Riddick tam çözümü - çöz - Riddick oyun çözümleri


Gizliliğe önem verilen bir FPS. Eye Shine gücünü kazanınca, karanlık en büyük dostumuz olacak. Tranquillizer’e iyi alışın. Bulacağınız yerde detaylı açıklama yapılmıştır. Cesetlerin üzerinden para, mermi vs çıkıyor. Back tuşuna basınca envanter sayfanız, harita ve görev bölümleri karşınıza gelecek. Oyun Normal Zorluk seviyesinde hazırlanmış ve Xbox’ta oynanmıştır. PC versiyonunda farklılıklar var.
ESCAPE ve THE ARRIVAL
Tüm Evrende aranan belalı bir suçluyuz. Yakayı ele verince, hapishaneye gönderiliyoruz. Diğer mahkumlarla beraber araçtan indiriliyoruz. Ve maceramız başlıyor. John’a karşı nazik olup, güzel cevaplar verin. Pixie ile konuşmaya gidince, Lambert Gardiyan John’a yapmanız gerekenleri anlatacak. John’un arkasından yaklaşıp itin. Karşıdaki girişten ateş açılacak. Hemen geriye dönün ve Lambert’in açtığı kapaktan inin. Ekran yapacağınız hareketleri gösterecek. Sigara paketini almayı unutmayın. Bölüm boyunca aldığınız bu paketlerle filmle ilgili detayları ve artworkları ve extraları açacaksınız. Toplam 65 adet bulmanız gerekiyor. Aşağı inince, karşımızdaki adamla boks maçı yapacağız. R tuşu yumruk, L tuşu blok. Sürekli yumruk atarak, ağız burun dağıtın. Yere serdiyseniz Security Card’ı alın ve Key Pad’a takıp kapıyı açın. Yerdeki silahı almaya çalışmayın. Sahibini tanıyan bu sadık dostlar, DNA’nız uygun olmadığı için size teslim olmuyorlar. İçeri girince sol analog kola basıp, sthealt (eğilip sessizce ilerleme) vaziyeti alın. Ekran mavileşecek. Silahlı gardiyan dolaşıyor. Arkasından yaklaşıp, yere indirin. Metal kutuların arkasındaki geçide girince sigara bulacaksınız. Vent Tool’ü alın ve ilerleyin. Geldiğiniz yerde zoom yapmanız istenecek (beyaz tuş). Kapının üzerindeki yanıp sönen yere dikkat edin, oraya gideceğiz. Metal kutuların üzerine çıkıp, yukarıdaki demirlere tutunun ve karşıya geçin. Havalandırma kapağını (Ventilation Hatch) açıp girin. Havalandırmanın sonundaki kapağı kırıp, aşağı inin. Ekran otomatik save yapacak. Yerdeki NanoMed Cartridge’yi alıp, Sağlık ünitesine (Health Station ) takın. Sağlığımızı bu istasyonlardan dolduracağız. Koridorun sonundaki kapıdan geçip, güvenlik elemanının işini bitirin. Shotgun’u alın, merminiz yok. Y tuşuna basınca ekranda seçeceğiniz, silah ve yumruk sembolleri çıkacak. R tuşuna basınca istediğinizi alabilirsiniz. B tuşuna basınca bunlar size anlatılacak. Masadaki sigarayı cebinize atın ve sağ tarafınızdaki metal kutulara tırmanıp, balkon demirlerine tutunun. Sağınıza doğru ilerleyip balkona çıkın. Kapıdan geçince asansöre geleceksiniz. Düğmeye basıp yukarı çıkın. Dışarıdaki askerin yanına gelip öldürün ve mermilerini alın. Merdivenden aşağı inerek, üzerinde mavi ışığın olduğu kapağa ateş edin. Tünelden içeri girin. İçerisi karanlık olduğu için, silahınızın ışığını açın (beyaz tuş), Karşınıza askerler çıkacak. Silahınızla hepsini öldürün. Patlayıcı tüplere dikkat edin, askerler yanına gelince ateş edip havaya uçurun. Bu sizin için de geçerli. Tüpler yanınızdayken patlayınca sağlığınız azalıyor. Düşen mermi ve paraları (Malum hapishanede paranız olursa rahat edersiniz) alın. Tünelin sonundaki ışıklı bölgeye gelince, yakalanıp Butcher Buy’a getiriliyorsunuz. Bakalım Butcher Bay’mı yaman, Riddick mi yaman? Gardiyan eskortu eşliğinde hücreye tıkılacaksınız.
