Diablo 2 Lord of Destruction tam çözümü - çöz - Diablo 2 Lord of Destruction oyun çözümleri
Quest 1: Siege On Harrogath

Bu quest'i Larzuk veriyor. Amacınız Harrogath'ın hemen dışındaki bölgede, şehre yapılan saldırıları organize eden Shenk the Overseer'i bulmak ve öldürmek. Önce şehrin içinde biraz dolaşın, npc'lerle konuşun. Daha sonra main gate'e tıklayarak şehirden çıkın ve Bloody Foothills bölgesine girin. Act V'in her bölgesi gibi, burası da inanılmaz büyüklükte ama sadece iki tip yaratıkla karşılaşıyorsunuz: Enslaved ve Death Mauler. Mauler'ler menzilli saldırılar yapıyorlar ve oldukça can sıkıcılar.. Ama sizi zorlamayacaklar. Ayrıca burada Catapult'ları da görüyoruz, elemental mermiler atan mancınık bunlar. Bu bölgede waypoint yok, boşuna aramayın. Shenk'i bölgenin en uzak ucunda, diğer bölgenin sınırının hemen dibinde bulabilirsiniz. Haritanızda kırmızı bir yuvarlak çıktı mı tamamdır, Shenk'i buldunuz. Önce çevresindekileri temizleyin, daha sonra da Shenk üzerine yoğunlaşın. Fazla ısrar etmeden ölüyor, merak etmeyin. Shenk öldükten sonra diğer bölgeye (Frigid Highlands) geçin ve hemen bu bölgenin girişindeki portal'ı aktive edip şehre geri dönün. Gidip Larzuk'la konuşun. Ödülünüz, istediğiniz bir eşyanızda bir adet soket açtırabilmek. Büyülü ve/veya zaten soketli bir eşya olabilir, fark etmiyor.

Quest 2: Rescue The Barbarians

Bu quest'i Qual-Kehk veriyor. Göreviniz, Frigid Highlands bölgesinde esir tutulan toplam 20 tane barbar'ı kurtarmak. Frigid Highlands bölgesi, Bloody Foothills bölgesinin hemen yanındaki yer. Burada yeni bir yaratık türüyle karşılaşıyoruz, Demon Imp. Teleport özelliğine sahip olan ve ateş topları atan sinir bozucu yaratıklar bunlar, beş altı tanesi bir arada oldukça ciddi zarar verebiliyor. Haritayı tamamen açana dek bölgede dolaşın. Barbarların hepsi bir arada bulunmuyor maalesef, toplam üç gruba bölünmüş durumdalar. İlk grupta on tane barbar bulunuyor, ikinci ve üçüncü grupta ise beşer tane ve elbette tüm bu gruplar birbirlerinden oldukça uzak yerlerde bulunuyor.. Bütün barbarları kurtardığınızda şehre geri dönün ve Qual-Kehk ile konuşun, ödülünüz üç tane rune taşı. Rune taşlarının ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için eehberin Rune bölümüne bakabilirsiniz. Ayrıca bundan sonra Qual-Kehk'ten asker kiralayabiliyorsunuz.


