Gabriel Knight 3 tam çözümü - çöz - Gabriel Knight 3 oyun çözümleri
1. Gün

SAAT: 10am-12am
Gabriel Knight OlarakGabriel'in otel odasındayız. Gardırobu açın ve içinden askı ile selobantı alın. Koridora çıkıp aşağıya inin. Lobide masanın üstündeki kaseden bir tane şeker alın. Resepsiyondaki Jean ile konuşun. Masanın üzerindeki defteri inceleyin. Jean masadan ayrıldığında kalemi alın. Lobide arkadaki koltukta oturan kişi Emilio. Gidip onunla konuşun. Şimdi resepsiyonun yanındaki perdeden geçerek telefon kulübelerine gelin. Inventory'den Prens James'in kartını seçin ve telefon üzerinde kullanın. Konuşmanız bitince lobiye dönün ve merdivenlerin bulunduğu yerden yemek odasına geçin. Burada Gabriel'in dostu dedektif Mosely ile tanışacaksınız. Mosely ile olan konuşmanız bitince lobiye geri dönün. Otelden çıkın ve minibüsün yanındaki bayanla konuşun. Adı Madeline Buthane. Şimdi otelin solundaki kitapçı dükkanına gelin. Vitrindeki Holy Grail ve San Grail kitaplarını inceleyin. Şimdi yoldaki tabelaları takip ederek müzeyi bulun ve merdivenleri çıkarak içeri girin. İçerideki yaşlı bayanın adı Madame Girard. Onunla konuştuktan sonra müzenin içine girebilirsiniz. Kentin tarihi ile ilgili resimleri inceleyebilirsiniz. İleride konuşan iki kadın dikkatinizi çekmiştir. Onların bulunduğu yerin arkasındaki resmin arkasına doğru, kendinizi kadınlara farkettirmeden ilerleyin. Gabriel durup bayanları dinleyecek. Konuşmaları sona erdiğinde yanlarına gidip konuşun. Buradaki eşyaları da inceledikten sonra otele dönün. Böylece ilk zaman dilimini bitirmiş olduk.

SAAT: 12am-2pm
Gabriel Knight Olarak

Yemek odasına girin ve Wilkes ile Madeline arasındaki konuşma bittiğinde yanlarına gidip ikisiyle de konuşun. Büfe masasına gidip bir paket şurup alın. Lobiye dönüp yukarıya çıkın. Lady Howard ve Estelle ile Emilio'nun odalarını değiştirdiklerini göreceğiz. Şimdi otelden çıkın ve tabelalar aracılığıyla kiliseye gidin. İçeride Buchelli ile Abbe Arnaud'un arasındaki tartışmayı izleyeceksiniz (Abbe rahip oluyor). Önce Buchelli ile konuşun. Sonra da rahip Abbe ile konuşun. Şimdi kilisenin kapısının yanındaki meleklerin bulunduğu resimde meleklerin ellerine tıklayıp "trace" seçeneğini seçin. Şimdi kiliseden çıkabiliriz. Kiliseden çıktığınızda bir saat sesi duymuş olmalısınız. Bu ses size oyunda bazı şeylerin değiştiğini, yani belirli bir zamanın geçtiğini bildiriyor. Otele dönüp 33 numarada kalmakta olan Mosely'nin kapısını çalın. Konuşmanız bitince karşıdaki masadan bardağı alın. Lobiye inin ve resepsiyondaki defteri inceleyin. Otelden çıkınca zaman dilimi bitecek.

SAAT: 2pm-4pm
Gabriel Knight Olarak

Otelin karşısındaki motor kiralama yerine gidin. Görevli size motorların otel turuna katılanlara ayrıldığı söyleyecek. Ancak Gabriel öyle kolay kolay pes edecek biri değil;o) Hemen yandaki rezervasyon listesini inceleyin. Daha doğrusu üzerinde düşünün. Gabriel'in aklına Mosely kılığına girip motorun anahtarını ele geçirme fikri geliyor. Aslında iyi bir fikir gibi gözükmüyor ama yine de işe yarayacak;o) Otele dönün. Jean masadan uzaklaştığında 33 numaranın ziline basıp hemen yukarı çıkın. Mosely odadan çıkınca siz içeri girin ve odada asılı duran ceketi kapın. Dışarı çıkıp Mosely'nin gelmesini bekleyin. Lobiden almış olduğunuz şekeri üzerinde cadde resmi bulunan masanın üzerine koyun (Odaların bulunduğu koridorda gözünüze çarpacaktır). Aşağıya inip 33 numaraya yeniden basın ve şekeri bıraktığınız koridora gizlenin (Burada SAVE edebilirsiniz). Mosely gelip şekerle oynamaya başladığında hemen arka cebinden pasaportunu çarpın. İlkinde başaramazsanız aşağıdan yeniden bir şeker alıp aynı oyunu defalarca oynayabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem save etmeniz. Daha zahmetsiz olur. Pasaportu da hallettikten sonra müzeye gidin ve kapının yanındaki kutuda bulunan şapkayı alın. Daha sonra kiliseye gidin ancak içeri girmek yerine yandaki yoldan mezarlık bölümüne geçin. Abbe pencerenin kenarında çiçekleri suluyor. İşini bitirdiğinde ise spreyini pencere kenarında bırakacak. Spreyi alın.

Şimdi kilisenin yanındaki yoldan ilerleyin. Yol bir çıkmaz sokakta son bulacak. Buradaki kediyi sevmeye çalışırsanız kedi kaçacak ve az sonra yanınızdaki duvarın üstünde bitecek (Bir sokak geri gidip geri dönerseniz kediyi duvarın üstünde görebilirsiniz). Şimdi kediyle elleşmeden önce önceden aldığımız selobantı yandaki kapının altındaki delik üzerinde kullanın. Kediye sprey sıkın ve kedi delikten geçtikten sonra tüylü bantı delikten alın. Inventory ekranına geçin ve şurup paketini tüylü bant üzerinde kullanın. Bıyığımızı oluşturduk. Daha sonra bıyığı ve şapkayı ceket üzerinde kullanın. Giysimizi de hallettik. Son olarak kalemi Mosely'nin pasaportu üzerinde kullanın ki Gabriel Mosely'ye bıyık çizsin;o) Motor kiralanan yere gelin ve giysiyi Gabe üzerinde kullanın (Gabe=Gabriel). Satıcı oyunumuzu yutacak (işe yarayacak demiştim;o)) ve Mosely'nin Harley marka motorunun anahtarını verecek. Yanında da kürek ile dürbün alacaksınız. Şimdi motorunuza atlayın da biraz gezinti yapalım;o) Motora binin ve kuşbakışı haritadan Blanchefort'u seçin. Buraya ulaştığınızda Gabe motoru park edecek. Siz de bekleyip önünüzdeki yolu gözleyin. Az sonra motoruyla gezinen Wilkes'i göreceğiz. Üstüne tıklayıp takip seçeneğini seçin. Wilkes haritada kapalı durumdaki L'Ermitage'i aktif hale getirecek. Wilkes'in motorunun plakasını not alın (Not defterini plaka üzerinde kullanın). Yolu takip edip yukarıya çıkın. Wilkes ile konuşup aşağıya inin ve az önce yaptığımız gibi yolu gözleyin. Bu defa yoldan Madeline geçecek. Onu da takip edin.

