Eskişehir Şehir Tiyatrolarının Yeni Oyunu "Sırça Kümes"..

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, duygu yüklü yeni oyunu “Sırça Kümes” ile Eskişehir seyircisinin karşısına çıkıyor.

Pulitzer ödüllü Dünyaca ünlü oyun yazarı Tennessee Williams'ın yazdığı, Sahnelediği oyunlar ile son dönemde adından oldukça sık söz ettiren, Yönetmen Emre Koyuncuoğlu'nun sahneye koyduğu “Sırça Kümes” oyununda, Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Elif Melda Yılmaz, Bilge Cezayirli, Sermet Yeşil ve Serhat Onbul rol alıyorlar.

7 Mayıs Perşembe günü saat: 20:00 da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesinde sahnelenecek oyun, Mayıs ayı boyunca Eskişehirli izleyicilerle buluşmaya devam edecek.

“Sırça Kümes” oyunu, 1930'lar Amerika'sının Büyük Ekonomik Kriz döneminde ayakta kalmaya çalışan üç kişilik bir ailenin, çatışmalarını, özlemlerini ve hayal kırıklıkları ile örülmüş hüzünlü hikayesini konu ediyor. Eskişehir Şehir Tiyatrolarının Genel Sanat Yönetmeni Mete Ayhan yaptığı açıklamada, “Sırça Kümes güncelliğini yitirmemiş bir oyun. Oyunun geçtiği dönemde yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntılar, bu gün de dünyanın en önemli sorunları olarak karşımıza çıkıyor. İzleyicilerimizin “Sırça Kümes” oyunumuzu beğeni ile izleyeceğini umuyorum” dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 276
favori
like
share