PRISON YARD
Dışarı çıkıp Barber’le konuşun. Matsson’unun yanına gitmemizi isteyecek. Matsson’u mahkumların hava aldığı avluda bulabilirsiniz. Yanına gidip konuşun. A-40 hücresine gitmemizi isteyecek. Butcher Buy’da delici bir silahımızın olması şart, bunu bize verecek olanda Matsson. A-40 gittiğinizde, iki mahkum saldıracak. Anlaşılan tuzağa düşürüldük. Yumruklarınızla ikisini de, güzelce dövün. Tekrar Matsson’un yanına gelin. Size durumu açıklamaya çalışacak. Bize hücremize gidip beklememizi ve kesici aleti (Shiv) getireceğini söyleyecek. A-34’e gidin, hemen arkanızdan Matsson, Shiv’i getirecek. Ama burada yakalanacağız, Matsson’u dövecekler. Demoyu izleyin. Hücreden çıkıp, Barber’la konuşun. A-37’deki Waman’nın bize yardım edeceğini söyleyecek. A-37’e gidip Waman’la konuşun. Molina’yı öldürmemizi istiyor. Molina karşıdaki hücrede. Yanına gidip, ağız burun girin. Üzerinden düşen Demir muştayı (Knuckleduster) alın. Waman’a gidin ve ödülünüzü alın. Mahkumlarla konuşun, hepsinin ortak şikayeti Rust adlı piskopat ( hücrede bizi basıp, Matsson’u döven adam). Aquila Territory’de bulmamız gerekiyor. Matsson’la ilk konuştuğumuz yeri geçip Cell Blok A 11-30 hücrelerinin bulunduğu yere gelin.
AQUILE TERRITORY
Elinizde muştanız hazır olsun. Yerdeki mahkumu tekmeleyenlerin dersini verin. A-28 no’lu hücrede sağlık ünitesi ve sigara paketi var. İlerleyin, A-21’e doğru geldiğimizde, üzerimize yangın söndürücü gönderecekler. Mahkumun biri kaçacak. Tek kalanla dövüşün. Bu sefer yolumuzun üzerine patlayıcı koyacaklar. Barutu yaktıklarında geri durun. Şimdi iki mahkumla kavga edeceğiz. Blok yapıp, yumruklarınızı konuşturun. Koridorun solunda Rust ile karşılaşacağız. Sıkı dövüşüyor ama biz daha iyiyiz. Öldürünce demo girecek. A-11’deki Moondog’u korkutursanız size sigara verecek. Sessizce gardiyanlara görünmeden buradan gitmemiz lazım. Çatışmaya asla girmeyin. Prison Yard’a geri gelin. Yoldaki Blueboy’la konuşun ve sigaranızı alın. Mahkumların gezindiği alana gelince, elinizde herhangi bir silah olmasın (Muşta, Shiv). Haley’le konuşun. Reviri geçmemiz gerektiğinden, silahları kullanabilmemiz için, DNA okuyucunun olduğu odadan bahsedecek. Red’le konuşursanız, Rust’u öldürdüğümüz için bize 30 UD ikramiye verecek. Ayrıca parmaklığın arkasındaki mahkum para karşılığı sigara satıyor. Shabby’nin yanına gidin ve Secret Code’i alın. Parmaklığın diğer tarafındaki, Haley’in bahsettiği Bulder. Konuştuktan sonra, bize parmaklığı açacak.
INFIRMARY
Revire geldik. Öncelikle elinde silah olan gardiyanı ve diğerini öldürün. Silahlı gardiyandan düşen Security Card’ı alın. Soldaki ameliyathaneye, girip sigara ve ameliyat bıçağını (scalpel) alın. Yaralandıysanız, sağlık ünitesi duvarda. Diğer kapıya gelip, security card’ı kullanın. Kapının arkasından gardiyan çıkacak, dikkatli olmalısınız. Koridorda ilerleyin. Karşınıza NanoMED Health Station gelecek. Bunu kullandığınızda, sağlığınıza bir kademe eklenecek. Merdiveni çıkıp, kapıyı geçin. Metal kutuya gizlenin, gardiyan gelmek üzere. Sizi geçince arkasından yaklaşıp öldürün. Cesetleri saklasanız iyi olur. Kapıdan girin ve alt taraftaki servis kapağını (service hatch) açın. Sessizce eğilip girin. Sol tarafınızdaki ofisin camından, sizi görebilirler. Fenerlere dikkat edip, havalandırmaya girin. Merdivenden çıkınca, servis kapağını açıp ilerleyin. Gardiyana yaklaşıp işini bitirin. Sağ tarafınızdaki kapıya yönelin. Gardiyan nöbet tutuyor. Spot ışığına dikkat etmelisiniz, yoksa alarm çalacaktır. Uygun zamanda gardiyanın arkasından yaklaşıp öldürün ve hemen cesedi saklayın. Security Card’ı alın ve keypad’e takıp açılan kapıdan girin. Karşınıza çıkan gardiyanı öldürdükten sonra, açık olan kapıdan girin.
MAIN FRAME
Nihayet Haley’in söz ettiği DNA okuyucunun olduğu odaya geldik. Balkondan aşağı atlayın. İçerdeki adamı öldürün. DNA Sample’ye gelip, parmak uçlarınızı tarattırın. Artık silahları kullanabileceğiz. Hemen odadaki silaha sarılın. Gardiyanlar gelmekte gecikmeyecek, siper alıp kurşun yağdırın. Sağlık ünitesine geldiğinizde bomba atacaklar, hemen kaçın. Sağlığınızı doldurup, ateşin yandığı yerden diğer tarafa geçin. Metal kutuların arkasındaki gardiyanı öldürün. Odanın içindeki Servis Panelini açıp, pervaneyi durdurun. Metal kutulara tırmanıp, pervanenin yanına gelin ve eğilerek karşıya geçin. Burada ızgara kırılacak ve aşağı düşeceksiniz. Gardiyanlara kurşun yağdırın. İlerleyin, sağlık ünitesini görünce, hemen içeri girmeyin. Gardiyanlar balkonda sizi bekliyor. Kapının yanına siper alın. Gamepad’inizin siyah tuşuna basınca, zoom yapıp daha isabetli atışlar yapabilirsiniz. Kutuların üzerinden balkona çıkın. Cesetlerin üzerinden paraları ve mermileri alın. Ayrıca sigarada bulabilirsiniz. Alt kattan ateş açılacak dikkatli olun. Aşağı inip diğer odaya girin. Burada pusuya yatmış bir gardiyan var. Silahınızın ışığını açıp (beyaz tuş), öldürün. Kapağı açıp girin. Borudan yeşil gaz sızıyor, vanayı (Valve) kapatın. Gardiyanlar bomba atacak, hemen saklanın. Araştırmaya gelenleri öldürün. Kırılan yerden girin. Kutuların ilerisinde düşman var, tüplere nişan alıp havaya uçurun. Diğer gardiyanı öldürüp sağlığınızı doldurabilirsiniz. Burada dikkatli olun, orta çaplı bir çatışmaya gireceksiniz. Kutuların arkasında, düşmanlarınız mevzilenmiş durumda. Yerlerini belirleyip, planlı bir şekilde hareket edin. Sürekli yer değiştirip, kurşunlardan kaçın. Bir süre sonraGuard Riot gelecek. Kutuların arkasından dikkatlice asansöre gelip, yukarı çıkın. Guard Riot zor ölüyor. Ancak arkasına geçebilirseniz, sırtına ateş ederek öldürürsünüz.
PRISON YARD RIOT
Kapıyı açıp, sağlık ünitesinden barlarınızı doldurun. Odadaki vanayı çevirin ve aşağı inin. Gardiyanları öldürün. Duvarlara monte edilmiş otomatik silahları, vurarak susturun. Koridor boyunca silahlı çatışmaya gireceksiniz. Sondaki odaya gelince, demir parmaklığın kapalı olduğunu göreceksiniz. A-32 hücresinin olduğu yere, geri gelmemiz gerekiyor. İki gardiyanı öldürünce radyo vericili telsiz (radio transmitter) alın. Riddick, karşı tarafla bağlantıya geçip, parmaklığı açtıracak. Belirtilen yere gelince demo giriyor.
THE PIT
Tam bir labirentin içindeyiz. Üstelik burası yaratık kaynıyor. Önümüzdeki kapıdan devam edelim. Dikkat edin, altı dakikalık bir zamanımız var. Kırık olan delikten aşağı inin. Koridorlardan devamlı sağa dönün. Alt kata inen eğimli geçide gelince, önce sağ sonra sol yapın. Bu yolun sonunda Valve’yi alın ve hemen geri dönün. İki defa sağa döndükten sonra, solunuzdaki geçitten yukarı çıkın. İki defa sola dönün ve dümdüz ilerleyin. Yerde yanan işaret fişeği ışığını göreceksiniz. Valve’yi takıp kapıyı açın. Yerde sigara olacak. Tel örgülü yerden devam edin. Yol tek şerit olduğu için şaşırmazsınız. İşaret fişeğine gelmeden soldaki aradan sigara paketini alın. Pope Joe ile karşılaşacaksınız. Takip edin ve asansörle yukarı çıkın. Önce sağlığınızı doldurun ve ardından kutudaki işaret fişeklerini alın. Maximum 12 tane alabiliyorsunuz. Joe ile konuşun. Teyp’inin (Voicebox) yaratıkların olduğu yerde bulunduğunu ve cihazı kendine geri getirmemizi rica edecek.
POPE JOE’S DEN
Asansöre geri gelip, aşağı inin. Yere dökülmüş, mavi kimyasal sıvının yanından geçin. Burası karanlık olduğu için, işaret fişeklerini yakıp, uygun olan yerlere bırakın. Yaratıkların olduğu yere gelince, tüpleri vurun. İlerleyin, hemen sağınızdaki kırık olan yere girin. Burada sigara paketi ve Nanomed Cartridge var. Koridorun sonundaki Voicebox’u alın ve Joe’ye getirin. Demo ekranı gelecek.
