Kocaeli stadında ÇATI ŞOV
10 Mayıs 2009

Dün akşam Kocaeli'nde oynanan Kocaelispor-Trabzonspor karşılaşmasının 2. yarısı ilginç görüntülere sahne oldu.

Kocaelispor taraftarının, Trabzonspor taraftarına yönelik ve daha karşılaşma başlamadan çok önce göstermeye başladığı anlaşılmaz tepki gerginlik yarattı.
Kocaelispor kulübü'nün Trabzonsporlu taraftarlara kapalı Tribünde Kocaelispor taraftarları ile yan yana bilet vermesi gerginliği arttıran en önemli nedenlerin başında geldi.
Kapalı Tribünde Kocaelispor taraftarlarının az sayıdaki Trabzonspor taraftarına karşı gösterdiği sözlü ve sataşmalı tahrikler karşısında sessiz kalan ve sağduyusunu kaybetmeyen Trabzonspor taraftarları güvenlik güçlerinden yerlerini değiştirilmesi talebinde bulundu.
Talepleri olumlu karşılanan ve Trabzonspor kafilesi ile Kocaeli'ne gelen az sayıdaki taraftar, kale arkasında bulunan Trabzonspor taraftarlarının bulunduğu bölgeye saha içerisinden güvenlik güçlerinin eşliğinde nakledildi.
Tahrikler taraftarı Çatı'ya çıkardı:
Kocaelispor taraftarlarının tahrikleri karşılaşmanın 2. yarısında bir Trabzonspor taraftarını isyan ettirerek kapalı tribün çatısına çıkarttı.

Kocaelispor taraftarlarının, pet şişe ve küfürlü saldırılarına karşı dayanamayan bir Trabzonspor taraftarı elinde bordomavi Trabzonspor bayrağı ve meşale ile kapalı tribün çatısına çıktı.
Kapalı Tribün çatısında elindeki Trabzonspor bayrağı ile koşan Trabzonspor taraftarının çatı üzerinde bir baştan başa elindeki bayrağı sallayarak koşması zaten saldırgan olan Kocaelispor taraftarının dahada saldırgan olmasına neden oldu.


Uzunca bir süre çatıda dolaşan Trabzonspor taraftarı tam çatıdan inmek üzereydiki çatıda kendisine karşı koşan 3 Kocaelispor taraftarı göründü.
Kocaelispor taraftarları tribün çatısında Trabzonsporlu taraftarın bulunduğu bölgeye doğru koşarken, taraftar çoktan Çatıdan tribünlere inmişti bile.Maçın bitiş düdüğü ile birlikte sahaya akın eden Kocaelispor taraftarları, Trabzonsporlu futbolculara doğru koşarken Bordo-Mavili futbolcular koşarak çıkış tünelinin yolunu tuttular.
Kısaca Kocaeli'nde, Kocaelispor taraftarının Trabzonspor'a karşı gösterdiği anlamsız ve çirkin bir tepki vardı.


Kaynak:

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 833
favori
like
share
fblee41 Tarih: 01.06.2009 23:15
adam gibi yazı yazın körfeze kötü laf edenin .................................. koyam
fblee41 Tarih: 01.06.2009 22:56
siz kime darbe vuruyonuz amk fener size vurdu darbeyi aq
MaRaBoGLu61 Tarih: 10.05.2009 12:12
Dün gece Kocaelinde değilde Sanki Diyarbakırdaydık o kadar ortam gerilmişti.Aslında Kocaelispor haftalar önce Kümeye düşmüştü Son darbeyide biz vurduk
Kocaeliyi Kümeye Gönderdik
Bank Asya Liginde kendilerine başarılar dileriz