DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet çalışmalarının yer aldığı “açık alan” adlı sergi Soyer Kültür Sanat Fabrikası’nda 14 Mayıs Perşembe günü açılıyor. 27 Mayıs tarihine dek açık kalacak sergi kapsamında yer alan çalışmalar kent imgeleri, kentli imgeleri ve hem kentin hem de kentte yaşayanların psişik portrelerinden oluşuyor.
Manavkuyu’da kurulu Soyer Kültür Fabrikası (SKSF) bu kez Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet çalışmalarının yer aldığı “açık alan” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi 14 Mayıs Perşembe günü saat 19.00′da açılıyor. 27 Mayıs tarihine dek açık kalacak sergi kapsamında yer alan çalışmalar kent imgeleri, kentli imgeleri ve hem kentin hem de kentte yaşayanların psişik portrelerinden oluşuyor. Serginin küratörlüğünü Özgül Kılınçarslan Sarıkuş yapıyor. Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü son sınıf öğrencilerinin yer aldığı sergide yeni ve yaratıcı olanın var oluşu için gerekli olan bir aralık, nefes alma fikri önemsenmiş bu bağlamda farklı imgelerin bir aradalığını sağlayabilecek bir tarafsız bölge açmak istenmiş. 11:00 - 19:00 saatleri arası gezilebilecek olan sergide Arzu AKGÜN, Betül AKKUŞ, Semra ALASKAN, Seçil ALKIŞ, Fulden ARAN, Emine DOĞRU, Evrim GÜNLÜ, Sema KAYAÖNÜ, Sevgi KESMEN, Nazif KURŞUNLU, Fırat KURTULMAZ, Minel ÖZBAYLANLI, Ozan ÖZCAN, Mehtap ÖZER, Ayşe TOPÇUOĞULLARI, Cihan YILMAZ yer alıyor.
Serginin küratörlüğünü Özgül Kılınçarslan Sarıkuş sergi ile ilgili şunları söyledi:
“Burası dört yıllık ortak atölye deneyiminin sonunda kendiliğinden ortaya çıkan bir buluşma alanıdır. Düşünmek, fikirlerle oynamak, düşünceyi genişletmek, deneyimlemek, hata yapmak, hepsini bu alana dahil etmek mümkündür. Bu bakımdan ‘açık alan’da yer alan çalışmalar, etrafımızda hissettiğimiz konumlandırmalar ve konum almalardan uzak öznel imgelerin toplamıdır.”

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 498
favori
like
share