Far Cry tam çözümü - çöz - Far Cry oyun çözümleri


Eğitim

Bölüm'e başladığımızda karşımızdaki tünelden gidiyoruz. Burda yapmanız gereken sadece yolu takip etmek zaten yol karışık değil. Tünel patladıktan sonra kapıyı açan araya demo film giriyor, demoyu geçtikten sonra kasanın üstünden silahımızı alıyoruz.

Yandaki rafta cephane var, ve biraz ilerde bir el bombası var bunları aldıktan sonra tam karşınızda ki kutuların arasında bir kapı var ordan gidin tabi yandaki armor'u almayı unutmayın. Kapıyı açtıktan sonra, burda dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var oyunda stealth özelliği var yani action'un yanı sıra gizli gizli gitmenin yararı var ve oyunda sol alt köşede radarın yanlarında iki adet çubuk var onlar sizi taki eden olup olmadığını gösteriyor. Yani eğer o çubuklar kırmızı ise yani tam dolu ise sizi takip veya ateş eden biri olduğu. Eğer boş ise rahat olun demek. Hmm nerde kaldık heh. Ordaki insanları öldürüp cephanelerini aldıktan sonra kıyıda 2. evin içinde bir colt ve bir mezbahanenin içinde de bir bıçak var. Almanızda fayda var. Burayı bitirdikten sonra, dağdan taraftaki patikayı izleyin sizi tepedeki eve götürecek. Evin içinde bir dürbün var onu alın. Sonra "B" tuşu ile türbünü açın tekerlek ile yakınlaştırın ve uzaklaştırabilirsiniz. İlerde kim var kim yok bakın ve ona göre hareket edin. Orda ki adamları öldürdükten sonra buggy'yi alın ve yoldan devam edin. Kıyıya geldiğinizde hem sağ tarafta bir hummer olacak onun içindekileri haklayın ve ilerleyin ilerde bir ev var ve evin yanında da birkaç insan var. Onlarıda öldürün ve evin içindeki colt mermisi ve health paketini alın. Sonra domuz ahırının hemen arkasındaki yoldan devam edin. Her zaman olduğu gibi yolun üstünde de bir kaç kişi var onlarıda halledin ve kumsala doğru ilerleyin kumsala çıkmadan önce dikkatli olun denizdeki tekne, buggy, hummer ve denizin yanındaki dağın tepesinde bir minigun yuvası var oralara dikkat edin. Burda ki kişileride hallettikten sonra, sonra çalılıkarın arasından devam edin taki gemiye gelene kadar. Gemin'in ön tarafında ki yarıktan içeri girin. Ve ilk bölümü bitiriyoruz.

Taşıyıcı

Bölüm başladıktan sonra yandaki su altında kalmış bölüme giriyoruz ve ilerye doğru yüzüyoruz. Kapıdan çıktığımızda sağlı sollu bize adamlar saldıracak onları haklayın. Önce sağa sonrada sola dönün ve kapıdan ilerleyin içeride birkaç adam var onları haklayın ve karşıda ki kapıdan girin. Hemen sol tarafta havalandırma deliği var ordan geçin tam karşıya gidin. Havalandırma deliğinden çıktıktan sonra ileride bir merdiver var ordan yukarı çıkın. Yukarı çıktıktan sonra sol taraftaki bölmenin içinde bir kapı var ordan devam edin. Heman yanda havalandırma borusu var ordan devam edin ve sonundan çıkın. Tam karşıdaki merdivenlerden yukarı çıkın sol tarafa dönün. Yandaki bölmenin içeridindeki kapıdan girin. Hemen sol tarafta iki adam var onları öldürün o adamların yanında da bir kişi var onuda hakladıktan sonra. Adamın sol tarafındaki odanın karşısındaki yarıktan çıkın. Sağ taraftan yürüyün oralardaki adamları temizleyin ve sol taraftaki yerden devam edin merdivenleri çıkın ve yoldan gidin. Yolun sonunda bir kapı var ordan içeri girin. Düz ilerleyin soldaki odaya girin içerdeki adamı öldürün ve verileri alın. Sonra odadan çıkın sol tarafa dönün ve tekrar sola dönün koridor boyunca yürüyün sağdaki kapıdan girin. İçerde iki eleman var onları öldürün. Sonra merdivende çıkın. Kutuların üstünde armor ve health paketi var onları alın ve tekrar merdivenden çıkın. İşte bu noktada çok dikkatli olun. Çünki burası zor. Geminin üstündeki adamları öldürdükten, helikopteri patlatın sonra köprünün karşısına geçin aman dikkat köprünün zincirlerini koparmayın. Karşı tarafa geçtikten sonra ordaki elemanlarıda haklayın ve botun iplerini kopartın bot suya düşünce sizde peşinden atlayın. Bot'a binin, açığa doğru yüzün ve mutlu sona ulaşın.

Kale

Bölüm başladıktan sonra karşıdaki adaya doğru yolumuzun üstünde ne varsa yok edin. Karşıya vardığınızda ordaki adamlarıda temizleyin ve kulübenin sağ tarasındaki patikadan sonuna kadar devam edin. Merdivenlerden yukarı çıkın sol taraftaki patikadan devam edin karşınıza bir tünel çıkacak oraya girin ve yine devam edin. Tünelin sonunda bir kapı var, kapıdan girin. Aşagıda beş tane adam var onları öldürün ve karşıdaki merdivenden devam edin. Karşınıza bir asansör çıkacak ona binin ve yuları çıkın. Asansörden çıktıktan sonra ileri gidin sol taraftaki patikadan yukarı çıkın. Ya merdivenden yada tünelden gidin fark etmez. Orada ki adamları temizledikten sonra, kapının orda yani kameranın altında kasanın üstünde bir bazuka var onu alın. Bazukayı alıdıktan sonra işiniz biraz zor size doğru gelen helikopterlere birer tane atın aşağıda bir bot var onada bir tane atın ama önce adamları öldürün. Sonra bazukayı aldığınız kapıdan girin. 20m ilerleyin ve sol taraftaki kapıdan girin. Kapıdan girir girmez araya demo film girecek. Demo film'i izledikten sonra ilerideki adamı öldürün ve düşen kartı alın. Sol taraftaki bölmeden gidin ve anahtar kartı sokun. Kapı açıldıktan sonra içeriden C4'ü ve gerekli cephaneleri aldıktan sonra. Koridora geri dönün sol taraftan devam edin. Tam karşınıdaki kapıdan içeri girin. Sol tarafa dönün ve C4'ü yerleştirin. C4'ü yerleştirdikten sonra tam arkanızda kapı açılacak odadan tabanları yağlayın ve bir mutlu son daha.

İskele

Bölüm'e başlar başlamaz karşınıza 3 adam çıkacak onları öldürün ve planör'e binin. Nehir'in üstünden devam edin ve tepedeki patikaya inin. oradaki adamları ve eğer havada helikopteri öldüremediyseniz burada bir zahmet gebertin ve patikayı takip edin. Patikanın 3 yol ağzına geldiğinizde siz sol yani yukarı tarafı seçin. Patikadan devam ettiğinizde karşınıza bir kule çıkacak oradaki 2 adamı öldürün ve eğer elinizde bir sniper varsa. Aşağıdaki adamları avlayın. Yoksa alın elinize bir makinalı uğraşın. Karargaha vardığınızda brıefing adlı binaya girip C4'ü alıyoruz. Sonra admin adlı eve gidip anahtar kartı'nı alın. Armory adlı büyük binaya girin ve karta kapıyı açın. İhtiyacınız varsa ki oyunda hile yapmıyorsanız muhtemel ihtiyacınız var. Cehhaneyi alın C4'ü yerleştirin ve kaçın. Eğitim kampının yanındaki buggylerden birini alın ve yolu takip edin. Irmağa vardığınızsa yolu kesmiş olacaklar ordaki 2 adamı öldürün ve hummer veya buggy'yi alın ve yoldan devam edin. Yolun sonunda iskele var ordaki adamları öldürün ve iskele'nin en son gidin ve oyunu yine mutlu sonra bitirin.

Araştırma

Bölüm'e başladığınızda arkanızdan devam edin. Devam ederken karşınıza bir adam çıkacak onu vurun onun sesine bir adam gelecek onlarıda vurun. Sonra devam edin ileride bir kamp alana gibi birşey var oraya gidin orayı temizleyin ve tepedeki kulübeye gidin kartı alın. Geri dönün ve tünele girin. Ben karşınıza adam çıkacak demedim ama sizde biliyorsunuz ki her zaman çıkacak ve burda çıkacak olan adamlar'ın yanı sıra sizi öldürmek için zahmet edip helikopterde yollamışlar. Lafı uzatmayım siz temizleyin etrafı. Tünelden devam edin ve kartla kapıyı açın. Kapıyı açıp girdiğinizde araya demo giriyor ve oyundaki ilk canavarı görmüş oluyorsunuz. Demo film bittikten sonra sağ taraftan devam edin. Büyük bir alana geldiğinizde sağ taraftan gidin ve jeneratörü çalıştırın. Sonra ordaki yoldan devam edin. Tünele çıktığınızda hemen üstünüzdeki merdivenden çıkın ve asansöre binin. Asansörle yukarı çıktığınızda canavar'ın sizin için etrafı temizlediğini göreceksiniz vede canavarı. Sağ taraftaki kapıdan girin ve gene mutlu sona uşalın.

Araç Ev

Bölüm başlar başlamaz hemen sağa dönün yaklaşık 34m'lik bir koridor var (evet saydım tam 34m) bu koridordan devam edin. Tam karşınıza bir kapı çıkacak. Kapıdan çıktıktan sonra ilerleyin ve sol tarafa dönün ve bir kez daha sol tarafa dönün. İçeri girin ve tekrar kapıdan geçin. Kapıdan geçtikten sonra sağ taraftaki kapıdan geçin ve asma köprüden ilerleyin. Tekrar yukardaki asmadan devam edin. Yanda atlayacak seviyede kayalıklar var oraya atlayın ordan tekrar aşağı atlayın ve oradaki canavarları ve insanları öldürün. Sonra o yıkık asma köprüden yukarı çıkın. Merdivenlerin ilerisinde kapıdan geçin. Sola dönün oradaki canavarı öldürün ve sağ taraftaki kapıdan girin. Orda profesör'ü bir canavar yiyiyor. Ordaki canavarı öldürmenize gerek yok zatende yapamazsınız canavar kaçıyor. Profesör'ün yanında bir kart var onu alın ve karşınızdaki kapıya sokun. Kapıdan içeri girin ve karşınızdaki bir kol var o kolu indirin. Buradan çıkın ve karşınıdaki kırmızı ışıklı bir yer var oradaki kapıdan geçin. Arka yoldan devam edin. Kapılar açık zaten göreceksiniz. Orda 2 adam var onları öldürün ve telli kapılardan geçin. Hummer'in yanında 1 adam daha var onuda vurun hummer'i alın ve arkanızdaki yoldan devam edin. Aşşağı yoldan gidin hummer'dan inin ve ordaki adamları vurun. Minigun'ı alın ve aşağıdakileri temizleyin sonrada köprüden devam edin. Yoldan devam edin. Yoldan çıkarken size doğru gelen 4 tane varil var onlarıdan kurulun. Yolun sonundaki adamlarıda vurun ve tam karşıdaki C4'ü alın. Arkadnızı dönün karşınıza çıkacak olan merdiven'in tam yan tarafında bir yer var ordan gidin. Sol taraftaki asma köprüden devam edin. Patikadan aşağı inin ve C4'ü yerleştirin. Bomba patladıktan sonra oradan içeri girin. Sağ tarafa dönün ordaki 3 insan temizleyin ve tam yanındaki kömürlüğe giden kapıyı kartınızla açın. Kapıdan geçin ve tekrar kapıdan geçin vede yine mutlu bir vaziyette bu bölümüde bitirin.

Kömürlük

Bölüm başladığınızda karşınızdaki kapıdan geçin. Dümdüz ilerleyin sol taraftaki cephaneliği alın ve arkanızdaki asansörden devam edin. Asansörden çıkın karşınıda 3 insan var onları öldürün ve merdivenden yukarı çıkın ve kapıdan girin sonra sağ tarataki kapıdan devam edin. Merdivenlerden aşağı inin orda 3 kişi var onları vurun sonra yoldan devam edin. Kapıdan içeri girin. Merdivenlerden aşağı inin en aşağıda 2 tane canavar var onları vurun ve odaya girin ve tam ilerideki merdivenlerden aşağı inin. Sol taraftan gidin ve orada bir kapı olacak. Oradan girin. Sol taraftaki kapıdan geçin ve oradaki adamları vurun kapıdan geçin 2 canavar var onları öldürün. Ordaki gazdan korkmayın devam edin ve öteki kapıya gidin. Ordan çıkın ve sağ tarafraki kapıdan tekrar girin. Biliyorum sizede gına geldi ama birkez daha kapıdan geçin ve lütfen bana kızmayın oyun öyle tam karşıdaki kapıdan birkez daha geçin. Ben bu oyunu kapatıyorum çünki birkez daha kapıdan geçecez ve gene birkez daha kapıdan geçecez. Sağ tarafa dönecez ve yine kapıdan geçiyoruz. Labirent daha iyidir sanırım, baksanıza bu kapı derdine. Ordaki minigun'ı alın ve oradaki kişileri vurun ve arkadnızdaki kapıdan geçin. 2 kez daha kapıdan geçtikten sonra merdivenlerdeki gereksizleri vurun ve sizde o merdivenden aşağı inin. Merdivenlerden aşağı indiğinizde arkanızda bir kapı var ordan devam edin. Karşınızdaki kapıdan bir kez daha geçin karşınıza 4 adam çıkacak onlarıda vurun ve odadan devam edin karşınıza bir kapı çıkacak her zaman olduğu gibi o kapıdan geçin. 12m ileride (gene ölçtüm) bir kapı var oradanda geçin bakim. Karşınıza 5 adam çıkacak onları vurun ve ordaki canavarların üstünde isteğe göre fantazi deneyin ve kapıdan geçin ordaki engin geniş kapıdan. Sonra yukarda bir kontenır var onun zincirlerini kopartın o kontenır'da 2 adamın kafasının üstüne düşün (Sadece fantazi) eğer uğraşmak istemezseniz direk öldürün. Sonra oralardan canavarlar çıkacak onlarıda vurun ve yukarıdan devam edin. Kapıdan geçin ve gidin. Yukarı doğru giden patikadan gidin ve helikopterin yanıda gidin ve çok acayip bir şekilde oyunu mutlu (Nasıl oluyorsa?) sonra bitirin. Ben bu bölümde kapılardan nefret ettim sizi bilmem.

Tüt

Bölüm'e başlardıktan sonra arkanızdaki yoldan devam edin. 2 tane canavar var onları haklayın vede sağ taraftan yolunuza devam edin. Sahile gelene kadar gidin. Sahile inmeden önce önünüze bir patika çıkacak sağ tarafından gidin. Patikayı sonuna kadar devam edin. Oradaki adamları vurun. Oradaki evlerin ortasında olan eve girin kapının tam sağında bir bölme var oraya girin ve gece görüş dürbününü alın. Garajdaki buggy'i alın ve yolun sonuna kadar ilerleyin. Yolunuzu kesen 2 eşkiyayı öldürün ve nehrin ordaki yoldan devam edin. Yolun en sonuna geldiğinizde araçtan inin ve birazda yürüyün. Yolunuzdan giderken karşınıza bir binaya giden yol çıkacak, aldanmayın siz yolunuza devam edin. Taki yolunuz tepede bitene kadar. Merdivenlerden aşağı gidin ustayı öldürün ve tepesinde "A" yazan kapıdan içeri girin ve bir mutlu son daha. Vay canına.

Regülatör

Bölüm'e başladığımızda hurda olmuş kamyonun önündeki kapıya giriyoruz. Dışarı çıktığımızda 3 adam var onları vurun. Sonra ilerideki merdivenlerden çıkın ve devam edin. Merdivenlerden çıkın diyom çünki ilerlerde sanklanmış olan adamlar var onlara av olmayın. Ordaki adamları öldürdükten sonra ordaki uzun, ince yoldan yürüyün. Burda neden bize bir araç vermediler bilmiyorum. Sanırım biraz hava veya ayağımız açılsın diye yaptılar. Yolun sonuna geldiğinizde tabi oradaki adamları öldüreceksiniz sonra ileride bir kule var ordaya çıkın orda bir ip var o ipe tutunarak karşıya geçin. Aşağı indikten sonra karşıdaki kapıdan gidin. İçeri girin ve 3 tane adam var onları öldürün sonra çatala binin yani kaldıraca ama daha önce kapıyı açın onuda kapının yanında bir kol var onu indirerek yapıyorsunuz. Kapıdan çatalla gidin sonra ileride bir asansör var çatal'ı o asansöre götürün otomatik olarak yukarı çıkıyor sonra. Sonra sol tarafa doğru gidin ve yukarıdaki yıkık yolun ordasına koyunki oraya geldiğinizde çatal'ın üstündeki kutuya basarak karşıki kapıya ulaşın. Çalat'ı oraya koyduktan sonra önce karşıdaki kapıdan girin ve kartı alın sonra odadan çıkın karşıdaki meridivenden yukarı çıkın ve ilerleyin kutuya basarak kapıyı açın içerdeki 3 adamı öldürün ve masanın üstünde duran kartı alın. Karşıdaki kapıdan sol tarafta olan. Ordan girin, aşağı inin ve sol taraftaki vanayı çevirin. Sağdaki kapıdan geçin ama adamları öldürmeyi unutmayın. Sola dönün odaya girin. Masanın üstündeki kartı alın. Arkanızdaki kapıyı açın içerideki adamı vurun. İçeride bir tane vana var onu çevirin. Sonra geldiğiniz yoldan geri dönün taki o ilk çevirdiğiniz vanaya kadar. Kolun yan tarafında radyasyon dağılmasının durduğunu göreceksiniz. Oradan devam edin. İlerideki kenarı yeşil ışıklı kapıdan geçin. Girdikten sonra sola dönün ilerideki kapıyı kartınızla açın. sonra içerideki adamı vurun. Karşıda yeşil ışılı tuşa basın ve oradan çıkın. Sonra arkanızdaki kilitli kapıdada aynı işlemi yapın. Odadan çıkın ve tam karşınızdaki kapıdan girin. Sonra ileri doğru gidin soldaki kapıdan içeri girin. Sol taraftaki bölmenin içineki odaya girin sonra tam karşıdaki merdivenden aşağı inin. Hemen sol taraftaki kapıyıda açın ve ordada aynı işlemi yapın. Odadan çıkın sol taraftan dümdüz ilerleyin sonra sağ taraftaki kapıdan geçin. Sol tarafa dönün dümdüz ilerleyin. En yukarı çıkın 5 tane adam var onları öldürün ve kapıdan devam edin. Düz ilerleyin sağ tarafa dönün kapıdan geçin. İçerideki 2 adamı öldürün sonra adamların sağında bulunun tuşa basın. Araya demo film girecek, film'i izledikten sonra hemen arkanızdaki karpıdan devam edin. İçeride adamlar var onları öldürün. Sonra sağ taraftaki duvar'ın ilerisinde bir pervane var onun önündeki telli bir kapı var orayı açın ve içeri girin. Girer girmez araya bir demo film girecek ve canavarların özgür kaldıklarını göreceksiniz. Yani bundan sonra işiniz daha zor yani insanların yanı sıra canavarlarda. gelecek ve en ufak canavarın canı bile insanların canının 2 katı en büyüğünü siz hesapalyın. Neyse bu hayvancıl bölümüde bitirdik arkadaşlar. Sonunda...

Kontrol

Bölüm'e başladıktan sonra tüneli takip edin. Merdivenlerden yukarı çıkın. Karşıdaki kapıdan dümdüz ilerleyin yolun sonundaki canavarları öldürdükten sonra aşağıya inen bir merdiven var oradan aşağı inin. Telleri kopartın ve borulardan ilerleyin sol taraftaki kapıdan geçin. Tam karşınızdaki vanayı açın. Geldiğiniz yoldan tekrar geri dönün. merdivenlerden çıktıktan sonra sağ tarafraki yoldan devam edin az önce geçemediğiniz bir yol vardı şimdi oradan geçin. Koridoru takip edin taki havalandırma borusunda adam çıkana kadar. Adamı ve arkasındaki yaratığı öldürün ve borulardan gidin. Çıktığınızda tam karşıdaki yerde bir merdiven var oraya zıplayarak tutunun ve en yukarı çıkın diyer merdivendende yukarı çıkın ve vanayı açın. Geldiğiniz yoldan dönün. Borulardan çıktıktan sonra sağ tarafta bir boru daha var onada girin. Borudan çıktığınızda tam karşınızda bir boru var onada girin. Borulardan giderken sağa giden bir boru var siz ona binin sonra son durakta atlayın . Ordan çıktıktan sonra jeneratör'ün yanında bir kol var onu indirin. Sonra yandaki kapı açılacak ordan girin ve oradakileri öldürün. Sonra sağ taraftaki asansöre binin. Tam karşıdaki kapıdan girin. Aşağı inin, indikten sonra tam önünüzdeki yoldan ilerleyin. Yolun sonunda sol taraftaki merdivenden çıkın ve kapıdan geçin. Yolun takip edin karşınıza 2 adam çıkacak biri minigun kullanıyor ikisinide hızlıca öldürün ve minigun'ı alın sonra yarataklara ateş etmeye devam edin çok sayıda yaratık var orada dikkatli olun. Yaratıkları öldürdükten sonra sadece yolu takip edin kapıdan geçin. Yaratıkları öldürün ve ortadaki su içinde kalmış borulardan gidin ve boruları sonuna kadar gidin. Borulardan çıkın aşağıya baktığınızda çatışma olduğunu göreceksiniz atlamayın kötü olur siz çatışmanın bitmesiniz bekleyin ve sonra yavaş yavaş aşağıya inin. Tabi yaşayan yaratıkları öldürmeyi unutmayın. Orda gri kırmızı bir kapı var ordan devam edin tünelleri kırmızı ışıklı yer. Oradan devam edin karışıdaki kapıya vardığınızda bölümü bitirmiş olacaksınız.

İsyan

Bölüm'e başladığınızda yolu dümdüz takip edin kapılardan falan geçin artık biliyorsunuz ne illet bu kapılar . Dışarı çıktığınızda etrafı tertemiz edin bir araca binin ve dışarı çıkın. Yolu dümdüz takip edin sahile geldiğinizde sol tarfaftan gidin. Yolu yine dümdüz takip edin yolun sonunda bir buggy'nin üstüne kayalar düşmüş yol burda bitiyor. Burada hummer'ınızdan inin ve yolu yürüyerek gidin. Yoldan giderken paşa paşa bizimkiler gene savaşa girmiş onları bir zahmet öldürün ve ordaki hummer'i alın. ve siz yolunuza bakın. Yolun sonuna doğru tepeye çıkan bir ip var ona binin ve tepeye çıkın. Yolumuz kısalıyor böylece. Aşağı inin. Yolu sonuna kadar takip edin ve kapıdan varın ve bölümü bitirin.

Arşiv

Bölüm'e başladığınıda tam karşınızdaki kapıdan devam edin. Karşıdaki kapalı kapıyı açın içeri girin ve devam edin en ileride yere doğru bir delik var etrafı makinelerle sarılı oraya atlayın. Aşağıda bir tahta var üzeri varille kapatılmış varilleri yana devirin ve tahta kalksın sizde o delikten geçin. Suyun içindeki borulardan geç. Sonunda sağ tarftaki merdivenlerden çık. Karşıda bir yaratık var onu öldür ve ilerideki düğmeye basın. Arkanızı dönün ve ilerleyin sağ taraftaki kapıdan geçin ve aşağıdaki kapıya kadar devam edin. O kapıdan da girin. Geçtiğiniz yere döndüğünüzü göreceksiniz. Sonra karşıdan dümdüz ilerleyin ve sol taraftaki tam karşıda bir kapı var oradan devam edin. Yolu takip edin ve asansöre binin. Aşağını indikten sonra ordakileri temizleyin ve yoldan devam edin. İlk yoldan sağa dönün. İçeri girdiğinizde kargo bölümünde olacaksınız hemen sol araftaki yerden yukarı çıkın ve dümdüz ilerleyin karşınıza 1 adam çıkacak onu öldürün ve anahtar kartı alın. Sonra ileride bir kapı var yolu dümdüz takip ederseniz görürüsünüz. Oradan devam edin. Burda yolu takip edin ama sadece yolu yapmanız gereken tek şey yoluzdaki adamları öldürmek. Sonra dışarı çıkın. Orda bir çatal var onu alın ve yoldan devam edin. Tabi elinizde bir sniper varsa etraftakileri delin sonra. Yolu dümdüz takip edin. Sonra diyer korga bölümününe geçin o devasa kapıdan. İçeri girdiğinizde sağ taraftan devam edin havada asılı bir kontenır var onun ipini kesin ve açılan delikten atlayın. Borulardan yürüyün merdivenden çıkın ve hemen önünüzdeki büyük kapıdan geçin zaten o kapı değil asansör ona binin ve bölümü bitirin.

Soğutucu

Bölüm'e başladıktan sonra karşıdan devam edin yaratıkları ve insaları öldürün karşıya gidin. Sağ taraftaki kapıdan geçin. sağ tarfta canavar sol tarafta 3 adam var biri minigun kullanıyor bırakın onlar birbirini yesin sonra siz araya girin ve kalanları öldürün. Sol taraftan devam edin orda minigun'ın arkasında cephanenin yanında bir kart var onu alın. Geldiğiniz kapıdan geri çıkın ve karşınızdaki kilitli kapıyı açın. Oradan devam edin yolu takip edin. Bu bölümde dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var oyunda "t" duşuna bastığınızda gece görüş dürbünü açılıyor bu bölümde bol bol kullanın çünki orta boylu canavarlar görünmez oluyor. Büyük bir odaya girdiğinizde sol taraftan gidin orda açık bir kapı var oradan devam edin. Yeşil renkte bir tünel var oranın ilerisindeki sağdaki kapıdan girin. Merdiveblerden çıkın ve kapılardan geçin. İçerideki adamları, canavarları öldürün kapılardan geçin en sonra geldiğinizde 2 canvar, 2 asker ve 1 profesör var onları öldürün sol taraftan devam edin odanın içinde sol tarafta bir düğme var ona basın. Arkanızı dönün yoldan devam edin. Kapıdan içeri girin ordan sol tarafa dönün ve yürüyün. Main Elevator adında bir oda var ordan devam edin ve asansöre binin. Aşağı indiğinizde karşınıza o hayvanat canvar çıkıyor şişleyin onu ve yol boyu yürüyün yani devam edin. Karşınıdaki odada çatışma var olaya müdahale edin ve yakın yıkın. Kapıdan içeri devam edin yol boyu ilerleyin sonra içerideki ve aşagıdaki adamları öldürdükten sonra tam karşıdaki vanayı açın etraf sular altında kalacak siz tavandaki delikten içeri girin ve ordan devam edin. Dikkat edin borunun içindeki görünen odaya değil o odaya giden borunun hemen yanıdaki yoldan gideceksiniz zaten görürsünüz. Aşağı sularla dolu yere inin yoldan devam edin. Yolunuzdaki canavarları öldürün. Yolun sonundaki odaya gidin orda kapı var kapının orda "f" tuşuna basın ve kapıyı açın 2 adet canevar var onları öldürün ve hatun'un yanına gidin ve oyunu zor ama mutlu şekilde bitirin.

Bot

Bölüm'e bot'ta başlıyoruz botla ilerdeki ufak iskeleye gidin ordaki adamları öldürün. Ordaki çadırın içine girin 3 adet C4 var onları alın. Bot'a binin ve sol taraftan devam edin karşıki adaya geçin ve o biraz büyük olan limanda durun. Ama bildiğiniz gibi bu kolay olmayacak yani 3 tane bot bide bol bol insanlar var. Neyse siz yaparsınız ben sizi biliyom. Sol taraftaki patikadan devam edin. Az ileride bir kule var onun altında C4 bırakacağınız bir yer var oraya yerleştirin C4'ü ve kaçın. Kule yok olduktan sonra ardanızdaki yolda aşağı sahile doğru inin orda bot var onu alın ve karşıdaki kuleye gidin. Bunun için sadece ilerideki sol taraftaki yoldan yukarı çıkın ve asma köprülerden geçin ama dikkat edin çünki askerler asma köprüleri kırabiliyor. İlerideki kuleye C4'üde yerleştirdikten. Şimdi size burda karşı tarafa geçmenin 2 eğlenceli yolunu söyleyecem 1.si ister asma köprü'den çıkarken sol tarafta bir planör var onu alın ve karşıki adaya uçun. 2.si isterseniz merdivenlerden aşağı inin ve iskeledeki kayığın arkasındaki sal'a hummer'ınızı koyun ve öyle karşıya geçin tercih sizin ama belirteyim eğer planör ile giderseni indiğinizde bayağı bir yol yürümek zorunda kalırsınız 2. yolu tercih ederseniz aşağıdaki 3 kayığın gazabıan uğraya bilirsiniz. Çünki arkasında sal varken kayık çook zor kontrol ediliyor. Ben mi? Ben 2. seçeneği seçiyorum yürümeye gücüm yok zaten 12 saattir yürüyorum araç varken yürümek niye? Neyse çenem açıldı gene işte bir yolu seçin ve karşıki adaya geçin. Ama bende tavsiye 2. yol daha iyi çünki ben o yoldan gidecem ve sizede o yolu anlatacam ha bu anlatacağımı yürüyerekte yaparsınız ama araç burda biraz şart onun için. Neyse karşıya geçin iskeleni sağ tarafındaki yoldan devam edin. Karargâha vardığınızda ilerideki hummer'in olduğu yoldan son kuleye çıkın. C4'ü yerleştirin ve geldiğiniz yoldan geri dönerken sol tarafa giden farklı bir yol var ordan devam edin. Yol bir yerde ikiye ayrılıyor siz yukarı çıkın en üstte bir planör var ona binin ve yük gemisinin üstüne inin. Medivenlerden kamaraya çıkın ordaki odanın içinde adam var onu öldürün ve masanın üstündeki C4'ü alın sonra geminin arkasına yerleştirin. Sonra diyer kamaraya çıkıtığınız merdivenin diyer tarafında kamaranın üstüne çıkın buraya su bulaşmıyor ama unutmayın C4'ü alıdığınız odada bazuka var onu mutlaka alın. Gemi battıktan sonra bir boss olarak helikopter geliyor onu bazukayla idareli bir şekilde vurun ve bölümü bitirin.

Yer Altı

Bölüm'e başladığınızda ileride bir canavar var siz onu boşver'in sessizce sağ taraftaki patikadan devam edin yolun sonuna vardığınızda siz sol taraftaki yoldan gidin. Patikayı sonuna kadar takip edin yolun sonunda girmeniz gereken bir tünel var ama oda ne tünel yıkılmış bir C4 bulmanız lazım bunun içinde tam arkanıza dönün ve sol taraftaki yolu takip edin. Orda 5 adam var onları öldürün ve buggy'ın arkasındaki C4'ü alın ve buggy'e binin sonra geldiğiniz yoldan o tünel'e girin ve C4'ü yerleştirin. Kapıdan içeri girdiğinizde önünüze bakın ve bir 100-200m (bu defa saymadım) düz gidin. Sonra karşınıza sarı bölümlü bir tünel çıkacak ordan devam edin sadece yolu izleyin yeter. Sonra beyaz bir tünel'e vardığınızda ilk yol ayrımında siz sağ taraftaki merdivenlerden yukarı çıkın. Sonra ilerideki merdivenlerden yukarı çıkın ve kapıdan içeri girin. İçeride C4 var onu alın ve sonra ordan çıkın merdivenlerden aşağı indikten sonra sağ taraftaki sarı bölümden devam edin yolu takip etmeniz yeterli. Ayrıma geldiğinizde sağ taraftaki merdivenlerden çıkın ordaki adamları öldürün ve ilerideki yıkık tünele C4'ü yerleştirin. Bomba patladıktan sonra içeri girin ve bu bölümüde bitirin.

Nehir

Bölüm başlar başlamaz karşınıza çıkan patikayı dümdüz devam edin taki bot'a varana kadar. Dikkat edin bu bölüm biraz zor. Bota binin ve devam edin. Burada yapmanız gereken yolunuzdaki adamları ya öldürün öldüremezseniz sıvışmaya bakın ama öldürmeye çalışın yoksa başınıza iş alırsınız nehri sonuna kadar takip edin. Nehrin bir bölümünü geçtiğinizde karşınıza köprü çıkacak orda inin ordaki adamları öldürün ve hummer'e binin ve yoldan devam edin. Yol ayrımında sağa gidin aşağıdaki adamları öldürün ve 2 bottan birine binin benim tercihim hızlı ve dayanıklı olan büyük bot siz ona binin ve nehri takip etmeye devam edin. Nehrin sonunda bottan inin ve patikayı sonuna kadar takip edin. En sonunda burdaki tüm adamları öldürmeniz gerekiyor tüm adamları öldürünce araya demo film giriyor sonra uydu aracına gidin ve verileri yükleyin yani kamyonun arkasındaki tuşu aktif edin ve bu bölümüde bitirin.

