Scratches tam çözümü - çöz - Scratches oyun çözümleri


Ana karakterimiz Michael Arthate, Blackvood malikanesine varmıştır. Envanterimizde evin anahtarı, büyüteç, bavul ve bir daktilo bulunmaktadır.


Kapının sağ tarafındaki posta kutusunu kontrol edin. Sol taraftaki arabanızın içine girin ve torpido gözündeki araba anahtarını alın. Evin ana kapısına ilerleyin. Envanterdeki ev anahtarını alın ve sağ klikle envanteri kapatın, anahtarı kapının kolunda kullanıp içeri girin.

Duvardaki büyük saate bakın bu sırada telefon çalacak ileri yürüyün telefon sağınızda, açın ve konuşun. Arayan arkadaşımız Jerry. Ana giriş kapısına dönün ve soldaki oturma odasına girin. Etrafı inceleyin, sehpanın üzerindeki günlüğü okuyun. Şöminenin solundaki kapıdan çalışma odasına geçin.

Çalışma odası:

Etrafı inceleyin, kitaplığa bakın. Çalışma masasının üzerindeki günlüğü okuyun. Çekmecelere bakın, buradan mektup zarfını ve tornavidayı alın. Diğer taraftaki çekmece kilitli. Buradan çift kanatlı kapıdan çıkın ve yemek odasına geçin.

Yemek odası:

İçki dolabına, resimlere, elk. düğmesine, dolabın çekmecesine bakın. Kapıyı açıp küçük koridora çıkın. Merdivenin yanındaki küplere perdeyi açarak bakın. Buradaki kapıyı açıp mutfağa geçin.

Mutfak:

Kapının solundaki boş anahtar asacağına, masanın üzerindeki kahve değirmenine, buzdolabına bakın. Lavabonun musluklarını kontrol edin. Alt dolabı açıp çekmeceyi çekin içinden bıçağı alın. Burada 2 kapı var biri mahzene iniyor ama şu anda kilitli diğeri hizmetçi odasına açılıyor.

Hizmetçi odası:

Yatağın yanındaki çekmecede bulunan fotoğrafçılık hakkındaki kitabı okuyun. Çalışma masasının üzerindeki kağıdı alın, fotoğraflara bakın. İlk çekmeceyi açın buradan kalemi alın. Kalemi envanterde kağıdın üzerinde kullanın ve inceleyin. Diğer çekmecelere bakın. Burada altta kalmış mutfağın fotoğrafı var onu inceleyin.

banyoya geçin ve resimlere, klozete ve lavaboya bakın.

Küçük koridor:

Merdivenin yanındaki küplere tekrar bakın burada mahzenin anahtarını bulacaksınız. Mutfağa gidin ve mahzenin kapısını açıp girin.

Mahzen:

Aşağıya inin etrafı inceleyin. Merdivenin yanındaki sigorta kutusunu açıp inceleyin. Kolları çekin ama çalışmıyor. Diğer taraftaki vanayı çevirmeye çalışın o da olmuyor. Buradan çıkın küçük koridordaki merdivenlerden üst kata çıkın.


2. kat

Sol taraftaki banyoya girin. lavabonun altındaki çekmeceleri açın ve inceleyin. Bir bez parçası bulacaksınız.

Banyodan çıkın karşınızdaki koridora girin. Sağdaki ilk oda misafir odası.

Misafir odası:

Etrafı inceleyin, kitaplıktaki diplomaya ve çekmecedeki kırık çerçeveye bakın. Diğer çekmecedeki cep saatine bakın. Kapının solundaki kırmızı elbiseli kadın resmine bakın. Resimde kadının elinde bir kristal göreceksiniz. Kristale tıklayın resim açılacak arkasından bir kasa çıkacak, ama şimdilik açamıyoruz. Bu odadan çıkın tam karşınızdaki odaya girin.

Galeri:

Etrafı inceleyin. Masanın üzerindeki haritanın altındaki dokümanı okuyun. Sağ köşede bir dolap var açmaya çalışın açılmıyor alta bakın burada da açmayı deneyin ama yine açamıyoruz. Buradan çıkın, koridorun sonundaki odaya girin.

Doktorun odası:

Çalışma masasına bakın üzerine envanterdeki daktilo çantasını koyun. Çantanın içinden kağıtları ve daktiloyu çıkartın. Kağıtları inceleyin. Masanın sol çekmecesindeki çizimlere bakın. Sağ taraftaki çöp kutusunda bulunan kağıdı okuyun.

Yandaki masaya da bavulu koyun. İçine bakın, kibriti alın, mektupları ve kartı inceleyin. Not defterine bakıp kalemi alın. Şöminenin yanındaki doktorun çantasını açın, içinden steteskopu alın ve dokümanları okuyun. Odadan çıkın. Koridorun diğer tarafındaki merdivenlerden bir üst kata çıkın.


3. kat:

Tam karşıdaki odaya girin, burası banyo. Yerdeki tuğlalara bakın içinde küçük demir bir levye bulacaksınız. Buradaki kapıdan odaya girin etrafı inceleyin. Pencerenin önündeki ocağa bakın, demir levyeyi ocağa takın üzerinde kibriti kullanın. Ama olmayacak. Odadan çıkın.

Alt kata inen merdivenin yanındaki kapıya bakın sıkışmış. üst kata çıkan merdivenin yanındaki odaya tıklayın. Anahtarın içerde olduğunu fark edeceğiz. Sol taraftaki boya kutusunun altındaki gazeteyi kapının altında kullanın. Tornavidayı anahtar deliğine sokup anahtarın düşmesini sağlayın. Gazeteyi çekin ama başarılı olamayacağız.

Kule:

merdivenlerden çıkın ama buraya duvar örülmüş tekrar aşağıya inin.

Tavan arası:

Merdivenlerden çıkıp içeri girin. Sol taraftaki kutuyu açın. İçindeki cam çiçeğe tıklayın yandaki anahtarı çevirin ve müziği dinleyin, kutuyu kapatın. Pencerenin önündeki gazetelere bakın, sağ taraftaki sandığı açın. İçindeki dokümanları okuyun, gaz lambasını alın. Buradan çıkın en alt kata inin.

Telefonun yanına gidip ahizeyi kaldırın. İlk önce Jarry’i arayın, ona elektriklerin kesik olduğunu söylüyoruz. Daha sonra sekreteriniz Barbara’yı 2 kere arayın. Envanteri açın içindeki mektubu zarfa koyun ve zarfta dolma kalemi kullanın.

