Ahi Evren Hastanesi - Ahi Evren Hastanesi Resimleri - Ahi Evren Kalp ve Damar Hastanesi - Trabzon Ahi Evren Hastanesi

Trabzon Ahi Evren Hastanesinden Randevü almak İçin Aşşağıdaki Linke Tıklayınız

Trabzon Ahi Evren Hastanesi Randevü

Trabzon Valisi Nuri Okutan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik imkanları açısından Türkiye'de, alanındaki en önemli hastanelerden biri olan Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nin Trabzon'da kurulmasının, il için büyük bir kazanım olduğunu söyledi.

Trabzon'un tarihi süreç içinde sürekli olarak sanat, kültür, spor ve ticaret şehri olma özelliğini koruduğunu belirten Okutan, ''son yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte Trabzon artık bir sağlık şehri olarak da ön plana çıkmaya başladı. Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesinin Trabzon'da açılmasıyla birlikte yöre insanımız artık hem zaman açısından hem de hastalığın tedavisi noktasında önemli imkana kavuşacaktır'' dedi.

Okutan, kentte kalp ve damar hastalıklarının tedavisinin yapılacak olmasının sağlık sorunlarını gidermede, erken müdahale imkanı oluşturacağından zaman kaybını da önleyeceğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Trabzon hem komşu iller hem de bölgesi açısından önemli bir sağlı merkezi haline gelmiştir. Hastanemiz teknik donanımı, cihazları, personeli itibariyle çağının şartları içerisinde sadece ilimize değil bölge illeri ve ülkelere de hizmet sunabilecek bir yapıdadır. Bu açıdan Trabzon yöresi için de önemli bir sağlık merkezi haline gelmiştir.''

Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesinin uzman hekim yetiştireceğine de dikkati çeken Okutan, ''hastanenin sunacağı hizmetlerin yanı sıra uzman doktor yetiştirme özelliği de büyük önem taşımaktadır. İhtisas hastanemizde uzmanlaşacak doktorlarımız ülkemizin her yerinde vatandaşlarımıza hizmet sunacaklardır. Bu durum kentimizin yeni bir ihtisas hastanesi kazanmasının yanı sıra bizi sevindiren başka bir özelliğidir'' diye konuştu.

Okutan hastaneye 'Ahi Evren' adının verilmesinin de ayrı bir önemi olduğunu belirterek, ''Bilindiği gibi Ahi Evren, Anadolu'da esnaf anlayışının gelişmesinde çok önemli bir yeri olan ve ahilik sistemini kuran kişidir. Bir süre Trabzon'da yaşadığı bilinen Ahi Evren'in burada bir türbesi bulunmaktadır. Hastaneye Ahi Evren adı verilirken, bazı önemli değerlerimizin isimlerini yaşatmak amaçlanmıştır. Bu doğrultuda da hastaneye kültürümüzde önemli bir yere sahip olan Ahi Evren'in adı verildi'' dedi.HASTANEDE YAKLAŞIK 10 MİLYON TL'LİK CİHAZ BULUNUYOR Vali Okutan, 2001 yılında başlanan inşaata bugüne kadar üç aşamada yaklaşık 15 milyon TL harcandığını ve çalışmaların bir süre önce sona erdiğini anımsattı.

Hastanede 20 tek, 21 üç kişilik olmak üzere 41 oda, 10 acil müşahede, 18 yoğun bakım ve 12 kroner yoğun bakım yatağı bulunduğunu ifade eden Okutan, ''hastane bünyesinde 5 ameliyathane var. Hastanede yaklaşık 10 milyon TL değerinde pek çok tıbbi cihazın yanı sıra ülkemizde az sayıda olan bazı cihazlar da yer alıyor'' diye konuştu.TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU BAŞKANI ERDÖL TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesinin Doğu Karadeniz'de kalp hastalıklarına yönelik hizmet verecek eğitim hastanesi olacağını söyledi.

Karadeniz Bölgesi'nde kalp hastalarının çok fazla olduğunu, bundan dolayı yeterince hizmet alamadığını düşünen insanların otobüs, uçakla başka illere gitmeyi tercih ettiğini belirten Erdöl, ''sorunu yerinde çözmeyi düşünerek, Sağlık Bakanımız ve diğer yetkililerin desteğiyle Trabzon'a kalp ve damar hastanesi yapılmasına karar verildi. Çamlık mevkisindeki eski tıp fakültesi binası restore edildi. Yapılan bina, A'dan Z'ye yeni cihazlarla donatıldı ve işletmeye, hizmet vermeye hazır hale getirildi'' dedi.