Bataklık

Bölüm'e başladıktan sonra patikadan devam edin ilerideki adamları öldürün ve hummer'ı alın zaten burda araç'ı siz değil bizim hatun kullanıyor yani sadece etraftaki adamları öldürün. Araçtan indikten sonra ayağınızın altındaki patikadan eve doğru devam edin evin içine girin. Ordaki adamları öldürün üst kata çıkın hatuna bilgisayarı kullandırın. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey hatunu takipm etmek. Hatun bir bilgisayarın başında beklerden siz odadan dışarı çıkın ve sol taraftaki binaya girin. Girdikten sonra sağ taraftan devam edin kartı bulmanız lazım. Yol boyu gidin ve kartı alın. Sonra geldiğiniz yoldan geri dönerken tek fark açık olan kapıdan girin. Sonra yine kapıdan geçin yine geçin ve ilerideki kapıya kartı sokun. İçeri girin sol taraftaki merdivenlerden yukarı çıkın kapıdan geçtikten sonra sol taraftaki çantanın içinde bomba var onu alın ve geldiğiniz yoldan geri dönün. Taki hatun'un yanıda kadar sonra hatun'u takip edin. Hatun size kapıyı açtıktan sonra dümdüz ilerleyin armory adlı binayı bulun ve içine girin. İçerideki temizleyin ve yolu takip edin burda dikkat edin kadın ölmesin sonra kadın kaldıraca binecek ama bizi aracına kabul etmiyor hanfendi onu koruma gibi koşarak takip edin ve bu bölümüde bitirin. Artık mutlu bir şekilde bitirin demiyorum çünki oyunun son 6 bölümü fiyasko sırf oyun uzun olsun diye yapmışlar.

Fabrika

Bölüm başlar başlamaz ilerideki adamları öldürün ve asansörü çağırın. Aşağıya inin ordaki adamları öldürün ve sağ taraftaki merdivenden yukarı çıkın ordan devam edin aşağı inin ve kapıyı açın. İçeri girin sonra ilerideki adamları öldürün ve ilerdeki sol tarafta duran kapıyı açın. Sonra karşınızdaki kapıyı hatun açıyor siz hatun'u takip edin. Hatun şifreleri girerken sizde etraftaki tüm adaları öldürün. Kadın şifreleri girdikten sonra tam karşınızdaki kapılardan geçin asansörü bulun ve yukarı çıkın. Asansörden çıktıktan sonra ilerleyin ve bu bölümüde bitirin.

Baraj

Bölüm başladıktan sonra colt'unuzu alın ve şelaleden aşağı atlayın. Helikopteri bulun ve karşıya geçin. Cephaneliğe girdiğinizde artık sizinde canavar olmak için evrimleştiğinizi göreceksiniz. Cephanelikten gerekli malzemeleri ve kartı aldıktan sonra buggy'e binin ve yoldan devam edin. Buggy'nin gidebildigi kadar gidin ve ağacın üstünden devam edin. karşıya geçtiğinizde bir lav nehri göreceksiniz ordan karşıya geçmek için aşağıda bir yer var ordan kolaylıkla geçersiniz. Karşıya geçtikten sonra yolu takip edin. Yolun sonunda binaya girmek için merdivenlerden yukarı çıkın ve kapıya gidin sonrada bölüm bitiyor.

Yanardağ

Bölüm başladıktan sonra kapıdan geçin ordaki tüm askerleri öldürün ve ilerideki kapıdanda geçin. Sonra burdaki devasa adam dahil herkesi öldürün ve kızın yanına gidin. Araya demo giriyor demo geçtikten sonra bulunduğunuz asansörler yukarı çıkın. Burda tek yol var dışarı çıkana kadar yolu takip edin. Dışarı çıktığınızda etraftaki tüm adamları öldürün ve ordaki asansörle yukarı çıkın. Asansörden çıktığınızda sağ taraftaki merdivenden yukarı çıkın ve gene sağ taraftaki yoldan devam edin adamları öldürün merdivenden çıkın. İçeri girin profesörü öldürün ve oyunu bitiriyoruz arkadaşlar. Hepimize hayırlı uğurlu olsun GECMİŞ OLSUN
Far Cry ipuçları - ipucu - taktik - Far Cry taktikleri

[URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208107-sanitarium-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208148-ico-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208151-serious-sam-next-encounter-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208154-shadow-hearts-covenant-tam-cozum.html" rel="nofollow" target="_blank">

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1168
favori
like
share