Fatih Güllapoğlu - Fatih Güllapoğlu Biyografi - Fatih Güllapoğlu Hakkında - Fatih Güllapoğlu ResimleriFatih Güllapoğlu kimdir?

İstanbul doğumlu Fatih Güllapoğlu yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksek Okulunda tamamladı. Üniversiteye giderken 1 Mayıs 1977de AKAJANS da gazeteciliğe başlayan ve 1978 den 1982 yılına kadar ANKA Ajansı nın Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık muhabirliği görevini sürdüren Güllapoğlu, 1982 yılında İstanbul da Cumhuriyet Gazetesi nde Haber Merkezi Müdür Yardımcısı ve serbest siyasi muhabir olarak görev yaptı. Bu göreviyle o döneme kadar Cumhuriyet Gazetesi nin en genç yöneticisi ünvanını aldı.1985 yılında Hürriyet Gazetesi nin Frankfurt merkezinde uluslararası siyasi muhabir olarak göreve başladı ve bu görevini 10 yıl sürdürdü. 1995 -1997 yılları arasında Frankfurt merkezli olarak kurduğu Haber Ajansı ve TV Produktion firması, Türk ve Alman medyası ile çalıştı. 1997 yılı Ocak-Haziran sezonunda Türkiyede Star TV de Kırmızı Koltuk programını sunan Fatih Güllapoğlu, 1997 Ekiminde Genel Yayın Müdürü sıfatıyla ATV Avrupanın kuruculuğunu yaptı ve bu kanalı en fazla izlenen ve en karlı Avrupa Kanalı işletmesi haline getirdi.
2002-2003 yıllarında TV 8 de Türkiye Aynası ve Haftaya Bakış programlarını sunan Güllapoğlu, 2004 Eylülünde Kanaltürkün kurucu personeli arasında Avrupa Yayınları Koordinatörü sıfatıyla yer aldı ve Ocak 2005 te Kanaltürkün Avrupa Kanalı Eurotürkü kurdu.
Güllapoğlu 2006 Eylülünde Eurotürk yöneticiliğinden ayrılarak Samyeli Reklam CEO luğu görevini üstlendi. Bir yandan CEOluk görevini yürütürken, 5 Kasım 2006da ATV Avrupaya Avrupada 7 Gün programı ile döndü.
Aynı zamanda Avrupada yazılı basın konusunda da atılım yapan Güllapoğlu Avusturyanın tümünde aylık olarak yayınlanan Avusturya Günlüğü Gazetesi ile Almanyanın en büyük eyaleti olan ve 860 bin Türkün yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaletinde NRW Günlüğü gazetelerini ve Ocak 2007 de de başkenti Münih olan Almanyanın Bayern (Bavyera) Eyaletinde Bayern Günlüğü Gazetesini kurdu.
Her 3 gazete de Fatih Güllapoğlu nun yönetiminde olduğu dönemde, bulundukları ülke ve bölgede kısa sürede en çok okunan ve en prestijli aylık Türk gazeteleri haline geldi. Güllapoğlu Ocak 2008 de tüm Avusturyada dağıtılan, Türkçe ve Almanca olmak üzere ülkedeki çift dilli ilk Türk gazetesi olan Ekspres Gazetesi ni kurdu. Evli ve 2 çocuk babası Fatih Güllapoğlu, bugüne kadar 6 kez gazetecilik ödülü kazandı ve bir de kitap yazdı.
Fatih Güllapoğlu ResimleriFatih Güllapoğlu Resimleri

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1805
favori
like
share