İç Anadolu Kültür Sanat Etkinlikleri - Anadolu Kültür Sanat

Eskişehir

Büyükşehir Belediyesi Tepebaşı Sahnesi'nde "Sırça Kümes", Turgut Özakman Sahnesi'nde "Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler", Sanat ve Kültür Sarayı'nda "Caligula", Anadolu Üniversitesi (AÜ) Tiyatro Anadolu'da "Beş Para Etmez Varyete" ve "Ben Anadolu" adlı oyunlar sahneleniyor.
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni oyunu "Sırça Kümes" ile seyircinin karşısına çıkıyor. Pullitzer ödüllü oyun yazarı Tennessee Williams'ın yazdığı oyunun yönetmenliğini ise Emre Koyuncuoğlu yaptı.

Oyun, Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesi'nde 14 Mayısta sahnelenecek.

Ariel Dorfman'ın yazdığı "Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler"i, Ali Eyidoğan sahneye koyuyor.

İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçılarından Levent Üzümcü ve Toron Karacaoğlu'nun sesleriyle eşlik ettiği Oyun, 8 ve 12 Mayısta Turgut Özakman Sahnesi'nde izlenebilir.

Albert Camus'un yazdığı, Mümtaz Taylan'ın yönettiği "Caligula" 9 ve 10 Mayısta Sanat ve Kültür Sarayı'nda izlenebilir.

AÜ Tiyatro Anadolu'da, "Beş Para Etmez Varyete" adlı oyun, yarın ve 9 Mayısta izleyiciyle buluşacak. "Ben Anadolu" adlı oyun ise 12 ve 13 Mayısta sahnelenecek.


Konya

Konya Devlet Tiyatrosu (KDT)'nda, "Düşlerim Benim" adlı çocuk oyunu minik sanatseverlerle buluşacak.

"Düşlerim Benim" adlı oyun, gezici bir tiyatro kumpanyasının şehre gelişiyle başlar. Düşleriyle ve emeğiyle çiçeklerini büyüten ve çevresini güzelleştiren Çiko'nun hikayesini şarkılarla, sirk oyuncaklarıyla, sihirbazlık gösterileriyle anlatıyor.

Oyun, yarın 10.30 ve 14.00'de izlenebilecek.

KDT, ayrıca "Resimli Osmanlı Tarihi" adlı oyunu da izleyiciyle yeniden buluşturuyor.

Osmanlı'dan Cumhuriyete, toplumun siyasal serüveninin eleştirel şekilde anlatıldığı oyun, 9 Mayısta saat 15.00 ve 20.00'de izlenebilecek.

Konya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde 3 Mayısta açılan Dilek Mavili'nin "Hz. Mevlana" konulu yağlı boya resim sergisi 9 Mayısa kadar gezilebilecek.

Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleş Eğitim Fakültesi Tarih Eğitimi Bölümünden Doç.Dr. Mehmet İpçioğlu'nun 4 Mayısta Süleyman Demirel Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda açılan "Sayısal Güzellikler" adlı resim sergisi 10 Mayısa kadar gezilebilecek.

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Araştırmaları Merkezi Başkanlığı, II. Uluslararası Türk El Dokumaları Kongresi ve sanat etkinlikleri düzenleyecek. Konya Alaaddin Camisi'ndeki Selçuklu Halılarının anısına düzenlenen kongre 14-15 Mayısta Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenecek.


Sivas

Ankara Devlet Tiyatrosu (ADT) Sivas'ta, "Eşik" adlı oyunu sahneleyecek.

Hasan Erkek'in yazdığı, Vacide Öksüzcü'nün yönetmenliğini yaptığı "Eşik" adlı oyun 7-8-9 Mayısta Sivas Devlet Tiyatrosu'nda izlenebilecek.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 823
favori
like
share