Dünyaca ünlü post-punk rock grubu New Model Army, Rock’n Dark Express final gecesinde rock müzik severleri coşturmak için Türkiye’ye geliyor...
Efes Dark tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Rock’n Dark Express Rock Müzik Yarışması, 9 Mayıs akşamı garajistanbul’da muhteşem bir final organizasyonu ile son buluyor. 8 bölgede yapılan elemeler sonunda finale kalan 3 grubun yarışacağı gecenin sonunda, New Model Army fırtınası esecek. Grupla aynı adı taşıyan albümleri yayınlanan geçen yılın birincisi Batı Yakası da New Model Army öncesi sahne alacak.
Rock’n Dark Express Rock Müzik Yarışması finalinde 29 yıllık kariyeriyle İngiltere’nin en kült punk-rock gruplarından olan New Model Army sahne alıyor. Rock müzik severlerin heyecanla beklediği gecede ilk 3’e kalan yarışma finalistleri Türkiye’nin yeni rock yıldızı olmak için yarışacak.
Ocak ayından bu yana Ankara, Trabzon, Çanakkale, Eskişehir, İzmir, Antalya, İstanbul ve Adana’da yapılan bölge elemeleri sonunda her bölgenin birinci grubu belirlendi. 8 Mayıs, Cuma günü yapılacak yarı final ile bölge birincileri arasından seçilecek 3 grup final gecesinde sahneye çıkma şansı bulacak. Finalde yarışacak 3 gruptan birinci olan grup dijital single ve klip yapma hakkı yanında hazırlanacak klibi MTV’de yayınlama imkanı da bulacak. İkinci olan grup enstrüman seti, üçüncü olan grup katıldığı şehirde bir sene ücretsiz stüdyo kullanım imkanı sahibi olacak.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 262
favori
like
share