Şimdi de Coume-Sourde isminde bir yer daha açıldı. Blanchefort'a dönün ve en tepeye ulaşana kadar yukarı çıkın. Harabeler arasındaki gözlem yerine gelin ve dürbünü manzara üzerinde kullanın. eğer dikkat çekici bir şey olursa dürbünün "x50 zoom" ışığı yanacak. Hafif sağınızdaki beyaz evin olduğu yerde ışık yanacak. Zoom'layın ve Madeline'i görün. Motorunuza binin ve Couza tren istasyonuna gidin. Taksici ile konuşun. Adam lafı gevelediğinde rüşvet teklif edin (Cüzdanı üzerinde kullanın). Adamın dilinin bağı çözülecek ve bülbül gibi şakıyacak. İstasyona girin ve biletçi kızla konuşun. Duvardaki tren panosunu da inceledikten sonra motorunuza atlayın. Bununla birlikte zaman dilimi sona erecek.

SAAT: 4pm-6pm
Gabriel Knight Olarak

Motora atlayıp L'Homme Mort'a gidin. Yolu takip ederseniz Mosely'yi göreceksiniz. Onunla konuşun. Geri dönüp buradaki motorun plakasını not alın. Blanchefort'a gidin. Tepeye çıkıp Emilio ile konuşun. Daha önce yaptığımız gibi gözlem yerine çıkıp dürbününüzü kullanın ve yine beyaz yere zoom yapın. Aşağıya inin ve motorun plakasını not alın. Şimdi tekrar L'Homme Mort'a gidip Mosely ile konuşun. Blanchefort'a gidip sola giden yolu takip ederek Rogue Negre'ye ulaşın. Wilkes ile konuşun. Motora atlayıp Larry Chester'ın evine gidin. İçeri girin, konuşun. İşiniz bitince Rennes-le-Chateau'a geri dönün.

SAAT: 6pm-10pm
Gabriel Knight Olarak

Otelde Grace ile Prens James'in adamlarını göreceğiz. Kontrol tekrar size geçtiğinde aşağı inip resepsiyonist ile konuşun. Otelden çıkıp Prens James'in adamlarını takip edin. Mezarlığa gidecekler. Mezarlıktaki büyük mezara tıklayıp gizlenme simgesini seçerek saklanın ve Prens James'in adamları ile Abbe Arnaud arasındaki konuşmaya kulak misafiri olun. James'in adamları gidince yanınızdaki evin penceresinin ışığı yanacak. Pencereyi aralayın ve kayıt cihazını pencere üzerinde kullanın. Otele gidince James'in adamlarının arabaya bindiklerini göreceksiniz. Takip edin. Larry'nin evine gidecekler ancak biz motorla gidemiyoruz. Blanchefort'a gidin. Biraz yuları çıkınca Larry'nin evine giden bir yol göreceksiniz. Bu yolu takip edin. Eve ulaştığınızda kuyunun yanındaki ağacın arkasına saklanın. Adamların Larry ile yaptıkları tokalaşmaya dikkat edin. Az sonra saat sesi duyacaksınız. Rennes-le-Bains'e gidin. Tavernadaki Wilkes ve Buchelli ile konuşun. Dışarı çıkıp motorun plakasını not alın. Otele dönün. Yemek odasına girin. Daha sonra odanıza çıkın. İçeride Grace ile Mosely'yi göreceksiniz. Onlarla konuşun. Sohbet koyulaşınca Mosely sizden Prens James'in adamlarının Larry ile yaptıkları tokalaşmayı soracak. Doğru sıra şöyle: 2-5-1-4-3. Birinci günü bitirdik;o)

2. Gün

SAAT: 7am-10am
Grace Nakimura Olarak

Yatağın yanındaki laptop bilgisayara gidin. Onu açmadan önce masadan parmak izi alma aracını alın. İki tane bulunuyor. Birini siz alın, diğerini Gabe'e bırakın. Şimdi laptop'u açın. Laptop'da SIDNEY adındaki programdan başka birşey yok;o) Ancak ilerleyen zamanlarda bu SIDNEY ile birçok karmaşık işimiz olacak. Neyse, öncelikle Grace'e gelen e-mail'leri okuyun. Search aracını kullanın ve Vampires kelimesini kullanarak arama yapın. Sonuçları okuyun. Ayrıca Holy Grail, Templars ve Stewarts kelimelerini de arayabilirsiniz. Odadan çıkıp kapının önündeki Holy Grail kitabını alın. Lobiye inin ve Jean ile konuşun. Yemek odasına girin ve Madeline ile konuşun. Otelden çıkın. Tour Magdala'ya gidin. Bunun için pahalı görünüşlü evden sağa dönüp yolu takip edin. Kuleye girin, merdivenlerden çıkın ve Abbe ile konuşun. Otele dönün. Üst kata çıkın ve Mosely'nin kapısını çalarak tur zamanının geldiğini haber verin. Daha sonra yemek salonuna inin. Tur başlayacak. İlk olarak Poussin's Tomb'a gideceksiniz. Madeline'in konuşmasından sonra etrafı biraz inceleyin. Daha sonra Emilio'nun yanına gidin ve onun toprağa yazdığı "SUM" kelimesini not alın (Sketchpad'inizi kullanın). Şimdiki durağımız Blanchefort. Madeline'in konuşması bitince o ve Wilkes'in konuşmalarını dinlemek için yanlarına yaklaşın. Aynısını Lady Howard & Estelle için de yapın. Şimdi en son Mosely olmak üzere herkesle konuşun. Zaman dilimi bitti;o)

SAAT: 7am-10am
Gabriel Knight Olarak

Masanın üzerinden parmak izi alma aracını alın. Gardırobun yanındaki mutfak asansörünün kilidini açın. Odadan çıkın. Burada hizmetçi Roxanne'yi odaları temizlerken göreceksiniz. Roxanne Emilio'nun odasına girdiğinde hızlı davranıp içeri girmeniz gerekiyor. SAVE edebilirsiniz. Çünkü Roxanne'ye iki defa yakalanırsanız arabasını hep kapının önünde bırakıyor ve siz de giremiyorsunuz. Emilio'nun odasına girmeyi başardığınızda Roxanne'nin banyoya girmesini fırsat bilerek Emilio'nun mutfak asansörünün kilidini açın. Odadan çıkın ve Roxanne'nin Madeline'in odasına girmesini bekleyin. Aynısı gibi odaya girin ve balkona çıkın. Roxanne odadan çıkınca Gabe balkondan çıkacak. Şimdi Madeline'in odasından dışarı çıkın. Bu zaman diliminde istediğimiz zaman girebiliriz. Madeline'in odasına uyguladığınızın aynını Lady Howard'ın odasına da uygulayın. Artık burasına da istediğimiz zaman girebiliriz. Şimdi de Roxanne Buchelli'nin odasında olmalı. İçeri girip mutfak asansörünü açın ve dışarı çıkın. Daha sonra Wilkes'in odasına da aynı şeyi uygulayın. Şimdi tüm odaları hallettiğimize göre Lady Howard'ın odasına rahatlıkla girebiliriz. Odaya girin ve yatağı inceleyin. Gabe bir dosya bulacak. Dosyanın içindeki parşömenleri alın. Banyona girin ve lavabodaki Suppuration H tüpünü alın. Tüpün yanındaki aynadan Lady Howard'ın parmak izini alın.

Parmak İzi Nasıl Alınır?: Hızlandırılmış parmak izi alma kursuna hoşgeldiniz;o) Öncelikle inventory'den parmak izi alma aracını alıp ayna üzerinde kullanın. Şimdi parmak izi alma ekranındasınız. Soldaki parmak izi fırçasını alıp siyah toz üzerinde kullanın. Şimdi fırçayı aynanın üzerine getirin ve mouse tuşu basılı durumdayken ayna üzerinde sert ve hızlı bir biçimde fırçalama hareketini yapın. Parmak izinin görünmesi zaman alacaktır. Parmak izi ortaya çıkınca soldaki banttan bir parça alıp izin üzerinde kullanın. Sonra da elinizde bant varken alet kutusunun sol tarafındaki dosyalama sistemine tıklayın. Böylece parmak izi inventory'e eklenecek ve siz de daha sonra SIDNEY'e kaydedebileceksiniz.

Şimdi Madeline'in odasına gidin. Yatağın yanındaki gardırobu inceleyin. Çekmeceyi açınca içinde koordinat belirleme aracı ve harita bulacaksınız. Haritayı alın. Yatağı araştırıca Gabe bir çanta bulacak. Çantayı açın ancak içinden çıkan silaha dokunmayın. Silahın üzerinden Madeline'in parmak izini alın. Şimdi otel lobisine inin. Jean ile konuşun. Yemek odasına girdikten sonra Jean ile yemek hakkında konuşun ve mutfağa giriş izni alın. Yemek odasına geçip mutfak kapısından mutfağa girin. Kapı önünüzde kalacak şekilde dönün. Sağdaki mutfak asansörüne binip yukarı çıkın. Wilkes'ın odasına girin ve masanın üzerindeki mektubu okuyun. Asansöre girin ve karşıdaki kapıdan Buchelli'nin odasına girin. Odayı biraz araştırdıktan sonra çanta üzerinden Buchelli'nin parmak izini alın. Gardıroba bakıp rahip giysisini görün. Soldaki giysiyi de inceleyip bilet koçanını da görün. Asansöre binip aşağıya inin ve bu defa soldaki asansörü kullanarak Emilio'nun odasına çıkın.

Yastığı inceleyip kumaş parçasını bulun. Otelden çıkın ve mezarlığa gidin. Abbe'nin penceresini açmaya çalıştığında sıkışmış olduğunu göreceksiniz. Suppuration H tüpünü pencere üzerinde kullanın ve içeri girin. İçerideki herşeyi inceleyin. Masanın arkasına geçin ve çekmeceyi açıp içerideki dergiyi bulun ve inceleyin. Dergiyi geri koyun ve çekmecedeki sigara paketinden rahibin parmak izini alın. Otele, odanıza dönün. SIDNEY'i açın. Üst menüden "ADD DATA"yı seçin. Lady Howard'ın odasından bulunduğunuz parşömenleri ve Madeline'in odasından aldığınız haritayı seçin. Bu nesnelere tıklayarak çıkan menüden "Scan into SIDNEY" seçeneğini seçin. Yine ADD DATA ile daha önce almış olduğumuz tüm bilgileri taratın (parmak izleri, plaka numaraları...). Şimdi aldığımız tüm eşyaları yerlerine yerleştirmeliyiz. Lady Howard'ın odasına girip parşömenleri yerlerine koyun. Madeline'in odasına girin ve haritayı çekmeceye yerleştirin. Lobiye inince zaman dilimi bitecek.

SAAT: 12pm-2pm
Grace Nakimura Olarak

Şarap ambarına girip herkesle konuşun. Dışarı çıkıp mansiyona doğru ilerleyin ve sağdaki evin arka tarafına doğru giden yolda ilerleyin. Yolun sonundaki duvarda tırmanma seçeneğini seçin. Grace yukarı çıkacak. Duvarın sonundaki sarmaşıkları kullanarak bir kez daha tırmanın. Sağdaki pencereden içeri girin. Gardırobu açın ve cübbelerin üzerindeki sembolleri not alın. Şimdi sandığı açın. Grace'in sakarlığı sizi ev sahibi Montreaux karşısında mahcup düşürmemesi için hemen gardırobu seçerek saklanmayı seçin. Montreaux gidince aşağı inin ve masanın ortasındaki görülmesi zor ince çekmeceyi açın. İçindeki kitaptan Montreaux'un parmak izini alın. Daha sonra kitabı tüm ayrıntılarıyla inceleyin. Dubardaki portreyi inceleyin. Sandalyeyi kullanarak portreye yakından bakınca Kutsal Taş resmini göreceksiniz. Az önce açtığımız çekmecenin solundaki düğmeye basın. Odadaki beş heykelden çıkan kırmızı lazer ışınları belirecek. Oyunun ilk uğraştırıcı bulmacasına eriştiniz. Bilmecenin sırrı şu: Etraftaki heykelleri öyle çevireceksiniz ki beş heykelden çıkan ışınlar bir pentagram oluşturacak. Biraz uğraşıp bulmacayı çözünce odadan aşağıya inen bir merdiven ortaya çıkacak. Bulunduğunuz koridorda çoğu kilitli olmak üzere birçok kapı göreceksiniz. Küçük bir merdivenin yanındaki kapıyı açın ve içerideki herşeyi inceleyin. En son olarak yaşlı bayanla konuşun. Grace kaçınca dışarıdaki Mosely ile konuşun. Zaman dilimi bitecektir.