Evden çıkın, bahçe giriş kapısına gidip posta kutusuna bakın. Burada elektrik idaresinden gelen bir not bulacaksınız alın. Envanterdeki zarfı posta kutusuna koyun. Eve girin ve Jarry’I telefonla arayın. Yarına kadar eve elektrik verilmeyeceğini öğrenin. Jarry bizden evde mum aramamızı isteyecek.

Envanterdeki gaz lambasında kibriti kullanın ama lambada gaz yok, yemek odasının çekmecesini tekrar kontrol edip mum arayın ama yok. Tekrar jarry’I arayın ve evde hiç mum olmadığı söyleyin o da bize arabayla şehre inip almamızı söyleyecek. Evden çıkın arabaya binin. Direksiyonun sağında anahtarı kullanın ve arabayı çalıştırın ve akü bitecek. Adamın yerinde olmak istemezdim.

Eve dönün ve Jarry’I arayın yatıp uyumamızı söyleyecek. Telefonu kapattıktan sonra 2 kez daha arayıp kasa ve evde işlenen cinayet! hakkında bilgi alın.

Tavan arasına çıkıp pencerenin önündeki gazeteleri gözden geçirin. Ekranda çıkan yazıya tıklarsanız gazeteyi okuyabilirsiniz.

2. kata gidin ve doktorun odasındaki yatağa tıklayın. Böylece uyumaya başlayacağız. bazı sesler duyup uyanacağız. Odadan çıkın ve galeri odasına girin. Fildişi dolabın yerinde olmadığını göreceksiniz. Yerdeki baltayı alın. Birden kendimizi odamızda bulacağız, korkunç bir rüya gördük. Ama sesler devam ediyor hala. Şömineye bakın ve iç duvarında steteskobu kullanın. 1. kata inip oturma odasına girin. Şöminenin iç duvarında steteskopu kullanın. Üst kata çıkın galeriye tekrar girin. Baltayı aldığınız yere bakın. Her şey normal görünüyor. Odanıza geri dönüp uyuyun.

Sabah:

Odamızda uyanıyor, dışarıda çok kötü bir hava var. Tam atmosfere uygun. Odanızdan çıkın, soldaki merdivenlerden aşağıya inin, telefon çalacak. Arayan Jarry, onunla konuşun bize kasanın şifresini verecek.

Misafir odasına gidin kırmızı elbiseli kadın tablosuna bakın, kadının elindeki kristale dokunun, kasaya tıklayın ve açın. İçindeki anahtarı alın, dokümanı okuyun. Bu anahtar 3. kattaki odanın kapısını açıyor.

Resim odası:

3. kata çıkın, merdivenin sağındaki kapıyı bu anahtarla açın. İçerde bazı resimler göreceksiniz. Masanın üzerindeki ev planlarına bakın, her odanın üzerine tıklayın. Burada görmediğimiz gizli bir odayı keşfedeceğiz. Masanın üzerinden anahtarı, teneke kapağı alın. Sol taraftaki kutunun üzerinden baltayı alın.

Bitişik odaya girin. İlerdeki merdivene yürüyün ve tırmanın ipe bakın, ipi kesin yere düşüecek. Raftan yağdanlığı alın. Kirli kutunun üzerinde kumaşı kullanın üzerinde motor yağı yazdığını göreceksiniz. Tornavida ile üzerinde bir delik açın. Gaz lambasını kutunun üzerinde kullanın. Böylece lambamız dolacak. Aşağıya inip yerden ipi alın. odadan çıkın bir alt kata inin.

Misafir odasının kapısının sol duvarına bakın burada bıçağı kullanarak duvar kağıdını yırtın.

kule:

Şimdi kuleye doğru çıkın. Pencereleri açıp bakın, çatıyı göreceksiniz. merdivenlerden yukarı çıkın duvardaki lambaya ipi bağlayın. İpi almaya çalışın çok riskli olduğunu söyleyecek. Lambanın altındaki duvarda bulunan siyahlıkta baltayı kullanın. Merdivenlerden inip 2. pencereyi açarak dışrı bakın. Pencerenin sağ üst köşesinde ip göreceksiniz. İpe tıklayın, ip pencerenin önüne gelecek. İpe 3 kez tıklayın şimdi çatıdan aşağıya iniyoruz. Aşağıya doğru inin bir pencere önüne geleceksiniz. Pencereye tıklayın ve gizemli odaya girin.

Çocuk odası:

Etrafı inceleyin, dolabın çekmecesini açıp doğum belgesine bakın. Belgeye göre 9 ağustos 1961 yılında erkek bir bebek dünyaya gelmiş, bebeğin ismi belgeden silinmiş. Pencerenin sol tarafında yerde duran oyuncak bloklara bakın. Burada 3 blok yan yana dizilmiş B I N. Benim aklıma gelen ilk isim Robin. Bakalım ne çıkacak. Tekrar geldiğiniz gibi pencereden çıkarak kuleye dönün.

Tavan arası:

Tavan arasına girip yerdeki gazetelerden 1961 yılına ait gazeteyi okuyun. Burada çocuk doğduktan bir gün sonrasının tarihinde annesinin öldüğü yazıyor. Buradan çıkıp galeriye gidin.

Galeri:

Odanın sol köşesindeki üzerinde fildişleri olan dolabın zemine yakın kısmına bakın. Buradaki tahtada bıçağı kullanın ve tahtayı açın. Dolabın tekerleklerini göreceksiniz. Aynı rüyamızdaki gibi, açılıyor. Tekerleklerin üzerinde yağdanlığı kullanın kolu çekip dolabı kanara alın.

Depo:

Karşımıza gizli bir kapı çıkacak. Kapıyı açmak için baltayı kullanın. İçersi çok karanlık. Kibriti gaz lambasında kullanın. Böööö J sadce maskeymiş. Pencereyi kapatan bambuları kenara çekin. Heykelin yanında yerde duran kutunun üzerindeki 2 ayrı dokümanı okuyun.

Şimdi odanıza dönün. Daktilonun sağ tarafındaki kağıtları alıp daktiloya sağ tuşla tıklayın. Michael hikayeyi yazacak. Şimdi alt kata gidin ve Jarry’e telefon edin. Tekrar odanıza gidin yatağa klikliyip uyuyun. Yine uykumuz bozulacak. Galeriye gidin ve depoya girin maske ortalarda yok ve yine rüya görüyormuşuz. Şimdi kalkıp tekrar depoya bakın, maske yerinde duruyor. Odadan çıkın mutfağa gidin.

