15-16 MAYIS 2009
Cuma:20.00 / Cumartesi:11.00ŞEF
Maurizio Colasanti SOLİST
Antonello Pellegrini (klarnet)
ESERLER
W.A. Mozart “Figaro’nun Düğünü” Uvertürü
P. Crisiogiovanni Klarnet ve Orkestra İçin “Adagio, Moto Perpetuo”
C. M. Weber Klarnet ve Orkestra İçin Konçertino Op.26 Mi bemol Majör
L. van Beethoven Senfoni no.8 Op.93 Fa Majör
Maurizio Colasanti (ŞEF)
Orkestra şefi olan Maurizio Colasanti, 1966 yılında Chieti-İtalya’da dünyaya gelmiştir. 5 yaşında iken, müzik eğitimini M. De Renzis ile birlikte almaya başlamıştır. Colosanti, Conservatorio di Musica (Müzik Konservatuarı) “L. D’Annunzio”da obua eğitimi almıştır ve buradaki öğrenimini yüksek akademik başarı ile tamamlamıştır. Aynı zamanda Chieti’de bulunan Università G. D’Annunzio’nun felsefe bölümünde lisans eğitimi görmüş ve sunmuş olduğu Iconostasis: Positioning and Images in Musical Semiology (İkonostaz: Müzikal Semiyolojide Konumlandırma ve Yansımalar) adlı tezi ile yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Colasanti aynı zamanda, O. Michel Corona, G. Arpad ve M. Erdely ile beste ve orkestral yönetimin yanı sıra, H. J. Schellenberger ve B. Incagnoli ile obua konusunda ihtisas görmüştür.
Colasanti, International Competition Isola di Capri, Polla, G. Braga ve 1990 Gargano Yarışmalarını olduğu gibi Miami L’Aquila Festival’da düzenlenen yarışmayı da kazanmıştır. I Fiati Italiani, Orchestra Sinfonica di Pescara, Orchestra Sinfonica Abruzzese, I Solisti Aquilani ve The International Youth Orchestra gibi ünlü pek çok orkestrayı yönetmiş ve aynı zamanda bu orkestralarda solistlik yapmıştır. Colasanti, The Royal Academy of Music (Londra), Konzerthaus Freiburg, Miami University of Music, Teatro dell’Opera di Roma, St. Martin in the Fields, Melba Hall (Melbourne), Ottawa University ve the Societá Italiana della Musica e del Teatro gibi tanınmış pek çok müzik enstitülerinde konserler vermiştir. Maestro Colasanti’nin müziksel icraları onu İsviçre, Büyük Britanya, Almanya, Avusturya, Kanada, ABD, Slovenya, Fransa ve Belçika’ya olduğu gibi II. John Paul’a özel bir performansa kadar götürmüştür. Bu performansı ardından şöyle bir övgü almıştır: “Maestro Colasanti’nin kadans içerisindeki ve berrak ve büyüleyici sesinin duyulduğu her anki performansı, heyecan verici idi” (Musica e Scuola).
A. Rosand, A. Pay, C. M. Giulini, R. Chailly, A. Braxtone, I Solisti del Teatrio alla Scala di Milano, G. Schuller ve M. Larrieu dahil pek çok şöhretli müzisyenlerle birlikte çalışmıştır. Iktius (Milano), Mondo Musica Verlags (Munih) ve Bongiovanni (Bologna) müzik şirketleri için kayıt yapmıştır. Eserleri, Santabarbara, Chiola Music Pres ve New Music tarafından yayımlanmıştır. Ayrıca, konservatuvar düzeyindeki eğitim alanında sergilediği başarılar sayesinde Musica D’Insieme Fiati ve Oboe Competition Yarışmalarını kazanmıştır.
Şu anda, Maestro Colosanti the Conservatorio di Musica G. B. Pergolesi fakültesinde çalışmaktadır ve 1992 yılından bu yana, Societá Italiana della Musica e del Teatro’nun sanat yönetmenidir.
