God of War 2 tam çözümü - çöz - God of War 2 oyun çözümleri
Oyuna başladığımız odadaki bütün askerleri tek tek haklıyoruz. Öldürdükten soldaki kapıya gidiyoruz burada zaten kapıyı nasıl açacağımızı gösteriyo ben genede yazayım dennis demedi demeyin sonra kapıların yanına yaklaştığımızda R1 çıkmakta bu o kapının açılabileceğini gösteriri ve ardından O tuşu çıkar bu tuşa çok seri basmalısınız tık tık tık gibi çünkü bu serilik bize tüm oyun boyunca önemli yerdlerde lazım olacak yani eliniz alışsın derim ben bu arada demin odaya girmiştik buradaki askerleride haklayalım. Buradada gideceğimiz yerler belli ilerliyoruz ve büyük bir alana geliyoruz merdivenden çıkarak burada heykelle dev heykelle dövüşmemiz gerekecek. Askerlerde var arada onlarıda haklıyoruz. Heykelin eli yere uzandığında seri bir şeklide vurun birkaç vurmada zaten heykel başı ağrımış gibi hareket yaparak bir kçşeye tünüyo bu sıradada siz hemen sol tarafa tırmanın orada bir mekanızma var hemen R1 e basın ve seri şekilde zaten O tuşunu veriyo basarak heykelin gözüne doğru fırlıyoruz kılıç darbelerimizi hediye ediyoruz. . Burada heykel can havliyle bizi fırlatıyor ve havuza düşüyoruz. Havuza dalın. Havuzda ilerliyoruz oradaki duvarıda R1 ile yıkıp yukarı çıkıyoruz. Burada havuzdan çıkınca save yeri vardı siz kaydedin ve merdivende var orada oraya tırmanın.

Aynı zamanda orada bir kolda var onu çekin ve R1 ile karşıya geçin. Yukarı çıkarak devam edeceiz kapı var onu açın. İlerleyin askerler var öldürün merdivenden çıkın ama tam bu sırada sevgili dev heykelimiz bizi ayağı ile ezmeye çaılşacak eğer demin anlattığım gibi O tuşuna seri olarak basarsanız bir sorun yok kurtuluyosunuzorada bir duvar var tırmanacağınız oraya tırmanmaya başlayın. Yukarı çıktığımızda heykelimiz bizi bekliyor olacak gene dövüşeceğiz oradada amaç onu yorgun düşürerek elini hangi tarafa koyduysao tarafa giderek çıkan tuşlara zamanında basarak heykeli nakavt etmek bu işlemi 2 kez yapacağız heykelimizi biraz çizeceğiz yani. Sonra heykel bizi eline alacak ve ezmeye çalışacak sizde L1+R1 yaparak ondan kurtulun. Heykel bizi gene fırlatacak bu sefer odaya düşüyoruz mavi kutuyu açalım merdivenden yukarı çıkarak kapıyı açıyoruz ilerliyoruz. Karşımıza çıkan askerleri öldürüyoruz. İlerleyin karşımıza demir parmaklıklar çıkacak karşıdada okçular var oranın sağından girin oyunu kaydedin kaydetmenin yanında bir yol var oradan ilerleyin askerler var gene öldürün ve duvarda bir heykel var onu sürükleyin ortadaki yuvarlak çıkıntının üstüne denk getirin. Kapı açılacak yükseltiyi R1+X yaparak hızlıca frlatın kapıdan geçecek ama kapı kapanacak siz bu sefer yuvarlak çıkıntıya çıkın kapı açılsın ve sağ analog tuşu ile takla atarak parmaklıktan geçin. Burada da bir yuvarlak çıkıntı var şimdi heykeli üstüne yerleştirin ve açılan kapıdan geçin. Yoldaki kutuyu aç. Askerler ve okçular var onları öldürelim. Asansöre binelim ve kolu çekerek yukarıya çıkalım.

İlerleyince bir yere geleceğiz bize heykel bakacak gözüne indirin darbeyi. Bize kızacak ve yumruk atıp bize aslında yol açmış olacak açtığı yoldan ilerleyin. Sağda çıkacağınız yeri göreceksiniz kamera zaten göstermekte. Tırmanın. Askerleri ve okçuları öldürün ve kapıyı tekmeleyerek açın. Kutuyu aç. Yoldaki camı kır. Askerleri ve okçuları öldürki yukardaki tahtalı yoldan geçerken seni engellemesinler. Sonra atladığın yerin sağında merdiven var çık yukarı camı kırdığın yerdesin tahtalardan ilerle kaydetme yerine doğru gideceksin. Geçince oyunu kaydet.

Merdivenden çık zincirden aşağı in. Kutuları aç ve kapıyıda R1 ve sonra O a basarak aç. Tekrar devin yanındayız kılıç yere saplı vaziyette ama hemen kılıcı almaya yönelmeyin. Kılıcı hemen alırsanız enerileriniz yok oluyo o yüzden önce biraz dövüşün derim ben önce kopan elinin yanına gelin ve R1 e basarak heykele fırlatın 3-4 kez kendisini bayıltın sonra kılıca yönelin1-2 deneme sonunda kılıcı alacaksınız. Blade Of Olympus. Kılıçla göğsünü deldik heykelin. Artık elide aşağıda bol bol vurun ve O çıkınca basın ve açtığımız delikten heykelin içine girelim.

Burada yapmamız gereken şey mavi kaynağı söndürmek yoldaki askerleri öldürerek yukarı çıkın sanırım tepeye çıkana kadar 3 yerde ortaya giderek zincirli yerleri kırıyoruz vurarak ve R1 lere basarak kaynakları teker teker söndürüyoruz yani biraz ilerledikçe ortaya doğru ilerleyin göreceksizi zaten daha sonra tahtalardan geçiyoruz ve farklı bir mekanızmayla karşılaşıyoruz merdivenden yukarı çıkın orada bir kol var onu çekin kaşığa benzer mekanızma aşağı insin sizde aşağı inin ve ona vurun sallansın daha sonra hemen merdivenden yukarı çıkın kolu tekrar çekin mekanızma yukarı gelecek sizde hemen halata tutunun burada çabuk olun mekanızma salalnırken ışığı kesecek sizde o arada ilerleyin 2 sindende geçin ve yere inin. Biraz önce yaptıklarınızı yapım kaynağa kılıcınızı sokarak hemen heykelin açılan ağzından dışarı atlayın. Bu arada bizim Kratos sevinç çığlıkları atarken heykelin eli üzerine düşecek ve yaralanacak. Kılıcımızı kaybediyoruz zaten zeus gelerek alıyor burada zeusla dövüşeceğiz ve yenileceğiz haliyle.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6513
favori
like
share