Get to the bank:

İlk görevinizde Blackcat size yardım ediyor. Soru işareti imgelerinin üstünden geçip önünüze çıkanları temizleyin. Oku takip ederek devam edin.

Bank Aproach:

Demoyu izledikten sonra Blackcat ile konuşun ve karşi binaya atlayip bütün teröristleri haklayin. Sonra Spider kendisi bankadan içeri girecek.

Hostage Station:

İlk teröristi ve koridorun sonunda ve sağda kalanı haklayın. Devam edin ve başında iki terörist bekleyen elemanı olabildiğince hızlı kurtarın. Sağ tarafınızda aşağı sarkmış olan halatlar var. Yukarı bakarsanız havalandırma deliğini göreceksiniz. Oraya tırmanın ve kapalı odaya girin. Düğmelere sırayla basın ve açılan kapıdan çıkan elemanları temizleyin. İlerlediğinizde üç terörist ve rehineleri göreceksiniz. Hızlı bir şekilde ilkine gözükmeden diğer ikisini ağ ile etkisiz hale getirin ve en son ilk gördüğünüzü temizleyin. Diğer bölüme doğru seyirdin.

Stop the bomb:

Rehineleri hızlıca ağa sarma metodu ile kurtarın ve geniş güvenlik kapısının olduğu yere gelin. Bir önceki bölümde yaptığınız gibi kapının hemen üstündeki delikten geçin ve kapının arkasına ulaşın. İki elemanı da temizleyip rehinelerin olduğu bölüme gidin. Önce Secure Area 2 yazan düğmeye basın ve kasanın kapağını açın. Sonra rehinelerin olduğu kapıyı açıp elemanları hemen temizleyin. Rehinler kendileri kaçınca bombayı hemen sırtlayıp bir türkü çığırarak az önce açtığınız yere fırlatın ve hemen kapıyı kapayın. Diğer bölüme geçin.

Race to the Bugle:

Hızlıca oku izleyin ve önünüze çıkan elemanları mecbur kalmadıkça önemsemeden Daily Bugle a ulaşın.

Spiderman vs. Scorpion

Scorpion karşilaştiginiz ilk önemli düşman. Fazla güçlü degil ama söyleyecegim hareketleri yaparsaniz fazla zorlanmazsiniz. Önce uzaklaşin ve etrafi ararken ona bir parça ag atin ve o da aglardan kurtulmaya çalişirken hemen yanina gidip bir tekme kombosu sallayin. Onu alt edene kadar böyle devam edin. Sonra Jameson şerefsizlik yapacak ve bir sonraki bölüme geçeceksiniz.

Police Choper Chase:

Bölüm başlar başlamaz arkanizdaki polis helikopteri roketli ve daha beteri makineli tüfekle saldiriya geçiyor. Önünüze çikan polislerle ugraşmadan kaçmaya başlayin. Mümkün oldugunca çatidan çatiya saglam atişlarla geçin yoksa makineli tüfekle tanişirsiniz. Oku takip edip bölümü bitirin.

Missile Attack:

Burada yoğun roket atışlarına maruz kalacaksınız. Tahtalarla kapatılmış bölgelerden uzak durun. Örümcek hissiniz size roketler gelmeden yeri konusunda haberdar edecek. Makinelinin menzilindense zig zaglar çizerek kurtulun.

Building Top Chase:

Hızlı bir şekilde oku takip etmeye devam. Karşınıza çıkan polisleri es geçip ağ kapsüllerini toplamaya çalışın. Küp şeklindeki ağırlıkları halatlar fazla çekmiyor dikkat.

Scale The Girders:

Eğer devamlı yukarı dümdüz çıkarsanız zaten helikopter sizi vuramıyor. Daha sonra inşaat bölgesindeki boşluklardan geçerek 360 derecelik dönüşlerle helikopterin atışlarından kaçın. Vinci kullanarak bir intihar atlayışı yapın ve diğer bölüme geçin.

Police Evaded:

Diğer helikopterden kaçış görevlerini başarıyla bitirdiyseniz burada da zorlanmazsınız. Yalnızca biraz daha hızlı olun yeter.

Spider vs. Rhino:

Rhino ile biracık boğa-matador ilişkisi yaşayacaksınız. Önce sırayla elektrik tüplerinin önünde durun ve Rhino üstünüze koşunca onun üstünden zıplayın. O da arkanızdaki tüplere çarpıp şok geçirecektir. Tüpler kullanılmaz hale gelince aynı şeyi patlayıcı bidonlarla da tekrar edin.