DARK TUNNEL
Pope Joe bize bir çeşit ameliyatla, Eye Shine yeteneği kazandırdı. Sağ analog kola bastığınız zaman, karanlıkta çok rahat göreceksiniz. Bu çok büyük avantaj olacak. Yapmamız gereken, lambaları vurarak karanlığın olmasını sağlamak. Düşmanları rahatlıkla saf dışı bırakacağız. Koridor boyunca yaratıklar saldıracak. Yolun sonundaki merdivenden yukarı çıkın.
SHOWERS
Tuvaletin kapısını açıp adamı vurun. Silahı alın. İçeride biri daha var, O’nu da vurun. Karşılıklı dolapları araştırın. UD Money, Sigara ne varsa alın. Dolaptan ayrıca Sivil elbiseyi giyeceksiniz. Artık onlardan birisiniz. Asla silah kullanmayın. Sağlık Ünitesinin yanındaki odaya girin. Karşıdaki sol köşedeki yerden aşağı inin. Yerde Vent Tool olacak. Bununla kapağı açıp, içeri girin. Merdivenden çıkınca, ızgara kırılıp aşağı ineceksiniz. Şimdi, kapağı açın ve ilerleyin. Gardiyan Kostümü asılı (Satıcıda 130 UD Money). Üzerinize giyin. Sigarayı ve silahlardaki mermiyi alın. Hangar 412 gelince, Retina tarayıcıdan geçin. Kayıt yerine gelene kadar yürüyün.
GUARD QUARTERS
İçeri girin. Sağ taraftaki satıcıyla konuşun. Para karşılığı sigara, bıçak ve mühimmat satıyor. Abbott hakkında konuşun. Satıcı size O’nu ikna etmek için Rifle Case verecek. Bondo’dan da bilgi alabilirsiniz. Jenkins’in yanına giderseniz, bir şişe alkol alırsınız. Asansöre binip yukarı çıkın. Sağdaki kapıya girin. Chancellor ile konuşun. Mutlu olursa, para ve sigara veriyor. Koridordan ilerleyin. Balkonu geçin ve solunuzdaki yoldan devam edin. Avluya gelince, Abbott’un olduğu kapıya yaklaşıp, ses cihazına konuşun. Abbott’un kapıyı açması için satıcının verdiği Paketi kullanın. Kapı hemen açılacak. Ama Abbott sizi görünce, ateşe başlıyor.
ABBOTT
Sürekli ateş ettiği için, hemen bir yerlere saklanın. Odanın duvarlarında Yangın Söndürücüler var. Abbott yakınındayken, nişan alıp patlatın. Tüpleri de patlatabilirsiniz. Ben bıçağı alıp, kenarlardan yanına yaklaşıp, tek bir harekette işini bitirdim. Ama çok iyi zamanlama yapmalısınız.
TOWER 17
Burada, bütün silahlarımızı almış olacaklar. Koridordan ilerleyip, asansöre binin. Aşağı inip kapı açılınca Rael’le konuşun. Dogbone ile konuşmamızı isteyecek. Ayrıca dövüş müsabakalarına katılıp, para kazanmamız gerektiğinden söz edecek. Dogbone aşağıda. O’da Centurian’ı işaret ediyor. Centurian hapishanede dövüş maçlarını ilan eden adam. Riddick’e, dövüşmesi gerektiği adama, meydan okumasını isteyecek. Burada Slam Kuralları geçerli. Rakipler birbirine meydan okur ve bunu Centurian’a bildirirler. Dövüşeceğiniz adam, bu avludaki Harman. Yanına gidip meydan okuyun ve gelip Centurian’a söyleyin. İlan edilip, müsabaka başlayacak. Yumruklarınızı konuşturun. Kazanınca para ve sigara alacaksınız. Tekrar Centurian’a gidip Dövüşmek istediğinizi söyleyin. Burayı kısaca yazayım. Hapisanenin en saygın adamı olmak için, Çeşitli isimlerle dövüşeceksiniz. Centurian kişileri söyleyecek, siz meydan okuyacaksınız. Sırası ile isimler şunlar. Baasim (B avlusunda), Sowtooth (Feed Yard’daki yemekhanede),Cusa (D avlusunda) Cusa’yla olan maçtan sonra, aynı yerde Bam’la dövüşeceğiz. Kazanınca saygınlığımız artıp, cebimiz dolacak. Diğer yapacağımız işlerden bahsedeyim. Ana görev Jagger Valance’yi, Madende bulmak. Bunun için mahkumlarla konuşun. Özellikle Wilkins’le. Nurse ile konuşunca, Blink’e olan düşmanlığı yüzünden kendisini zehirlememizi isteyecek. Yemekhaneye gidip, Harmanın intikamını güden arkadaşı saldıracak. İşini bitirip üzerinden düşen Zehiri (Posion) alın ve masadaki Blink’in tabağına koyun. Twontogue şırınga isteyecek. Gulag Red Tube istiyor. Jamal Udeeon Blueskin’leri öldürmemizi söylüyor. Para karşılığı zar attıran Craps, tam bir yolunacak kaz. Eğer paranız biterse Nurse size 10 UD verecek. Zaten sık sık buralarda dolaşıp mahkumların ne istediğini öğreneceksiniz. Bunları back tuşuna basıp, görev bölümünden takip edin. Şimdi Bam’ı dövdüğümüz en son sahneye gidelim. Karşılaşmadan sonra demo girecek ve Abbott’a götürüleceğiz. Elinize bir kesici alet alın. Vuruşlarınızı yapıp geri çekilin. Abbot elindeki Clup ‘ı boşa sallayacak. Aynı şekilde vur kaçlarla Abbott’la yaptığınız bu karşılaşmadan galip ayrılacaksınız. Seri halde, hızla vuruş tuşlarına basarakta işini bitirebilirsiniz. Yerdeki kartı ve clup’ı alıp çıkın. NanoMED Health Station’a girip, sağlığınızı bir kademe artırın. Keycard’ı yerine takıp kapıyı açın ve Tower 17’deki Centurian’dan paranızı ve sigarayı alın. Şimdi Work Pass’a gitmemiz gerekiyor. (Kayıt yapılan bölümler, Tower 17 Base, Recreation Area, Feed Ward birleştirilerek yazıldı).
WORK PASS
İçeri girince Kart girişi olan iki kapı var. Karşınızdaki yere girerseniz, Bilgisayarın yanında UD Money ve Sigara bulabilirsiniz. Diğer kapıya gidip Kartınızı kullanın. İçeride iki gardiyan ve bir mahkum var. Karanlığın yardımıyla hepsini öldürün. Duvarda Sağlık Ünitesi bulacaksınız. Buraya yakın duvarın birinde kapak göreceksiniz. Açıp, oyuktan Card List’i ve parayı alın. Sağ taraftaki havalandırmada para var. Diğerine girip, merdivenden yukarı çıkın. Asansöre ulaşıp aşağı inin.
MINE ENTRANCE
Burası Maden Girişi (Mine Entrance) Jagger Valance’yi bulmamız gerekiyor. Elimizde ateşli silahımız yok, bu yüzden gardiyanları gafil avlamalıyız. Üç gardiyan öldürmemiz gerekiyor. Cesetleri saklayın. Security Checkpoint’e gelip içeri girin.
SECURITY CHECKPOINT, UPPER MINE ve CARGO TRANSPORT
Burada iki gardiyan ve Guard Riot var. Görünmemek için metal kutuların arkasında gizlenin ve doğru zamanlamalarla gardiyanları öldürün. Guard Riot sizi görmediği sürece sorun yok. İlk gardiyanı öldürdüğümüz yerin yukarısına çıkın. Karşı tarafa uzanan demirlere tutunarak ilerleyin. Metal kutuların üzerinden, balkona çıkın. Kapıdan geçerek merdivenden inin. Buradan geçerken dikkatli olun, karşı tarafta gardiyanlar sizi görmesin. Yolun sonuna gelince, pencereden kutulara atlayıp saklanın. Görünmeden karşıdaki kapıya gidin. Silaha karşı fazla şansımız yok. Merdivenleri çıkarak, balkondan diğer kapıya gelin. Sol tarafa girin, usulca gardiyana yaklaşıp öldürün. Mosely ile konuşun. Jagger hakkında bilgi verecek ve gardiyanın üzerinde Güvenlik Kartı olduğunu söyleyecek. Şimdi diğer kapıya gelin. Karşı kapıdan gardiyan gelip, balkona geçecek. Arkasından yaklaşıp, kafasını kırın ve Security Card’ı alın. Mosely’nin olduğu Keypad’a takıp, içeri girin. Sağlık ünitesinden barlarınızı doldurun. Şimdi asansör sisteminden aşağı ineceğiz. Haç şeklindeki asansörü bekleyip, üzerine çıkın ve aşağı inin. Armadaro’ya 50 UD Money verip, Traquillizer’ı (Elektro Şok silahı) alın. Uzun bir süre bu silahı kullanacağız. Düşmanın üzerine nişan alıp ateş ettiğinizde, yaklaşık 15-20 saniye baygınlık geçiriyor. Hemen yanına gidip, aynı böcek ezer gibi, ayaklarınızla kalıcı olarak öldüreceksiniz (elinizde silah olmasın). Ayrıca Guard Riotlarla da karşılaşacağınız için, Tranquillizer’i kullanmanız gerekiyor. Etki süresi kısa olacak, ama kaçmanız için iyi bir fırsat. Kapıyı açın ve içeri girin Sağlık alıp, diğer taraftaki gardiyanı öldürün. Merdivenden inin. Etrafta Guard Riot, gardiyanlar ve mahkum var. Dikkatlice işlerini bitirip, Servis Paneline basın. Hemen yanınızdaki yerden aşağı inin ve sigarayı alın. Sağ tarafa girip ilerleyin. Lambaları vurun, etraf karanlık olsun. Sol taraftaki valveyi çevirince, yanınıza merdiven inecek. Yukarı çıkın ve düşmanlarınızın yerini belirleyip, çevreye göz atın. Çalışan maden işçileri ile konuşun (Abu Bakr ve Hamiid). Ama aradığımız adam bunlardan biri değil. Bu bölgedeki Konteynırların arkasını kontrol edin. Köşede bir yerde Jagger Valance ile karşılaşacaksınız. Ciğerlerinde sorun olduğu için, sürekli öksürüyor. Kendisi içerde gaz sıkışması olan bir yerden bahsedecek. Buradaki paketi, kendisine getirmemizi istiyor. Şimdi gideceğimiz yer karşı taraftaki kapı. Etraftaki gardiyanlara dikkat ederek, kapıdan gidin. Burada taşları kıran, press makinesi var. Diğer kapıdan girin ve saklanın. İki gardiyan olacak. Sağlığınızı yenileyip, üzerinde uyarı şeritleri olan odaya girin( Gaz dolu oda). Kutuya tırmanıp karşı tarafa geçin. Kırık olan yerden girince Jagger’in bahsettiği paketi bulacaksınız. Burası gaz dolu olduğu için hemen terk etmelisiniz. Paketi Jagger’e verin. Karşılığında bizim ihtiyacımız olan, kapı ve asansör kodlarını verecek. Ayrıca Tower 19’da, Mahkumun birinden bomba alacağımızı söyleyecek. Geldiğimiz yerden tamamen geri gideceğiz. Yani Mine Entrance’deki Asansöre gideceğiz. Öncelikle geri gelip, yükleme aracının olduğu yerdeki, asansöre binmeliyiz. Artık gerisi tanıdığımız yollar. Dikkatlice ilerleyin. Asansöre gelince Keypad’a kodları girip, çalıştırın.
MINING CORE
Aşağı inince iki mahkum saldıracak, öldürebilirsiniz. Metal kutunun yanındaki havalandırmadan sigarayı alın. Metal kutu yardımıyla duvara çıkın. Solunuza yaklaşın. Üzerinizdeki demirleri tutup karşıya geçin (karanlık olduğu için fark etmekte güçlük çekebilirsiniz). Elinizde silah olmasın, altta Guard Riot bekliyor. Köşedeki kapının keypadine gelip kapıyı açın. İçerde tek bir gardiyan var. Diğer kapıdan çıkıp, havalandırma boşluğuna girin. İlerdeki kapağı açınca yere ineceksiniz. Yürüyüp sağ tarafınızdaki otomatik kapıdan girin. Sağ tarafa gidip servis panelini bulun ve ışıkları kapatın.
Yerde havalandırma kapağı var, sigarayı alıp aynı yere geri gelin. Koridordan devam edin. Gardiyanları öldürün. Ventilation Hatc’i açıp içeri girin. Yürüyüp delikten aşağı atlayın. Aşağıda gardiyan var. Ayak seslerini dinleyin, sesler kesilince atlayın. Tam üzerine düşeceksiniz. White Security Card’ı alın ve Bilgisayar terminalini inceleyin. Duvarda sağlık ünitesi var. Aldığınız Security Card’ı keypad’a takıp, kapıdan girin. Karşımıza Jupiter çıkacak. Yanına gelip konuşunca Jagger’in bahsettiği Bombayı verecek. Bir süre sonra gardiyanlar iki kapıdan da ateş açıp Jupiter’i öldürecekler. Hemen hücreye girin. Karşı tarafta, yukarıdan aşağıya nakledilen konteynırlar var. Uygun zamanda üzerine atlayın. Demo ekranı girecek.