Mahzen:

İçersi karanlık, kibriti kullanıp lambayı yakın. Aşağıya inin, fırının kapağını açın içine girin. Göreceğinizi gördükten sonraJ mutfağa geri dönün. Lambanın üzerinde yağdanlığı kullanın. Odanıza dönün ve uyuyun.

Sabah:

Oturma odasına gidin. Şöminedeki odunların üzerinde kibriti kullanın ve şömineyi yakın. Telefonun yanına gidim Jarry’i arayın. Evden bahçeye çıkın. Çıkış kapısının sol tarafındaki patikadan yürüyün. Garaj kapısına geleceksiniz. Envanterdeki gümüş anahtarla kilidini açıp içeri girin.

Garaj:

Etrafa bakın klasik bir araba göreceksiniz. Arabanın yanındaki varil ile masanın arasında duran levyeyi alın. Masanın üzerindeki alet kutusundan pense ve tornavidayı alın. Kapının solundaki bisikleti inceleyin, pedalını çevirin. Garajdan çıkın eve gidin. Mutfağa gidin ve mutfağın bahçe kapısından dışarıya çıkın. Yolu takip edin bir mezara geleceksiniz.

Mezarlık:

Mezarlığın kapısında penseyi kullanın. Tel envanterimize eklenecek. İçeri girin, bu ilk katta 2 tane tabut var. Tabutların altındaki metal plakalardaki isimleri okuyun. Catherine yazan plakanın önündeki taşı alın. Şimdi tabutları açıp içlerine bakın birinde ceset var diğer boş.

Alt kata diğer mezar odasına gidin. Buradaki plakaları okumaya çalışın ama ışık yetersiz kalıyor. Tekrar üst kata çıkın. Tavana bakın. Buradaki camı taşla kırın ilk denemede yapamazsanız taş alt kata merdivenin altına düşecek gidip alın ve pozisyon değiştirerek kırmayı tekrar deneyin. Ama ışık yinede yetersiz.


Eve dönün misafir odasına çıkın. Kasanın yanındaki komodinin üzerindeki aynaya bakın. Tornavida ile aynayı sökün. Tekrar mezarlığa dönün.


Ayna ile teli birleştirin. Kapının sağ tarafındaki duvarda asılı şamdana aynayı takın. Aşağıya inin küçük tabutun altındaki plakayı okuyun. “R”

Eve dönün ve Jarry’i arayın. Jarry ile konuştuktan sonra 01912 94144 numarayı çevirerek bankayı arayın. James ve Christopjer hakkında sorular sorun. Tavan arasına çıkın, pencerenin önündeki gazetelerden june 1963 tarihli gazeteye bakın. Üzerinde bir telefon numarası göreceksiniz. Alt kata inin ve 01665 65217 numarayı arayın. Konuşma bittikten sonra bahçeye çıkıp posta kutusunu kontrol edin. İçindeki mektubu okuyun.

Sera:


Evden çıkın sağ taraftan yürüyün. Bir seranın önüne geleceksiniz. Kapıyı açmak için yağdanlığı kullanın. İçeri girince büyük ağacın altındaki mazgala bakın. Parlak bir cisim göreceksiniz. Ama şimdilik alamıyoruz. Etraftaki saksıları inceleyin. Merdivenlerden üst kata çıkın. Yerdeki hortuma tıklayın. Hortum parmaklıklardan aşağıya sarkacak. Masanın üzerine bakın. Çekmeceleri araştırın bahçe makasını alın, günlük sayfalarını okuyun. Masanın üzerindeki çiçekte bahçe makasını kullanın. Eve dönün

Mahzen:

Vanada levyeyi kullanın. Levyenin üzerinde baltayı kullanın. Levyeyi geri alın. Mutfağa çıkın ve musluğu açmayı deneyin. Ama sorun borularda. Tekrar seraya gidin.

Sera:

Ağacın arka tarafına geçin hortumu buradaki çeşmeye takın vanayı çevirin. Üst kata çıkın hortumun olduğu yerdeki küreği alın. Aşağıya inin hortumu musluktan çıkarın, musluktan akan su ile ızgaraya sıkışmış olan parlayan cismi almayı deneyeceğiz. Cismin yanına gidip bakın, suyla beraber gidecek. Yerdeki ızgaralara bakın, sağ tarafta devrilmiş bir saksı var ve bu suyun akışını engelliyor. Bahçe makasını kullanarak bunu kesin. Şimdi bu suyun boşaldığı yeri bulmalıyız. Seradan çıkın, iki ekran ilerleyip sağa yürüyün.

Burada bir su birikintisi ve oyuk bir ağaç göreceksiniz. Bunları inceleyin. Zaten cisim parlıyor hemen göreceksiniz. Küçük bir anahtar bulduk. Eve dönün çalışma odasına girin.

Çalışma odası:

Masanın sağ çekmecesinde küçük anahtarı kullanın. İçindeki mektupları okuyun. İçindeki kutuyu alın, üzerinde bazı numaralar göreceksiniz. Bunu çözmek için çocuk odasına gitmemiz gerekiyor.

Çocuk odası:

Kuleye çıkıp penceredeki ipi kullanarak çocuk odasına girin. Oyun küplerine bakın. Harflerin üzerindeki numaralar kutunun şifresini oluşturuyor. ROBIN: 59097

Çalışma odası:

Çekmeceyi açın. Kutunun üzerindeki şifreyi 59097 olarak girin. Kutunun içi boş gibi görünüyor ama içinde bir bulmaca daha var. Ortadaki çubuğa tıklayın / konumunu alınca sağ taraftaki kenardaki çıkıntıya tıklayın. Ortadaki çubuğu \ konumuna getirip sol duvardaki çıkıntıya tıklayın. En son olarak ortadaki çubuğa tıklayın kutu açılacak, içinden anahtarı alın.


Kilise:

Evden çıkın seraya doğru yürüyün burada sağa bir yol ayrımı var, buradan girip ilerleyin. Küçük bir kiliseye geleceksiniz. Anahtarı kullanarak kapıyı açın. İleri doğru yürüyün. Altar’ın arka tarafına geçin yerde bir halka göreceksiniz. Levyeyi bu halkada kullanın. Büyük İsa heykeli arya doğru gidecek. Heykelin üst tarafında INRI yazılı bir plaka var. Şimdi kapıya yürüyün ve soldaki merdivenlerden yukarı çıkın. Buradaki dolabı açın üst çekmecedeki İncil’i inceleyin. İçindeki çiviyi alın. Bu çiviyi İsa heykelinin ayağındaki eksik çivi yerine yerleştirin. Heykelin üzerindeki plakada levyeyi kullanın. Altarın altında bir bölme açılacak Buradan aşağıya inin.