Erdöl, hastanede 24 saat uzman bulunacağını belirterek, şunları söyledi:

''Bölge için çok faydalı bir hizmet olmuştur. Hastanede bulunan anjiyo makinesi en son teknoloji ürünü bir makinedir. 64 kesitli tomografi cihazı ülkemizde çok az yerde var. Dijital röntgen cihazı film çekildiği anda verileri doktorun bilgisayarına aktaracak şekilde. Böyle önemli bir hizmet merkezinin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.''

Erdöl, Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesinin resmi açılışının cuma günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilmesinin planlandığı kaydetti.
Ahi Evren`de ilk kalp ameliyatı yapıldı
Doğu Karadeniz`in ilk kalp ve damar cerrahisi hastanesi olan Trabzon`daki Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi`nde açık kalp ameliyatları en üst düzey teknolojik aletlerle yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz ay hizmete giren hastanede Halim Ergün (72) isimli hastaya yapı..
Doğu Karadeniz`in ilk kalp ve damar cerrahisi hastanesi olan Trabzon`daki Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi`nde açık kalp ameliyatları en üst düzey teknolojik aletlerle yapılmaya başlandı.

Geçtiğimiz ay hizmete giren hastanede Halim Ergün (72) isimli hastaya yapılan ilk açık kalp ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi. Dr. Orhan Veli Doğan, Opr. Dr. Sefer Usta ve Opr. Dr. Mine Yılmaz tarafından gerçekleştirilen ameliyatla ilgili bilgi veren Hastane Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Sefer Usta, hastanın genel durumunun çok iyi olduğunu belirterek, `Ahi Evren Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi`nde yapılan ameliyatla Trabzon`da devlet hastanesi bünyesinde ilk kez yapılan açık kalp ameliyatı başarıyla gerçekleşti` dedi. Kalp rahatsızlığı dolayısıyla hastaneye başvurup ameliyatı iyi geçen Halim Ergün, doktorların kendisiyle çok iyi ilgilendiğini belirterek, `Allah Razı olsun doktorlarımız bizim her zaman yanımızda oldular. Bu ameliyatların artık Trabzon`da gerçekleştirilmesi bölgemiz için gurur verici bir durumdur. Artık kimse kalp rahatsızlığı için Ankara ve İstanbul`a gitmek zorunda kalmıycak. Bu hastane olmasa beklide Ankara ve İstanbul`a gitmek zorunda kalacaktım, beklide gidemeden birçok kişide olduğu gibi yolda ölecektim. Bölgemize bu hastaneyi kazandıran herkese çok teşekkür ediyorum` diye konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 16859
favori
like
share
DERYALİKADİR Tarih: 09.12.2010 12:56
NASIL RANDEVUALACAZ YAA BÖYLE ŞEY OLURMU:9:


:79:
eyüpturan61 Tarih: 18.07.2010 22:13
sLm bu site gzL bi site biz ahievren hastanesine hep burdan randevu aLıyoruz sitede gzL çok beğendim =] tebrikLer
flora33 Tarih: 07.04.2010 18:20
karmaşık ve sıkıcı bir konu
MaRaBoGLu61 Tarih: 07.04.2010 18:19
Ahi Evren Kalp ve Damar Hastanesi - Ahi Evren Kalp ve Damar Hastanesi telefon numaraları - Ahi Evren Kalp ve Damar Hastanesi Randevü - Ahi Evren Kalp ve Damar Hastanesi iletişim

Arkadaşlar merhaba paylaşım güzel Allah razı olsun. Ama bu hastahaneye netten randevü nasıl alınıyor.Bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

[mrb61]Usta Öncelikle geçmiş olsun resmi web sitesi burası Online Randevü kısmından randevü alabilirsiniz İnşallah işine yarar[/mrb61]

Ahi Evren Kalp ve Damar Hastanesi Resmi web Sitesi için Tıklayın
nurlusun Tarih: 07.04.2010 11:24
Arkadaşlar merhaba paylaşım güzel Allah razı olsun. Ama bu hastahaneye netten randevü nasıl alınıyor.Bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.
Asi Çaykaralı61 Tarih: 12.11.2009 12:38
paylaşim için tesekkürler