BU TAM ÇÖZÜMÜN DAHA ÖNCE KONUSU AÇILMIŞ AMA EKSIK BEN EKSIK KISMI INDIRDIM.IYI OYUNLAR . NOT: ALINTIDIR...


PROLOQUE

Bu bölüm oyuncunun oyuna alışması için hazırlanmış. Bu bölümü oynamadan direk Human kampanyasına geçebilirsiniz. Bu yüzden bu bölüm için açıklama yapmayacağım. Sadece iki bölümden oluştuğunu ve eğitim bölümleri olduklarını bilin yeter. Eğer şimdiye kadar hiç Warcraft oynanamamışsanız, Human kampanyasına geçmeden önce bu bölümleri oynamanızda da fayda olduğunu belirtmeliyim.

HUMANS

Chapter 1: The Defence of Strahnbrad

Bulunduğunuz bölgeden aşağıya doğru inin. Oradaki Gerard ismindeki köylü size bir görev verecek (Adamın kafasının üzerinde (!) işareti olacak). Konuştuktan sonra aranıza iki Footman katılacak. Haritanın güney doğusunda eşkıyalar var ve onları öldürüp geri dönerseniz Gerard size Tome of Strenght eşyasını verecek. Bu eşyayı tıklarsanız Strenght’iniz +1 artacaktır. Tam sağ aşağı tarafta bir bayan da sizinle konuşmayı bekliyor. Onun da yanına gidin. Size oğlunun Gnoll’lar tarafından kaçırıldığını söyleyerek, kurtarmanız için yardım isteyecek. Esir tutulan çocuk hemen sağ tarafta ve etrafında da 3 Gnoll bulunuyor. Onları öldürüp çocuğu kurtarın. Çocuğun annesi size minnettarlığını Ring of Protection +1 eşyasını hediye vererek gösterecek.

Geldiğiniz yere geri dönerek sağ taraftan ilerleyin. Köprünün dibindeki köylülerle konuşun. Oradaki köylüler size katılacak ve hep beraber şehri baskından kurtarmanız gerekecek. Hemen şehre dalın ve tüm eşkıyaları yok edin. Sol üst tarafta Slave Master’ı bulun ve yok edin.

Chapter 2: Blackrock n Roll

Oyunda ilk defa üs kurma işlemini bu bölümde yapıyorsunuz. Sizden istenilen ana görevde 2 Farm ve 1 Barracks inşa edip Barracks’dan 6 adet Footman çıkartmak. Bu işlemler yapılırken Arthas ile haritanın sağ tarafında bulunan Dragon Hunter karakteriyle konuşun. Sizden Searinox ismindeki Ejderhayı yok ederek kalbini ona getirmenizi isteyecek. Ejderhayı bu bölümde sadece Rifleman’lar ile yok edebiliyorsunuz. Dragon Hunter’ın size verdiği 4 Rifleman’ın yanına sizde Rifleman üreterek sayılarını çoğaltabilirsiniz. Daha sonra Rifleman’ları alarak haritanın en sağına gidin ve karşınıza çıkan 4 küçük ejderhayı yok edin. Daha sonra da Searinox’u (Hasar puanı: 25-100 / HP: 1250) yok edin. Bring the Heart of Searinox’u Arthas ile alarak Dragon Hunter’a götürün. Size hediye olarak Orb of Fire verecek.

Bu sırada Blade Master, Uther ile konuşmaya gelecek ama bunun hologram olduğunu anlayacaksınız. İşte bundan sonra yapmanız gereken toparlayabildiğiniz kadar adamı toplayıp, haritanın en sağ üst köşesinde bekleyen Blade Master’a saldırmak. Onu öldürünce bölümde bitecek.

Chapter 3: Ravages of the Plague

Buradaki ana göreviniz haritayı araştırmak ve bilgi toplamak. Haritada ilerledikçe yeni görevler de alacaksınız. İlk önce yolu takip edip karşınıza çıkan kadınla konuşun. Daha sonra kırık köprüye doğru gidin. Köprünün önündeki köylüler geçiş için başka bir yol olduğunu ama çok tehlikeli olduğunu söyleyecekler. Sağ taraftan ilerleyerek yolunuza devam edin. Karşınıza sürekli Gnoll ve Skeleton Warriors’lar çıkacak. Onları yok ederek haritanın en sol üst köşesindeki Fountain of Health’a kadar gidin. Bu bina tüm birimlerinizin sağlığını dolduracaktır. Sıkıştıkça geri dönebilirsiniz.

