Soyer Kültür Sanat Fabrikası bu kez de değişik çalışmalarıyla adından söz ettiren fotoğraf sanatçısı Nitsa Çukurel’in “Yansımalar” Sergisi’ne ev sahipliği yapacak. 4 Mayıs 2009 tarihinde bir kokteylle açılacak sergi 11 Mayıs’a dek açık kalacak.
Manavkuyu’da kurulu Soyer Kültür Sanat Fabrikası (SKSF) bu kez değişik çalışmalarıyla adından söz ettiren fotoğraf sanatçısı Nitsa Çukurel’in “Yansımalar” Sergisi’ne ev sahipliği yapacak. Yapıtlarında insan vücuduna yansıtılmış ikinci bir fotoğraf ile yeniden yorumlanan ve üçüncü bir boyut ortaya konan Nitsa Çukurel’in sergisi 4 Mayıs 2009 günü saat 19.00′da bir kokteylle açılacak 11 Mayıs’a dek açık kalacak.

Bünyesinde baleden tiyatroya, müzikten heykele dek kültür sanata dair her dala yer veren ve bunlarla İzmirlilerin tanışmasına olanak veren Soyer Kültür Sanat Fabrikası’nın Nurten Soyer Sergi Salonu bu sezon birbiri ardına ilginç sergiler açılıyor. Geleneksel “Senin Gözünden ….” Fotoğraf yarışmasının ilki ile başlayan 2009 yılı etkinliklerin birbirinden farklı değişik sergiler sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Bu kez de SKSF’de İzmirli fotoğraf sanatçısı Nitsa Çukurel’in değişik bir teknikle çektiği fotoğraflar sergilenecek. Sergide kullanılan tüm fotoğraflar iki ayrı fotoğrafın birleşmesinden oluşmuştur. Önce dia ile çekilmiş olan fotoğraflar insan bedenleri üzerine yansıtılarak yeniden yorumlanmış ve ortaya tamamen farklı üçüncü bir şey çıkmıştır. Tüm fotoğraflar tamamen dia projektörü ve canlı modeller ile çalışılmış, baskı hazırlığı hariç hiçbir dijital imaj manipülasyonu uygulanmamıştır. İki katman olarak kurgulanmış bu fotoğraflarda Nitsa Çukurel, her bir imajın içerisindeki öğelerin hangi gerçekliğe ait olduğu sorusunu yaratarak izleyiciye bir anlamda oyun oynatmak istemektedir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 326
favori
like
share