SAAT: 2pm-5pm
Gabriel Knight Olarak

İsterseniz bu zaman dilimine birkaç kapıyı bardağınızla dinleyerek başlayabilirsiniz. Lobiden telefon kısmına geçin. Buchelli'nin konuştuğu kabinde kayıt cihazını kullanın. Buchelli daha sonra lobiye geçip Wilkes ile içki içecek. Kullandıkları bardaklara dikkat edin. Hangisinin hangisine ait olduğunu vakit kaybetmeden öğrenmeye çalışın. Şimdi Jean ile konuşun. Tour Magdala'ya giderek Abbe Arnaud ile konuşun. Daha sonra motor kiralama yerine gidip motorunuza binin ve Armchair of The Devil'e gidin. Yolu takip ederek son demoda Prens James'in adamlarının ölü bulunduğu yere ulaşın. Cesetleri ve yaralarını inceleyin. Cesetlerin bulunduğu yerin yan tarafına, ağaçların arkasına geçin. Buradaki kan izlerini ayrıntılarıyla inceleyin. Ayrıca yan taraftaki diz izlerini de incelemeyi unutmayın. Motorunuzu bıraktığınız yere dönün. Ara filmler eşliğinde otele döneceksiniz. Mosely ile konuşabilir veya kapıarı dinleyebilirsiniz. İşiniz bitince motora atlayıp Armchair of The Devil'e geri dönün. Cesetleri bulduğunuz yere giden yolun karşısındaki diğer yola yönelin. Buradaki tekerlek izlerini inceledikten sonra yolu takip ederek otomobili bulun. Arabayı ve lastikleri inceleyin.

Not defterini tekerlek üzerinde kullanın ve aşağıdaki izlerle karşılaştırın. Larry'nin evine gidin. Buradaki yolda da tekerlek izleri göreceksiniz. Onları da not defterinizdekilerle karşılaştırın. Larry'nin evine girin. Bir müddet sonra Larry sizi kovacak. Evin solundaki penceren içeri bakın. Larry ayrılınca oyunun başında aldığımız askıyı delik üzerinde kullanarak saati çevirin. 2:00 yazdığını göreceksiniz. Tik taklardan sonra motora atlayıp otele dönün. Lobide Emilio ile Estelle var. Az sonra çıkacak olan Estelle'yi motor kiralama yerine kadar takip edin. Estelle motoruna binip giderken takip edin. Yeni bir bölge açılacak. Yolu takip edip onunla konuşun ve otele dönün. Lobiden telefon bölmesine geçip Prens James'in kartını kullanarak prens'e telefon edin. İşiniz bitince Jean ile sizi saat 2:00'de uyandırması konusunda konuşun. Wilkes ile Buchelli'nin bıraktığı bardaklardan parmak izlerini alın. Odanıza çıkın.

Grace ve Mosely ile konuşun. Az sonra Mosely şişesini odada bırakıp dışarı çıkacak. Şişeden Mosely'nin parmak izini alın. SIDNEY'i çalıştırın. ADD DATA ile topladığınız nesneleri (parmak izleri) SIDNEY'e taratın. Daha önce kayıt ettiğiniz Abbe ile Buchelli'nin konuşmalarını, SIDNEY'in çeviri özelliğini kullanarak İngilizce'ye çevirin. ID CARD tuşuna basın ve yukarıdaki mesleklerden NY TIMES REPORTER'ı seçin. Üstünde Gabe'in resmi bulunan bir kart basılınca SIDNEY'den çıkıp laptop'un önündeki kartı alın. Motora atlayıp Chateau de Serras'a gidin. Ön kapıyı çalın. Buradaki adamla "NY Times Reporter" seçeneğini seçerek konuşun. Montreaux'la tüm konular hakkında konuşun, işiniz bitince de otele dönün.

SAAT: 5pm
Grace Nakimura Olarak

Lobide Simone ile konuşun. Yemek salonundaki Mosely ile Gabe'in konuşmalarını dinleyin. Üst katta masadaki bardağı alın ve odaları dinleyin. Aşağı inin ve yemek salonundaki Mosely, Gabe ve Buchelli ile konuşun. Otelin dışındaki bankta oturan Emilio ile konuşun. Müzeye gidin ve kapıya bantlanmış olan zarftan parmak izi alın. Zarfı alın. Kiliseye gidin, içeri girin ve masadan bir broşür alın. Kapının yanındaki melekli resme tıklayın ve daha önce yaptığımız gibi işaret koyun. Inventroy'yi açıp Le Serpent Rogue ve broşürü okuyun. Abbe'nin kapısını çalın ve onunla konuşun. Odadaki herşeyi inceleyin. Le Serpent Rogue'ye bakarsanız şu an üzerinde çalışmamız gereken kesimin ışıklandırılmış olduğunu göreceksiniz. Bunu okuyun ve üzerinde düşünün. Bundan sonra da çalışmamız gereken kesimleri, sırası geldikçe açıp okuyabilirsiniz. Ayrıca buradaki kelimeler hakkında SIDNEY'de araştırma da yapabilirsiniz. Otele dönün ve odanıza çıkıp SIDNEY'i açın. ADD DATA fonksiyonu ile elde ettiğiniz verileri işleyin (Montreaux'un gardırobundaki cübbeler üzerindeki simgeler, parmak izleri...). Şimdi üst menüden ANALYZE'ı seçin. Dosya açmayı kullanarak sembol resmini seçin. Start Analyze tuşuna basın. e-mail ile gelen sonuçları okuyun. Suspects kısmını kullanıp Montreaux'un parmak izlerini dosyaya ekleyin.

KOVA: SIDNEY'de dosya açma özelliği ile Gabe'in Madeline'in odasından aldığı haritayı yükleyin. ANALYZE'ı seçerek Start Analyze tuşuna basın. Yukarıdan Enter Points'i seçin. Yakınlaştırılmış görüntüde Blanchefort ve Rennes le Chateau'daki kırmızı haça birer nokta koyun. Start Analyze'a basınca iki nokta arasında çizgi çizilecek.

