Alanya Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi - Alanya - Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi

Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi, Mahmutlar Kasabası Cumhuriyet Mahallesi’ndedir. Üç kat ve çatı kattan oluşan binamız;11 derslik, 1 kütüphane, 2 öğretmen odası, 1 fizik-kimya-biyoloji laboratuarları, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 sosyal bilimler-dil sınıfı, 1 spor odası, 1 resim atölyesi, 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 rehberlik ve psikolojik danışma servisi odası, 1 memur odası, 1 harita odası ve arşivlerden oluşmaktadır. 1992 yılında Milli Eğitim Bakanı Köksal Toptan tarafından açılışı yapılarak eğitim öğretime başlayan okulumuz çevrenin ihtiyacını karşılamaya devam etmektedir.Okulumuzun bulunduğu Mahmutlar Kasabası’na Türkiye’nin her bölgesinden karayolu ile ulaşım mümkündür. İstanbul, Ankara gibi büyük merkezlerden kara yolu ile beldemize geliş için en uygun yol, Afyon-Burdur-Antalya-Alanya yoludur.

Antalya Şehirler Arası Otobüs Terminali
Tel: +90 242 331 12 50
Bazı İllerimizden Beldemize En Kısa Sürede Geliş Rotaları:
ADANA ANKARA İSTANBUL İZMİR KONYA TRABZON
Hava Yolu İle Ulaşım:

Mahmutlara hava yoluyla ulaşım, 150 kilometre mesafedeki Uluslararası Antalya Havaalanı üzerinden yapılır. Türk Hava Yolları, İstanbul ve Ankara’dan doğrudan; öteki illerden Ankara bağlantılı olarak Antalya’ya her gün birkaç sefer yapmaktadır. Seferler, yaz ve kış tarifesine göre değişmekle birlikte sabah ve akşam saatlerinde karşılıklı uçak vardır. Hava yoluyla Antalya, İstanbul’dan yaklaşık 1 saat, Ankara’dan yaklaşık 50 dakikadır. Havaalanından yolcu servisi ile Antalya Otobüs Terminali’ne gidildiğinde her saat başı Antalya’dan Mahmutlara şehirlerarası otobüs kalkmaktadır. Havaalanında kiralık otomobil servisleri ve taksi vardır.
Antalya Hava Limanı
Tel: +90 242 330 32 33

Deniz Yolu İle Ulaşım:
Beldemize denizyolu ile ulaşım Alanya limanı üzerinden sağlanmaktadır. Alanya limanı uluslararası deniz trafiğine açıktır. Alanya’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gün aşırı feribot seferleri düzenlenmektedir. Kent merkezindeki iskele, kruvaziyerlerin bağlamasına uygundur, limanda bekleme yerleri mevcuttur. Yatlar için mendireğin arkasında demir ve bağlama yerleri vardır. Beldemize deniz yolu ile gelmek isteyen konuklarımız Alanya'ya geldikleri takdirde Alanya'dan beldemize her 15 dakikada bir otobüs kalkmaktadır.


Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi
Adres: Mahmutlar Kasabası Cumhuriyet Mahallesi Alanya/Antalya

Tel: 0 (242) 528 30 26
Faks: 0 (242) 528 30 31

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 738
favori
like
share