CONTAINER ROUTER
Konteynır durunca aşağı atlayın. İki tane Gardiyan önünüzde olacak. Dikkatlice ikisini de öldürün. Konteynırın yan tarafında, aşağı giden delikten inin. Gardiyan size doğru gelecek, dikkat edin. Önünüze gelen merdivenden çıkın ve sigarayı alıp, geri gelin. Diğer merdivenden yukarı ulaşın. Önünüzden gardiyan geçecek. Arkasından yaklaşıp işini bitirin. Kapılar kilitli. Köşede merdiven var. Aşağı inin. Sağa dönmeden ilerleyin. Sigara ve para bulacaksınız. Tekrar merdivene geri gelin ve yukarı çıkın. Izgarayı kırıp, içeri girin. Metal kutunun üzerine atlayın. Gardiyanı öldürün. (lambaları vurup söndürmeyi unutmayın). Devamlı gardiyanlarla karşılaşacağımız için, uzun uzun yazmayacağım. Dikkat ettiyseniz, bazı yerlerden geçince, cihaz uyarı verip size ateş ediyor. Eyeshine moduna geçip, duvardaki cihazların altındaki lazerleri görebilirsiniz. Merdivenden çıkın ve havalandırmaya girin. Duvardaki sağlık ünitesini kullanabilirsiniz. Buradaki mahkumu öldürüp Security Card’ı alın. Bilgisayara girip, aktif hale getirin. Geldiğimiz yerden geri gideceğiz (Havalandırmadan metal kutunun üzerine atladığımız oda). Security Card ile kapları açın. Koridorun sonundaki merdivenden yukarı çıkın. Kapağı açıp girince sigara bulacaksınız. Kapağı açıp aşağı inin. Kilitli kapının yanında bilgisayar odası var. İçeri girip, adamı öldürün ve Bilgisayarı inceleyin. Devre kapalı. Kilitli kapıyı Key Card’la açıp ilerleyin. İçerde Sağlık ünitesi var. Tekrar kapı gelecek. Kartınızla açıp girin. Merdivenden aşağı inin ve zeminde bulunan açık yerden, alt kısma ulaşın. Kolu indirip Güç Devresini ( Power Switch) açın. Bilgisayarın bulunduğu yere gelip, aktif hale getirin. Konteynırların nakledilmesi için taşıyıcı sistemi harekete geçirdik. Tekrar Güç devresini açtığımız yere gelin, ama aşağı inmeyin. Karşıdaki konteynırlar, aşağı naklediliyor. Hemen buraya gelip, doğru zamanda konteynırın üzerine atlayın. Aşağı iniyorsunuz. Şimdi aşağıda lazer olacak, dikkatli bir şekilde lazere yakalanmadan atlayın. Izgarayı tekmeleyip havalandırmaya girin. Aşağı atlayınca, Jagger’le konuştuğumuz yere yakın bir alana ineceğiz. Gaz birikmiş odaya gidip, bombayı yerleştirin. Hemen dışarı çıkın. Demo ekranı izleyeceksiniz.
CRASH SITE ve ABONDONED EQUIPMAN CENTER
Gardiyanı öldürüp, devam edin. Demo ekranından sonra, yaratığın açtığı delikten aşağı inin. Önünüze gelen silah ve bombaları (Granade) alın. Nihayet ateşli silahları kullanabileceğiz. Burada karşınıza Yaratıklar çıkacak. Büyük olanı bomba atarak öldürebilirsiniz. Ya da hiç uğraşmadan yanından kaçın. Aşırı gelişmiş, çirkin böcekleri ise, silahla öldürün. Sürekli karşınıza çıkan bu iğrenç böcekler pof diye patlıyor. Yanınıza gelmeden öldürün. Şimdi ilerleyin, büyük yaratık gelecek. Hemen yürüyüp sağ taraftaki geçide girin. Böcek istilası başladı. Soldaki eğimli yere gidip, yukarı çıkın. Metal kutuların üzerine tırmanıp, karşıya geçin. Buradaki Güvenlik kapısı kilitli. Koridordan ilerleyin. Kutunun üzerindeki Vent Tool’u alıp, yukarıdaki kapağı açın. Havalandırmadan geçip aşağı inin ve servis paneline basın. Yaratıkların geldiği yerden eğilip karşıya geçin. Burada taşları kırıp yol açan makinayı göreceksiniz (tekrar bu odaya geleceğiz). Diğer kapıdan geçip kırık olan köprünün bulunduğu yere gelin. Yerdeki Toolroom Key’i ve mermileri alın. Yukarıdaki çelik halatlara tutunup, karşıya geçin. Buradan Güvenlik Kapısına (Security Gate) gidip, Toolroom Key’le açın. Sağlığınızı yenileyin ve bombaları alın. Geçitten çıkarak koridora, oradan da diğer kapıya girin. Bu odada silah, cephane, sigara ve Güç Bataryası (Power Cell) bulacaksınız. Geri dönün ve Power Cell’i, kırmızı tabelalı şarj (reacharging) ünitesinden doldurun. Şimdi Delici Makinenın olduğu odaya gelin ve Güç Bataryasını takıp çalıştırın. Hareket edip karşı duvarı kıracak.
CENTRAL STORAGE
Eğilip geçince, havalandırmaya gireceksiniz. Izgarayı kırın. Önünüzde boşluk var. Yukarıdaki demirleri tutup karşıya geçin. Merdivenden yukarı çıkıp pervanenin olduğu yerden sigarayı alın ve tekrar aşağı inin. Geçitten devam edip aşağı, ulaşın. Gardiyanlarla yaratıklar birbiri ile uğraşıyor. Işıkları vurup Eye Shine moduna geçin. Gardiyanı vurun. Eğer önce yaratıkları avlamaya kalkarsanız, silahınızdan çıkan mermi ışığı ile gardiyanlara görünürsünüz. Asansöre girin ve yukarıdaki kapağı açıp, üste çıkın. Elektrik devresini tekmeleyerek harekete geçirin. Dikkatlice ilerleyin. Kapıyı açınca Guard Riot’un büyük yaratığı öldürmeye çalıştığını göreceksiniz. Biraz bekleyin. Yaratık ölünce, Guard Riot’un arkasından Tranquillizer’le vurun. Kısa bir süre şok geçirecek. Devamlı arkasından ateş edin. Guard Riot’un işini, bu şekilde bitiriyoruz. Diğer kapıdan girin ve sağlığınızı artırın. Guard Riot’u halledip kapıdan geçin.