Daha sonra bulunduğunuz bölgeden aşağı doğru inin, ta ki Priest birimleri ile karşılaşana kadar. Onlarda size katılacak ve ilerdeki köye girerek Grain Warehouse binasını yıkmanız gerekecek. Oraya doğru gidin. Kel’Thuzad sizinle konuşarak ortadan kaybolacak. Sizde Grain Warehouse binasını yıkarak etraftaki birkaç yaratığı öldürün ve bölümü bitirin.

Chapter 4: Cult of the Damned

Oyuna üssünüzü kurarak başlayın. Yeterli askeri birimleri toparladıktan sonra yukarıdaki Undead üssünü basın. Üssü yok etmekte fazla zorlanmayacaksınız. Daha sonra aynı yoldan ilerleyin ve bir köye ulaşın. Burada Kel’Thuzad ile tekrar karşılaşacaksınız. Yine konuşup kaçacak. Bu sefer arayarak, sağ üst köşede bulacağınız Kel’Thuzad’ı yok edin.

Chapter 5:March of the Scourge

Buradaki ana göreviniz 30 dakika boyunca üssünüzü düşman saldırılarına karşı korumak. Eğer oyunun daha erken bitmesini isterseniz iki ayrı yerde bulunan Undead üslerini yok edebilirsiniz ama oralara saldırmanızı hiç tavsiye etmiyorum çünkü çok sağlam yapılandırılmışlar. Bu yüzden yapacağınız tek şey iki giriş bulunan üssünüzün etrafına kuleler dikerek birkaç takım da Rifleman çıkartarak savunmayı sağlamlaştırmak.

20. dakikadan itibaren size yeni bir görev daha verilecek. Oda geçtikleri bütün köylere salgın hastalık bulaştıran bir Undead konvoyunu durdurmak. Bunun için üssünüzden ayrılmanız gerekecek ama sakın Undead üslerinin olduğu yoldan gitmeyin. Sağ üstteki yolu deneyin. Bu görevi yapmak da mecburi değil. İsterseniz yapmayabilirsiniz. 30 dakika sonra Uther gelerek size yardım edecek ve bölüm de bitecek.

Chapter 6: The Culling

İlk başta karışık gibi gelse de aslında fazla zor olmayan bir bölüm. Bu bölümde yapmanız gereken tek şey 100 zombi öldürmek. Oyuna başlar başlamaz Knight yapılabilecek binaları dikin ve birkaç Knight çıkartın. Bu sırada Mal’Ganis ortaya çıkacak. Hemen saldırın ve onu öldürün. bu size 3 dakika kazandıracak. 3 dakika sonra Mal’Ganis tekrar geri dönecektir. Bu yüzden hemen etraftaki Plagued Villager Houses evlerine saldırın. Saldırıyı sağ tıklayarak yapamazsınız. Bu işlemi atak komutu ile yada kısayolu olan A tuşuna basıp, yıkılacak evi işaretleyerek yapabilirsiniz. Her yıkılan evden 4 insan çıkıp zombiye dönüşecek. İşte yapmanız gereken de bunları öldürmek. Mal’Ganis 100 insanı zombiye çevirmeden, 100 zombiyi öldürmeyi başarırsanız bölümde bitecek. Unutmayın ki Mal’Ganis’in ölmesi size 3 dakika gibi uzun bir süre kazandıracaktır. Bu yüzden her seferinde ona saldırmanız avantajınıza olacaktır.

Chapter 7: The Shores of Northland

Bu bölümdeki ilk amacınız bir altın madeni bulup, madenin etrafına ana üssünüzü kurmaya çalışmaktan ibaret. Önünüzdeki yolu takip ederek altın madenine giden yolu kolayca bulabilirsiniz ama bu iş o kadar kolay değil. Yol boyunca karşınıza Troll ve Wolf’lar çıkacak. Onları temizleyerek yolunuza devam edin ve haritanın en batısına geldiğinizde altın madenini bulacaksınız.

Madene yaklaştığınızda ortaya Muradine Bronzeboard ve adamları çıkarak size katılacaklar. Katılmalarıyla birlikte yeni bir görev alacaksınız oda; haritanın en sağ üst köşesinde bulunan Muradine Bronzeboard’ın adamlarını ve üssünü Undead’lerin saldırılarından kurtarmak.