Catch Venom:

Venom�u yakalamak için birkaç kez kaybetmek ve böylece de gideceği yerleri ezberlemeniz gerekiyor. Bu sayede kestirme bir şekilde devamlı Venom un önüne çıkabilirsiniz. Ayrıca araya kısa video girmeden Spidey Armor ı almayı unutmayın.

Spidey vs. Venom:

Venom u yenmek için sabır ve sağlam sinirlere ihtiyacınız var. Venom arada sırada kayboluyor ve tekrar bir yerde beliriyor. Kaybolduğu sırada etraftaki objeleri yumruk tuşu ile sırtlayın ve Venom çıkınca da kafasına indirin. Böylece tüm objeleri kullanıp Venom ın yarıya yakın hakkını götürebilirsiniz. Bu objeler tabii ki araba, çöp kutuları ve sandıklar. Ayrıca bunların altında bolca sağlık ve ağ kapsülü de bulabilirsiniz.

Sewer Entrance:

Aşagi düşünce Venom u takip etmeniz gerekli. Ilk sagdan dönün ve karşiniza çikan iki yaratigi temizleyin. Sonra uzun atlayişlar yaparak borulari geçip tuzaga düştükten sonra yaratiklari web shield kullanarak etkisiz hale getirin. Daha sonra Venom size kapiyi açacak ve yine kaçmaya başlayacak. Yine uzun atişlarla borularin sonuna gelin ve hedef alma tuşuna basili tutup önce soldaki boşluga atlayin ve Spidey Armor u alin. Daha sonra da yolun sonundaki kapiya borulara nişan alarak ulaşin. Armor in zarar görmemesine dikkat ederek bölümü bitirin.

Subway:

Bu bölümde yolun sonuna kadar gidebilirsek Venom bize Mary Jane i vereceğini söylüyor. Şimdi yolun sonuna kadar oyun boyunca olduğu gibi hızlı olmak zorundayız. Eğer ağ kapsülünüz biter veya sağlığınızda bozulma olursa sağdan soldan ve ortadan belirli aralıklarla bonus pack ler geçiyor. Ayrıca yaratıkları öldürmeyi değil kısa yoldan aşağı atarak kurtulmayı tercih etmeniz sizin için hayırlı olacaktır.

Sewege Plant:

Gördüğünüz gibi Venom sözünü tutmadı ve Mary Jane e kavuşamadık. Yine pata küte dalıp yolun sonuna kadar gidin ve sola dönün. Önünüze çıkan üç ucubeyi de pataklayıp yukarıdaki delikten geçin. Hemen sağınızda bir kontrol kolu var. Kola doğru bir parça ağ atın. Sular kısa bir süreliğine çekilince aşağıdaki tünelden geçin. Yukarı tırmanın ve buradaki üç kontrol paneline de basın. Sular tekrar çekilecek ve bu sefer geri dönüp yeni açılan yerden geçeceksiniz. Az önce yaptıklarınızı şimdi yeni açılan bölgede tekrarlayın. Üç kolu da indirip geri dönün, yeni açılan yerden aşağı atlayın ve kontrol panelini aktif hale getirin.

Hidden Swithces:

Çok basit bir bölüm. Sadece kökleri kurumayan yaratıklarla uğraşmayın ve kontrol panellerini aktif hale getirin. Sağda ve solda sırayla yeşil olan kontrol panellerine sırayla basın. Ağ fırlatıp karşı tarafa hızlıca geçin ve bu işlemi tüm paneller aktif hale gelene kadar devam ettirin. Sular çekilince son düğme ile kapıyı da açın ve bölümü bitirin.

Tunnel Crawl:

Venom u kaçarken ve üstünüze yaratıkları salarken görüyorsunuz. Venom un kaçtığı tarafa gidip kırık mazgaldan yukarı yapışıp geçin ve hiç durmadan ilerleyin. Sular yükselirken siz ilk boşlukta olacaksınız. Şimdi suların tekrar alçalıp yükselmesini bekleyin ve sular tekrar alçalınca ilerlemeye başlayın. Tabii bunu yaparken ikinci yükseltide suya değmeyeceğiniz kadar ilerleyip geçin. Bu şekilde buradan kurtulun ve önünüze çıkan iki yaratığıda paralayıp kaynar sulardan uzak durup karşıya geçin. Kontrol paneline basınca altta da bir tane de alt tafafta ortaya çıkıyor. Ona da basıp açılan yerden geçin.

