FIAnın yaptığı itirazı değerlendiren Uluslararası Temyiz Mahkemesi, BAR-Hondayı, İspanya ve Monaco GPlerinden men ederken, San Marinoda Jenson Buttonun kazandığı 6 ve Takuma Satonun kazandığı 4 puanın silinmesine karar verdi.Merkezi Fransanın başkenti Pariste bulunan temyiz mahkemesi, FIAnın kural ihlali nedeniyle BAR-Hondanın bu sezonki tüm yarışlardan men edilmesi ve yaklaşık 1 milyon Avroluk para cezası verilmesi isteğini yerinde bulmadı. FIA Başkanı Max Mosley, men ve puan silinmesi cezalarını az bulduklarını belirtirken, BAR-Honda takımı yetkilileri teknik olarak herhangi bir yanlışlarının olmadığını ifade etti.

San Marino Grand Prixsinden sonra aracın ağırlığından ve yedek depo kullandığından şüphe edilen BAR-Honda takımının İngiliz pilotu Buttonun aracını inceleyen teknik ekipler, araçla ilgili temiz raporu vermişler ve üçüncülüğünü onaylamışlardı.

San Marinodaki Imola pistinde takımlarına sezonun ilk puanını kazandıran Jenson Button ve Takuma Satonun kazandığı 10 puanın silinmesi üzerine BAR-Honda markalar klasmanında gerilere düştü.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 365
favori
like
share
kurtjara Tarih: 07.05.2005 13:58
ince eleyip sık dokuyorlar haber için teşekkürler
lazcop Tarih: 07.05.2005 13:33
bence daha agir bir ceza verilebilirdi :20: