The Longest Journey tam çözümü - çöz - The Longest Journey oyun çözümleri
GİRİŞ BÖLÜMÜ
Şu an April’ın rüyasındayız ve bu garip yerde yapacak işlerimiz var. Sağ tarafa doğru ilerleyerek yumurtanın olduğu ekrana gelin. Yumurta düşüp yuvarlanınca yuvasından ağaç kabuğunu alın. Arkanızdaki ağacın dalını kopardığınız zaman ağaç dile gelecek. Onunla konuştuktan sonra sağa devam edip akan suyu görün, kabuk ile dalı birleştirip su üzerinde kullanın. Dönüp ağaçla yeniden konuşun.


BÖLÜM 1: PENUMBRA
Yeni güne merhaba deyin. Yapacak çok işimiz var. Öncelikle yatağın yanındaki masadan ajandanızı alın. Yakından incelerseniz arasında çalışma saatlerinizin olduğu kağıdı bulacaksınız. Dolabı açıp içinden maymunu alın, ona da yakın bir bakış atarsanız tek gözünün çıkmak üzere olduğunu göreceksiniz. Gözü çıkarıp alın. Odadan çıkınca karşınızda Zack’i bulacaksınız. Onunla konuştuktan sonra aşağı inip panoya bir göz atın ve sağ üst köşedeki notu çıkarıp alın ve yakından bakın. Arkanızdaki kanepede oturan Fiona’yla not hakkında konuşursanız size yüzüğünüzü verecektir. Bu arada oturup bir süre Fiona’yla sohbet edebilir ve birşeyler öğrenebilirsiniz. Pansiyondan ayrılmadan önce masanın üzerindeki kibrit kutusunu almayı unutmayın.

Dışarıdayken sola dönüp makineyi görün. Yakından baktığınızda bozuk olduğunu göreceksiniz. Öncelikle yüzüğünüzü kullanarak üst taraftaki kopmuş kabloyu birleştirin. Şimdi yapmanız gereken sağ taraftaki sarı düğmelerin altında bulunan mavi kolların hepsini yatay duruma getirmek. Bunu yaparken tek bilmeniz gereken altında kırmızı ışık yanan kolun kilitlenmiş olacağıdır. Bu durumda diğer üç kol hareket ederken bu kol durumunu korur. Kolları rasgele çevirerek rahatça halledebilirsiniz bu işi. İşiniz bitince soldaki vanayı çevirin (büyük dümeni değil) ve basıncı düşürün. Daha sonra dümeni çevirip suyu boşaltın ve son olarak boruyu tutan kırmızı pense ile birlikte yüzüğünüzü de alıp bu ekrandan çıkın. İlerleyip bankta oturan Cortez’i görün. Onunla kısa bir süre konuştuktan sonra okula gitmek için önce Bridges’e, sonra da parka gitmeniz gerekiyor. Parktayken akademiye giden yolu seçin ve okul binasının önüne ulaşın. İçeri girip çöp kutusundan eldiveni alın. Yukarı çıkın, raftan palet ve fırçanızı alıp tuval üzerinde kullanın. Bir süre sonra arkadaşınız Emma gelecek. Cortez’den size bir mesaj olduğunu söyleyecek. Artık okuldan ayrılabiliriz.

Köprülerin olduğu alana dönüp kafeye giden yolu takip edin. İçeri girmeden önce hemen soldaki Mystery Door’a bir göz atın. İçeri girdiğinizde önünüzdeki şeker kutusundan biraz şeker alın ve Charlie’yle konuşun. Kafenin içine ilerleyip söz konusu Jukebox’ın yanındaki postere bir göz atın. Posterin altına iliştirilmiş biletlerden birini alın. Kırmızı taburede oturan patronunuz Stanley’le konuşup ajandanızın arasından bulduğunuz kağıdı verin ve paranızı alın. Kafeden ayrılmadan önce masadan bir tane ekmek alın ve bu arada oradaki Emma ve Marcus’la da konuşabilirsiniz.

Pansiyona dönüp odanıza çıkın ve pencereyi açıp aşağı bakın. Çamaşır ipine dokunmayı denerseniz ip yere düşecek. Kafeden aldığınız ekmeği şişme ördek üzerinde kullanınca bir martı gelip ekmek kırıntılarını yiyeceğim diye ördeği patlatacak. Şimdi zinciri çekin ve çamaşır ipini alın.

Buradan ayrılıp kafenin bulunduğu yere gidin. Hemen sağ tarafta ördeği göreceksiniz. Delinen yeri bantlanmış. Ördeği alın ve bandını çıkarın. Köprü ekranına dönüp metro çıkışını seçin. Metroya indiğinizde öncelikle önünüzdeki makineden kredi kartınızı kullanarak bilet alın (biletinizin süresini belirleyip lens üzerinde kredi kartınızı kullanın). Şimdi içeri geçebilirsiniz. Metroya binmeden önce sol taraftaki raylardan çıkan kıvılcıma bir göz atın. Anahtarı alabilmek için ördeği şişirmeli ve ardından ip ve pense üzerinde kullanmalısınız. Oluşan aleti de kıvılcım üzerinde kullanıp anahtarı çekmeniz gerekiyor. İşiniz bitince metroya binin, metrodayken başınızın hemen üzerinde asılı duran haritaya bakıp Waterdown Bridge’i seçin. Resim sergisinin yapıldığı binaya girin ve binada Cortez’i görene kadar sağ tarafa doğru ilerleyin. Onunla olan konuşmanızdan sonra pansiyona geri dönebilirsiniz (kafedeyken patronunuz Stanley’e bu gece çalışabileceğinizi söylediyseniz kafeye gidin).

Pansiyondayken odanıza çıkmak yerine holde oturan Fiona ve Mickey’le sohbet edin. Tüm konuşmanız bitince Fiona size beraber televizyon izlemeyi önerecek, siz de kabul edip koltuğa kendinizi bırakacaksınız.
The Longest Journey ipuçları - ipucu - taktik - The Longest Journey taktikleri

[URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208107-sanitarium-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208148-ico-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208151-serious-sam-next-encounter-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208154-shadow-hearts-covenant-tam-cozum.html" rel="nofollow" target="_blank">

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 662
favori
like
share