Karanlıkta kaldık yine. Sağ tarafta bir şamdan var üzerinde kibriti kullanıp mumu yakın. Msanın üzerindeki 2 ayrı mektubu okuyun. Kuru ağaç dalını alın. Eve dönüp telefonla Jarry’i arayın.

Bahçe:

Posta kutusunu açıp gelen notu okuyun. Arabanın arkasını açıp boş aküyü alın.

Garaj:

Bisikletin yanındaki tahta sandığın üzerine aküyü yerleştirin. Bisikletin pedalını çevirin Biraz sonra akü dolacak. Aküyü alıp tekrar arabadaki yerine yerleştirin. Arabaya binin kontağı çevirin. Ama Michael gitmekten vazgeçer.

Hizmetçi odası:

Yatağın yanındaki komodinin altına doğru bakın. Yerdeki tahtayı kaldırın içindeki gizlenmiş fotoğrafa bakın. Burada bir adamı bahçede mezar kazarken göreceğiz. Şimdi bu mezarı bulacağız.

Mezar:

Bahçeye çıkın, kilise yoluna girin. Sol taraftaki tümseklere bakın. Buradaki tümseklerde bir gölge göreceksiniz. Gölgenin uç tarafına doğru küreği kullanıp kazın. Birkaç kez denemeniz gerekebilir. Cesedi bulunca onu inceleyin, pense ile dişini sökün.


Galeri:

Eve dönüp galeriye girin. Kapının sol tarafında bir kolye var bunu pense ile sökün.


Mutfak:

Masanın üzerindeki kahve değirmenine ilk önce kolye ucunu koyun ve öğütün. Çekmecesinden öğütülmüş halini alın. Şimdi de dişi öğütün, onunda tozunu alın. Envanterde iki tozu birleştirin. Üzerine envanterdeki yeşil yapraklı bitkiyi ekleyin.

Tamir odası:

Kalasın üzerinde duran ocağa bakın. En üstüne metal kapağı yerleştirin. Kapağın üzerine diş, bitki ve kolye karışımını koyun. Tam altında kibriti kullanın. Bir taş elde edeceğiz.


Galeri:

Şimdi galeriye girin. Buradan da gizli odaya geçin, envanterdeki kuru ağaç dalı ile taşı birleştirin. Bu aleti maskenin üzerinde kullanın.

Oturma odası:

Şöminenin içine bakın. Yanmış odunların altında gizli bir kapak bulacağız, bunu açın ve aşağıya inin.

Gizli oda:

Etrafı inceleyin. Sağ taraftaki kapıdan içeri girin. Yerdeki oyuncak ayıya, kovaya borulara ve masanın üzerine bakın. Duvardaki mağara girişine de bakın... Ve (ThE EnD).....
Buda Alternatif Tam Çözüm
Scratches inanın insana değişik duygular yaşattırıyor. Bu duyguya tam olarak korku denilmez ama insan sürekli bir gerilim halinde. Çalan müzikler falan insanı inanın ürkütüyor. Eğer takıldıysanız hadi oyunu beraber geçelim.

1.Gün

Michael Arthahte 2.korku romanının sonunu getirmek için eski bir malikaneye taşınır. Ama birde getirebilse, ev öyle gizemli ki keşfetmeden olmaz. Arabadan indikten sonra etrafı biraz inceleyelim. Posta kutusuna bakın, içi boş. Botanik ev ve kulübe zaten kilitli. Bize de sadece eve girmek düşüyor.İsterseniz evi biraz gezin. Mekanlar kafanızda biraz yer edinsin. Bizim için hazırlanan odamızı aramaya koyulurken telefon çalıyor. Arayan arkadaşımız ve bize bu evi almamıza yardımcı olan Jerry. Sohbetimiz bitince çıkış kapısının oradaki merdivenlerden yukarı çıkalım. Hemen soldaki kapı bizim için hazırlanmış oda. İçeri girelim. Odayı biraz inceleyelim. Şöminenin yanında bir çanta var. Açıp kalp dinleme cihazını alalım. Çizimlere bakalım, galiba çantanın sahibi doktormuş. Büyük çantamızı masanın yanındaki sehpanın üzerine koyalım ve açalım. Jerry’nin kartını ve not defterimizden asistanımız Barbara’nın telefonlarını öğrenelim. (Michael otomatikman onları belliyor). Kibritleri ve kurşun kalemi de cebe atalım. Masanın çekmecelerini inceleyelim ve değişik belgeleri ve resimleri görelim. Bunların sahibi kesin doktor herhalde. Masanın sağındaki çöp kovasının içinde buruşturularak atılmış bir kağıt var. Okuyalım ama pek bir şey anlamıyoruz. Yük olmasın diye de içinde daktilo bulunan diğer çantamızı masanın üzerine bırakalım ve içinden daktiloyu çıkaralım. Evi keşfetmek daha ağır bastığından henüz yazmaya başlamıyoruz.

şıkları açmaya çalışalım. Kapının yanında düğme var. Ama çalışmıyorlar. Hemen Jerry’yi arayalım.Bize elektrikçi yollayacağını söylüyor. Barbara’yı da arayıp ne var ne yok öğrenelim. Şimdi dışarıya elektrikçiyi karşılamaya çıkalım. Ama gelen giden yok. Posta kutusunu açalım. Bir not var. Elektrikçi gelmiş de beş dakika beklemiş sonra gitmiş. Yine Jerry’yi arıyoruz bize kendimiz kontrol edip edemeyeceğimizi soruyor. Bizde şalterleri kontrol etmek için harekete geçiyoruz. Şalterler büyük ihtimalle bodrum katında olmalı. Hemen yemek odasına, oradan mutfağa giden hole, oradan da mutfağa geçelim. (artık odaların yerini tarif etmeme gerek yoktur herhalde. Mutfak nerede, yatak odası nerede ufaktan ezberlemişinizdir) Mutfakta buzdolabının sağında iki tane kapı var. Soldaki hizmetlinin odasına, diğeri bodruma açılıyor. Ama kapalı. Bizde hizmetlinin odasına girelim belki bir şeyler buluruz. Masasına yönelelim ve çekmeceleri kurcalayalım.Kurşun kalemi alalım ve aşağıda gösterdiğim resmi iyice inceleyelim.

