Bir polisi şehit eden, masum bir çocuğu katleden Bostancı katili, Gazi Mahallesi'nde kahraman gibi anıldı. İşte o çirkin ifade;

Bostancı'da polisle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen terörist Orhan Yılmazkaya, Gazi Mahallesi'nde 'kahraman' gibi anıldı. Terörist Yılmazkaya'nın olay günü yaptığı telsiz konuşmaları gruba dinletilerek, polisle yaşanan çatışma 'destansı bir direniş' olarak nitelendirildi.

Bostancı'da geçtiğimiz pazartesi günü polisle çatışmaya giren ve Emniyet Amiri Semih Balaban'ı şehit eden, Mazlum Şeker isimli vatandaşı öldüren terörist Orhan Yılmazkaya, Gazi Mahallesi'nde bir grup tarafından anıldı. DTP, SDP, ESP gibi partilerin yanısıra bazı sol dergi ve grupların destek verdiği anma yürüyüşüne yaklaşık 500 kişi katıldı.

ÇİRKİN PANKART!

Ellerinde kırmızı flamalarla Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde toplanan eylemciler, "Orhan Yılmazkaya ölümsüzdür" yazılı pankart taşıdı. Üzerinde Yılmazkaya'nın olay günü telsizden yaptığı konuşmadan bir alıntının yer aldığı dev posteri açan grup üyeleri, Gazi Cemevi'ne kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında yüzleri maskeli bazı kişiler, dükkan kepenklerine ve duvarlara sprey boyalarla yazılar yazdı. Anma yürüyüşü sırasında caddelerde herhangi bir polis ekibi bulunmadı.

BU NASIL BİR EYLEMDİR!

Cemevi önüne gelen grup burada önce marşlar söyledi. Marşların ardından Yılmazkaya anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada Yılmazkaya'nın çatışma sırasında yaptığı telsiz konuşmaları gruba ve basın mensuplarına dinletildi. Grup adına yapılan açıklamada ise 6 gün önce yaşanan çatışmayla ilgili "Bozguna uğradılar" ifadesi kullanıldı. Yılmazkaya'nın cenazesinin günlerce ailesine verilmediği iddia edildi. Yılmazkaya'nın mezar taşına polis baskısıyla başka bir isim yazdırıldığı öne sürülen açıklamada, 27 Nisan günü yaşananlarda "Destansı bir direniş" olarak nitelendirildi.

Bostancı'yı cehenneme çeviren ve 2 kişinin ölümüne yol açan teröristin 'kahraman' edasıyla anıldığı eylem, olaysız bir şekilde sona erdi.


Kaynak: Internethaber

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2371
favori
like
share
Anka Tarih: 08.05.2009 17:18
Türk'ün milletinin "milli refleksine" gerek kalırsa..
vay hallere !
Kartopu55 Tarih: 08.05.2009 17:15
Selamünaleyküm,Ülkeme ihanet eden kim olursa olsun.Adi serefsizdir.Buna kendimde dahil bir bayragin dalgalanmasi icin binlerce insan canini feda etti.Bunun karsiligi idoolojimi ne karin agrisiysa böyle zihniyetdekiler yakilmaya layikdir.Atalarimizin kemikleri sizlar.Terörist her zaman terörist dir ,vede serefsizdir.Idooloji zihniyeti Askeri, Polisi öldürecek birileride cikacak bu idooloji icin yapiyor.O zihniye yaziklar olsun.Böyle zihniyetler simdi gökyüzünde ucan kuslarda bile kalmadi.Saygilar.
gamLı Tarih: 07.05.2009 18:31
'Yaşasın halkların kardeşliği! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının mücadele birliği' ______alıntı

uçaksavar başında bu kardeşliği güçlendirmek için bulunuyordu herhalde.

birde slogan atmışlar"ölümsüzdür" diye..ona ne şüphe..

ölmek isteyipte ölemeyeceği yere vardı artık...
Haydi Tarih: 07.05.2009 16:10
içinizde kürt arkadaşlar varsa, alınmasın.

Kürt arkadaşların hepsi süper Türkçe konuşur ya da isterse konuşur.
bugulu-gözler Tarih: 07.05.2009 14:10
İngilizceyi tüm dünya öğreniyor, bizim kürtler türkçe öğrenemiyor

haydi bu yorumuna katilmiyorum
biliyormusun bende avrupada yasiyorum ve senelerce burda yasamalarina ragmen hala buranin dilini ögrenmeyen o kadar cok yabanci varki
burdakilerin imkani varken yapmiyorlar tr dekilerin bir cogu imkansizliktan yapmiyorlar
Garip07 Tarih: 07.05.2009 14:08
İngilizceyi tüm dünya öğreniyor, bizim kürtler türkçe öğrenemiyor.

Haydi...konuyla ne alaka merak ettim simdi ?

kürtler senden iyi türkce bildigini ida ederim...tüm dünya malesef ingilizceyi bilmiyor
sen biliyorsan o baska..
bilginle yazdiklarini okumani tavsiye ederim sana :85:
Haydi Tarih: 06.05.2009 19:25
[COLOR="YellowGreen"]Amerika kıtası 1492 yılında keşfedildi ve Kızılderililer,İngiliz,Fransız,Afrikalılar,İtalyanlardan .........oluşan çok uluslu bir devlet. Neden hiçbir ulus, ayrılıp yeni bi devlet kurmayı düşünmüyor?

Biz Türkler Anadoluya 1071 yılında girmişiz ve bu topraklar bizimle özdeşleşmiş,kürt kardeşlerimize benliklerini unutmalarını söylemiyoruz, bize entegre olmalılar. Herşey devletten beklenmez.

İngilizceyi tüm dünya öğreniyor, bizim kürtler türkçe öğrenemiyor.

Eğitim, Aile planlaması ,Şehir planlaması şart.

Hiçbir dine, görgü kurallarına uymayan törelerini değiştirmeleri şart.

MaRaBoGLu61 Tarih: 06.05.2009 09:21
Gazi mahallesini yakalım zaten bir tepki mesajıdır
kimse kimseyi yakmaz yakamaz
Buradada kimse yasa dışı örgütlerin haklılığını savunamaz ,Buna müsade etmeyiz
Hergün şehit veriyoruz , Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez
Han Tarih: 06.05.2009 08:24
@genç_marab

Sen o resimleri koymasaydın bugün ben koyacaktım aynısını. Teşekkür ederim sana...


Bilginize,

Gazi'yi yakalım söylemi biraz ağır kaçmış olabilir ama bu benim bölücü terör örgütüne karşı olan kinimden ileri gelmektedir. Muhakkak ki bölgede yaşayan başka insanlarda vardır. Zaten bundan dolayı benim düşüncem sadece teoride kalır. Arkadaşın bahsettiği gibi orda yaşayan kişilere karşı ne alevi oldukları için ne de CHP'yi destekliyorlar diye bir art niyetim olamaz. Düşüncesi bile saçma. Zaten 'Yahudilik, Türk alevisi, CHP, Erbakan ve Fetullah Gülen' bu konuya nasıl müdahil oldu onu bile anlamış değilim

Saygılarımla,
Han