Antalya Kemer Lisesi - Antalya - Kemer Lisesi

Devlet Halk İşbirliği İle 24 Derslik Bir Bina Yapımına Başlanılmış Ve 1991 Yılı Sonunda İnşaatı Tamamlanan Okul, Koruma Derneği Kemer Belediyesi Ve Devlet İşbirliği İle Tamamlanıp Şubat 1992’de Yeni Binada Eğitime Başlanmıştır.1945 yılında taş bina olarak yapılan okul, ilkokul olarak eğitime başladı. 1975 yılından itibaren ortaokul olarak eğitim sürdürülmüş olup, 1991’de bünyesinde lise programı da uygulamaya başlamıştır. Bu arada binanın çok yetersiz oluşu yeni bina yapımını gündeme getirmiştir. Devlet- halk işbirliği ile 24 derslik bir bina yapımına başlanılmış ve 1991 yılı sonunda inşaatı tamamlanan okul, koruma derneği, Kemer Belediyesi ve devlet işbirliği ile tamamlanıp şubat 1992’de yeni binada eğitime başlamıştır.

Misyonumuz
Misyonumuz; öğrencilerimizin; Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, anayasaya ve demokrasiye saygılı , haklarını, görevlerini bilen, sorumluluklarını yerine getirebilen , topluma ve kendilerine yararlı, kendilerini gerçekleştirmiş, psikolojik açıdan sağlıklı, pozitif düşünebilen, kendine güvenen, kendileriyle ve hayatla barışık, kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olmalarını sağlamak.

Vizyonumuz

Biz şuna inanıyoruz ki önemli olan Atatürk ilkelerini benimsemiş ve yaşatmak için gayret eden, demokratik, geleceğin Türkiye’sine layık , geleceğimizi emanet edebileceğimiz ve yeni kuşaklara örnek teşkil edebilecek gençler yetiştirmektir.

Biz bunun için diyoruz ki:

“ ÖNCE İNSAN, SONRA İNSAN VE DAİMA İNSAN…”


Akdeniz Cad.
Kemer
ANTALYA
TÜRKİYE
07980

Telefon: 0242 814 10 50
Faks: 0242 814 65 27

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2323
favori
like
share