Anahtarlıkta bir anahtar var ve altında da bir vazo. Son olarak çekmeceden mektubu alalım ve envanterimizdeki kurşun kalemle yazıları okunaklı hale getirelim. Maalesef okuyamıyoruz çünkü İtalyanca yazılmış. Herhalde hizmetçi İtalyan’dı. Ama bununda bir çözümü var. Barbara. Hatırlarsanız konuştuğumuzda boş vakitlerini yabancı dil öğrenerek geçiriyormuş. Masada işimiz bitti. Yatağı ve çekmeceleri inceleyelim. Çekmecelerde başka resimlerde var. Ayrıca fotoğraf makinesi de var. Hizmetçi herhalde resim çekmeyi seviyordu. Ardından banyoya geçelim. Bir sürü fotoğraf asılmış. Artık mutfağa geri dönebiliriz. Resimde incelediğimiz anahtarlığa bakalım ne anahtar var, nede hani içine düşmüş ihtimali olan vazo. Aksilik işte, hep ardı ardına geliyor. Jerry ve Barbara’yı aramak için telefonun yanına geri gidelim. Mutfaktan çıktıktan sonra merdivenlerin yanında vazolar var. Hemen perdeleri açalım ve vazolara göz atalım. Tombala ! Anahtarı bulduk. Bodrum katına inmeden önce Barbara’yı arayalım. Mektubu çevirebileceğini söylüyor. Hemen zarf bulmak lazım. Büyük kütüphanenin olduğu odaya girelim. Yemek odasında çift kapılı yerden geçebiliriz. Masayı incelemeye koyulalım. Üzerindeki kitapları ve kağıtları okuyalım. Daha sonra çekmeceleri karıştıralım. Bir adet delici ve zarf var. Hemen alıyoruz. Sağdaki çekmece kilitli. Mektubu zarfın içine koyuyoruz ve postacının bizi unutmadığını umarak mektubu dışarı çıkıp posta kutusuna koyuyoruz.Artık bodruma girebiliriz. Mutfağa gidelim ve kapıda anahtarı deneyelim. Açıldı. Acayip bir bodrum katına ayak basıyoruz. Cesaret ederseniz etrafı biraz inceleyebilirsiniz. Şahsen insanın içini ürpertiyor. Şalterlerin olduğu kutuyu bulup açalım. İkisini de kaldırıp açalım. Sorun yok gibi ama elektrikte hala yok. Artık buradan çıkabiliriz. Hemen soluğu telefonun başında Jerry’yi arayarak alalım. Şalterlerde bir sorun göremediğimizi söyleyelim. Bize elektrikçinin bugün gene gelmesinin biraz zor olduğunu söylüyor mum bulmamızı söylüyor. Bizde mum avına çıkıyoruz. Mutfağa gidelim. Elbet bir yerden başlamak gerek. İlk önce buzdolabına bakalım. Yok. Buzdolabının solundaki çekmecelere bakalım. Bıçak dışında ne mum var, nede işe yarayacak başka bir şey. Galiba mutfakta mum yok. Yemek odasına geçelim. Çekmeceli bir sehpa var. Çekmeceyi açalım ama işe yarar hiçbir şey yok. Hadi benden bir kıyak, alt kattaki odaların hiçbirinde mum yok. Merdivenlerden yukarı çıkalım. Bir kat daha çıkarak çatı katına ulaşalım. Pek sağlama benzemeyen merdivenlerden çıkarak en üstteki odaya girelim. Sağ sola bakıyoruz ama mum yok. Odanın ucunda gazeteler ve bir sandık var. Sandığı açalım. Kağıtlar, resimler, belgeler ama mum yok. En iyisi tekrar Jerry’yi aramak. (Mutfaktaki buzdolabına ve çekmecelere, yemek odasındaki çekmeceye ve sandığa bakmazsanız oyun ilerlemez. Jerry’yi her arayışımızda bize aramaya devam et der. Bu noktaları mutlaka iyice inceleyin.) Jerry’yi arayalım. Bize şehre inme fikrini veriyor. Bize de mantıklı geliyor, daha yiyecek de almamız lazım. Evden çıkalım ve arabaya binelim. Anahtar torpido gözünde. Alıp yerinde kullanalım ama marş bir türlü basmıyor. Daha sonra anlıyoruz ki ışıkları açık unutmuşuz ve akü bitmiş. Elektrik yok, mum yok, araba çalışmıyor. Galiba bu ev lanetli İçimizden küfrede ede gidip tekrar Jerry’yi arayalım. Adamcağız napasın, elinden bir şey gelmiyor. Bizde evde biraz gezinelim. Şömineli odaya geçelim. Giriş kapısının sağında hemen. Şöminenin önündeki masada bir günlük var alıp okuyalım. Bu evde önceden kimlerin oturduğu merakı sarıyor içimizi. Tabi ki aziz dostumuz Jerry’yi arıyoruz gene. (adam bıktı be bizden Bize biraz sahipleri anlattıktan sonra bir tarih veriyor. Ayrıca bu evde cinayette işlenmiş. Entrikalara bak. Hemen çatı katına çıkalım ve sandığın olduğu odaya tekrar girelim. Gazeteleri kurcalayalım. Mayıs 1963 tarihli gazeteye bir göz atalım. Hizmetçinin anlattıklarına göre evin reisi Blackwood karısını öldürüp gömmüş. Üstelik hizmetçi bunu gözleri ile canlı canlı görmüş. Galiba bu gün bizi çok yordu. Artık yatsak iyi olur. (Michael eğer yatmıyorsa evde biraz gezinin. Uykusunun geldiğini söyleyecektir) Gecenin bir vakti uyanıyoruz ve çekiç sesleri duyuyoruz. Zaten ortamdaki ambiyans adamın korkmasına yetiyor, birde karanlıkta kalkıp bu cinayet işlenen evde geziniyoruz. Hadi hayırlısı. Odamızdan çıkalım. Hemen bulunduğumuz kattaki çift kapılı odaya girelim. Zaten başka yere gidemiyoruz. Çekiç sesleri daha da artıyor ama odaya girdiğimizde çekiç sesi birden kayboluyor. Afrikalı sanat eserlerinin bulunduğu oda burası. Tahtalarla örtülmüş kapının önünde çekiç var. Çekici almaya çalışalım ama oda ne ? Birden tekrar odamızdayız. Meğer rüyaymış. Çok ilginç. Ama bu sefer tırmık sesleri duyuyoruz. Şömineden geliyor ! Odamızdaki şömineye yaklaşalım ve doktor çantasından aldığımız kalp dinleme cihazı ile şömineyi dinleyelim. Galiba tırmık sesleri aşağıdan geliyor. Bir alt kata günlüğü okuduğumuz şömineli odaya gidelim ve kalp dinleme cihazını tekrar kullanalım. Daha da alttan geliyor !! Bodrum katından geliyor olmalı. Ama gece olduğundan ve bodrum katı zaten gündüz vakti bile zor gezildiğinden mecburen odamıza geri gidip yatağımıza yatıyoruz. Böylelikle ilk günü bitirmiş oluyoruz.
2.Gün