Quest 3: Prison Of Ice

Bu quest'i Malah veriyor. Göreviniz, Malah'ın akrabası olan Anya isimli bir kadını kurtarmak. Anya Frozen River bölgesinde esir tutuluyor. Frozen River bölgesine ulaşmak için epey yol almanız gerekiyor.. Önce Frigid Highlands bölgesinin hemen yanındaki Arreat Plateau bölgesine girin ve haritayı tamamen açın. Bu bölgede bir town portal bulunuyor, aktive etmeyi unutmayın. Arreat Plateau bölgesinde Crystalline Passage bölgesine giden bir geçit bulmanız gerekiyor. Crystalline Passage bölgesi buz mağaralarından oluşan kapalı bir yer, bir adet de town portal barındırıyor, bulursanız aktive etmeyi unutmayın. Burada dört yeni tip düşmanla daha karşılaşıyoruz: Moon Lord, Frozen Creeper, Stygian Harpy ve Undead'ler. Frozen Creeper'lar yavaş ancak sizi donduran buz saldırıları yapıyorlar. Harpy'ler ise çok kolay ölen yaratıklar ancak savunmanızı %50 azaltan bir büyü yapıyorlar ve o esnada çevrenizde Moon Lord'lar varsa bu yüzden başınız derde girebiliyor.. Undead'ler ise adı üstünde ölmüyor! Sürekli diriliyorlar ama merak etmeyin çok yavaşlar. Crystalline Passage haritasını tamamen açın, burada iki tane çıkış olduğunu göreceksiniz: Biri Frozen River bölgesine, biri de Glacial Trail bölgesine gidiyor. Frozen River bölgesine girin. Anya buralarda bir yerde, bu yüzden haritayı tamamen açın. Yaratıkları temizleyip Anya ile konuştuğumuzda, buza sıkışmış olduğunu öğreniyoruz. Şehre geri dönüp Malah'la konuşun, size bir iksir verecek. Geri dönün ve Anya ile tekrar konuşun, iksir sayesinde buzdan kurtulacak ve bir portal açıp şehre dönecek. Siz de dönün. Önce Malah'la konuşun, size ödül olarak tüm resistance'larınızı 10 puan artıran bir scroll verecek. Şimdi de Anay ile konuşun, size karakterinize özel (karakterinizin yeteneklerine puan ekleyen) rare bir item verecek. Fena değil ha? Ayrıca bundan sonra gamble için Anya'yı da kullanabilirsiniz.
Quest 4: Betrayal Of Harrogath

Bu quest'i Anya veriyor. Amacınız, Nihlathak'ı öldürmek. Quest'i alır almaz bir portal açılıyor, bunu kullanarak Nihlathak'ın tapınağının önüne "ışınlanabilirsiniz". Bundan sonrası basit: tamamen kapalı mekanlarda sürekli aşağıya inerek Nihlathak'ı arayacaksınız. Sırasıyla Halls of Anguish, Halls Of Pain ve Halls Of Vaught bölgelerinden geçeceksiniz. Halls Of pain bölgesinde bir tane town portal bulunuyor, muhakkak bulup aktive edin. Nihlathak ise Halls Of Vought'ta bulunuyor. Burada en çok Undead'lerle karşılaşacaksınız, bunlar da çok zorlu rakipler değiller. Ancak Nihlathak Corpse Explosion büyüsü yapabildiği için oldukça zorlu bir rakip, dikkatli olun. Çevresi minion yaratıklarla sarılı, bunları tek tek üstünüze çekin ki Nihlathak'ın çevresinde patlatabileceği ceset kalmasın. Artarda patlayan iki ceset, sağlığı 360 civarında olan Paladin'imi öldürüyordu! Nihlathak'ı öldürdükten sonra şehre dönerek Anya ile konuşun. Sizin için bir eşyanızı kişiselleştirecek (personalize item).
Quest 5: Rite Of Passage