BALIK: ANALYZE'ı seçin ve dosya açma menüsünden Lady Howard'ın odasından aldığınız ilk parşömeni seçin. Start Analyze'a basın. Üst menüden Wiew Geometry'i seçin. Daha sonra yine üst menüden Extract Anomalies'i seçin ve dil seçiminde Fransızcayı seçin. ANALYZE ekranına dönüp bu defa ikinci parşömeni yükleyin. Start Analyze'a basın ve ilk parşömende uyguladığınız işlemleri tekrar uyguladıktan sonra en son olarak grafik menüsünden Wiew Rotation seçeneğini seçin. ANALYZE ekranına dönün ve haritayı tekrar yükleyin. Enter Points'i seçerek Rennes-le-Chateau, St. Just et le Bezu, Bugarach ve Coutassa'daki kırmızı haç sembollerine birer nokta koyun ve Start Analyze'a basın. SIDNEY sizden şekli girmenizi isteyince circle'ı seçin. Şimdi tam boyuttaki haritada çemberi seçin ve seçili durumda fare ile çemberi, çizgileri işaretlediğiniz noktalardan geçecek şekilde büyütün. Yaptığınız zaman çember sabitlenecek ve Grace konuşacak. Şimdi lobiye inin. Ara filmleri izleyin. Ayrıca oradakilerle konuşabilirsiniz de. İşiniz bitince tekrar yukarı çıkın ve SIDNEY'i çalıştırın.

KOÇ: Search özelliğini kullanarak quaternity, St. Michael ve Pythagoras kelimelerini araştırın. ANALYZE'a basın ve açık değilse haritayı açın. Üst menüden şekil fonksiyonunu kullanarak square'i seçin. Kareyi, çemberi içine alacak şekilde büyütün. Yaptığınızda şekil sabitlenecektir.

BOĞA: ANALYZE'ı seçin ve haritayı açın. Enter Points'i seçtikten sonra Chateau de Serras ve meridyen çizgisinin çemberin üstünü kestiyi yere birer nokta koyun. Doğru yaptıktan sonra Start Analyze'a basın. İki yer arasında çizgi çekeceksiniz. Yanlış yaparsanız SIDNEY çizgi çizmez. Bu durumda Clear Points'i seçip noktaları tekrar yerleştirebilirsiniz. Şimdi kareyi seçin ve eğme simgesi çıkana kadar mouse'u hareket ettirin. Kareyi herhangi bir yöne eğerek bir kenarının, biraz önce çizdiğiniz çizgiye paralel olmasını sağlayın. Doğru yapınca kare sabitlenecek. Şimdi lobiye inin ve birkaç ara film daha seyredin. Sonra tekrar odanıza çıkıp SIDNEY'i açın.

İKİZLER ve YENGEÇ: Search kısmına girip Asmoeus, chessboard ve duality kelimeleri üzerinde araştırma yapın. ANALYZE'a basıp haritayı açın. Yukarı menüden Draw Grid'i seçin. Fill Shape'i seçip 8x8'lik bir grid yapın. Haritadaki kareye tıklayıp şekli oluşturun. SIDNEY'den çıkın.

3. Gün

SAAT: 2am-7am
Gabriel Knight Olarak

Gece 2:00'de uyanıyoruz. Motora atlayıp Blanchefort'a gidin ve daha önce yaptığımız gibi burası üzerinden Larry'nin evine ulaşın. Çalışma odasının penceresine tıklayarak göz atmayı seçin. Az sonra Larry evden ayrıldığında onu takip edin. Gittikten sonra küreği alıp onun kazdığı yeri tekrar kazın. Bulduğunuz el yazması üzerinden Larry'nin parmak izini alın. Motora atlayıp L'Homme Mort'a gidin ve Mosely ile konuşun. Otel odanıza dönünce zaman dilimi bitecek. Ara demoda Gabe'in. Grace'i bir asistandan daha fazlası olarak gördüğüne şahit olacağız;o)

SAAT: 2am-7am
Grace Nakimura Olarak

Masanın üzerinden el yazmasını ve motorun anahtarını alın. SIDNEY'i çalıştırıp çember merkezinin koordinatlarını öğrenin. Mosely'nin odasına gidin ve anahtarınızı kullanarak açın. Yatağı ve gardırobu inceleyin. Yerdeki giysi yığınını incelediğinizde koordinat belirleme aracını bulacaksınız. Lobiye inin. Yemek odasındaki Lady Howard & Estelle ile konuşun. Müzeye gidin ve raflardaki kartları inceleyin. Grace'in ilgisi Poussin ve iki adet Teniers kartı çekecek. Cüzdanınızı kullanıp bunları alın. Madame Girard ile konuşun ve müzeden içeri girip nesneleri inceleyin. Motor kiralama dükkanına gidin ve motorları kontrol edin. Lady Howard ile Estelle'in mavi motorundan dürbünü alın. Kendi motorunuza atlayın ve L'Ermitage'e gidin. Mağaranın içindeki notu okuyun. Koordinat aygıtını Grace üzerinde kullanmadan önce koordinatları yazdığınız not defterini okuyun. Şimdi koordinat aygıtını kullanın ve kağıttaki değerleri yakalamaya çalışın.

Bulduğunuzda Grace yere işaret koyacak. Kürek ile bu noktayı kazın. Inventory'nizdeki St. Anthony ve St. Paul kartlarını tek tek mağarının yanındaki kaya oluşumu üzerinde kullanıp, çıkan menüden point'i seçin. Şimdi otele, odamıza dönelim. SIDNEY'deki ADD DATA üzerinden aldığınız üç kartı taradıktan sonra Search kısmından Solomon kelimesi üzerinde arama yapmayı unutmayın.

ASLAN: ANALYZE ile Poussin Tomb kartını yükleyin. Start Analyze'a basın. SIDNEY bazı gizli geometrik şekiller ve kelimeler bulacak. Graphics menüsünden Wiew Geometry'i seçin ve gizli hexagram'ı görün. Wiew Words'ü seçin ve "Et in Arcadia" kelime grubunu da görün. Şimdi Tenier'in ‘Temptation of St. Anthony' kartını tarayın. SIDNEY birşey bulamayacak. Bu defa da Tenier'in öteki kartı ‘St. Anthony and St. Paul'ü tarayın. SIDNEY gizli şekiller ve kelimeler bulacak. Wiew Geometry ile square'i bulun. Wiew Words ile de Solomon kelimesini bulun. Şimdi haritayı açıp Enter Points'i seçin. Bir noktayı L'Ermitage'e, diğerini de Poussin's Tomb'a koyun. Start Analyze'a basın. Yaptığınızda saat tik takları duyulacak. Yemek odasındaki Mosely ile konuşun. L'Homme Mort'a gidip Madeline ile konuşun. Otele geri dönüp Mosely ile tekrar konuşun. Şimdi yukarı çıkıp bardağınızla Lady Howard & Estelle ile Emilio'nun kapılarını dinleyebilirsiniz. İşiniz bitince odanıza dönüp SIDNEY'i açın.

