Çin Halk Cumhuriyeti, ev sahipliği yaptığı 48. Dünya Masa Tenisi Şampiyonasında büyük bir başarıya imza atarak, dağıtılan 5 altın madalyayı da kazandı.Şangay kentinde düzenlenen ve 1 hafta süren şampiyonada Çin Halk Cumhuriyetinden karışık çiftlerde, Wang Liqin ve Guo Yue, finalde aynı ülkeden Liu Guozheng ve Bai Yangı 4-3, tek bayanlarda Zhang Yining, yurttaşı Guo Yanı 4-2, çift erkeklerde Kong Linghui ve Wang Hao, Alman Christian Suss ve Timo Bollu 4-1, çift bayanlarda Wang Nan ve Zhang Yining, Hong Kongdan Tie Yana ve Zhang Ruiyi 4-2, tek erkeklerde ise Wang Liqin, yine yurttaşı Ma Lini 4-2 yenerek şampiyonluğu elde etti.

Şampiyonada mücadele eden Türk sporcuları, ilk turlarda elenmekten kurtulamadılar.

Eleme turunu geçen Türk sporcularından tek erkeklerde Sefa Avcı, ilk turda Belçikalı, tek bayanlarda Meral Ali Yıldız, İtalyan, çift bayanlarda Bilgen Öztürk-Meral Ali Yıldız, Hong Konglu, çift erkeklerde Sefa Avcı-Peng Feijang da Güney Koreli rakiplerine aynı sonuçlarla 4-0, tek bayanlarda Nevin Mutlu, Singapurlu rakibine 4-1 yenilerek elendiler.
Karışık çiftlerde ise Ayşe Şen-Sefa Avcı, ilk turda Hintli rakiplerine 4-0 üstünlük sağlayıp 2. tura geçmelerine karşın, bu turda Macar rakiplerine 4-2 yenilerek şampiyonaya veda ettiler.
Karışık çiftlerde ayrıca ilk turda Nevin Mutlu-İrfan Tavukçuoğlu, ABD, Meral Ali Yıldız-Peng Feijang da İngiliz rakiplerine 4-1 lik sonuçlarla yenildiler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 698
favori
like
share
antikor Tarih: 12.08.2008 21:43
elinize saqlik...by antikor(ç)
kurtjara Tarih: 07.05.2005 14:01
Çin halk cumhuriyeti her alanda olduğu gibi spor alanında yükseliş içersinde, haber için teşekkürler