Kadınların Aklını Karıştıran Sorular nelerdir - kadinca konular

Kadınlarla erkekler, hep birbirlerini anlamaya çalışırlar. Anlama çabaları her zaman iyi sonuç verir mi? İşte bu da tartışılır. Kadınlar, karşı cinsin davranışlarının arkasında gizlenen nedenleri merak edip dururlar. Fakat meraklarını gidermek için de erkeklere açık açık bazı sorular yöneltmekten kaçınırlar. Bu yüzden merakları içlerinde kalır. İşte Glamour Dergisi'nde yayınlanan araştırmaya göre, kadınların erkeklere en çok sormak istedikleri sorular...


1-Erkek, bir kadına 'Şu sıra ciddi bir ilişkiye girmek istemiyorum. İşlerim çok yoğun' derse, kadını başından savmak istediğini mi anlatmaya çalışır?


Bazı erkekler, tahmin edilemeyecek derecede gerçekçi olurlar. Durumlarını karşılarındaki kadınlara açık açık anlatmak isterler. Ama bu çoğunluğun davranışı değildir. Genelde, erkekler bir kadına ümit vermek istemedikleri ve karşılarındaki kadınla ilişkiyi kesmek niyetinde oldukları zaman böyle konuşurlar.


2-Bir erkekle buluşan kadın, birlikte gittikleri lokanta, bar ya da kulüpte hesabı ödemeye kalkışırsa, erkeğin gururu incinir mi?


Eski devirlerde olsa kadın, böyle bir girişimde bulunmayı aklının ucundan geçiremezdi. Zaten kadın çantasını açmaya kalkışsa, erkek kıyameti koparırdı. Ama günümüzde durum farklı. Eğer kadınla erkek arasında sadece bir arkadaş ilişkisi varsa ve kadın hesabı ödemeye kalkışırsa, erkek buna öfkelenmez. Yok eğer kadınla erkek arasında bir flört ilişkisi varsa, kadının hesabı birlikte ödemeyi önermesi normal karşılanabilir. Fakat kadın ille hesap ödemekte ısrar ederse, bu davranış ilişkiyi noktalayabilir.


3-Erkekler, eşlerine ve sevgililerine yalan söyledikleri zaman, gerçeğin ortaya çıkmayacağına inanırlar mı?


Erkekler, yalan söylemek konusunda kadınlar kadar becerikli ve yetenekli değildirler. Kadına rastgele bir yalan söyleyip durumu kurtarmaya bakarlar. Yalan söylemenin sonunun neye varacağını düşünmek bile istemezler. Bazı erkekler, kadınların küçük beyaz yalanlardan hoşlandıklarını düşünürler ve ara sıra yalan söylerler. Ancak bazı erkekler de yalan söylemekte öylesine ustadırlar ki, gerçek uzun zaman ortaya çıkmayabilir. Yalan söylemek konusunda erkekler ön yargılı değildirler.


4-Erkek, bir ayı aşkın bir süre kadını aramayıp, sonra hiç beklenmedik bir zamanda birdenbire ortaya çıktığı zaman kadının hayatına tekrar girebileceğini neden düşünür?


Erkek, ilişkinin sıkıcı olmaya başladığını düşünüp o kadından ayrılmaya karar vermiştir. Fakat ondan daha iyisi karşısına çıkmayınca, tekrar eskiye dönmek ister. Kadının bu dönüşü kendisi için sevindirici bir durum olarak niteleyeceğinden emindir. Erkek böyle durumlarda, hiç bir açıklama yapmamaya özen gösterir. Çünkü gerçeği açıklarsa, eski günlere geri dönemeyeceğini bilir. İkinci bir deneme yapıp yapmamak kadının bileceği bir husustur. Ama genellikle kadınlar erkeğin bu oyununu olumlu karşılarlar.


5-Erkekler neden kadınlara karşı besledikleri gerçek duyguları açıklamak istemezler?


Erkekler çoğu zaman kendi duygularını bilmezler. Ve bilmek de istemezler. Kadınlar duyguları hakkında belki saatlerce konuşmaktan hoşlanabilirler ama erkekler farklıdır. Onlar kendi aralarında kadınlardan konuşmayı bile pek sevmezler. Daha doğrusu gerçek duygularını bilseler bile başkalarına açıklamazlar. Kadınlardan duygularını gizlemeyi belki akıllarına getirmezler, sadece kendilerinin bile bilmedikleri bir şeyi başkasına açıklamaları da imkansızdır...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 423
favori
like
share
MeLaNkOLiK Tarih: 17.05.2009 20:41
Erkekler erkekler ufff
Paylaşım için teşekkürler