Obscure tam çözümü - çöz - Obscure oyun çözümleri


Prologie

Videodan sonra Kenny'yi kontrol edeceksiniz. Arka tarafa gidin ve soyunma odasında çalan telefonu açın. Bu sırada çantanız çalınacak. Çantayı çalan kişinin peşinden gidin. Kapılardan geçip bahçeye ulaşın. Mağaraya doğru devam edin. Mağaraya girince merdivenle aşağı inmeden evvel feneri, silahı ve seloteyp'i alın. Burada oyun size eşyaları nasıl kombine kullanacağınızı anlatacak. Feneri seloteyp yardımıyla silahınıza sabitleyin ve merdivenlerden aşağı inin. Koridorda devam ederken bir engelle karşılaşacaksınız. Hala alıştırma bölümünde olduğumuzdan fenerimizi doğrultmayı ve ışığı daha parlak kullanmayı öğreneceğiz. Bunları yapınca engel ortadan kalkacak, diğer odaya gidin. Sol üst köşesinde delik olan odaya varınca dolabın sağındaki kapıdan girin. İçerisinde bir öğrencinin olduğu hücreye varın. Dan sizinle birlikte gelecek. Yan odaya geri döndüğünüzde Dan, dolaptan silah alacak. Dan ile birlikte karşılaşacağınız zombiyi ve yandaşları minik yaratıkları öldürmeye çalışın ancak gelen yaratıkların hiçbir zaman ardı arkası kesilmediğinden kaçmak en iyisi. Geldiğiniz yollardan geri dönün. Kapı engellenmiş olacak kafesi itip kapıyı açın ve merdivene koşun. Merdivene yetiştiğinizde kapak kapanacak ve video girecek.

Not: Oynadığımız ilk bölüm alıştırma niteliğinde olduğundan eğer yaratıklar tarafından yakalanırsanız, oyun sona ermiyor. Sadece farklı bir video izliyor ve asıl oyuna başlıyorsunuz. İlerleyen bölümlerden birinde öldüğünü sandığınız Kenny'yi bir mahzende bulup tekrar kontrolünüz altına alabiliyorsunuz.

Administration Building :

Videolar bitince üç kişinin olduğu bir odada buluyoruz kendimizi. Josh'ı kontrol ediyoruz ancak diğer iki kızdan istediğimiz birini yanımıza alabiliriz. İlk bulmacayı çözmemizde yardımcı olacağından Shannon'ı yanımıza alalım. (Mini etekli olan)

Masadan beysbol sopasını alın ve hemen yanınızdaki dolapların camlarını kırıp içinden enerji içeceğini alın. Diğer masada save edebilmemizi sağlayan cd var, onu alın. Şimdi aşağı taraftaki kapılardan camekânlı olanı kırın ve kapıyı açın. İçeriden kilit açmakta kullanacağımız maymuncuğu bulacaksınız. Onu ilk kilitli kapıda kullanıp hole ulaşın. Ana hole çıktığınızda hemen sağınızda duran haritayı alın.

En üst kata çıkıp sağlık paketini alabilirsiniz. Birinci kattaki odalardan, camlı kapıyı kırıp içeri girin. Lamba yanan masadaki notu okuyun. Odada bir tornavidanın kaybolduğundan bahsediyor. Hemen karşı taraftaki dolabı itin ve tornavidayı bulun. Şimdi alt kata inebilirsiniz.

Alt kattaki diğer hole geçin ve erkekler tuvaletine girin. İçeride her şey kararacak hemen ikinci kapıdan enerji içeceğini alın. Tuvaletin karşısındaki odaya girin ve seloteybi alın. Kızlar tuvaletine girin ve üçüncü kapıdan save diskini alın. Şimdi Shannon'ın yardımına ihtiyacımız var yanınızda değil ise gidip onu da getiririn. Şimdi havlandırma deliğine gidip tornavidayı kullanarak, Shannon'ın yan odaya geçişini hayranlıkla izleyin. geldiğiniz odadan enerji içeceğini alıp kapıdan çıkın. Binanın diğer tarafına ulaştık. Hemen kapının yanındaki notları okuyun. Masadan anahtarı alıp merdivenlerden yukarı çıkın. Masadaki notları okuyun ve bilgisayarın yanından save diskini alın. Diğer kapının yanından öğretmen anahtarını alın. Bu anahtar sayesinde binadaki pek çok kapıyı açacağız. Yan odadaki notu okuyup, save diskini alın. Buradaki bulmacayı daha sonra çözeceğiz. Şimdi geldiğiniz yoldan geri dönüp merdivenden inin.

Şimdi ikinci kattaki kilitli kapıyı açabiliriz. merdivenlerden çıktığınız anda yaratıklara aldırmadan karşıdaki cama koşun araya video girecek ve Mr. Walden camı kırıp hayatımızı kurtaracak. Şimdi amacımız Mr. Friedman'ı bulmak. Haritaya bakarsak nereye gitmemiz gerektiğini anlayabiliriz. Kırılan camın önünden metal çubuğu alın ve silah olarak artık bunu kullanın. Boya kutularının oradan enerji içeceğini alıp buradan çıkın. Arka taraftaki ana kapıya gidin ve bahçeye ulaşın. Banktan save diskini alın. Şimdi haritada belirtilen, sol alttaki binaya gidin.

Classrooms:

hemen soldaki odaya girin. Stan ile konuşmayı izleyin.Konuşma bitince odadan envanterleri toplamaya başlayın. Pencerenin yanındaki masadan plastik bardakları alın en fazla 3 tane alabiliyoruz. Masadan save diskini alın. Dolabın kilidini açıp içindeki yazıyı okuyun. (Dolabın kilidini Stan'i kullanarak daha hızlı açabiliriz.) Kapıdan çıkınca yeni model beysbol sopasını alın. Soldaki dolabı kırıp enerji içeceğini de aldıktan sonra koridorda devam edin. Duvarı soldan takip edip haritayı alın. Devrilmiş dolaptan da enerji içeceğini alıp, hemen soldaki odaya girerek silahı ve kurşunları alın. Daha evvel öğrendiğimiz gibi hem silahımıza fenerimizi sabitleyelim. Erkekler tuvaletinin kapısı kilitli eğer maymuncuğu kullanıp açmaya kalkarsak hemen yaratıklar gelecek. Bu yüzden isterseniz Shannon'a silah verin veya Stan'i kullanarak kilidi daha çabuk açın. İçeriden sağlık paketini alın.

Dışarı çıkıp hole döndüğünüzde soldaki üst kata giden kapıyı es geçin ve devam edin. Aniden dev bir yaratık çıkacak. İster öldürün ister kaçın ama sonunda ileride soldaki odaya girin. İçeri girince yine bir saldırı ile karşılaşacaksınız. Hiç öldürmek için uğraşmayın hemen gidip camı kırın. Kırılan camın orada beklerseniz gelen yaratık ölecek. Masalardan birinden save diskini alın ve hemen karşısındaki notu okuyun. Buradaki bulmacayı çözebilmek için çok hızlı olmamız gerekiyor. Plastik kaplardan birini kullanıp, içine asit doldurun ve 30 saniye içinde yukarı kata çıkıp kilidin üzerine asidi dökün. Yapana kadar istediğiniz sayısız defa deneyebilirisiniz. Yandaki dolaptan seloteybi alın. Şu anda isterseniz alt kata inip yaratığın kırdığı duvardan geçerek enerji içeceğini, pistol mermisini ve seloteybi alabilirsiniz.

Kilidini erittiğimiz kapıdan geçince yerde duran save diskini alın ve devam edin. Hemen soldaki oda Friedman'ın odası camını kırıp içeri girin. Yine bir save diski var. Şimdi karşıdaki telesekreteri dinleyin. Ofisin yan odasına geçin ve masadan pusula iğnesini alıp fotoğrafa bakın. Masanın diğer ucunda bir de not var onu okuyun ve Friedman'ın kütüphanede olduğunu öğrenin. Duvardaki bulmacayı biraz sonra çözeceğiz, ofisten çıkın. Şimdi diğer odalar temizleyelim. Kuzeye devam edince dolapların başında bir adam göreceksiniz savaşmaya hazır olun. Hepsini öldürünce her iki dolaptan da enerji içeceği alabilirisiniz. Şimdi yandaki kapıdan girin. Odadaki yaratığı öldürmek için kurşun harcamayın hemen gidip camı kırın. Masadan mermileri alıp çıkın. Diğer odalardan ilki kilitli onu es geçelim diğerine girelim. Önce gidip camı kırın ardından masadaki çantayı inceleyin. Yaratıklar çıkacak hiç telaş yapmadan camdan süzen ışıkların olduğu yere gidip bekleyin. Yaratıklar ölünce odadan çıkın.

Holdeki yaratığı öldürüp Friedman'ın odasına geri dönün. Ofisin yan odasında duvarda duran haritada iki pusula iğnesini kullanın. Soldakini 330 dereceye sağdakini de 20 dereceye getirin. Alttaki gizli kasa açılacak. İçinden çıkan kaset anahtar ve silahı alın. Şimdi haritamızdan gathering pointe gidip kütüphane yolunu tutabiliriz. Veya isterseniz tüm yolları yürüyerek de ana bahçeye geri dönebilirsiniz.

Library:

Kütüphane girer girmez mini videoda gördüğümüz güzellik müsvettesi arkadaşlarımızı öldürdükten sonra duvardan haritayı alın. Önce erkekler sonra da kızlar tuvaletine girin. Erkekler tuvaletinde havalandırma deliğinde tornavidayı kullanıp, ani bir tırsma sendromu yaşadıktan sonra, içinden mermileri alın. Kızlar tuvaletinden enerji içeceğini alın. Koridorun ilerisinden save diskini alıp, geri dönün. Şimdi diğer odaları temizleyelim. soldaki odalardan ilkine girdiğimizde pencere yaklaşınca bir arkadaş intihar edecek. Masadan save diskini alıp çıkın. Soldaki diğer kapıdan girince hemen camları kırıp yaratıkları öldürün. Masadan seloteybi alın. Karşıdaki camekânlı kapıdan içeri girin. Masada karalanmış bir not bulacaksınız bu notu her hangi bir ışık kaynağına tuttuğumuzda ne yazdığını görebiliriz. Hiç geri dönüp diğer odadaki projektörü kullanmayın. Hemen yanınızda duran pencereyi kırın ve kağıdı oraya tutun. Böylece kağıttaki şifreyi göreceksiniz. (2432) Ofisin diğer odasında bu şifreyi kullanarak kasayı açın. Kütüphane anahtarını ve notu alın. Şimdi geldiğiniz kapıdan çıkıp, hemen sağ taraftaki kilitli kapıdan girin. Burada acele edip tüm camları kırarsanız karanlığın lanetinden kolayca kurtulabiliyorsunuz. İçeride sadece el feneri var onu da alıp nihayet ana kütüphane kapısına gidin.

Kütüphaneye girince sol taraftaki kutuyu itersek altında bir not buluyoruz. Hemen ilerde ise save diski var. devam edin ve nihayet Friedman'ı bulun. Onun zırvalarını dinledikten sonra, hava kararacak ve asıl problem bundan sonra başlayacak. Masadan notu alın ve buluşma noktasına geri dönün.

Janiator Room:

Kuzeydeki Janiator Room un olduğu yere gidin. Duyduğunuz seslerden birinin başının dertte olduğunu anlayın. İçeri girince Shotgun'ı mermileri ve el fenerini alın. Yeni silah olarak pompalı tüfeği kullanabilirsiniz. Sağ taraftaki parçalanmış cesedi görüp kusun. Kapıdan geçince anahtarı alın. Minik bir video izleyeceksiniz. Hemen masadaki video kasetini alıp dışarı çıkın. Şimdi yandaki kapıdan girebiliriz.
Dining Hall:

İçeri girdiğiniz anda sağ tarafta asılmış birini göreceksiniz. Oraya gitmeyin tuzak diyeceğim ama başka yol yok. Devam edin ve tavandaki yaratığı öldürüp odanın diğer ucuna ulaşın. Kızın asılı olduğu yöne giderseniz mermi bulacaksınız. Mermiyi alınca tavandan bir yaratık daha gelecek onu da haklayın. Karşıki duvardan haritayı alıp çiftli kapıdan yan odaya geçin. Odanın köşesinde bir silah var onu alın ve tezgahtan enerji içeceği ile save diskini alıp geri dönün. İlk geldiğiniz geniş odaya varıca yaratığı öldürün ve görülmesi biraz zor olan merdivenden yukarı çıkın. Buradaki yaratıkları da öldürünce, karşıdaki kilitli elektrik dolabını açın. İçindeki bulmacayı çözebilmemiz için iki adet sigortaya ihtiyacımız var, devam edelim.

