Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren lider Sivasspor'un teknik heyeti ve futbolcuları, katıldıkları bir giyim mağazasının açılışında futbolseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı..
Ligde hafta sonu Gaziantepspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı idmanla sürdüren Sivasspor'da, teknik direktör Bülent Uygun, idman sonrası teknik heyet ve futbolcularla birlikte İstasyon Caddesinde bir giyim mağazasının açılışına katıldı.

Kulüp tesislerinden mağazanın önüne kadar takım otobüsü ile gelen Uygun ve futbolcular, burada davul-zurna eşliğinde, halaylarla karşılandı. Folklor ekibinin gösterileri nedeniyle kentin en işlek yeri olan İstasyon Caddesi bir süre trafiğe kapandı.

Futbolcular ve teknik heyet, ''Sivas sizinle gurur duyuyor'' ''Şampiyon Sivas'' şeklinde tezahüratlarla karşılandı. Taraftarlar Uygun ve futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi, forma imzalattı.

-''ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYORUZ''-
Açılışta konuşan teknik direktör Uygun, şampiyonluğa koştuklarını belirterek, bu başarılarının arkasındaki etkenlerden birincisinin kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ve futbolcuları, diğer etkenin ise Vali Veysel Dalmaz ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ün destekleri olduğunu ifade etti.

Uygun, daha sonra Vali Veysel Dalmaz ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile birlikte mağazanın açılışını gerçekleştirdi. Sivasspor marşlarının çalındığı mağazanın bulunduğu cadde de Sivasspor bayrakları ve kırmızı-beyaz balonlarla süslendi.

Kırmızı-beyazlılar, açılışın ardından Sivas-Erzincan karayolundaki bir lokantada yemek yedi.

Alt katı mobilya mağazası olan iş yerini sahibi Abdullah Ağbektaş, kulübe oturma grubu hediye etti. Ağbektaş'a teşekkür eden Uygun, kulüp tesislerindeki altyapı binasının açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağını belirterek, hediye edilen bu oturma grubunun da altyapı binasına konulacağını söyledi.

Bu arada, Gaziantepspor maçı hazırlıklarını yarın kulüp tesislerinde yapacağı idmanla tamamlayacak olan kırmızı-beyazlı ekibin, Cumartesi günü Sivas'tan özel uçakla Gaziantep'e gideceği belirtildi

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 439
favori
like
share
C.a.d.ı Tarih: 03.05.2009 12:52