Diablo II tam çözümü - çöz - Diablo II oyun çözümleri


Yazı yazarken en korktuğum bölüm giriş bölümüdür. Bir türlü uygun birşey bulamam. Bu yüzden de ya saçmalarım, ya da direk konuya girerim. Neyse bu defa da böylece kotarmış olduk:) Çözüme başlamadan önce sizlere genel birkaç tavsiye vereyim:

1. Etrafta gördüğünüz açılabilir veya kırılabilir herşeye bakın. Büyük ihtimalle silah ya da para çıkacaktır.
2. Quest'lere başlamadan önce üzerinizdeki tüm parayı Stash'inize koyun. Bunun iki sebebi var. Birincisi göreve çıktığınızda paraya ihtiyacınız olmayacak, ikincisi ise öldüğünüz zaman üzerinizdeki tüm eşyalar gibi paranızı da kaybedeceksiniz.
3. Quest'ler boyunca etrafta gördüğünüz tüm Town Portal'ları aktif hale getirin (üzerine geldiğinizde aktif olur). Sonra işinize çok yarayacak.
4. Görevlere başlamadan önce yanınıza mutlaka Scroll of Town Portal büyüsü almayı unutmayın.
5. Paranız olduğu zaman kendinize iyisinden bir kemer alın ve Inventory'nizde bulunan tüm iksirleri kemere takın. Böylece gerektiğinde 1-4 sayı tuşları ile hızlıca içebilirsiniz.
6. En çok kullandığınız yeteneklere klavyeden bir kısayol tuşu atayın ki lazım oldukları zaman hemen kullanabilesiniz.
7. Sadece ana quest'leri bitirmeyin. Etrafta gezip yaratık avlayın, level atlayın, bol bol experience kazanın. Ancak tüm bunları yaparken dikkatli olun.
8. Level atladığınızda skill puanlarınızı dikkatli harcayın. İleriye yatırım yapmak akıllıca olabilir (ama her zaman değil:)).
9. Aynı şekilde bulduğunuz gem'leri de dikkatli kullanın. Bunları soketli silahlarınıza taktıktan sonra bir daha çıkarma gibi bir lüksünüz yok.
10. Son olarak tavsiye değil ama bir bilgi vereyim, aklınızda bulunsun. Kafalarının üzerinde ünlem işareti bulunan kişilerle mutlaka konuşmanız gerekmektedir.

Artık tam çözüme geçebiliriz.

ACT 1

Geçtiği Yer: Rogue Encampment
NPC'ler: Akara, Kashya, Gheed, Warriv, Deckard Cain (ilk başta yok, Quest 3'te kurtaracaksınız)


QUEST 1: DEN OF EVIL
Görevi Veren: Akara
Görev: Den of Evil mağarasındaki tüm yaratıkları öldürmek.

Evet, işte ilk quest'imiz. Kamptan çıkıp, Blood Moor bölgesine girin. Bu bölgede zombiler cirit atıyor ama sorun olmaz. Biraz araştırıp Den of Evil mağarasını bulun ve içeri girin. Etraftaki tüm yaratıkları temizleyin. Yeterince öldürdüğünüz zaman Quest Log simgesi belirecek ve kaç tane yaratık kaldığını yazacak. Kalanları da öldürünce mağaraya güneş ışığı düşecek ve kampa geri dönebileceksiniz. Kampta Akara'yla konuşursanız bir adet skill puanını kazanmış olacaksınız.


QUEST 2: SISTERS BURIAL GROUNDS
Görevi Veren: Kashya
Görev: Burial Grounds bölgesindeki Blood Raven isimli yaratığı öldürmek.

Blood Moor bölgesine girin ve batıya doğru giderek Cold Plains'i bulun. Buradan da Burial Grounds bölgesine geçmelisiniz. Blood Raven buradaki mezarlığın olduğu yerde. Etrafı korumalarıyla dolu. Hepsini öldürene kadar birçok defa ölebilirsiniz. Bu yüzden yapabilirseniz, hattı yarıp direk Blood Raven'a saldırın. o öldüğünde zaten diğerleri otomatikmen ölüyorlar. Fazla zorlanırsanız, Blood Raven'e dalmadan önce diğer bölgeleri gezip, yaratık falan temizleyin ve level atlayın. Sonuçta şöyle ya da böyle onu öldürün ve kampa geri dönün. Kashya ile konuşursanız yanınıza ücretsiz bir savaşçı verecek.


QUEST 3: THE SEARCH FOR CAIN
Görevi Veren: Akara
Görev: Deckard Cain'i bulmak ve sağ sağlim köye getirmek.

İlk Diablo'dan hatırlayacağınız Tristram'a gidiyoruz bu quest'te. Ancak oraya gitmek için bir boyut kapısı aç***ıyız. Öncelikle Dark Wood bölgesine gidip Tree of Inifuss'u bulmalısınız. Bunun için Blood Moor - Cold Plains - Stony Fields harita sırasını takip edin. Stony Fields bölgesinde Underground Passage Level 1'i arayın ve bulduğunuzda içeri girin. Biraz araştırın ve Dark Wood bölgesine giden çıkışı bulun. Dark Wood'da Tree of Inifuss denen ağaca dokunun ve düşen parşomeni alın. Kampa geri dönün ve Akara ile konuşun. Daha sonra Stony Fields bölgesine geri dönüp "cairn stones" u bulun. Şimdi daha önce ağaçtan düşen parşomene bakın ve burada belirtilen sırayla taşlara dokunun. Bunu yaptığınızda bir boyut kapısı açılacak. Buradan geçerek Tristram'a gidin. Tristram görmeyeli cehennemden farksız olmuş:) Açıkçası bu bölüm sizi epey zorlayacak. Özellikle eski dostumuz Griswold'a dikkat edin. Size tavsiyem fazla riske girmeden direk Cain'i bulup buradan bir an önce kurtulmanızdır. Cain, yanan binaların olduğu yerde bir kafes içinde. Bu kafese dokunup onu indirin ve kurtarın. Bir boyut kapısı açıp kampa dönecektir. Siz de onunla dönün veya burada kalıp experience ve altın toplayın. Karar sizin. Neticede kampa geri döneceksiniz. Cain'le konuşun ve size olan minnettarlığının bir göstergesi olarak bundan böyle unidentified eşyaları sizin için bedavadan identify etsin.


QUEST 4: THE FORGETTEN TOWER
Görevi Veren: Moldy Tombe (o ne bea demeyin anlatacam:))
Görev: Forgetten Tower'daki zalim kontesi öldürmek.

Öncelikle Stony Fields bölgesine gidip Moldy Tombe ile konuşun. Kendisi konuşan bir mezar. Ancak siz yine de ona insanmış gibi davranın, yoksa çok darılıyo:) Neyse işte Moldy ile konuşun ve Forgetten Tower'a doğru yola çıkın. Bunun için Blood Moor - Cold Plains - Stony Fields - Dark Wood - Black Marsh harita sırasını takip edin. Black Marsh'ta Forgetten Tower'ı bulun ve level 5'e kadar inin. Kontes 5. Level'da. Onu öldürün ve açılan sandıktan etrafa dağılan ganimetleri toplayıp köye dönün.


QUEST 5: TOOLS OF THE TRADE
Görevi Veren: Charsi
Görev: Charsi'nin mahzenden kaçarken düşürdüğü büyülü çekici bulup getirmek.

Daha önceki quest'ten Black Marsh'a gitmek için izleyeceğiniz harita sırasını biliyorsunuz. Görevin geçtiği yer olan Monastery Barracks'a ise şu sıra ile gideceksiniz: Black Marsh - Tamoe Highland - Monastery Gate - Queter Cloister - Monastery Barracks. Barracks'ta çekici (Horadric Malus) arayın ve bulun. Çekici Smith adında bir yaratık koruyor. Onu öldürmekte zorlanabilirsiniz. Smith ölünce onun bulunduğu odadan çekici alın ve köye dönün. Köyde Charsi ile konuşursanız seçtiğiniz bir eşyanıza büyü gücü kazandıracak.


QUEST 6: SISTERS OF THE SLAUGHTER
Görevi Veren: Deckard Cain
Görev: Diablo'nun cehennemden çıkardığı Andariel isimli yaratığı öldürmek.

Öncelikle Monastery Barracks'a gidin. Burada Jail Level 1 girişini bulun. Buradan üçüncü level'a inin ve şu harita sırasını izleyin: Jail Level 3 - Inner Cloister - Cathedral - Catacombs. Andariel Catacombs Level 4'te bulunuyor. Bunun için 4. Level'a inin ve savaşa hazırlanın:) Ne diyim işte Andariel'i öldürün. Şöyle yapın, böyle yapın demiycem ama aklınızda bulunsun yaratık zehir saldırıları yapmayı çok seviyor. Çevresi de yaratık kaynıyor. Sonuçta Andariel'i öldürün ve açılan boyut kapısından köye dönün. Köyde en son Warriv olmak üzere herkesle konuşun. Bunu yapmanıza hiç gerek yok ancak sizi tebrik edecekleri için ego tatmini açısından önemli:) Warriv'le konuşun ve "Go East" i seçin. Karakteriniz Act II'ye doğru yola çıkarken, siz de arkanıza yaslanıp ara demonun keyfini çıkarın.

ACT 2
Geçtiği Yer: Lut Gholein
NPC'ler: Atma, Geglash, Greiz, Elzix, Lysander, Fara, Drognam, Meshif, Deckard Cain.


QUEST 1: RADAMENT's LAIR
Görevi Veren: Atma
Görev: Radament isimli bir yaratığı öldürmek.

Şehrin içerisindeyken Sewers Level 1 kapısını bulun ve inin. Bunun için şehrin kuzeydoğusundaki Trap Door'u veya güneydeki kapıyı kullanabilirsiniz. Sewers level 1'den üçüncü level'a kadar inin. Radament'i bulup öldürün. Bunun sonucunda meydana çıkan Skill Book'tan karakterinize yeni bir yetenek kazandırabilirsiniz. Ayrıca Radament'in bulunduğu odadaki chest açılacak ve içinden Horadric Scrool'u alacaksınız. Horadric Scrool'u da aldıktan sonra köye geri dönün.


QUEST 2: THE HORADRIC STUFF
Görevi Veren: Deckard Cain.
Görev: Horadric Stuff'ın parçalarını bulmak, bu parçaları Horadric Cube içerisinde birleştirmek.

Öncelikle belirteyim bu görev uzun sürecek. Horadric Cube, Horadric Shaft ve Horadric Amulet isimli eşyaları bulmalı ve H. Shaft ile H. Amulet'i H. Cube içinde birleştirip H. Stuff'ı oluşturmalıyız.

Önce H. Cube'ü bulacağız. Bunun için Lut Gholein - Rocky Waste - Dry Hills - Halls Of The Dead Level 3 harita sırasını takip edin. H. Cube'ü "Bloodwitch The Wild" diye bir yaratık koruyor. Etrafta bulunan tonla yaratığı saymazsak tabii. Yaratığı öldürdükten sonra onun bulunduğu odadaki bir chest'in içinden bulacağınız Cube'ü alın ve köye dönüp Cain ile konuşun (Bu küp sadece görevin bir parçası olmakla kalmıyor. Değişik yetenekleri var. Mesela elinizdeki eşyaları birleştirip, yeni bir eşya oluşturabilirsiniz.

Cube'ü bulduk. sırada Horadric Shaft var. Öncelikle Lut Gholein - Rocky Waste - Dry Hills - Far Oasis - Maggot Lair Level 3 harita sırasını takip edin. Maggot Lair bir mağara ve H. Shaft Level 3'te bulunuyor. Bu mağara iğrenç böceklerle dolu. H. Shaft'ı ise "Coldworm The Burrower" isminde bir böcek koruyor. Yaratığı öldürün ve odadaki chest'in içinden H. Shaft'ı alın.

sıra geldi Amulet'e. Lut Gholein - Rocky Waste - Dry Hills - Far Oasis - Lost City - Valley Of The Snakes - Claw Viper Temple Level 2 haritas sırasını izleyin. Claw Viper Temple'da 2. Level'a inin ve "Fangskin" isimli yaratık tarafından korunan Amulet'i alın. Yaratığı öldürdükten sonra ortadaki mezara çıkıp dokunursanız Amulet yere düşecektir. Onu alın ve köye dönün. Cain'le konuşun. H. Shaft ile H. Amulet'i H. Cube içine koyup, "Transmute" düğmesine basın. Horadric Stuff oluşacak.


QUEST 3: TAINTED SUN

Deminki quest'te H. Amulet'i bulmak için Lost City'ye gittiğimizde etrafın karardığını farketmişsinizdir. Böylece bu quest aktive olmuş oldu. Amulet'i aldığımızda ise de tamamlanmış oldu. Yani deminki quest'i tamamen bitirenler için quest 3'te bitti...


QUEST 4: ARCANE SANCTUARY
Görevi Veren: Jehryn.
Görev: Sarayın altındaki Sanctuary'nin girişini bulmak.

Jehryn ile konuşun, sonra gidip Drognan ile konuşun ve gelip tekrar Jehryn ile konuşun. Daha sonra sarayın içindeki hareme girin. Ancak hiç boşa heveslenmeyin, beklediğiniz gibi bir harem değil:) Haremin 2. Level'ına inin. Oradan da Palace Cellar'ı bulun. Burada da level 3'e inin. Palace Cellar Level 3'te Sanctuary'ye giden boyut kapısnı bulun ve girin. Sanctuary'de Summoner isimli yaratığı bulun ve hazır bulmuşken de öldürüverin:) Ölünce onun durduğu yere çıkın ve Horazan's Journal'a dokunun. İçindekileri okuduğunuzda Canyon Of The Magi'ye giden bir boyut kapısı açılacak. Yanınıza Horadirc Stuff'ı aldığınızdan eminseniz kapıdan geçip, Canyon Of The Magi'ye ulaşın.


QUEST 5: THE SUMMONER

Quest 4'te Sanctuary'deki Summoner isimli yaratığı öldürmüşseniz bu quest tamamlanmıştır ki öldürdünüz zaten. o zaman hep beraber quest 6'ya:)


QUEST 6: SEVEN TOMBS
Görevi Veren: Jehryn (ancak şu zamana kadar bu quest aktif hale gelmiş olmalı).
Görev: Baal'ı öldürmek, ayrıca Horadric Stuff'ı Tal Rasha mabedine yerleştirmek.

Canyon Of The Magi'de Tal Rasha mabedini bulup girin. Burada yedi mabet var. Doğrusuna girdiğinizden emin olun. Tal Rasha mabedinde "orifice" denen yeri bulun ve dokunun. Ekranda beliren yere Horadric Stuff'ı koyup OK'leyin. Duvarda bir delik açılacak. Buradan girin. Oldukça ürkütücü bir ses duyacaksınız. İlerlemeye devam edin ve bu Act'in Final Boss'uyla tanışın. Doğrusu o sesten sonra ben bu salak böceği karşımda görünce önce gülme krizine girdim ancak çabucak eski halime döndüm. Çünkü böcek kendisine gülünmesinden hiç hoşlanmıyor:) Onu öldürdükten sonra yan taraftaki odaya geçin ve Tyrael ile konuşun. Diablo, Baal'ı alıp kaçmış, yerine de "Duriel" denen bu böceği bırakmış. Sonuçta bir boyut kapısı açılacak ve buradan geçip köye döneceksiniz. Köyde Warriv'le "Sail East" seçeneğini seçerek konuşursanız sizi Act 3'e ***ürecektir.


ACT 3
Geçtiği Yer: Kurast Docks
NPC'ler: Alkor, Ormus, Meshif, Asheara, Hratli, Natalya, Deckard Cain.


QUEST 1: THE GOLDEN BIRD
Görevi Veren: Kimse vermiyor:) Aşağıyı okursanız daha iyi anlayacaksınız.
Görev: Altın kuşu Alkor'a vermek.

Öncelikle kasabadan dışarı çıkın. Buradaki Fetish'ler inanılmaz derecede sinir bozucu. Çok hızlılar ve çok küçükler. Normalde bi vuruşta ölüyolar ama o vuruşu yapana kadar canınız çıkıyo:) Bir süre sonra bayaa bi sinir bozucu olacaklar. Size tavsiyem şimdiden onlara alışmaya bakın:) Neyse, Spider Forest bölgesine girip Fetish cinsi unique yaratığı arayın. İsminin diğer salak Fetish'lere göre uzun olmasından ve diğerlerine göre çok daha fazla bir çaba sonucu ölmesinden tanıyabilirsiniz. eğer ilk oynadığınızda, tüm bölgeyi taradığınız halde bulamazsanız Save & Exit yapın ve oyunu tekrar başlatın. Haritalar her seferinde baştan yüklendiği için ikinci denemenizde bulabilme ihtimaliniz yüksek. Yine olmazsa bu işlemi tekrar edin:) Neyse işte, eninde sonunda şu salak fetish'i bulup öldürün ve üzerinden düşen "Jade Figurine" i alın ve kasabaya dönün. sırasıyla Cain, Meshif, tekrar Cain, Alkor ve biraz bekledikten sonra tekrar Alkor ile konuşun. En son konuşmanızda Alkor size bir life potion yapacak ve içerseniz sağlığınıza 20 puan eklenecek.