Hemen yandaki dolaplardan enerji içeceğini alıp, masadan sağlık paketini alın. Biraz ilerleyince bir sağlık paketi daha var. Onu alınca yaratıklar gelecek hepsini öldürünce oyunu save edin ve ana karakterinize pompalı tüfeği seçtirin. Kapıdan çıkın, sağlık paketini ve save diskini alıp diğer kapıdan da çıkın. Hemen mermiyi alıp büyük kapışmaya hazırlanın. Burada yaralanmanız muhtemel. Tavandaki yaratık ile karşınızdaki dev zombiyi öldürdükten sonra minik dolabın kilidini açın ve içinden sigortaları alın. Şimdi hemşire ile konuşabilirsiniz. Işıkları yakmadığınız sürece yardım etmeyeceğini söylüyor.

elektrik kutusunun olduğu yere geri dönün. Sigortaları kutuda kullandıktan sonra garip bir bulmaca ile karşılaşacağız. Amacımız düğmeleri çevirip yukarıdaki üç ışığı da açmak. Düğmelerin yerlerini telefon tuşları olarak düşünürsek, ilk olarak 4 numaraya tekabül edecek olan düğmeyi çevirin. En sağdaki ışık yanacak ve yaratıklar saldıracak. Onları öldürünce, bu sefer 1 ve 3 e tekabül edecek düğmeleri çevirin. En soldaki ışıkta yanacak. Son olarak, 2 ve 8 e de basınca tüm lambalar yanacak.

Hemşirenin olduğu odaya geri dönün. Videoyu izleyince hemşirenin kafayı yemiş olduğunu anlıyoruz. Soldan sağlık paketini alıp, notu okuyun. Ofisin yan bölümünden save diskini alın ve camekânlı dolabı kırın. İçinden sağlık paketini alın. Kapıdaki vanayı alıp dışarı çıkın. Şimdi oyuna başladığımız ilk binaya gidip vanayı kullanarak bulmacayı çözmemiz gerek. Ana bahçeye çıkınca Administrator Building'e gidin.

Administrator Building 2:

Administrator Building'e girmeden evvel mutlaka save edin. Çünkü içeri girdiğiniz anda saldırıya uğrayacaksınız. Bu ani saldırıyı atlatınca binanın epeyce değiştiğini fark edeceksiniz. Holün ortalarına doğru mermi bulacaksınız onu alın ve gideceğiniz tek yöne doğru devam edin. Odaları bir bir geçip ikinci kata çıkın. (Daha evvel yaptığımız gibi kızlar tuvaletindeki havalandırma deliğini kullanmamız gerek). İkinci katta haritada soru işareti ile gösterilen odada vanayı kullanın. Buradaki platformları sağa ve sola itip arkadaki kapıya ulaşın. Film şeridini, mermileri, save diskini ve fotoğrafı alın. Geldiğiniz kapıdan geri dönünce Mr. Walden ile karşılaşacağız, bize bir anahtar verecek. Haritada gitmemiz gereken yeni yer de belirecek. Açık olan kapılardan geçip buluşma noktasına varın. Şimdi haritada belirtilen yere doğru devam edin.

Amphitheater:

yolunuzun üstündeki otoparka vardığınızda mavi minibüsün arkasındaki kapıyı açıp içindekileri alınca iki yaratık saldıracak onları da haklayıp amphitheater'a ulaşın. Girişten save diskini alın. hemen sağda seloteyp var onu da alıp, giriş kapısının yanındaki haritayı almayı ihmal etmeyin. Devam ederken resimlere bakacaksınız. Büyük kapıdan girin. Koltukların ortasındaki kontrol panelini kullanmadan yukarı yürürseniz kolonun üzerinden seloteybi alabilirsiniz. Kontrol panelini kullanıp perdeyi indirdiğinizde hemen sahne üzerinde bir tahta parçası göreceksiniz onu alın. Kapıdan geçip sahnenin arkasına ulaşın. Sağlık paketini ve mermileri alın. Diğer odada da mermi ve save diski var. Hepsini alınca sahnenin arkasındaki asansöre gelin.

