Symbian görev yöneticisinin ileri seviye kullanıcılar için yetersiz olduğu artık herkes tarafından kabul görmüş bir gerçek. Peki, görsel olarak çok farklı bir uygulama kullanmaya ne dersiniz?

Symbian için vazgeçilmez olan görev yöneticisi yazılımları arasında birçok alternatif mevcut. Ancak en iyilerinden olan Best Taskman'ı denemeden kararınızı vermeyin. Çalışan uygulamaları ve görevleri görebilmesinin yanı sıra gizlenen uygulamaları ve en önemlisi de Symbian'ın en önemli sorunu olan java uygulamaları da kolaylıkla görüntüleyip sonlandırabilmesi uygulamanın en güzel yanlarından.


Uygulama yatay modda da oldukça başarılı

Windows'da alıştığımız alt+tab kombinasyonuyla devreye giren sistemle benzer bir mantıkta çalışan yazılım bu yönüyle rakiplerinden kolaylıkla sıyrılıyor. Ayrıca kısayollar atanabilen quick start özelliği uygulamayı son derece kullanışlı kılıyor.

Çalışan görev ve işlemlerin dosyalarının hangi konumda bulunduğuna dair bilgi veren yazılım, Windows görev yöneticisinde olduğu gibi çalışan uygulamaların ne kadar RAM kullandığı da gösterebiliyor.

Önceden belirli çok çeşitli ayarlar içeren Best Taskman içerisindeki yüklü ayarlara göre RAM'i rahatlatacak bir dizi işlem gerçekleştirip, bazı programları otomatik kapatıyor. Bu ayarı kendiniz daha sonradan istediğiniz programların kapatılmasını belirleyerek kişiselleştirebiliyorsunuz.

Tüm Symbian sürümleri için çeşitli versiyonları bulunan yazılım optimum sistem kaynağı tüketimi ve kullanıcı dostu arayüzü ile oldukça başarılı. Buradaki linkten ulaşabileceğiniz yazılım 15 günlük ücretsiz tam fonksiyonlu deneme sürümüne sahip.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 488
favori
like
share