Türk mücidi - buluşTürk mucit Talat Mollaoğlu egzoz zehrine çare buldu Avrupa'yı peşinden koşturuyor.Akaryakıt tüketiminde yüzde 30 tasarruf sağlayan yeni bir cihaz geliştiren Türk mucit Talat Mollaoğlu uluslararası patente sahip cihazı almak için sıraya girdi.

Otomotiv firmaları ve sanayiciler şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan Ulusoy firmasının yanı sıra İzmit Valiliği bu cihazı kullanmaya başladı.

Talat Mollaoğlu'nın uluslararası patent aldığı cihazı patent hakkını satın almak için Mollaoğlu'nu ikna etmeye çalışıyor.

Araç sayısıyla birlikte artan akaryakıt tüketimi özellikle büyükşehirlerde hava kirliliğini katlıyor. Bu yüzden egzoz emisyon değerlerini sınırlandırmak üzere ABD ve Avrupa Birliği'nde sıkı emisyon standartları getiriliyor. 1 Ocak 2008'den itibaren AB'ye üye ülkelerde buluşuna çok güveniyor.

Tutanakta imzası bulunan İstanbul Milletvekilli Mehmet Sekmen de olayı doğruladı. Başbakan Erdoğan'ın dinlediği Mollaoğlu'nu Enerji Bakanı Hilmi Güler'e gönderdiğini talep üzerine Atilla Başoğlu ile cihazı test edecek araca gözlemci olarak bindiklerini aktardı. Sonucu da Güler'e bir tutanakla bildirdiklerini söyledi.

İstanbul Teknik ve Ege Üniversitesi daha az yakıt tüketimini onayladı

Yozgatlı çiftçi bir ailenin oğlu olan Talat Mollaoğlu ortalama 5 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 315
favori
like
share