Aikido Hızı - Jürgen Ebertowski - Kitap Tanıtım - Aikido Hızı Kitap ÖzetKitap Adı: Aikido Hızı
Yazar: Jürgen Ebertowski
Yayınevi: Erko Yayıncılık
Baskı Tarihi: Nisan 2009
ISBN: 9789944338509
Sayfa: 240

Kitap Özet

Jürgen Ebertowski'den yeni bir polisiye roman.
Aikido Hızı Jürgen Ebertowski'nin en iyi romanlarından biri...
Ebertowski'nin romanları genelde çeşitli ülkelerde geçer. Çok defa da Türkiye ve Japonya'da... Bu defa Türkiye yok ama Tokyo, Londra, Roma, Malta ve Berlin var.

Romanın başkahramanları bir okul (..) Bir Aikido okulu ve uyuşturucu...

Bazı uyuşturucuların ilk anda oluşturduğu performans artışı Aikido sporcularının birkaçında doping etkisi yapınca bağımlılık başlar... Uyuşturucu, güçlerini abartmalarına neden olunca savunma sanatı olan Aikido saldırgan bir yaklaşım kazanır... Güçlerinin sınırlarını zorlayan sporcular hem kendilerine hem de çevreye zarar vermeye başlarlar...

Berlin uyuşturucu pazarı güçlü ellerdedir. Buna rağmen bir grup tüccar, dağıtımı yeniden yapılandırmak için işe girişirler...

"Türkçede ilk kez Boğazın Altınları romanıyla okuduğumuz Jürgen Ebertowski'nin İstanbul'da uzun bir süre yaşadığı, kentin kültürüne ve sorunlarına aşina olduğu hemen anlaşılıyor. Yabancı yazarlar için Türkiye'nin taşıdığı kriminal potansiyeli işaret etmesiyle de dikkate değer bir roman."
-A. Ömer Türkeş-Radikal Kitap

"Japon Dili ve Edebiyatı eğitimi alan ve Berlin'de Türkler'in yoğun yaşadığı Kreuzberg'de bir Aikido okulu işleten yazarla yakından tanışmak için yeni kitaplarının da dilimize çevrilmesini sabırsızlıkla bekleyeceğiz."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 316
favori
like
share