Antonello Pellegrini (Klarnet)
Bir klarnet ustası olan Antonello Pellegrini, müzik çalışmalarına 17 yaşında iken Maestro De Renzis rehberliğinde başlamıştır. Pescara Müzik Konservatuvarı’ndan (Conservatoruim of Music of Pescara) yüksek akademik başarı ile mezun olmuştur ve yükseköğrenimini I. Capicchioni, P. Borali ve A. Pay gibi seçkin sanatçılar ile yapmıştır. Pellegrini, il’Orchestra Sinfonica Abruzzese, ORA, i Musici dell’Aquarium di Napoli, AMP, Benedetto Marcello, Orchestra Sinfonica di Quito, Orchestra Sinfonica di Loja (Ecuador), Orchestra Sinfonica de Napoli, Orchestra da Camera delle Marche, Chamber Orchestra of Izhevsk (Rusya), Orchestra di Strasburgo, Konzertburo of Freiburg, Orchestra Sinfonica Italiana, Orchestra di Minas Gerais (Brazilya), Kaunas Chamber Orchestra (Lituanya) ve the State Orchestra of Moldova gibi sayısız müzik topluluklarında 1. klarnet koltuğunun sahibidir. Ayrıca, 1988 yılında oluşturulan D’Annunzio Quintet ve 1992 yılında oluşturulan I Fiati Italiani-solisti teatini’nin kurucu üyelerindendir. Pellegrini, bu toplulukların her biri ile İtalya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Avustralya’da sayısız turne ve konserlerde sanatını icra etmiştir.
Pellegrini ayrıca, Teatro dell’Opera di Roma, B. Barattelli, P. Riccitelli’s Concert Society, Rai di Roma, Accademia Internazionale of Imola, Carnegie Hall, Ente musicale di Ozieri, Teatro Salieri di Legnago, the Australian Heidelberg Orchestra, St. Martin in the Fields, the Italian American Cultural Society of Detroit (ABD), Stockholm Radio, Freiburg Theatre (Almanya), Kulturnidom of Nova Gorica (Slovenya), Teatro Universitario Bolivar of Loja, UFMG di Belo Horizonte (Brezilya), Mesocco (İsviçre), Vienna (Avusturya) gibi ünlü orkestra ve topluluklarda müzikal görevler üstlenmiştir. Tüm bunların yanı sıra, Papa II. John Paul’a performansını sunmak üzere davet edilmiştir.
Her biri ayrı ayrı ün yapmış A. Pay, D. Renzetti, Milan’s La Scala soloists, L. Pavarotti, A. Bocelli, F.Mills, M. Larrieu,V. Parisi, G.Taddei,W. A. Kossuth, F. Cossotto, V. Mariozzi, E. Stinchelli, S. Rendine’nin yanı sıra diğer pek çok ünlü sanatçı ile birlikte çalışmıştır. Bay Pellegrini ayrıca, Rai Network-Roma, NTV - Kanada ve Ekvator Ulusal televizyonları için kayıt yapmıştır. Ayrıca, Mondo Musica, Verlags, IKTIUS Arcadia, Bongiovanni, ve Master Vision plak şirketleri ile çalışmaktadır. Düzenli olarak, University of Melbourne (Melbourne Üniversitesi), The Australian National University (Avustralya Ulusal Üniversitesi), The University of Ottawa and Detroit (Ottowa ve Detroit Üniversiteleri), UFMG of Belo Horizonte Brazil ve the National Conservatorium of Music (Quito, Ekvator) gibi kurumlarda konuk sanatçı olarak mastır dersleri vermektedir. Kısa bir süre önce, Ekvator’da düzenlenen 23rd International Mitad Festival’inde (23. Uluslararası Mitad Festivali) klarnet çalmak üzere davet edilmiştir.
Pellegrini, 2004 yılında Maestro Sergio Rendine’nin özel daveti üzerine, Marrucino Theatre of Chieti tarafından düzenlenen Chieti (Settimana Mozartiana) Teatro Marrucino Mozart Festival’inde sanatsal alandaki etkinliklere katılmak üzere seçilmiştir. 2006 yılından bu yana, Teatro Marrucino Chieti’de Sanat Bölümü Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Pellegrini, şu anda Conservatorio Perosi Campobasso’da öğretmenlik yapmaktadır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 360
favori
like
share