Akvaryum - Akvaryum bilgileri - akvaryum resimleri
Akvaryum hobisine yeni giren kişiler genelde japon balıkları veya canlıdoğuranlar ile başlarlar.
Acemi kişi için bu seçim iyi bir seçimdir ki acemi bir kişi sarı prenses calvus frontoza beslerse kayıplar yaşar ve hobiyi hemen bırakır.
Hangi Kaç litre?

10Lt ve yukarsı (betajaponmeleklepistes veliferaplative diğer canlıdoğuranlar)50 Lt ve Yukarsı (kribensis gökkuşağızebraköpekbalığıRamizeri)
100 Lt ve yukarsı(Sarıprensesmaviprensesyaprak chicledpapağanastronotbeyaz prensesve bazı chicledler)200lt ve yukarsı (Jack dempseymücevherateş ağızlelupilimon vb)
300 Lt yukarsı(YunusFrontozaCalvusKandango Sarı İmparatorVe diğer amerikan afrika chicledleri)500Lt ve yukarsı(DENİZ AKVARYUMUPiranhaPacuVe tüm balıklar...
Söylediğim şekilde yapmassanız Balıklarınız sıkıntı çekecektir...
Ama uyarsanız 1ayda 1 yavru alırsınız...


Akvaryum dekorasyanu


Akvaryumun dekorasyonu hem sizin için hemde balığınız için önemli birşeydir.Size güzel görünür balığınız saklanır korunur.


Sazansıgiller ve canlı doğuranlar bol bitkiye ihtiyaç duyarlar.


Malavilertangankiyalarve amerika chicledleri bol kayalık isterler kayalaıktan ev vb isterler hem korunurlar hemde yavru alırlarsa yavrularını korurlar.
Ve Ekipmanlar....

Ekipmanlar en önemli şeyler akvaryum cunuzdan filitreısıtıcı kum (yukarıda bahsedtiğim konuya uygun)taş veya bitkikepçealmanız yetecektir.Akvaryumun temizliği

Gözünüzde büyümesin çok kolaydır.15 günde bir 3te1 su değişimi yeter.Birde haftada bir filitre içöini açıp süngeri temizleyin .DİKKAT filitreyi akvaryumun kendi suyuyla yıkayın.


Günde 2 kez sabah akşam yemlemeyi unutmayın.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 452
favori
like
share