Pihalla - Sibel Kekilli Yeni Filmi - Sibel Kekilli 2009 - Sibel Kekilli Yeni Filmi

Pihalla Sibel Kekilli‘nin oynamaya hazırlandığı iki filmden birisi. Finlandiya‘da fragmanı yayına giren Pihalla, Duvara Karşı gibi çok ses getirmeyi planlayan bir film.

[YOUTUBE]cMl03GrttAk[/YOUTUBE]

Sibel Kekilli üzerine kurulmuş gibi görüntüsü var. Zaten başrol oyunculuğu da Sibel’in. Film sektörüne kötü bir dalda giriş yapan Sibel Kekilli, Duvara Karşı filmi ile herkese göre çok cesur kendine göre daha kapalı bir iş çıkartmış durumdaydı. Ardından ise Mehmet Ali ALABORA ile oynamış olduğu Eve Dönüş filminde ise bacaklarını okşatmaktan ileri gitmiş değildi. Tam derken Sibel ağırlaştı bu defa bir Fin yapımı olan Pihalla karşımıza çıktı.

Fragmanda da görüldüğü gibi Pihalla Finlandiya’da geçen bir film. Kocasıyla beraber Finlandiya’ya taşınan Laura ( Sibel Kekilli ) orada Tero adlı ( Mikko Leppilampi ) bir kişiye aşık olur ve film devam eder. Şimdilik edinebilidğimiz bilgi bu kadar çünkü filmin detayları henüz belirlenmiş değil. Şu anda sadece Fin sinemalarında Fragmanları dönmeye başladı ve orada gördüğümüzü biliyoruz.

Filimin yönetmeni Tony Laine ve bu ilk uzun metrajlı film deneyimi. Daha önceleri dizi çekmiş olan yönetmenin elindeki senaryoların sahipleri ise daha önceki 2 dizisinde beraber çalıştığı Petja Peltomaa ve ilk yazını Pihalla olan Sanna Reinumägi. Filmin yapımcılığını ise Helsinki-Filmi şirketi üstlenmiş. Şirket Finlandiya’lı bir film dağıtım şirketiyken yapımcılık sektörüne de Pihalla ile girmiş durumda. İlklerin filmi diyebiliriz kadrosuyla. Bu sebeple çok çok iyi bir film beklemiyorum.

Yine fragmana baktığımızda canlı bir film gibi duruyor Pihalla ama dışı sizi içi beni yakar mı orasını 23 Ekim 2009 tarihinde Finlandiya’da sinemaya girdikten sonra öğreneceğiz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2250
favori
like
share