Hayata gülümsememek için o kadar çok neden var ki… Yeter ki mutluluğun sandığınız kadar uzakta olmadığının farkına varın ve elinizi ona doğru uzatmaktan korkmayın…

Bakım


Güzel göründüğünüz zaman kendinizi iyi hissedersiniz. Aynaya baktığınızda kendinizi beğeniyorsanız hemen yüzünüzde bir gülümseme oluşur. Küçük bir gülümseme, bazen mutlu olmaya yettiğine göre, bakımlı olmaya özen gösterin. Kendinizi beğendikçe çevrenizdekilerin de sizi beğendiğini göreceksiniz.


Çiçekler


Doğayla bağları koparmak modern dünyanın sonucu olsa da siz bağınızı sıkı tutmak için elinizden geleni yapın. Çünkü yapılan araştırmalar, çiçeklerle ve bitkilerle zaman geçiren kişilerin daha mutlu olduğunu göstermiştir. Eğer böyle bir imkanınız yoksa, size tavsiyemiz çiçek kokulu parfümlerden yardım almaktır.


Mutlu dostlar


Çevrenizde sürekli mutsuz kişiler varsa dostlarınızı değiştirmenin zamanı geldi demektir. Çünkü mutsuz ortamlar size de mutsuzluk getirir. Çevrenizde gülen insanlar olması moralinizi düzeltir, iyi hissetmenizi sağlar.

Macera


Macera tutkunlarını mutlu insanlar olarak görebilirsiniz., bu nedenle kendinizi mutsuz hissediyorsanız, macera dolu bir spora başlayabilirsiniz. Dağcılık yada sörf yapabilirsiniz. Eğer bunlar size fazla heyecanlı geldiyse bu durumda ailenizle beraber bir çadır tatili planlayabilirsiniz.


Aşk


Aşık olmak mutluluğa giden yoldaki en büyük adımdır. Henüz aşkı bulamadıysanız onu aramaya başlayabilirsiniz. Eğer aradığınız aşkı çoktan bulduysanız, mutluluk için eşinize biraz daha yakınlaşmanın vakti geldi demektir.


Yoga


Son yılların en gözde sporlarından biri olan yoga bir rahatlama sanatıdır. Derin nefes almak mutlu hissetmenizi sağlar. Kaslarınız gevşer , stres seviyeniz düşer. Böylece yoga yaptıktan sonra yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşur.


Çikolata


Çikolata beyindeki serotonin seviyesini arttırır ve mutluluk hissi verir. Kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlıdır. Uzmanlar çikolatanın içindeki maddelerin insanın ruh hali üzerinde olumlu bir etki yarattığını söylüyor.


Yardım


Başkalarına yardım etmek iyi hissetmenizi sağlar. Örneğin ihtiyacı olan birine para vermek yada hediye almak karşınızdakini mutlu ederken size de iyi gelir. Çünkü kendinizi karşınızdaki kişinin yerine koyar ve yaptığınızın iyi bir davranış olduğunu düşünerek kendinizle gurur duyarsınız.


Ödül


Kendinizi şımartma vakti. Eğer mutlu olmak istiyorsanız canınız istediğinde şımarmaktan korkmayın. Örneğin uzun zamandır istediğiniz ayakkabıyı alın yada yemek istediğiniz bir yemeği kendinize ısmarlayın.


Çıplak ayak


Toprağa basmanın elektriği aldığını bilmeyen yoktur. Bu nedenle kendinizi kötü hissettiğiniz de ayaklarınızı özgür bırakın ve yeşil bir alanda çıplak ayakla yürüyün. Bu yürüyüş ruhunuza çok iyi gelecektir.


Müzik


Müzik dinlemek kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Bu nedenle evde iş yaparken ya da yolda yürürken takın kulaklığınızı ve kendinizi müziğe bırakın. Yüzünüzde kendiliğinden oluşan gülümsemeye siz bile inanamayacaksınız.


Anılar


Kendinizi üzgün hissettiğinizde yapacağınız şey mutlu bir anınızı düşünmek olmalıdır. Örneğin unutamadığınız bir öpüşmenizi ya da çocuğunuzu kucağınıza aldığınız ilk günü hatırlayın. Anılar gülümsemeyi kolaylaştırır.


Dondurma


Dondurma beyindeki keyif bölgelerine etki ederek insanları mutlu eder. Bu nedenle kendinizi mutsuz hissettiğinizde dondurmacının yolunu tutun ve ondan şöyle koca bir külah dondurma alın. Dondurmanızı yedikçe yüzünüzdeki gülümseme de artacaktır.
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 436
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 15.05.2009 15:16
İnsanın Kendi İle Barışık Olması Lazım Mutluluğun En Büyük Etkenide Bu
Yani herşeyden Mutluluk Duyabilir Bu Yazılanlar Gibi Müzik Dinlerken, Yürüyüş Yaparken Vs..

Emeğinize Sağlık..