BAŞAK: St. Vincent, Temple of Solomon ve floor kelimeleri üzerinde arama yapın. SIDNEY'den gelen e-mail'i okuyun. Planın bir kopyasını istiyor. ANALYZE ile haritayı yükleyin ve Enter Points'i seçin. Şimdi grid'in en üst ve altındaki dördüncü ve altıncı çizgilere birer nokta koyun. Start Analyze'a basın. Noktalar doğru yerleştirilmiş ise duvarlar oluşacak.

TERAZİ: Search ile soul, hexagram ve seal kelimeleri üzerinde arama yapın. ANALYZE'ı seçerek haritayı açın. Use Shape'i kullanıp hexagram'ı seçin. Hexagram'ı çemberin içine yerleştirip, uç noktaları çemberin çizgisi üzerine gelene kadar büyütün. Daha sonra hexagram sabitleninceye kadar döndürün. SIDNEY'den çıktığınızda zaman dilimi sona erecek.

SAAT: 2am-7am
Gabriel Knight Olarak

Wilkes'in odasına gidin. Jean ile Roxanne sizi odadan atınca Jean'in aşağı inmesini bekleyin ve depoya girip Roxanne ile Wilkes hakkında konuşun. Wilkes'in odasına girmenize izin verecek. Wilkes'in odasına girip yatak odası ve banyoyu inceleyin. Lobiye inip Jean ile konuşun. Otelden çıkıp motorunuza atlayın. Gitmeniz gereken yer L'Homme Mort. Alanın arka tarafındaki ayak izlerini bulun. Bunları takip ettiğinizde Wilkes'in ölü bedenini bulacağız. Cesedi ve yaraları inceleyin. Wilkes'in cebindeki mektubu bulun, alın, okuyun. Daha önce Prens James'in adamlarında olduğu gibi kan izlerini bulun, inceleyin. Yandaki izleri de inceleyin. Motorunuza atlayın. Yukarı çıkın. Koridordaki ara filmden sonra odanıza girin ve SIDNEY'i çalıştırıp Larry'nin parmak izini ekleyin. Motorunuza tekrar atlayıp Larry'nin evine gidin. İçeri girip onunla tüm konular hakkında konuşun. Otele dönün. Oda kapınızı açarken tanık olacağınız ara demoyu izleyin. Grace ile konuşun. Zaman dilimi bitecek.

SAAT: 12pm-3pm
Grace Nakimura Olarak

Odadan çıkıp Buchelli ve Madeline ile ilgili ara demoyu izleyin. Odaya girip SIDNEY'i açın.

AKREP: Gelen e-mail'i okuyun. Dosya açma özelliğini kullanarak "Temple of Solomon" u açın. ANALYZE'ı seçerek haritayı yükleyin. Enter Points'i seçin. Kuzeyden başlayarak üçüncü yatay çizgi ile dördüncü ve altıncı dikey çizgilerin kesiştiği yerlere ve yedinci yatay çizgi ile dördüncü ve altıncı dikey çizgilerin kesiştiği yerlere birer nokta koyun. Start Analyze'a basınca çizgiler oluşup, sabitlenecek. Şimdi tekrar Enter Points'i seçin ve tapınağın üst kısmının tam ortasına (yukarıda oluşmuş olan karenin) bir nokta koyun. Böylece haritada yeni bir bölge işaretlenecek. Yemek salonuna inerek Lady Howard ve Estelle ile muhabbet edin. Motora atlayın. NE Arms of Hexagram ve SE Arms of Hexagram isimlerinde iki yeni yer açılmış olmalı. NE'ye gidin. Zincir çitleri ve işretleri inceleyin. Çitin üzerindeki notu bulup okuyun. Şimdi SE'ye gidin. Yakınlarında Wilkes'in mendili bulunan mağarayı bulun. Mendili alın. Inventory'nizden koordinatların yazılı olduğu not defterinden koordinatları öğrenin. Koordinat belirleme aracı ile bu noktayı bulun. Bulduğunuzda Grace yere işaret koyacak. Küreği kullanarak işaretli yeri kazın. Yeni bir not çıkacak. Alıp, okuyun. Rennes-le-Bains'e gidip bara girin. Gabe ve Mosely ile konuşun. Blanchefort'a gidin. Mount Cardou'ya giden yolu bulun ve ilerleyin.

Birkaç ağaç ve kayanın bulunduğu bir yere varacaksınız. Ağacın birinde bulacağınız notu okuyun. Not defterinizdeki koordinatlara bakarak Holy of Holies'in yerinin koordinatlarını öğrenin. Aracınızı kullanarak noktayı bulun. Grace yere işaret koyunca küreği işaret üzerinde kullanın. Kayalar sert olduğu için kazamayacaksınız. Blanchefort'taki gözlem yerine çıkın. Dürbününüzü kullanarak turuncu kayanın olduğu yeri zoom'layın. Böylece haritada yeni bir yer açılacak. Motora atlayıp bu yeni bölgeye gidin. Biraz ilerlediğinizde yeni kazılmış bir yer keşfedeceksiniz. Burasını kazın. El yazmasını bulacaksınız. Parmak izi alma aracınızla üzerindeki üç farklı parmak izini bulun ve bunları saklayın. Lady Howard ve Estelle'in kazı yerine gidip onlarla konuştuktan sonra Tour Magdala'ya çıkıp Madeline'i bulun. Onunla da konuşup otele dönün. Demodan sonra Emilio ile konuşun. Odanıza çıkın ve SIDNEY'i açın. ADD DATA ile el yazması üzerinde bulduğunuz üç parmak izini ekleyin.

