Antalya Gazipaşa Lisesi - Antalya - Gazipaşa Lisesi

Adını Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alan ilçemizin ilk ortaöğretim kurumu olan okulumuz 1956 yılında “Gazipaşa Ortaokulu” olarak hizmete açılmış, 1973 yılında da “Gazipaşa Lisesi” olarak eğitim-öğretime devam etmiştir
Okulumuz 52 yıllık geçmişiyle köklü bir tarihe sahiptir.

Mazisi başarılarla dolu olan okulumuz, aynı zamanda ilçemizin tek ortaöğretim kurumu olarak uzun yıllar hizmet vermiştir. İlimizde hatta ülkemizde elde ettiği başarılarla geçmişte isminden sıkça söz ettirmiştir. 2001–2002 eğitim-öğretim yılında Gazipaşa Çok Programlı Lisesi bünyesine katılan okulumuz, 2007–2008 Eğitim-Öğretim yılında Gazipaşa Çok Programlı Lisesinden ayrılarak yeniden Gazipaşa Lisesi adıyla hizmet vermeye devam etmiştir.

Yakın tarihimize kadar ortaokul ve lise mezunu olan tüm Gazipaşalıların eğitim yuvasıdır. Bu özelliğiyle, ilçemizdeki Lise mezunu olanların neredeyse tamamı buradan mezun olmuşlardır. Bu anlamda ilçe halkımız için burası lise olmanın ötesinde çok fazla anlam ifade etmektedir. Başarıyla özdeşleşmiş, insanlarımızın hemen hepsinin hafızasında acı tatlı bir anısı olan, marka olmuş bir kurumdur. Tüm bu sebepten dolayı okulumuzun tarihçesinden bahsederken, “2007 yılında açılmış bir okul” dersek kesinlikle eksik olur ve de “Gazipaşa Lisesine” haksızlık yapmış oluruz….

Başarılarımızdan bahsederken sadece eğitim alanında değil, sporda da il, bölge ve Türkiye çapında da çok başarılı derecelere sahiptir.

İşte böyle bir geçmişe sahip olan okulumuzun, kapanıp yeniden açılmasından dolayı misyon ve sorumluluğumuzun çok fazla olduğunu düşünüyoruz. Bu maksatla bizler de çok daha fazla çalışmak, bu başarıları devam ettirebilmenin azmi ve çabası içindeyiz. Deneyimli öğretmen kadromuzla, her türlü şartlara rağmen bunu başaracağımıza gönülden inanıyoruz.
52 yıllık başarılı geçmişinden alığı güç, tecrübe ve dinamizmle hedeflediğimiz başarıya ulaşabilmek dilek ve temennisiyle…

ADRES:
Gazi Mahallesi Milli Egemenlik Bulvarı 07900 Gazipaşa / ANTALYA

Telefon:
(+90 242) 572 10 12
Faks:
(+90 242) 572 10 12Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1045
favori
like
share