Asansörün hemen solundaki kolu çekip freni serbest bırakın. Daha sonra soldaki tuşa basıp asansörü çağırın. Asansöre binince tahta parçasını kapıyı açık tutmak için kullanın. Yukarı çıkmadan evvel save edin. Çünkü çıktığımız anda boss ile karşılaşacağız. Yaratığı öldürünce sağlık paketini alıp, yandaki merdivenden aşağı inin. Şimdi asansör boşluğunu kullanıp aşağı inmemiz gerek. Önce asansörün emniyet frenini çekin daha sonra aşağı inin. Eğer asansör frenini açmazsak grubumuzdan bir kişi ölüyor.

Underground:

Aşağı inince asansör her halükârda düşecek ve burada kapana kısılmış olacağız. Dolayısıyla yeni buluşma noktamız burası olacak. Odanın içinden sağlık paketini, save diskini, mermileri ve el fenerini alın. Kapıdan çıkın. Yolun ilerisinde enerji içeceği bulacağız iki yaratığı da öldürüp sağdan devam edin. Dallanıp budaklanacak bir hole çıkıyoruz. Önce kuzeyden başlayalım odaları temizlemeye. Kuzeydeki odalara gelmeden hemen yol üstündeki pompalı tüfek mermisi almayı unutmayın. Kuzeydeki ilk oda kilitli ikincisine girince, öldürülmeyi bekleyen bir arkadaşa rastlayacağız onun derdine çare bulduktan sonra, sağlık paketini ve mermiyi alalım. Şimdi geldiğimiz yoldan geri dönüp güneydeki odaları temizlemeye başlıyoruz.

Güneydeki ilk odayı es geçip diğerine girin. burada bir yaratık öldürdükten sonra sağlık paketini ve save diskini alın. Ayrıca birde not var onu okuyun. Şimdi es geçtiğimiz odaya girebiliriz. Odaya girdiğimizde bir sürü kutu ve kafes göreceğiz. Yerdeki notu okuduktan sonra hemen sol taraftaki kafesi itin ve altından çıkan shotgun'ı alın. İsterseniz bu pompalı tüfeği hemen yanınızdaki arkadaşınıza verin.

Şimdi diğer kafesi itip oyunu save edin. Kafese girince paslı bir çubuk alacaksınız. Tam bu esnada araya demo girecek ve güçlü bir yaratık saldıracak. Yaratığı öldürünce hücreden ışık bombasını alın. Odadan çıkıp ana hole ulaşınca aynı yaratıktan iki tane gelecek. İterseniz ışık bombasını kullanıp ikisini de öldürebilirsiniz. Şimdi holün en güneyindeki deney odasına geri dönün. Malum yaratıktan bir tane daha var. Onu da öldürdükten sonra, biraz evvel aldığımız paslı kolu sağ tarafta kullanıp gizli merdiveni açın. Aşağı inince sağdaki mermiyi alın. Soldaki kapıdan girince Kenny'yi görün. Maalesef tuzağa düşeceğiz.

Uyanınca Josh ile hücresinin arka tarafındaki demir çubuğu alın. Ardından Kenny'yi seçip çubuğu kullanarak tüm kapıları açın. Tüm silahlarımız geri almak için odanın sonundaki sandığı açmamız yeterli. Kapının yanındaki demir kesici aleti alıp sandıkta kullanın ve silahlarınıza kavuşun. Şimdi dışarı çıkabiliriz.

Koridordaki yaratığı öldürüp devam edin. Demir çubuğu kullanıp merdiveni aşağı indirin ve tekrar yeryüzüne çıkın. Sola devam edip sağlık paketini alın. Yine soldan giderken kapının büyük bir kilitle kapatıldığını görüyoruz. Demir kesici aletinizi kullanıp bu kilidi kesin. Ana bahçeye geri döndük. Haritanın sağ tarafında kilit resmi olan yere gelin ve kilitleri kesin. Dormitory'ye girin.