oĞLAK: ADD DATA yardımı ile Emilio'nun yere yazdığı SUM kelimesini not aldığınız kağıdı tarayın. Not dosyasını açın ve kelimeyi Latince'den İngilizce'ye çevirin. Müzeden aldığınız kartları tararken bulduğunuz "Et in Arcadia Ego" dosyasını açın. Latince'den İngilizce'ye çevirin. SIDNEY sizden ek yazı isteyince SUM kelimesini kullanın. Et in Arcadia Ego Sum dosyası açıkken Start Analyze'a basın. Yukarıdaki menüden "anagram parser" ı seçin. Anagram ekranındayken sol taraftaki Latince kelimeleri tarayarak "Arcam dei Tango" kelimesini oluşturun. SIDNEY kendi içinde işlem yaparak cümleyi şu şekilde tamamlayacak: "I touch the tomb of God, Jesus" (Tanrı'nın mezarına dokundum, İsa)

YAY: ANALYZE'ı seçip haritayı yükleyin. Enter Points'i seçin. Holy of Holies'in tam üstündeki, sonu Chateau de Serras'ın yakınında biten tren rayına benzer yılan şeklini bulun. yılanın kuyruğunun bittiği yere, yılanın ortasına ve yılanın kafasına birer nokta koyun. Start Analyze'a basınca zaman dilimi sona erecektir.

SAAT: 3pm-6pm
Gabriel Knight Olarak

Şimdi yemek odasına el yazmasının çalınması olayının zanlıları Mosely, Madeline ve Buchelli ile birlite bulunuyorsunuz. Yazmayı çalanı belirlemeniz gerekiyor. Konuşma sırası size geçtiğinde şüphelileri şu şekilde sıralayın: Mosely-Madeline-Buchelli. sıra Grace'e geldiğinde ise Buchelli'yi yazmayı gömerken gördüğünüzü bildiren tuşu seçin. Odanıza dönün ve Grace ile konuşun. Motora atlayıp Lady Howard&Estelle'in kazı alanına gidin ve Estelle ile konuşun. Park halindeki motorun sepetindeki su şişesi üzerinden Estelle'in parmak izini alın. Otele dönüp SIDNEY'i açın ve parmak izini Estelle'in dosyasına bağlayın. Tour Magdala'ya çıkıp Abbe Arnaud ile konuşun. Şimdi fıskiyenin yakınındaki pahalı görünüşlü villaya girin. Burası Prens James'in evi. Villada işiniz bitince motora atlayıp Chateau-de-Serras'a gidin. Ana kapının üzerinden tırmanın. Evin kapısına yaklaşınca kahya sizi içeri davet edecek. İçerideki işiniz bitince evin dışında bulacaksınız kendinizi. Şimdi evin garajına girin ve elektrik düğmesini bularak ışıkları açın. Odadaki herşeyi inceledikten sonra tavana bakıp yarasaları görün.

SAAT: 6pm-9pm
Grace Nakimura Olarak

Lobiye inip Simone ile Gabe hakkında konuşun. Odanıza çıkıp SIDNEY'i çalıştırın. Müzenin kapısındaki zarfta bulduğunuz parmak izini eşleştirme analizi yapın. Parmak izlerinin Estelle'inkilerle uyuştuğunu göreceksiniz. Lobiye inin ve Estelle'e Mısır Artifact'leri hakkında soru sorun. Estelle sizi odasına ***ürüp boğazlayacak;o) Sizi odasına ***ürüp artifact'ler hakkında resimler gösterecek. Şimdi Emilio'yu otelden çıkarken kiliseye kadar takip edin. Mezarlıkta saklanın ve Emilio ile Mesmi arasındaki konuşmayı dinleyin. Emilio'yu otele kadar takip edin ve odasına girdikten hemen sonra oda kapısını çalın. İçeri girip Emilio ile konuşmaya başlamanızı demo eşliğinde seyredeceksiniz.

SAAT: 9pm
Gabriel Knight Olarak

Oyunun sonlarına doğru yaklaşırken kendimizi Gabe'i kontrol eder halde bulacağız. Yanımızda da dostlarımız Mosely ile Mesmi duruyor. Şu an ilk odasında bulunduğunuz tapınağın gizlerini çözmesi ve içerideki türlü tehlikeyi atlatması gereken Gabe iken Emilio ile birlikte otelde tüm tehlikelerden uzak bir şekilde telsiz aracılığıyla sizi tapınak hakkında bilgilendirmeye çalışan Grace oluyor. Sonra da neden kız-erkek ayrımı yapılıyor diyorlar;o) Neyse Grace'in de hakkını yemeyelim. SIDNEY ile onca bilmece çözdük (ama yine de SIDNEY'in başında oturup bilmeceleri çözerken, sizi öldürmeye çalışan yaratıklar veya yanlış bir hareketinizde sizi parçalarınıza ayırmaya hazır bir bubi tuzağı bulunmuyordu). Neyse, şimdi tüm bunları bir kenara bırakıp önümüzde duran satranç tahtasını nasıl geçeceğimiz konusunda yoğunlaşmamız gerekiyor. Buranın mantığını size anlattıktan sonra çözümü size bırakacağımdır (Her bilmeceden önce Grace'den bilgi alabileceğinizi aklınızın bir köşesinde saklayın).

Satranç Tahtası Bilmecesi: Şimdi bu satırları iyice okumadan önce oyunu güzelce bir SAVE edin. Çünkü bahse girerim ilk deneyişinizde başaramayacaksınız;o) Eveet, geyik modundan çıkıp bir an önce okuyucuya "Gabriel Knight 3'deki Satranç Tahtası Bilmecesi'nin Mantığını Öğretmesi Gereken Yazar Modu" na girmem gerekiyor... Tamam... Gördüğünüz gibi üç çeşit karo var. Üzerinde kılıç resmi olanlar, kurukafa resmi olanlar ve hiç bir resim olmayanlar. Kurukafa resimli olanlar bastığınız zaman altınızdaki karo direkt olarak çöküyor ve Gabe tapınağın dibini boyluyor. Boş karolara bastığınızda bir şey olmaz ancak bu karodan diğerine atladığınızda basmış olduğunuz boş karo çöküyor. Yani geri dönüş yok. Kılıç resimli karolara bastığınızda ise kılıç resminin üzerindeki ışık sönüyor. Ancak daha önceden basmış olduğunuz kılıç resimli karoya bir daha basarsanız bu defa çöktüğünü göreceksiniz. Yani her karoya yalnızca bir defa basma hakkınız var.