QUEST 2: BLADE OF THE OLD RELIGION
Görevi Veren: Hratli
Görev: Gidbinn denen bıçağı bulmak.

Spider Forest - Great Marsh - Flayer Jungle sırasını takip edin. Bıçak bir fetish köyünün içinde. Köydeki şeye (haritanızda belirtilecek) dokunun ve düşen bıçağı alıp köye dönün. Ormus'la konuşun. Bir müddet sonra tekrar konuşursanız size bir yüzük verecektir. Daha sonra Asheara ile konuşmanız halinde ücretsiz bir askere sahip olacaksınız.


QUEST 3: KHALIM's WILL
Görevi Veren: Deckard Cain
Görev: Khalim'in gözünü, beynini, kalbini ve topuzunu bulmak, hepsini birden Horadric Cube'de birleştirerek Khalim's Will'i oluşturmak ve bununla Compelling Orb'u yok etmek.

Bu quest'in bitiminde tüm Act'i bitirmiş olacağız. Şöyle ki; dördüncü quest'i yapmak mecbur değil, quest 5 ise bu quest sırasında hallolacak, quest 6'nın görevi olan Mephisto'yu da bu quest'in sonunda açacağımız kapıdan geçip, bulacağız ve onu öldürünce boyut kapısından Act 4'e geçeceğiz. Şahsen ben böyle oynadım. Baya da güzel oldu:). Siz illa quest 4'ü de yapacam diyosanız sizin bileceğiniz iş. Ben böle anlatıyom beğenmeyen okumasın kardeşim:)

Neyse, ilk işimiz gözü bulmak. Bunun için Spider Cavern'e gideceğiz. Burasını Spider Forest bölgesinde bulabilirsiniz. Tek level'lık bu mağaradan gözü alın ve köye dönüp Cain ile konuşun (konuşmasanız da olur aslında sizin bileceğiniz iş).

sıra geldi beyni bulmaya. Spider Forest - Great Marsh - Flayer Jungle harita sırasını takip edin. Flayer Jungle bölgesinde Flayer Dungeon isimli mağarayı bulun. Üçüncü level'a inip beyni alın (isteyen gidip Cain'le konuşabilir).

Şimdi kalbi bulacağız. Bunun için Spider Forest - Great Marsh - Flayer Jungle - Lower Kurast - Kurast Bazaar - Sewers Level 2 harita sırasını izleyin. Sewers dediğim yer bir mağara. K. Bazaar'da Sewers Level 1 girişini bulun ve girin. Ordan da ikinci level'a inin. Kalbi bulun (Cain'le konuşan yine konuşabilir:))

Ve son olarak topuzu bulacağız. Bunun için takip etmeniz gereken harita sırası şöyle: Kurast Bazaar'a kadar olan sırayı demin yazmıştım. Bir daha yazma gereği duymuyorum ve direk şöyle yazarak olayı bağlıyorum:): Kurast Bazaar - Upper Kurast - Kurast Causeway - Travincal. Travincal'a ulaştığınızda dümdüz gidin. En sonda Compelling Orb'un bulunduğu tapınağa ulaşacaksınız. Ancak tapınağın önünde karşılama komitesi siz bekliyor olacak. İçlerinde "High Council" inde bulunduğu tüm yaratıkları temizleyin. High Council öldüğünde quest 5'de bitmiş olacak. Aradığımız topuz da High Council öldüğünde düşecek. Topuzu alın. Burada yine isteyen köye dönebilir. Ancak H. Cube'ü yanına almamış olanlar mutlaka dönüp, küpü almalılar. Neyse bulduğunuz tüm parçaları (beyin, göz, kalp, topuz) H. Cube'ün içine koyup birleştirin ve oluşan Khalim's Will'i silah tutan elinize alın. Bu arada elinizde sadece bu eşya olmalı. Bunu kullanarak tapınağın içindeki Compelling Orb'u yok edin. Hemen yanıbaşınızda Durance of Hate Level 1 girişi açılacak. Direk içeri atlayın. Ancak Mephisto ile burada karşılaşacağımız için hazırlıklı olun. İçeriye girin ve üçüncü level'a inin. zaten küçük olan bu level'da Mephisto'yu arayıp bulun ve her zaman olduğu gibi öldürün:) o ölünce yere "Mephisto's bilmemne (adını hatırlayamadım)" diye bir taş düşürecek. Onu almayı unutmayın. Daha sonra ilerleyin ve boyut kapısını bularak Act 4'e geçin.


