Dikiş Kutusu Yapımı - Dikiş Kutusu Nasıl YapılırYapılışı için kalın karton, yapışkanlı raf kağıdı, kalın lastik ve kenar süsü kullandım.

Yapılışına gelince öncelikle kutumuz içiçe iki kutudan ve bir kapaktan oluşuyor.Büyük kutu için 10x14 cm ebadında 4 tane dikdörtgen ve 10x10 cm ebadında 1 kare kesin. Kare parçayı kağıtla kaplayın.Yapışkanlı kağıdı açıp üzerine koyun, etrafına 4 tane dikdörtgen parçayı dizin ve kaplayın.

Dört kenar parçanın üzerine yapıştırılmak üzere kalın kartondan 9x13 cm ebadında dikdörtgen parçalar kesin ve bunları da kağıtla kaplayın.

Bunlara iki ucunu dikerek birleştirdiğiniz lastikleri geçirip kutunun kenar parçalarının üzerine yapıştırın.

Kutunun kapağı için 15x15 cm ebadında bir kare kesin ve dört kenarından 2.5 cm ayıracak şekilde çizin, buraları maket bıçağıyla belirginleştirin ki kolay katlansın. Her köşedeki kare parçaları ise keserek çıkarın, Kapağı da aynı şekilde kaplayın ve bir kenar süsü yapıştırınKüçük kutu içinse, kartondan 10x6.5cm ebadında 4 dikdörtgen ve 6.5x6.5 cm ebadında bir kare kesin, aynı şekilde önce kare parçayı kaplayıp, sonra etrafına dizdiginiz dikdörtgen parçalarla birlikte kaplayın, açıkta kalan kısımlara da yapışkanlı kağıttan yapıştırın.
Bunların üzerine de lastik geçirin.

Küçük kutuyu sadece ortasından büyük kutunun ortasın daki kareye çapraz olarak yapıştırın.

Kapağı kağandığı zaman şık bir kutu şeklinde, kapağını çıkardığımızda ise içindeki kutular açılıyor ve bize rahat kullanım olanağı sağlıyor.

isterseniz başka şeylerde koymak için kullana bilirsiniz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1684
favori
like
share