LOADING DOCK
Bu odada dikkatli olun. Yukarıdaki hareketli otomatik silahlar da, size ateş edecek. Yaratıklar zaten peşinizde. Metal kutuları siper alarak ilerleyin. Gardiyanı vurup silahını alın ve kapıdan geçin. İçerdeki gardiyanı da vurunca, butona basın ve asansöre girin. Aşağı inince, koridordan ilerleyin. Karşınıza çıkanları vurun. Sağlık Ünitesinde hayat tazeleyin. Asansörden aşağı inin. Düşmanlarınızı vurun ve diğer taraftaki asansöre gelip, yukarı çıkın. Burada Guard Riot ve iki gardiyan var. Işıkları vurun ve hepsini öldürün. Kapıdan geçip, koridordan ilerleyin. İçerdeki oda, gardiyanlar tarafından korunuyor. İşiniz bitince NanoMED Healt Station’a girip, bir kademe sağlık artırın. Diğer tarafa ilerleyin. Geldiğiniz odanın balkonunda ve yerde düşmanlar var. Dikkat edin. Asansöre gelip, yukarı çıkın. Guard Riot bizi karşılayacak. Sağlık Ünitesinden dolum yapın. Yandaki düğmeye basınca, kapı açılacak. Diğer taraftaki düğmeye basın (geçiş yolumuz burası).
FUEL TRANSPORT

Heavy Guard Boss Mücadelesi:
Fuel Transporta geldik. Heavy Guard’la savaşacağız. Kirişlerin arasından sürekli yer değiştirerek, Boss’tan uzak kalmaya çalışın. Üzerine ateş etmek işe yaramıyor. Yukarıdan geçen tüpleri dikkatlice vurup, Boss’un üzerine düşürmeye çalışın. Birkaç denemeyle Heavy Guard’ı öldüreceksiniz.
HANGAR
Büyük kapılardan geçip, ışıkları vurarak söndürün. Guard Riot’ların icabına bakın. İlerleyip, sola dönün. Uzay Aracının olduğu yerde Gardiyanlar var. Elinizde bomba varsa birkaç tane atmak yeterli.
Uzay aracının merdivenleri inip, içine gireceksiniz. Dramatik demoyu izleyin.
EXERCISE AREA
Yerinizden kalkıp bekleyin. Esrarengiz bir odadayız. 2 dakika sonra yanınıza Magico’yu bırakacaklar. Magico ölünce, mekanik kol alıp tabutuna koyacak. Siz ise Magico ölmeden, tabutuna yatın. Üzerinize bırakılınca, aşağı iteceksiniz. Böylece tabutta giden siz oluyorsunuz.
CRYO PYRAMIDS ve FACILITY CONTROL
Riddick tabutun içinde, bu piramit mezarlığa getiriliyor. Ölmeye daha niyeti yok. Etrafta Güvenlik Robotları geziniyor. Karşı taraftaki kapıya gelip, içeri girin. Sağa dönün ve robotların geldiği deliğe girin. Gelmeye devam edecekler, yumruklarınızla hepsini temizleyin. Diğer taraftan çıkıp, görevliyi öldürün ve silahını alın. Sağlık Ünitesini duvarda bulabilirsiniz. Diğer alt geçidi kullanarak, merdivenden yukarı çıkın. Düşmanları öldürün ve bilgisayar Terminaline girip, kapıyı açın. Şimdi geçtiğimiz yollardan geri geleceğiz. En son iki robot karşımıza çıkacak. Tüplere ateş edip patlatın.
CORPORATE OFFICE
Heavy Guard’ın içine girin. R tuşu otomatik mermi, L tuşu bomba atıyor. Artık burada güvendesiniz. Dilediğince ateş edip, düşmanlarınızı bertaraf edin.
TAKE OF PLATFORM
Heavy Guard’tan iniyoruz. Kapıyı açıp hemen kaçın. Demoda izlediniz, Hoxie’ye hazırladığımız tuzak başarılı oldu. Şimdi İki Görünmez Robotla savaşacağız. Yerdeki silahı alıp, etraftaki lambaları kırın. Eye Shine Moduna geçince, robotları göreceksiniz. Durmadan ateş edin, ama sabit kalmayın. Silahınızdan çıkan mermi ışığından görüleceksiniz. Shotgun’ı aldığınız yerin yanlarında bulunan Submachine Gun’ı alın. Seri ateş edip, ikisini de hurdalığa havale göndereceksiniz. Güzel bir demodan sonra oyun sona erecek.
Riddick ipuçları - ipucu - taktik - Riddick taktikleri

[URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208107-sanitarium-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208148-ico-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208151-serious-sam-next-encounter-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208154-shadow-hearts-covenant-tam-cozum.html" rel="nofollow" target="_blank">

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1061
favori
like
share