Dila Bahar Gülü 2009 - Dila - Bahar Gülü - Bahar Gülü Albüm Tanıtım


Bu Yaz “Bahar Gülü” İle Dila’nın Yazı Olacak…
“Dila” Farsça bir kelime olup manası “Yürek, gönül”dür. İşte yüreği sevgi dolu ve kocaman bir ses olan Dila, müzikseverlerin gönüllerine girmeye hazırlanıyor.
Dila doğunun Paris’i olarak bilinen, yüreği mert ve gönlü sevgi dolu insanlarının yaşadığı Elazığ’lı bir ailenin kız. Onun müzikle tanışması 11 yıl önceye dayanıyor. 11 yıl önce türkü barlarda başladığı yolculuğunda hayali hep bir albüm yapmaktı. Bunun için gerekli şartları ve zamanı sabrederek bekleyen Dila sonunda hayallerini süsleyen albümü “Bahar Gülü” nü çıkardı.

Sesine, yorumuna son derece güvenen Dila’nın müzikal açıdan güvendiği bir başka yeteneği ise yazdığı şarkı sözleri ve besteleridir. 10 eserin yer aldığı “Bahar Gülü”nde 9 parçanın bestesi ve 7 parçanın sözleri Dila’ya, 2 parçanın sözü ise Dila ile İsmail Karakaş’a ait. Albümde ayrıca büyük usta Neşet Ertaş’ın “Ah Yalan Dünya” adlı türküsü de yer almakta.

Atlas Prodüksiyon, yapımcılığında çıkan albümün aranjörlüğü Caner Tepeçik tarafından yapıldı. Albümün ilk klipi de “Adam Sanmıştım” adlı parçaya çekildi.


Albüm İçerik

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 476
favori
like
share
Necmiaga Tarih: 13.05.2009 17:05
Teşekkürler Arkadaşım Ellerine sağlık .....