yaman tarcan Kimdir - yaman tarcan Resimleri - yaman tarcan Biyografisi - yaman tarcan HakkındaGerçek ismi: Yaman Tarcan
Doğum tarihi: 1959 1959
Ölüm Tarihi: 02/05/2009 02/05/2009
Ölüm Yeri: İstanbul

Çağdaş Sinama Oyuncuları Derneği üyesi olan Tarcan, 1979 yılında tiyatro 1987 yılında ise sinema hayatında birçok başarıya imza attı. 'Kadının Adı Yok', 'Gömlek', 'Benim Sinemalarım', 'Işıklar Sönmesin', 'Yedi Uyuyanlar', 'Aşkın Kesişme Noktası' ve 'Umuda Yolculuk' filmlerinde rol aldı. Tarcan, "Umuda Yolculuk" filmi ile En İyi Yabancı Film dalında Oscar Ödülü'ne layık görülmüştü.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 698
favori
like
share
NaZ Tarih: 05.05.2009 21:24
ALLAH rahmet eylesin
bugulu-gözler Tarih: 03.05.2009 13:35
TİYATRO VE SİNEMA OYUNCUSU YAMAN TARCAN (50), KADIKÖY'DEKİ EVİNDE, BABASINDAN MİRAS KALAN TABANCAYLA HAYATINA SON VERDİ....

Selahattin Yaman Tarcan, İsviçreli yönetmen Xavier Koller'e Oscar ödülü kazandıran, Almanya'ya göç eden Türk ailelerin dramının anlatıldığı Umuda Yolculuk filminin oyuncuları arasındaydı. Edinilen bilgiye göre, Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği üyesi Selahattin Yaman Tarcan'ın Göztepe, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, Cavit Paşa Sokak, Burak Apartmanı, numara 28/6'daki evinin yatak odasından, saat 17.15 sıralarında tek el silah sesi duyuldu.

Bu sırada salonda olan eşi Nurdan Tarcan, yatak odasına girdiğinde, Selahattin Yaman Tarcan'ı, yanı başında tabancayla kanlar içerisinde yatarken buldu. Komşuların ihbarıyla eve gelen sağlık ekipleri, tabancayı ağzına ateşleyen Selahattin Yaman Tarcan'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Tarcan'ın cesedi, polis ve savcının yaptığı incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.Selahattin Yaman Tarcan'ın eşi polise, 'olaydan 5-10 dakika önce yatak odasına geçti. Silah sesi duyunca koştum.

Kanlar içindeydi' şeklinde ifade verdiği bildirildi. Tarcan'ın bir yakının idiasına göre Yaman'ın bir yıldır düzenli iş bulamadığnı ve bu sürede bankalara yaklaşık 20 bin TL borçlanarak bunalımda olduğunu biliyordum dediği öğrenildi. Tarcan'ın ölüm haberini alan oyuncu arkadaşı Tarık Akan, Gazeteci Yazar Cengiz Çavdar gibi ünlü isimler Nurdan Tarcan'a destek olmak için eve geldi. Soruları yanıtsız bırakan Tarık Akan'ın üzügün olduğu göründü. Olay ile ilgili polislerin incelemeleri devam ediyor.