Nihlathak Kadim Kişiler'in (Ancient Ones) bekçilik ettiği geçitten geçmeyi sağlayan tılsıma sahipmiş ama onu Baal'e vermiş.. Hadi be.. Bu durumda, Baal'i takip edebilmek için babadan kalma eski usule başvurmanız gerekiyor: Kaba kuvvet kullanacaksınız.. Bu quest için Ancient's Way bölgesine gitmelisiniz. Buraya gidebilmek için önce Crystalline Passage bölgesine geri dönün ve bu sefer Glacial Trail bölgesine girin. Buradan Frozen Tundra bölgesine geçeceksiniz. Buradan da Ancient's Way'e ulaşabilirsiniz.. Frozen Tundra baştan sona şu başbelası Demon Imp'lerle dolu. Glacial Trail ve Frozen Tundra bölgelerinde town portal'lar bulunuyor, aktive etmeyi unutmayın. Ancient's Way bölgesine girdiğinizde, Arreat Summit bölgesine çıkan bir geçit aramalısınız. Ancient's Way bölgesinde de bir town portal bulunuyor, muhakkak bulun ve aktive edin, Ancient One'larla dövüşürken ölürseniz çok işinize yarayacak.. Arreat Summit, ufak bir bölge. Ortasında Altar Of Heavens bulunuyor. Burası çevresinde üç tane heykel duran daire şeklinde bir taş. Altar'ın üzerine tıkladığınızda, heykeller size WorldStone Keep'e girebilmek için önce onlarla dövüşmeniz gerektiğini söyleyecek. Daha sonra da heykeller (üç tane) canlanacak.. Bu oldukça zorlu bir savaş olacak, hazır olun. Heykellerin hepsi Level 30 bir barbarian'ın yeteneklerine sahip ve bunları da bol bol kullanıyorlar. Heykelleri öldürdüğünüzde, ödül olarak yeni stat ve skill puanları kazanacaksınız ve WorldStone Keep'e girebileceksiniz..
Quest 6: Eve Of Destruction

Bu son quest, göreviniz Baal'i öldürmek. Baal WorldStone Keep'in dördüncü katında bulunuyor, heykellerle dövüştüğünüz yerdeki kapıdan WorldStone'un birinci katına girin ve alt katlara giden geçitleri aramaya başlayın.. İkinci kattaki town portal'ı aktive etmeyi sakın unutmayın. Buralarda Undead'ler ve Demon İmp'lerle karşılaşacaksınız. Baal, dördüncü kat olan Throne Of Destruction'da bulunuyor. Buraya girdiğinizde önce ortalığı iyice temizleyin. Baal'in çağırdığı yaratıklarla uğraşırken arkadan başkaları saldırmasın. Baal bölgenin ortasındaki bir tahtta oturuyor ama direk ona saldıramıyorsunuz. Önce "bodyguard"larıyla dövüşmeniz gerekiyor. Baal, artarda tam 5 tane superunique yaratık çağırıyor, her yaratık da peşinde minion yaratıklarla geliyor. Bir dalganın işini bitirdiğinizde, Baal diğerini çağırıyor. Bunlar Act I-IV'ten seçilmiş unique yaratıklar. Son gelen yaratık, oyunda başka hiç bir yerde çıkmayan bir yaratık ve en zorlusu.. Öyle ki, Baal'den bile daha fazla zorluyor. Tüm yaratıkları öldürdüğünüzde, Baal tahtının arkasındaki portal'a girerek kaçıyor. Peşinden gidin, işte son savaş başlıyor.. Baal yeni yetenekler geliştirmiş, yerden sarmaşıklar çıkarabilmek ve kendisinin bir kopyasını yaratabilmek bunlardan bazıları. Temel olarak buz ve ateş saldırıları yapıyor, en tehlikelisi de buz saldırısı. Sağlığınızın yarıya inmesi yetmiyormuş gibi, donuyorsunuz. Neyse ki Diablo gibi dehşet bir yıldırım saldırısı yapmıyor. Fazla zorlanacağınızı sanmıyorum, ama zorlanırsanız Harrogath'a dönün ve Level 31-32 bir savaşçı kiralayın, çok yardımı dokunuyor. Baal de öldüğünde, Tyrael çıkıp gelecek ve sizinle konuşacak. Buradan Diablo 3'ün konusunun ne olacağını anlayabiliyoruz (WorldStone yok olmak üzere.. Cehennemin güçleri dünyaya yayılacak ve esas savaş o zaman başlayacak!). Tyrael'in açtığı portal'a girin ve işte son cinematic
Diablo 2 Lord of Destruction ipuçları - ipucu - taktik - Diablo 2 Lord of Destruction taktikleri
[URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208107-sanitarium-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208148-ico-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208151-serious-sam-next-encounter-tam-cozum.html" rel="nofollow" target="_blank">

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2165
favori
like
share