. Bu birliği geri çekin ve geri kalan tüm kuvvetlerinizi saldıran birlikleri yok etmek için o bölgeye gönderin. Tüm birlikleri maksimum sayıya çıkartın ve HQ’nuzu Sergeant yapabilmek için upgrade edin. Armory’deki üç temel upgrade'i yapmayı da unutmayın. Marine birliklerinizin silahlarını da upgrade edin. Bu bölümde Flamer'lar hariç herhangi bir silah işinizi görecektir. Bunları yaparken yavaş yavaş stratejik noktaları ele geçirmeye başlayabilirsiniz ancak; kuvvetlerinizi ayırmamaya özen gösterin.

Chaos haritanın her tarafından saldırarak bölgeleri geri almaya çalışabilir ve savunmasız kuvvetlere saldırabilir. Teknolojiyi geliştirip size son savaşta yardımcı olması için birkaç araç yaptırabilirsiniz. Yapmanız gereken yavaş yavaş kuzeye ilerleyip Daemon Prince’e olanca gücünüzle saldırmak. Marinelerinizi saklı tutun ve Daemon Prince’e Dreadnaught'lar, Inquisitor Toth ve Force Commander’ınızla saldırın. Daemon Prince’in çok kuvvetliolduğu için son darbeyi vurmak için ordunuzu hazır tutun. Bu son düşmanı da yok ettikten sonra oyun bitecektir.
Warhammer 40k Dawn of War ipuçları - ipucu - taktik - Warhammer 40k Dawn of War taktikleri

[URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208107-sanitarium-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208148-ico-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208151-serious-sam-next-encounter-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208154-shadow-hearts-covenant-tam-cozum.html" rel="nofollow" target="_blank">

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 726
favori
like
share