ACT 4
Geçtiği Yer: Pandemonium Fortress
NPC'ler: Tyrael, Deckard Cain, Halbu, Jamella


QUEST 1: THE FALLEN ANGEL
Görevi Veren: Tyrael
Görev: Izual diye bir melek? şeytan?? ı kurtarmak:)

Son Act'e hoşgeldiniz. Üç quest'ten oluşan bu act'in ilk quest'ini bitirmeye hazırsanız hemen başlayalım. Bu arada Tyrael'den sonra Cain'le de konuşursanız ikinci quest aktif edilmiş hale gelecektir. Neyse, öncelikle Outer Steppes bölgesine girin. Oradan da Plains of Despair bölgesini bulun. Bu bölgede de Izual'i bulmalısınız. Izual'i yine Izual adında bir yaratık koruyor. Yaratığı öldürünce Izual ortaya çıkıyor. Onunla konuşup şehre geri dönün. Şehirde Tyrael ile konuşursanız size tam iki adet skill puanı hediye edecektir.


QUEST 2: HELL's FORGE
Görevi Veren: Cain.
Görev: Act 3'ün sonunda Mephisto'nun üzerinden aldığınız taşı yok etmek.

Outer Steppes - Plains of Despair - City Of The Damned - River of Flame sırasını izleyin. River of The Flame'de Hellforge'u arayıp bulun. Burada karşılaşacağınız "Haphasto the Armorer" isimli yaratık, öldüğünde "Hellforge Hammer" diye bir çekiç düşürecek. Bunu alıp Hellforge'e çıkın ve dokunun. Mephisto'nun taşı belirecek. Çekici elinize alın ve taşa vurarak yok edin. Taş yok olduğu zaman etrafa gem'ler saçılacak. Toplayın ve şehre dönün.


QUEST 3: TERROR's END
Görevi Veren: Tyrael
Görev: Diablo'yu öldürmek.

Chaos Sanctuary'e gidin (River of The Flame'de Hadriel'in bulunduğu bölge). Burada 5 tane seal göreceksiniz. Üstteki en son olmak üzere hepsini dokunarak kırın. Bu sırada meydana çıkan tüm yaratıkları öldürün. En sonunda Diablo belirecektir. Bundan sonra yapmanız gerekenin ne olduğunu biliyorsunuz:) Diablo ölünce isteyenler etrafa saçılan değerli eşyaları toplasın, isteyenler ise şehre dönüp kalan sınırlı zamanda diğerleriyle konuşsun.

Evet, Diablo 2'yi de böylece bitirmiş olduk. Diablo 3 ne zaman çıkacak??


Diablo II - ipucu - taktik - Diablo II taktikleri

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 4982
favori
like
share
sensizim_scs Tarih: 13.12.2009 12:38
mrba arkadslar ben dıablo 2bılgısayarıma ındırdım
ve suan 12levıldeyım ama hala 2boluymde takıldım kaldım stony fıleld denılen yter harıtada bulamıyorum aynıyerlerı aynı kısılerı her oyuna gırp cıktıgımda olduruyorum ve harıtada stony denılen bolgeyı bulamıyorum oyunda takıldım kaldım yardım cı olurmusunuz tskler
KaRaKıZ Tarih: 17.09.2009 10:12
sağo lcanım
yesilkayab Tarih: 02.09.2009 08:42
mephisonun o taşı :mephisto's soulstone(ruhtaşı) diye biliyom
nis_2 Tarih: 09.05.2009 14:28
tşkLer..emeğine sağLık...