Bunlar satranç tahtasının mantığını oluşturuyor. Ancak elbette bir de amacımız var. Neymiş bakalım bu amaç: Şöyle ki; satranç oyunundaki at taşı gibi "L" şeklinde hareket ederek satranç tahtasında bulunan tüm kılıç resimli karoların ışığını, bastığınız en son kılıçlı karonun, üzerinde çember resmi bulunan duvarın önündeki kılıçlı karo olacak şekilde söndürmeniz bu bilmecenin amacını oluşturuyor. Hayır, kesinlikle karışık yazmadım. Okuyun bakayım bir daha basit olduğunu göreceksiniz (anlamasının ama;o)) Şaka bir yana birkaç sefer denedikten sonra çözebileceğiniz, son derece eğlenceli bir bilmece. uğraşın bakayım biraz;o)

Bulmacayı çözdüğünüzde önünüzdeki açılan kapıdan geçin. İşte size bir bilmece daha. Önümüzde döner bir platform görüyoruz. Salonun ortasında ise yanlış bir hareketimizde kafamızı kesmesi için programlanmış devasa bir balta bulunuyor. Bulunmakla kalsa iyi, üstüne üstlük hızlı bir biçimde sallanıyor da;o) Amacınız ise baltanın altında bulunan platforma ulaşmak. Ben size yapmanız gerekenleri anlatırken, siz de bir yandan oyunu SAVE edin. Şimdi önünüzdeki döner platformda kare işaretli bir karo var. sırası geldiğinde tam önünüzden geçiyor. İşte tam bu karo önünüzden geçerken, bunun hemen bir arkasındaki karoya binin. Sallanan baltaya yavaş yavaş yaklaşırken şu da aklınızda bulunsun efendim: Balta tam kare işaretli karoyu dilimleyecek şekilde sallanıyor. Siz kare işaretli karodan bir geride olduğunuza göre balta tam önünüze gelecek, öyle mi? Evet. İşte tam balta önünüze gelmişken imleciniz ile baltaya tıklayıp tırmanmayı seçin. Gabe baltanın üstüne zıplayacak. Ulaşmak istediğiniz platform artık tam altınızda. Bu noktada SAVE edin bir daha. Şimdi arkadaşlar, eylemsizliği de hesaba katacak şekilde altınızda bulunan platforma tıklayarak aşağı atlayın. Güzel, bir bilmeceden daha alnımızın akıyla çıktık.

Ama bitti mi? Hayır, bir bilmece biter, bir diğeri başlar;o). Şimdi yeni bir bilmeceyle karşı karşıya buluyoruz kendimizi. Önümüzde bir terazi ve bazı nesneler bulunuyor. Yapmamız gereken bu üç nesneyi doğru sırayla terazinin kefelerine yerleştirip önümüzdeki kapının açılmasını sağlamak. Ancak dikkat edin, eğer doğru yapamazsanız kafanızın üstünde bekleyen balta orada durmaktan sıkılıp üstünüze falan düşmeyi düşünebilir, aman derim! Her zamanki gibi SAVE edin ve nesneleri şu sırayla teraziye koyun: Sonsuzluk Sembolü-Yumurta-Meyve. Açılan kapıdan geçin. Odada hiçbirşeye dokunmadan önce inceleme yapın ve Latince cümleler ile Solomon heykeli hakkında Grace'den bilgi alın. SAVE etmeniz faydalı olur. Şimdi üzerinde altın ve deri eldiven bulunan standın yanına gidin ve deri eldiveni alın. Ateş ve Su olan standın yanına gidin. Alevin içindeki taşı deri eldiveninizi kullanarak alın. İki heykelin yanına gidin ve şeytana benzeyen heykelin açık olarak bekleyen eline ateşin içinden aldığınız taşı koyun. Bunu yapmanızın sonucunda karanlık standlar aydınlanırken, aydınlık standlar kararacak. İsterseniz biraz inceleme yapıp Grace'den bilgi alın.

Aynaların yanına gidin ve ikisine de bakın. Birinde normal görünürken, diğerinde yaşlanmış olarak görüneceksiniz. Kaydıracı yaşlı gösteren aynanın olduğu tarafa doğru çekin. Şimdi üstünde üç düğme olan standa gidip Ying-Yang sembollü olana basın. Yeni bir oda açılacak. Odadan geçin. Bu arada Mosely ve Mesmi de yanınıza gelecek. Odada iki tane köprü bulunuyor (her ne kadar soldaki gözükmese de). SAVE edin. Sağdakinden geçmeye kalkarsanız köprünün sonlarına doğru düşeceksiniz. Zaten burası böylesine sağlam ve geçmesi kolay gibi gözüktüğünden altından bir pislik çıkacağı belliydi. Bu yüzden soldakini tercih edeceğiz mecburen. Köprüye yaklaşın. Burada taşlar bir görünüp bir kayboluyor. En yakınınızdakine atlayarak, görünür olacak olan bir sonrakine doğru yol alın. Fazla beklediğiniz takdirde altınızdaki de kayboluyor. Dikkatlice karşıya geçmeyi başardığınızda karşınızdaki garip duvardan birkaç yaratık fırlayıp size saldıracak. Mosely ve Mesmi bunları oyalarken siz garip duvardan diğer tarafa geçin. Ara demodan sonra SAVE edin. Montreaux (bu heriften hepimiz şüphelenmiştik zaten, değil mi?) sizi yok etmesi için büyükçe bir yaratık çağıracak. Yaratık, daha ne olduğunu anlayamadan sizi tutup parçalayacaktır.

Ancak yılmak yok, çünkü oyunun sonundayız. Şimdi bu yaratık nasıl öldürülür. Yapmanız gereken bıçağınızla boğazını kesmek ancak bu öyle kolay birşey değil haliyle. Yaratık size saldırırken ondan sakınıp odanın arka taraflarına doğu ilerleyin. Arkalarda bir yerde "sarcophagus" var. Bir sandık gibi birşey. Geriye doğru çekilirken onun yanına yaklaşmış olmanız lazım. Tıklayıp tırmanmayı seçin. Şimdi yaratık size yaklaştığında kafasına tıklayıp boynunuzda asılı duran tılsımı seçin ve yaratığın tılsımdan sakınayım derken kafasını geri doğu çekmesini fırsat bilerek boynuna tıklayıp bıçağı seçin ve son demoyu keyifle seyredin...
Gabriel Knight 3 ipuçları - ipucu - taktik - Gabriel Knight 3 taktikleri

[URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208107-sanitarium-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208148-ico-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208151-serious-sam-next-encounter-tam-cozum.html"][URL="http://www.main-board.com/tam-oyun-cozumleri/208154-shadow-hearts-covenant-tam-cozum.html" rel="nofollow" target="_blank">

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 421
favori
like
share