Türkiye Kültür ve Sanat Yıllığı

Türkiye Yazarlar Birliği tarafından hazırlanan Kültür ve Sanat Yıllıklarının 22.si yayınlandı. Kültür ve Sanat Yıllığı 2009 zengin bir muhtevaya sahip.

Türkiye Yazarlar Birliği, 1984 yılından beri Türkiye’nin kültür kütüğü mahiyetinde yıllıklar yayınlıyor. Türkiye’nin bir yıllık kültür sanat envanterinin sahalarında uzman kişiler ve bilim adamlarınca değerlendirildiği Kültür ve Sanat Yıllığı 2009 zengin bir muhteva ile yayınlandı.

Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı İbrahim Ulvi Yavuz , Sunuş’ta yıllığın ülkemizin bir yılına ışık tutacak kayıtları ihtiva ettiğini, bu yönüyle özellikle araştırmacılar için büyük bir kaynak eser niteliği taşıdığını belirtiyor.

Yıllıkta TYB’nin faaliyetleri yanında ülkemizde ortaya konulan çalışmaları, meydana gelen olayları ve yaşanan gelişmeler de yakından takip ediliyor. Türkiye Kültür ve Sanat Yıllıkları, Türkiye’nin yakın tarihini doğru ve kapsamlı okumayı sağlayacak büyük bir birikim olarak kütüphanelerimizdeki yerini alıyor.

İbrahim Ulvi Yavuz ve Rıfkı Kaymaz tarafından yayına hazırlanan Türkiye Kültür ve Sanat Yıllığı 2009’da yer alan başlıklar ve imzalar şöyle:

Ekonomi, Toplum, Siyaset / Doç. Dr. Mustafa Acarİslam Dünyası / Ahmet ŞanverdiTürk Dünyası / Birol DokKültür Hayatımız / Galip YıldırımDini Hayatımız / Vejdi BilginŞiir / Hayriye ÜnalHikaye / Abdullah HarmancıRoman / Işık YanarÇocuk Edebiyatı / Rıfkı KaymazDilimiz / Murat KüçükYayın Dünyası / Kamil BüyükerDeneme, Teknik, İnceleme / Hicabi KırlangıçDergiler / Yusuf Turan GünaydınEğitim / Cem KarakılıçMusıki / Ersin AntepSinema / Gülcan TezcanBasın / Fatih BayhanRadyo – Televizyon / Fatih BayhanFolklor / Ahmet ŞenolPlastik Sanatlar ve Mimari / Mehmet Ahif IşıkNesillerin Mirası / Veysi ErkenOlaylar – Kayıplar / İbrahim Ulvi Yavuz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 339
favori
like
share