Hakan Öge ve Turhan Tarhan fotoğraf sergisi

Hakan Öge ve Turgut Tarhan senelerdir özellikle Atlas dergisinde yayınlanan çalışmalarıyla tanınıyor. Türkiye’nin pek çok bölgesini fotoğraflayan bu iki fotoğrafçının ortak noktalarından biri Türkiye’nin doğal ve tarihi zenginliklerini havadan fotoğraflama tutkusu. Son 10 yılda Hakan Öge paramotorla Anadolu’nun bir ucundan diğerine uçtu, Turgut Tarhan da Batı ve Orta Anadolu’yu Microlight’la deneyimledi. İki fotoğrafçı da havadan çektikleri fotoğraflarla Atlas dergisine pek çok konu hazırladı. Etkileyici görselliklerinin yanı sıra belge olarak da çok önemli olan bu çalışmalar arşivlerdeki yerlerini aldı.
Anadolu’yu, farklı bir açıdan ve iki önemli fotoğrafçının gözünden anlatan bu fotoğraflar aynı zamanda ilk kez bu sergide bir araya geliyor. Fotoğrafların bir bölümü ayrıca İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nin dış duvarlarında açık havada sergilenecek. 1993 yılından beri freelance fotoğrafçılık yapan Hakan Öge, fotoğraf çekmeye yoğun olarak yaptığı doğa sporlarının izinden başladı. Hazırladığı foto-röportajlar 15 senedir Atlas dergisinde yayınlanıyor.
2000 yılında Atlas dergisi ile çalışmaya başlayan Turgut Tarhan, fotoğraf ile ilgilenmeye 16 yaşında başladı. Hava fotoğrafına olan ilgisi 1994′de aldığı yamaç paraşüt eğitimi ile başladı.
Sergi küratörleri : Ferit Düzyol, Sipa Press kültürel projeler ve sergiler sorumlusu ve Sinan Çakmak, Atlas Dergisi fotoğraf editörü
Sergi Tarihleri: 12 Mayıs - 7 Haziran
Fransız Kültür Merkezi
İstiklal Cad. N.4 taksim
0212.393.81.11

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 403
favori
like
share