Güzel bir güne başlamak amacıyla uyanıyoruz ama etrafı sel basmış. Dışarıda yağmur diz boyu Aşağıya inelim, telefon çalıyor. Arayan Jerry. Elektrikçinin maalesef bugünde gelemeyeceğini çünkü yağmur nedeniyle etrafı sel basmış ve yollar kapanmış. Kaldık gene. En iyisi gene evi incelemek diyerek kendimizi avutuyoruz. Birinci kata çıkalım ve büyük yatak odasına girelim. Büyük aynanın yanında kırmızı elbiseli bir kadın portresi var. Dikkatli inceleyince arkasında bir kasanın olduğunu fark ediyoruz. Ama şifre istiyor. Uçarak aşağıya iniyoruz ve Jerry’yi arıyoruz. Bize şifreyi veriyor ve değerli bir şey varsa pay istiyor. Şifre 03 2 11. Tekrar yukarı çıkarak kasayı açalım. (kasa otomatik olarak açılıyor) Dokümanı okuyoruz ve anahtarı alıyoruz. Daha sonra odadan çıkıyoruz ve yine bu katta bulunan banyoya giriyoruz. Lavabonun altındaki çekmeceleri inceleyelim. İşe yarar sadece bez var. Şimdi tekrar çatı katına çıkalım ve en üstte sandıktan almadıysak gaz lambasını alalım. Buradan çıkalım ve merdivenlerden inelim. Merdivenlerin altında bir kapı var.Ama içeriden kilitlenmiş ve anahtarı öbür tarafta. Hemen solda boya kutularının altında bir gazete parçası var alıp kapının altına sokalım.

Şimdi delici ile anahtarı gazetenin üstüne düşürelim. Ama kapın aralığı dar olduğu için anahtar geçmiyor. Şimdi kasadan aldığımız anahtarı deneyelim, tam uydu ! Atölyeye benzer yere girişimizi yapalım. Değişik resimler görüyoruz. Masanın üstünde evşn krokileri var inceleyelim. Birinci katın planını inceleyince fark ediyoruz ki büyük yatak odasının yanında bir odanın daha olduğu gözüküyor !? Garip, orada bir şey yoktu. Koca kapıyı görememiş olamayız demi ? Masada bulunan anahtarı ve kapağı da alalım. Ardından taburenin üzerindeki çekici alalım. Diğer kapıdan yan odaya geçelim. Ufak bir merdiven var. Çıkalım ve tavandan sarkan ipi fark edelim. Bıçakla ipi keselim. Daha sonra düşen parçayı yerden alalım. Merdiveni biraz daha çıkıyoruz ve gaz bidonlarını fark ediyoruz. Pis bir bidon var, bezimizle silelim. Daha sonra delici ile alt kısmına ufak bir delik açalım. Gaz lambasını altına tutarak dolduralım. Pek dolmasa da şimdilik idare eder. Artık gizli odayı inceleme vakti geldi. Büyük yatak odasının önüne gidelim. Kapının solundaki duvardaki kaplamayı bıçak ile yırtalım. Kapının üstüne duvar örülmüş !! Başka bir giriş bulmalıyız. Çatı katına çıkalım, orada dönemeçli bir merdiven var. Duvarda kocaman bir çatlak var. Çekiç ile iyice delelim. Deliğin üstündeki lambaya ipimizi bağlayalım ve açtığımız delikten sarkıtalım. Şimdi biraz aşağıya inelim ve pencereyi açalım. (üstten hemen ilk pencere)


Ekranın üstünden ipi aşağıya doğru sarkıtıyoruz. Action-Man edasıyla iple aşağıya sarkarak açık camdan gizli odaya giriveriyoruz. Aç gözlerle etrafı inceleyelim. Burası sanırım bir çocuk odası. Çekmeceyi açalım ve belgeyi okuyalım. Doğum tarihleri falan var. 7 Ağustos 1961’de birisi doğmuş. Bebek arabasında ve önündeki yerde oyun taşları var. Kafamızda harfleri sıralarsak ROBIN adlı yazıyı ve 59097 diye bir sayı elde ediyoruz. Şimdi gazete arşivinin olduğu en üstteki çatı katına çıkalım ve gazeteleri kurcalayalım. 61 yılını bulalım ve Blackwood’ların çocuğunun doğduktan hemen sona öldüğünü öğrenelim. Ama bu odaya ve olanlara anlam veremiyoruz. Bu evde bir çocuk ölüyor, cinayet işleniyor ve geceleri garip sesler geliyor ?! Biraz ürkütücü. Birinci kattaki sanat eserlerinin olduğu odaya girelim. Kupaların altında bir mektup var. Fil dişlerinin olduğu dolabı (hani rüyamızda yerinde olmayan yerde) çekmeye çalışlım ama çok ağır. Dolabın alt kısmını bıçağımızla çıkarıyoruz. Artık tekerler meydanda. Yağ damlatmaya yarayan aletle (pardon adını unuttum , tekerleri yağlayalım. Artık dolabı çekebiliyoruz. O da ne ! Rüyamızda gördüğümüz kapı ! Üzerine çivilenmiş tahtaları çekiçle sökelim ve içeriye görelim. Burası oldukça karanlık. Bu yüzden gaz lambasını kibritimizle yakalım. Pencerenin önündeki bambuları çekelim. Oda aydınlandı. Lambaya gerek kalmadı. Önümüzde kocaman bir maske var. Şahsen gece ben görsem bu lanet şeyi artık ne yapardım bilmem. Sol köşede mektuplar var. Okuyalım ama kısım kısım olduğu için pek bir şey anlamıyoruz. En iyisi artık buradan çıkalım. Artık biraz çalışma vakti geldi. Çok oyalandık. Odamıza çıkalım ve daktilonun başına geçelim. Ama doğru dürüst bir şey yazamıyoruz ve Jerry’yi aramaya karar veriyoruz. Onunla konuşup kısa bir rapor verdikten sonra yatmaya karar veriyoruz. Yine uyanıyoruz, garip bir şeyler var. Sanat eserlerinin bulunduğu odaya oradan da maskenin bulunduğu odaya girelim. Destur, maske yok ! Geri dönelim ve kapıyı açalım. Bismillah !! O da ne ?? Ve uyanıyoruz, yine bir rüya ve yine tırmıklar tarafından uyandırılıyoruz. Ufak bir rahatlamanın ardından bodrum kata doğru yola koyuluyoruz. Gaz lambamızı yakalım. Sesler kazanın içinden geliyor. Kapağını açalım ve içine girelim. Anlıyoruz ki bu kazan sadece kamuflaj. İleride gözümüze bir kapı ilişiyor. İlişmez olsaydı ! Kapının ardından bir gölge hızla geçiyor !! Affedersiniz, ama insan apışıp kalıyor. Bugünlük bu kadar yeter diyoruz ve arkamıza bile bakmadan doğruca yatağımıza gidiyoruz. İkinci günde böyle bitmiş oldu.

