Konuyu uzatmadan hemen anlatmak istiyorum. Okulda internete bağlanabilmem için bilgisayarımda LISANSLI WINDOWS veya LINUX olmak zorunda. Ikisi bi arada olsada olmuyor. Daha sonra bilgisayarımı onaydan geçirtip(Bilgisayar desteğe götürüp) okulda internete girebilmem için onaylatmam gerekiyor. Bende doğal olarak onaylatamadım.
Lisansız XP ile girmeyi denedim okuldan ama başaramadım. Bilgisayar Hocasına sordum nasıl bi sistemdir bu diye. Nası önlüyolar diye. Herkesin ETHERNET MODEMINin üzerinde(ismini unuttum) bi key varmış. Onları sisteme tanıtıp sadece onların internete baglanmalarına izin veriyormuş.
Benim bazı arkaşlarımda Lisanslı Windows ya da Linux var. Onlar internete baglanabiliyorlar. Bende bir şekilde onların Ethernetlerinin üzerinde yazan Key i öğrenebilrmiyim?(sanirsam bu mümkün kasayı açmadan) :) O keyi alıp kendi bilgisayarımdaki ethernet kartının keyini değiştirsem olmaz mı? (Bunu nasıl yapabilirim) Ya da böyle bişey yaparsam sistem bunu fark edermi? İkimizde aynı anda bağlanmadıktan sonra anlayamaz galiba yanlışmıyım?
Yardımcı olursanız ustalar çok çooook minnatar kalırım.
:4:
Yardımlarınızı ya da başka çözüm yolları varsa bunları bekliyorum.
Özellikle Levis Usta sen gene çözersin gibime geliyor :5:

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 10136
favori
like
share
serdardnc Tarih: 25.03.2009 16:37
ben sorunun cevabını veriyim kardeşim senin sorunun mac adresi kontrolu denen bir mac adresi sistemi kurulmuş okulunuzda öğretmeniniz bu mac adresini değiştirecek kadar profesyonel olduğunu hiç sanmıyorum ama tabi belli olmaz uzman biriyse yapar ancak iki şansın var yapabileceğin biri kendi mac adresini okuldaki modeme tanıtman gerekir yani onun ağına girip o mac adresini giriş yapman gerekir oraya kayıt olması için tabi bu çok zordur hiç bir allahın kulu sana bu şifreyi vermeyecektir ve bu şifreyi ancak bilgisayar öğretmeniniz ve müdürünüz biliyordur tabi okulun teknik serviside en rahatı teknik servise gelenler ile aran iyise yaparsın yoksa işin zor o konuda ikincisi ise mac adresini değiştirmek bunu yapan zaten o internet ağını dahi çökertecek bilgiye sahip iyi bir bilgisayarcıdır mac adresini değiştirirsin bunu başarırsan eger okulunuzdaki sürekli açılmayan bir ve internete bağlanma izni olan bir pc nin mac adresini alıp onu kendi mac adresine girebilirsin bu sayede internete bağlanma hakkı kazanırsın ama kablolu ve kablosuz olaraka ikiye ayrılır mac adresleri sakın karıştırma zaten seninki büyük ihtimal kablolu bir mac adresi olacaktır digerini zor bulursun allah yardımcın olsun vallahi bu iki yöntemden birini yaptın yaptın yoksa işin zor bu işten iyi anlaman gerekiyor çünkü ben bile mac adresini değiştirene kadar iflahım kesiliyor. ))))
mustafaalii Tarih: 17.11.2008 10:23
kardeş eline saglık gercekten
herkez birsey diyo bu konuda sende nuberone sın
callofthulu Tarih: 09.08.2008 14:03
önemli değil burada benim amacım prosuzda değiştiğini göstermek çünkü netten indirdiğiniz prolar virüslü ava giderken avlanıyorsunuz.
cengiz.semiz Tarih: 09.08.2008 13:58
eline sağlık
callofthulu Tarih: 09.08.2008 13:49
arkadaşlar mac adresinin değiştirmenin en kolay yolu;

bilgisayarıma sağ tıkla özelliklere gir donanıma tıkla aygıt yöneticisine gir ağ bağdaşçılarına tıkla altta ethernet kartının adı çıkıyor oraya tıklayın gelişmişe gelin orada ağ adresi var oraya tıklayın karşısında değer diye bişey yazar boş kutunun yanındaki yuvarlağı onaylayın ve kutuya istediğiniz noyu yazın ve tamam diyerek çıkın mac adresinin değiştiğini göreceksiniz bunun için ağ bağlantıları yerel ağ bağlantısına gelin desteğe girin
ayrıntılara tıklayın ve fiziksel adresin yani mac nonun değiştiğini göreceksiniz bir başka yoluda başlat çalıştır cmd yaz ipconfig /all yaz değiştiğini göreceksiniz ağ adresine yazdığınız şeyler çıkarsa değişmiş demektir.
jixcoskun Tarih: 08.06.2008 00:29
arkadaşım senin eternet tarih olmuş olmasın hem lisansız xp diye bişey kaldımı daha legal xp yüklersen orjinal olur
s9638951 Tarih: 02.06.2008 22:23
arkadaşlar bukadar kasmısınız yaa mac adresını degıstırmek cok basıt bi işlem kardesım ben sana yardımcı olayım bu lınk dekı http://download1us.softpedia.com/dl/fa03df9b0f50a05384570100d3e98def/48445615/100009802/software/network/macmakeup195d.zip
programı ındırıp ıster kendı buldugun mac adresını ıstersen farklı bı mac adresı belırleyebılırsın program hakkında detaylı bılgı ıcın sıtenın adresınıde verıyorum http://www.gorlani.com/publicprj/macmakeup/macmakeup.asp umarım ısıne yarar basarılar
erencik_ Tarih: 02.05.2008 14:25
bi bakalım ıyı bı calısma gıbı
asiyan34 Tarih: 10.04.2008 22:58
eline sağlık