Yolaç Köyü Arsin - Yolaç Köyü Okulu - Arsin Yolaç Köyü Okulu
Yolaç, Trabzon ilinin Arsin ilçesine bağlı bir köydür.Cami Mahallesi,Demirci Mahallesi,Muguzi Mahallesi ve Kamboz Mahallesi olmak üzere Dört mahalleden oluşur.Okul Cami Mahallesi'nde bulunmaktadır.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Trabzon iline 60 km, Arsin ilçesine 40 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyde gelir elde edilebilecek iş alanı yoktur.Bu nedenle 1950 en itibaren sürekli dışarıya göç vermektedir.Tarım faaliyetleri sadece evlerin ihtiyacını karşılayabilecek kadardır.Azda olsa fındık ve hayvancılıktan bir gelir elde edilmektedir.Bir demirci ve marangoz atölyesi vardır.

Muhtarlık

1976 yılından beri köy muhtarı Hasan Ersoy'dur.Halen görevine devam etmektedir. Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Hasan Ersoy
1999 - Hasan Ersoy
1994 - Hasan Ersoy
1989 - Hasan Ersoy
1984 - Hasan Ersoy

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır.İki adet okul bir adette cami lojmanı mevcuttur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Yolaç Köyü Arsin TrabzonYolaç Köyü Arsin Hakkında Bilgiler[URL="http://www.main-board.com/trabzon/156205-yolac-koyu-arsin.html" rel="nofollow" target="_blank">Yolaç Köyü Arsin Hakkında Bilgiler

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 931
favori
like
share
fattihhcon Tarih: 31.08.2013 14:46
konuya yazılan mesajlar neden görülmüyor ?