3.Gün

Çok şükür ki yağmur nihayet durmuş. Dışarıda güneş açmış ama ev genede biraz soğuk. Ateş yakmak lazım. İçinde odun olan şömineyi yakarsak bu sorunda ortadan kalkmış olur. (Giriş kapısının sağındaki oda) Dışarıya çıkmadan önce dostumuz Jerry’yi arayalım ve olan biteni anlatalım. Adamcağız iyiliğinden bizi caydırmaya çalışıyor. Tabi biz hayır diyoruz,ille de olan biteni keşfedeceğiz. Evden çıkıp garaja gidelim. Kapıyı açıp etrafı inceleyelim. Araç gereç kutusundan tornavidayı ve penseyi alalım. Masayı da inceleyelim ve levye yi almayı unutmayalım. Garajda birde bisiklet var. Lazım olacak ileride. Etrafı iyice incelediysek garajı terk edip eve, birinci kattaki büyük yatak odasına girelim. Odayı incelediyseniz büyük aynanın önünde dönen bir ayna vardı. Aynayı tornavida yardımıyla söküp alıyoruz. Çekicimiz var, levyemiz var, tornavida falan var. O zaman buyurun bodrum katına ! Çekiç ve levye yardımı ile bodrumda bulunan vanayı çevirelim. Böylelikle suları açmış olacağız.


Mutfağa gidip suların akıp akmadığını kontrol edelim. Akmıyor ? Herhalde boru hatlarında bir problem olmalı diyerek kendimizi avutuyoruz. Mutfaktaki kapıdan bahçeye çıkalım. Yolu takip ederek Blackwood türbesine girelim. İçerisi biraz ürkütücü. Sanki biri bizi gözetliyor ! Önümüzde tabutlar var, kime ait olduğunu merak ediyoruz tabi. Hemen isim tabelalarına bakalım. Tabelanın önündeki taşı da alalım, belki lazım olur. Öndeki tabutu açtığımızda ölmüş, hatta çürümüş amcamız bizi karşılıyor. Üstteki ise boş !? Merdivenlerden aşağı kata inelim. Burası biraz karanlık. Ufak bir tabut çekiyor dikkatimizi, ama kimin olduğunu okuyamıyoruz. Bize biraz ışık lazım. Tekrar yukarı çıkalım ve az önce aldığımız taşı türbenin tavanındaki cama okkalı bir şekilde sallayalım. İlk deneme başarısız. Taş aşağıya düşüyor. Merdivenlerden inip alalım. (sol köşede) Şansımızı bir kez daha deneyelim, ve ÇAT ! Başardık. Ama içeri süzülen ışığı aşağı kata yönlendirmemiz lazım. Bunun için ışığın vurduğu şamdana, büyük yatak odasından aldığımız aynayı bağlayalım. Artık ışık problemimiz kalmadı. Küçük tabutun önündeki tabelayı okuyabiliyoruz artık, fakat gariptir ki sadece R harfi var ? Bu Robin’in R si olmalı. Sanırım yeterince gördük. Artık botanik eve geçebiliriz. Yolu biliyorsunuz Kapıya vardığımızda açılmıyor çünkü paslanmış. Ama biraz yağ bu işi halleder. İçeri girdiğimizde kocaman ağaç dikkatimizi çekiyor.Daha da dikkatimizi çeken ağacın önünde parlayan cisim. Izgaranın altında olduğu için alamıyoruz. Tabi şimdilik. Ağacın arkasına geçelim ve musluğu açalım. Demek ki harbi tesisat sisteminde bir sorun varmış. Sular fışır fışır akıyor. Parlayan cisim hala yerinde. Cisimle az sonra ilgileneceğiz ama şimdilik demir merdivenlerden yukarı çıkalım. Küçük masayı inceleyelim ve çekmeceyi açalım. Bahçe makasını alıp mektubu okuyalım. Masadaki ufak çiçekten bir dal kesip alalım.


Şimdi toprağın içine sıkışmış küreği almaya çalışalım ama feci sıkışmış. Yerde duran hortumun bir ucunu toprağa sokalım, diğer ucunu aşağıya sarkıtalım. Aşağıda devrilmiş bir saksı var. Saksının dallarını keselim. Sular artık rahatça akabiliyor. Aşağıya sarkıttığımız hortumun diğer ucunu ağacın arkasındaki musluğa bağlayalım. Yukarıda toprak yumuşadı ve küreği alabiliyoruz. Şimdi dışarıya çıkıp parlayan cismi arayalım. İki adım ileri gittikten sonra sağa dönelim ve biraz ilerleyelim. Ufak bir su birikintisi var. Parlayan cisim orda, meğer bu bir anahtarmış. Artık yapacak başka bir şeyimiz yok. Eve girip Jerry’yi arayalım. Jerry’den Mr.Blackwood’un 1963 Haziranında öldüğünü öğreniyoruz. Yani hayaletçilik oynaması biraz zor. Çatı katına gazete arşivinin olduğu odaya girip 63 yılına bakalım. Bir telefon numarası karalanmış gazetenin üstüne. Telefona gidip manual bir şekilde arayalım. 01665 / 65217. Telefon numarası polis şefi William Bailey’ye ait. Adamdan Mrs.Blackwood’un cesedinin hiç bulunmadığını öğreniyoruz. Yani ceset hala malikanede bir yerde ! Dışarıya çıkıp posta kutumuzu kontrol edelim. Barbara’ya yolladığımız İtalyanca mektup çevrilip geri gelmiş. Aferin Barbara’ya ! Mektubu okuduktan sonra hizmetlinin odasına gidelim. Mektupta yazdıklarına göre elinde Mr.Blackwood’un karısını gömdüğü bir resim varmış. Yatağın yanındaki sehpanın altındaki gizli bölmeyi açalım.