İki taraftan da üssünüze giriş olduğunu göreceksiniz. Hemen Guard Tower’lardan kurun ve bol bol Rifleman çıkartın, çünkü bir diğer Mal’Ganis ordusu sürekli hava birlikleri yollayacak üssünüze. Bu yüzden gafil avlanmamaya bakın. Muradin’in üssünün önündeki Undead’lar sizi fazla zorlamayacaktır. Birkaç takım adamı yanınıza alarak saldırıda bulunun ve üssü kurtarın. Artık o üs ve üsteki adamlarda sizin kullanımınıza girdi. Son olarak yapmanız gereken şey, sol taraftaki tüm Mal’Ganis üssünü yok etmek. Gücünüzü toparlayarak oraya da saldırın.

Chapter 8: Dissension

Kralın emriyle tüm askerleriniz ülkenize geri dönmek isteyecek. Onların geri dönememesi için etraftaki 5 ayrı gemiyi yok etmeniz gerekiyor. Bunun içinde belli bir süreniz var. Eğer zamanında 5 gemiyi de yok edemezseniz askerler geri dönecektir.

Anlayacağınız üzere bu bölümde bize askerlerden fayda yok. Yanımız da iki Mortar Team birimi bulunuyor ki gemileri onlarla yok edeceğimiz için ölmemeleri gerek! Bu bölümde Mercant’lardan kendinize asker sağlayabilirsiniz. Buralardan mutlaka asker almalısınız (Ogre ve Troll askerleri) yoksa karşınıza çıkan düşmanlara karşı bir şey yapamazsınız. Arthas’ın Holy Light ve Resurrection büyüleri bu bölümde oldukça işinize yarayacaktır.

Tek yapmanız gereken yol boyunca ilerleyerek önünüzdeki düşmanları temizlemek ve gemileri yok etmek. 3. gemiyi yok etmeye gittiğinizde ağaçların size engel olduğunu göreceksiniz. Telaşa gerek yok, Mortar Team birimleri ile ağaçları yok edebilirsiniz. Neden ölmemeleri gerektiğini de anlamışsınızdır sanırım. 5 gemiyi de yok ettikten sonra bölüm bitecek ve askerlerde sizinle kalmaya mecbur kalacaklar.

Bu bölümde dikkat etmeniz gereken şey güçlü hava birimleridir. Bunun içinde satın alacağınız askerlerin ağ atma özelliklerini kullanabilirisiniz. Bir diğer tehlike de Undead kuleleri ile çevrili bir patikanın bulunması. Buradan zarar almadan geçmenin kolay yolu yakındaki Mercant’dan alınacak gerdanlık ile iki Hero’yu karşıya geçirmek ve daha sonra diğer adamlarınızı bu gerdanlık sayesinde yanınıza ışınlamaktır.

Chapter 9: Frostmourne

Bu bölümde Muradin ve Arthas’ın ölmemesi gerek. Tek yapmanız gerekende önünüzdeki yolu takip ederek Frostmourne’un kılıcını bulmak. The Guardian’a ulaşana kadar yolda ilerleyin. Sürekli Skeletal Marksman, Frost Wolf ve Wendigo’lar çıkacak karşınıza. Onları da öldürmelisiniz. The Guardian’ın yanına vardığınızda onu öldürüp kılıcın olduğu yere geleceksiniz. Muradin Arthas’a kılıcı almaması için uyarı yapmasına rağmen Arthas onu dinlemeyecek ve bu Muradin’in sonu olacak.

Daha sonra Way Gate’den geçerek başka bir yere ışınlanacaksınız. Tam ilerde bir üs sizi bekliyor. Artık bölümü bitirmek için tek göreviniz kaldı o da Mal’Ganis’in üssünü yok etmek. Harita da Mal’Ganis’in üssünün dışında sağ tarafta başka bir Undead üssüde bulunuyor. Orayı yok etmeniz gerekmiyor ama isterseniz yok edebilirsiniz. Fazla zorlu bir üs değil. Son olarak tüm Upgrade’leri yapıp güçlü bir ordu oluşturun ve Mal’Ganis’in üssünü basın. Tüm binaları yok edince bir demo izleyeceksiniz ve bu demoda Arthas, Mal’Ganis’i öldürecek. Bununla birlikte Human kampanyası da sona eriyor. Artık Undead kampanyasına başlayabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1907
favori
like
share