Hole varınca tavandaki iki yaratığı öldürün. Geldiğimiz kapının hemen sağındaki odaya girince tavandan 3 tane yaratık saldıracak onları da öldürüp odanın içinden mermileri ve save diskini alın. İçerideki büyük dolabı itip yan odaya açılan kapıyı bulun. İçeri girin ve üç yaratığı öldürüp, sağlık paketini, seloteybi, anahtarı ve kilitli dolaptan ışık bombasını alın. Geldiğiniz yerden geri dönün ve bu kez karşıdaki odaya girin dev yaratığı öldürünce içerden Magnum silahını ve mermileri alın. Diğer odaya da girip 3 enerji içeceğini ve save diskini alıp çıkın. Son kapıya ulaşın ve Library'den kurtulun. Hemen yanınızdaki bankta save diski var. Buluşma noktasına geri gidin. Şimdi amphitheater'a gitmeli ve elimizdeki filmleri izlemeliyiz. Binaya vardığımızda soldaki merdivenlerden yukarı çıkın iki yaratığı öldürüp kırmızı odaya ulaşın. Soldaki mermileri aldıktan sonra, projector'de filmleri izleyin.24 numaralı filmin sonunda bahçe kapısını açacak şifreyi görüyoruz. (0582) Şimdi haritada gösterilen yerden The Garden'a ulaşmalıyız.

The Garden:

Şifreyi yazıp kapıyı açın ve bahçeye girin. Burası yaratık kaynıyor, işimizi hemen bitirmeliyiz. İlk kulübeye ulaşın ve 3 yaratığı öldürün. Sağdan devam edip iki yaratığı da öldürüp sağlık paketini alın. Demir kapıyı açıp devam edin. aşağı giderken dev yaratıkla karşılaşacaksınız onu da alt ettikten sonra köprüden geçin. Sağdaki yaratığı öldürdükten sonra mermileri ve sağlık paketini alın soldan devam edin. Biraz ilerde sol tarafta hafif hasar görmüş bir duvar göreceksiniz. Bu duvarı metal barı kullanarak yıkın. Tekrar güçlü silahınızı seçin ve içeri girin. yol ikiye ayrılacak sağdan gidin. Çardak benzeri yere geldiğinizde sağlık paketini ve save diskini alıp save edin ardından heykeli alın. Heykeli alınca dört bir yandan yaratıklar saldıracak sadece yolunuzun üzerindeki büyük yaratığı öldürüp yol ayrımına geri koşun. Bu kez soldan devam edip demir kapıyı açın ve bahçeden kurtulun. hemen yukarıda sağlık paketi var onu alıp yola devam edin.

Bina kapısının girişindeki mermiyi alıp yürüyün.Yolun sağ tarafını takip ederseniz bir kol bulacaksınız. Binanın sağ tarafına gidin iki yaratığı öldürün. Oyunun en başındaki mağaraya geleceğiz, içeri girin.

The Cave:

Mermiyi ve diski alıp sağ tarafta bulduğunuz kolu mekanizma üzerinde kullanın. Gizli merdiven açılacak içeri girin. Tavandaki yaratığı öldürüp yerdeki mermiyi alın. Tavanda bir yaratık daha çıkacak onu da öldürüp duvardaki delikten mermiyi alın. Diğer mahzene geçin ve masadaki notu okuyun. İki adet dev yaratık çıkacak sağ ve soldan sıkıştırdıklarından zorlanabilirisiniz isterseniz ışık bombası kullanın. Onları öldürünce diğer kapıdan devam etmemden evvel sağlık paketini ve enerji içeceğini alın. Şimdi kapıdan geçin. Sağdaki kapıdan girerek içindeki yaratığı öldürebilir silah mermisini alabilirsiniz. Şimdi soldaki kapıdan geçin. Geldiğiniz odada sol üstten save diskini ve koltuğun üzerinden de enerji içeceğini alın. Yerdeki notları okuyup seloteybi alabilirsiniz. Hemen notların olduğu kapıdan çıkın ve sağlık paketini alın. Sağlık paketinin yanındaki resme bakarsak oyunun başındaki Dan isimli çocuğa ne olduğunu görebiliriz. Duvara yaslı duran kafesi itip yan odaya açılan gizli kapıyı bulun. İçeri girince tavandaki yaratığı öldürüp masadan lazer’i alın. Yan odaya geri dönün. Buradaki merdiveni kullanırsak Friedman'ın odasına kısa yol buluyoruz. Şimdi geldiğiniz yerden geri dönün ve yerde notlar bulduğumuz odanın diğer kapısından geçin. Aniden saldıran dev yaratığı alt edip, sağlık paketini ve enerji içeceğini alın. Sağdaki kapı aklınızda tutun birazdan buraya dönmemiz gerekecek. Soldaki merdivenlerden aşağı inin.