Harbiden bir resim varmış. Resimde Mr.Blackwood birini gömüyor. Dikkatimizi çeken diğer bir unsur ise kulenin gölge boyu. Cesedi bulmamızda oldukça yardımı olacağına benziyor. Saat dört civarı olmalı. Ama daha erken, bu yüzden kazı çalışmalarına başlamak biraz zor. Vaktimiz bol, kütüphaneli odaya girip masaya yönelelim. Kilitli bir çekmecesi vardı, anahtarımız var nasılsa rahatça açabiliriz. İlginç bir mektup ve bir kutu var. Kutunun şifresi ROBIN, yani 59097. Kutuyu açıyoruz ama içi boş ! Dikkatlice bakarsak kutunun bir alt kısmının daha olduğunu anlıyoruz. Deneme yanılma yöntemiyle kutuyu açabiliriz. Ortada dönen bir kısım var. Buna göre;

Orta çubuğa bir kere,

Sol tarafa bir kere,

Orta çubuğa iki kere,

Ve sağ tarafa bir kere basalım.

Kutunun açılması lazım. Eğer açılmaz ise yazdığım yöntem size yol göstersin. Mantığı şöyle, hareket eden kısım ne tarafa bakıyorsa o tarafa tıklayın. Birkaç deneme-yanılma yöntemi ile açarsınız.

Cesedi aramak için hala vaktimiz var. Kiliseye girelim şimdi bakalım orada bizi neler bekliyor. Büyük bir sessizlik sarıyor her yeri. Sağa dönüp merdivenlerden yukarı çıkalım. Ufak bir dolap var, açıp içini kurcalayalım. İncil var. İncil’den çiviyi söküp alalım. Büyük İsa heykelini yakından inceleyelim. İsa’nın önünde yerde halkalı bir kısım var. Halkayı çekelim. İsa’yı tekrar inceleyelim. Sanki değişen bir şeyler var ? İsa’nın ayaklarının dibinde ufak bir delik var. Elimizdeki çiviyi içine sokalım. İsa’nın tepesindeki “INRI” yazısının değiştiğini görüyoruz. Levyemizi kullanarak yazıyı düzeltelim. Yerdeki gizli bölme açılıyor. Bize de içine girmek düşüyor. Karanlık olduğundan mumları yakalım ve mektupları okuyalım. Değişik biçimdeki kurumuş dal parçasını da alalım. Etrafı inceledikten sonra Jerry’yi aramak için evimize dönelim. Jerry yine vazgeçmemizi ve evi terk etmemizi istiyor. Bizim cevabımız yine hayır oluyor. Hala saat dört olmadığı için vaktimiz var. En iyisi arabamızla ilgilenmek. Evden dışarı çıkalım ve arabamızın yanına gidelim. Ama ilk önce posta kutusuna bakalım. Boşaltma talimatı var !! Birde bu eksikti ! Arabanın bagajını, yani motor kısmını açalım. Aküyü çıkarıp alalım. Garaja girelim ve aküye hayat vermeye çalışalım.

Aküyü kutunun üstüne koyalım. Ve bisikletin arka teker kısmındaki iple aküyü bisiklete bağlayalım. Pedalları biraz çevirelim. Akü bizi buradan götürecek kadar dolmuştur. Aküyü tekrar arabaya takıp arabanın içine binelim. Gidip gitmemek arasında kalırken, kalmaya karar veriyoruz. Vee saat dört olmuş. Kazı işlemleri başlayabilir.

Kilise istikametine gidelim. Kulenin gölgesinin ucuna tıklayalım ve kazmaya başlayalım.(eğer boş ise yanlış yeri kazdınız demektir. Bir daha deneyin) Bayan Blackwood’tan geri kalanlar karşılıyor bizi. Cesetten bir adet diş alalım ve evde birinci katta bulunan antik eserlerin bulunduğu odaya girelim. Orada bir büstün üzerinde aslan dişi var. Onu da alalım. İstikamet mutfak. Masanın üzerinde kahve öğütme makinesi var. Tepeden aslan dişini koyalım ve aleti çevirelim. Alttan da kırıntıları alalım. Aynı işlemi cesetten aldığımız dişte de yapalım. İki tozu karıştıralım. Ardınan bu tozu botanik evden aldığımız yeşil yapraklı dal ile birleştirelim. Şimdi çatı katında tamamlanmamış kırık dökük bir tuvalet vardı. Oraya girelim ve yerdeki tuğlaların arasından bakır teli alalım. Yine aynı katta bulunan atölyeye girelim ve bakır teli ocağa takalım.


Elimizdeki konserce kapağını da tepeye yerleştirdikten sonra karışımımızı tepesine koyalım. Ocağı yakıp biraz bekledikten sonra garip görünümlü yeni taşımızı alalım. Bunu da kilisenin gizli bölmesinden aldığımız tuhaf görünümlü dal ile birleştirelim. Güya bu taş kötü ruhları kovuyor. Nasıl olacaksa ? Taşı denemek için eserlerin bulunduğu odaya, korkunç maskenin yanına gidelim. Merak etmeyin maske yerinde. Burnuna doğru taşı tutalım ve kötü ruhlardan arınmamızı kutlayalım. Eh, artık biraz dinlenebiliriz. Şöminesini yaktığımız oturma odasına gidelim. Ama tırmık seslerini yine duyuyoruz. Hem de gündüz vakti !! Şömineyi incelerken altındaki gizli geçidi fark edelim. Daha önce görememiştik çünkü üzerinde bir yığın odun vardı. Buradan içeri dalarak yeni bodrum katımızı inceleyelim. Biraz ilerleyelim ve tırmık içindeki oyuncak ayıcığı fark edelim. Vah garibim. Etraf karanlık olduğundan dikkatlice bakın. Ayıcığın sağına doğru duvarda önünü tuğlaların kapattığı bir delik var. Tuğlaları çekip karanlık deliğe doğru bakıp olanları izleyelim…

Tebrikler Scratches’de böylelikle bitmiş oldu. Yeni Çözümlerde Görüşmek Üzere..
Scratches ipuçları - ipucu - taktik - Scratches taktikleri

[URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208107-sanitarium-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208148-ico-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208151-serious-sam-next-encounter-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208154-shadow-hearts-covenant-tam-cozum.html" rel="nofollow" target="_blank">

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 415
favori
like
share