İçeriği kullanıcılar tarafından oluşturulan mekan rehberi Mekanist.net, Turkcell işbirliği ile Apple App Store üzerindeki yerini aldı.

Kullanıcılar tarafından eklenen içerik ve yorumlar ile zengin bir mekan veritabanı haline gelen Mekanist.net, Türkiye genelinde sahip olduğu veritabanını iPhone ve iPod Touch üzerinde çalışan mobil uygulama sayesinde hareket halindeki kullanıcılara açtı.

Mobil cihazların tarayıcıları ile de ulaşılabilen Mekanist.net, Apple App Store üzerinden dağıtılan uygulaması sayesinde, hareket halindeyken mekan aramayı daha da kolaylaştırıyor.

Uygulama, iPhone 3G'de bulunan Küresel Konum Belirleme (GPS) özelliği sayesinde, o an bulunan coğrafi konumunu algılıyor. iPod Touch modelinde ise, kullanıcı kendi konumunu harita üzerinden seçerek belirtebiliyor.

Yazılım, Mekanist.net üzerinde kullanıcılar tarafından eklenmiş olan hastane, otel, etkinlik mekanları gibi yerler kategorilerine göre listelenerek, mekanın genel bilgileriyle birlikte, kullanıcıların hakkında yaptıkları yorumların okunmasına olanak tanıyor.

Mekanist.net uygulaması, dilenirse harita üzerinden o an bulunan konum dışındaki bölgeler seçilerek farklı semtlerdeki mekan bilgilerine de ulaşmayı sağlıyor.

Mekanist.net'in güncel veri tabanında Türkiye genelinde faaliyet gösteren 24.966 mekan, ve bu mekanlar hakkında yapılmış 3841 yorum bulunuyor.

Şimdilik iPhone platformuna özel olarak geliştirilen uygulama, ilerleyen zamanlarda BlackBerry gibi diğer platformlarda da kullanıma sunulacak.

Apple iPhone ve iPod Touch kullanıcıları, uygulamayı iTunes üzerinde çalışan App Store'dan, veya mobil cihazlarında bulunan App Store uygulaması ile yükleyebilirler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 284
favori
like
share