Tek başına saldıran zavallı yaratığı öldürüp save diskini ve iki mermiyi alıp kapıdan geçin. Meşhur boss'umuz ile karşı karşıyayız. Onu öldürün ve ortadaki mekanizmaya tüm heykelleri yerleştirin ve diğer kapıdan çıkın. Sessizlikten biraz bir şeyler olacağını anlayın. Burada biraz ilerleyince 3 adet dev yaratık saldıracak. Onları en kolay alt etmenin yolu ışık bombası. Ancak bileğinize güveniyorsanız silahlarınızı konuşturabilirsiniz. Onları öldürünce yolda bir adet ışık bombası bulacağız. Soldaki yaratığın olduğu yerde iki adet mermi var onları da alıp sağ taraftaki kapıdan devam edin. Save diskini alıp, sağdaki odaya girin bir demir kola ve sağlık paketi bulacaksınız onları alıp tüm yollardan geri dönün. Heykelleri yerleştirdiğiniz yere gelip yaratığın yanındaki mekanizma üzerinde son bulduğunuz demir kolu kullanın araya demo girecek. Az evvel aklınızda tutun dediğim kapıya geri dönün bu kapı sizi demoda gösterilen dev alana çıkaracak.

Demodan sonra Mr. Walden'in çantasından mermi ve sağlık paketi alın. Oyunu save edin, tüm silahlarını yüklenin ve son boss ile dövüşmeye hazırlanın.

Final Boss:

Oyunun bu son boss'uyla mutlaka tek başınıza dövüşün yoksa yanınızdaki arkadaşınız boşuna ölecektir. Silah olarak da Magnum'u öneririm. Boss'u öldürmenin kuralı; tavanı tutan beş kolunu yok edip tavanın çökmesini ve içeri ışık girmesini sağlamak.

Öncelikle bilmemiz gereken; yaratık yerden kollar çıkarıyor bunlar çıkmadan 1 saniye evvel yerde siyah bölgeler oluşuyor buralardan uzak durmak gerek. İlk kolu yok ettiğimizde yerde beyaz bir nokta oluşacak hemen gidip orada durmalısınız yoksa yaratığın yaydığı siyah sıvı size deydiği anda öldürüyor. Diğer kolları da anı mantık ile indirdikten sonra ve her seferinde beyaz noktalarda durarak tavanı çökertiyor ve yaratığın ölmesini sağlıyoruz.

Araya minik bir demo girecek yukarı çıkıp kendi üzerimizde antidotu kullandıktan sonra, mutlu bir son beklerken yaratık bir kez daha saldıracak ancak bu sefer yapmamız gereken daha basit. Sadece hiç olduğumuz yerde durmadan yaratığın kollarından kaçarak ona ateş etmek. Yaklaşık 10-15 atıştan sonra yaratık resmen ölecek ve oyunun enteresan sonunu izleyeceksiniz.

Deep Note: Oyunun zorluk derecesine göre farklı sonları var. Kolay modda kötü sonu görürken hard modda gerçek sonu görüyoruz. Oyunu bitirdiğinizde hangi karakterler hayatta kalmış ise onların bir sonraki oyunda kullanabileceği farklı kıyafetlerini açabiliyoruz. Ayrıca oyunun yapım aşamasını gösteren bir videoyu da izleyebilir hale geliyoruz.
Obscure ipuçları - ipucu - taktik - Obscure taktikleri

[URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208107-sanitarium-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208148-ico-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208151-serious-sam-next-encounter-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208154-shadow-hearts-covenant-tam-cozum.html" rel="nofollow" target="_blank">

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 353
favori
like
share