6. Uluslararası Maçka -Sümela Kültür ve Sanat Festivali - 2010 Uluslararası Maçka -Sümela Kültür ve Sanat Festivali - Uluslararası Maçka -Sümela Festivali ResimleriULUSLAR ARASI MAÇKA SUMELA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

YERİ VE TARİHİ : Maçka – Temmuz

DÜZENLEYEN KURULUŞ : Maçka Belediye Başkanlığı

TEL : (462) 512 10 06

FAKS : 512 20 56

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2510
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 28.07.2009 20:30
gidemedik bu sene memleketimize ama Allah nasip ederse seneye
MaRaBoGLu61 Tarih: 26.07.2009 11:24
Uluslararası Maçka-Sümela Festivali başladı


Maçka-Sümela Festivali başladı

Maçka-Sümela Kültür ve Sanat Festivali, açılış töreniyle başladı.

5. Uluslararası Maçka-Sümela Kültür ve Sanat Festivali, açılış töreniyle başladı.

Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, yabancı ülkelerden grupların da katılımıyla kortej yürüyüşü düzenlendi.

100. Yıl Atatürk Parkı'nda düzenlenen törende konuşan Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç, ilçenin tarihi ve kültürel bakımdan önemli bir potansiyele sahip olduğunu, bu yıl beşincisi düzenlenen festivali gelecek nesillere aktarmak istediklerini söyledi.

İlçenin tanıtımında festivallerin önemine değinen Genç, şöyle devam etti:
''İlçemizin tanıtımında ve dünyaya açılımında bölgemizde düzenlenecek bu festivaller, gerçekten büyük bir önem arz ediyor. 5 yıldır düzenlediğimiz bu festival, gün geçtikçe gelişmekte ve dünyada sayılı festivaller arasında yerini yavaş yavaş almaktadır. Amacımız köklü ilişkiler sayesinde geliştirdiğimiz değerlerimizi, gelecek kuşaklara aktarmak ve diğer uluslara tanıtmaktır.''

Konuşmaların ardından ''Karadeniz Uşakları'' adlı ekip kolbastı gösterisi yaparken, Ankara ve Kazakistan'dan gelen ekipler de halk oyunları gösterileri sundu.

Festivalin açılış törenine, İlçe Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, bazı daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Yarın sona erecek festivalde, Ferhat Göçer ve bazı yöresel sanatçılar konser verecek, halk dansları gösterileri sunulacak.