Venom's Puzzle:

Venom sırayla kapanan 4 kapının arkasına geçiyor ve sizden kapıları açan 4 farklı renkteki düğmeye sırasıyla basıp geçmenizi istiyor. Sıra ise şöyle; yeşil, sarı, kırmızı, mavi, sarı, yeşil. Kapı açılınca Venom yine kaçacak ve sizde onu takip edeceksiniz.

Lızard's Maze:

Bu tünellerde tepeye yapışıp karınız Mary Jane i bulmaya çalışacaksınız. İlk önce Venom a biraz ağ fırlatıp hemen önünüzdeki tünele atlayın. Daha sonra tost olmadan pres makinalarından geçin. Sağ taraftaki geçitleri istikrarlı bir şekilde kullanarak Lızard Man ile karşılaşın. Size karınızı bulacağınız yeri tarif edecek. Karınızı bulmak için tarif edilen yönleri takip edin ve Mary Jane i bulun.

Spidey VS. Venom Again:

Size karşı dürüst olacağım. Bu bölüm aşırı derecede kazık bir bölüm. Sadece Venom'la bile dövüşmek uğraştırıcıyken, bir de şimdi karşımıza hem Mary Jane i kurtarmak hem de Venom un kıçına tekmeyi basmak gibi kastırıcı bir bölüm çıkıyor. İlk önce şöyle bir rahatlayın. Venom yine aralıklarla çıkıp bu kez sizi dövmekten başka bir de Mary Jane in bağlı olduğu yerin altındaki suların yükselmesine yarayan kolları aktif hale getirip işinizi daha da zorlaştırıyor. İlk önce Spidey i devamlı kolların etrafında döndürün. Venom u gördüğünüz anda ondan önce kontrol kolunun önüne geçip olabildiğince vurkaç yapın. Bu şekilde uzun süre devam edeceksiniz. Ayrıca hakkınız azalınca panellerin üstündeki bonus up ları alabilirsiniz. Eğer her şeye rağmen bu bölümü uğraşıpta geçemezseniz ( son çare olarak ) menüde cheats bölümüne şunu yazın. ADMNTIUM. Bu Spider Man i ölümsüz yapacak ve kısa sürede bölümü geçmenize yardımcı olacak. Yalnız unutmayın ki eğer hile kullanırsanız oyunun zevki büyük ölçüde kaçacaktır. Eğer uzunca bir süre denedikten sonra geçemezseniz bence o zaman hile kullanmanız size daha fazla zevk verecektir.Kolay gelsin.

Symbiots Infest Bugle:

Symbiot lar hakkında bilmeniz gereken şey, oldukça dayanıklı oldukları ve tavana yapışıp beklenmedik bir anda tepenize inmeleri. Tavana yapıştıklarında atlamalarına yakın yere damla halinde parçalarını döküyorlar. Aşağı düştükleri anda onlara karşı yalnızca yumruk kullanın. Spidey yumruklarını tekmelere oranla daha hızlı kullanıyor ve symbiot lara vurma şansı vermiyor.

Şimdi oyuna başladığınız yerde arkanıza dönün ve oradaki kontrol tuşuna bir parça ağ atın. Bir elemanı kapalı kaldığı yerden kurtaracaksınız. Daha sonra odadan çıkınca '' FILE ROOM B '' yazan yerde yukarıdan bir mazgal düşmüş. Symbiot u haklayın ve orada boşluktan yukarı çıkın. Burada bir power up ve çizgi roman kapağı bulacaksınız. Daha sonra geldiğiniz yerden ilerleyin ve symbiot ları haklayıp ''AC ACCES PANEL'' yazan yerden yine yukarı tırmanın. Bu şekilde kapana kısılmış bir eleman ve symbiot bulacaksınız. Symbiot u haklayıp power up ı alın aşağı atlayıp kontrol düğmesine basıp öbür elemanı da kurtarın. Asansörü bulana kadar devam edin ve buluncada yanındaki kontrol düğmesine basıp açılan kapıdan aşağı atlayın.

Elevator Descent:

Sizi biraz uğraştırabilecek bir bölüm. Asansörle aşağıya inmeye başlarken aynı zamanda symbiotlarla da uğraşmanız gerekiyor. Gene hızlı olmak için sadece yumruklarınızı kullanın ve asıl amacınız onları asansörden aşağı

atmak olsun. Asansör arada sırada duruyor. İlk sefer durduğunda duvarda iki tane kapı açılıyor. İkisinede girin, bonusları alın ve symbioitları pataklayın. Bu iki kapının içindeki düğmelere basınca asansör tekrar hareketlenecek. Daha sonra asansör durduğunda tekrar çalıştırmaya yarayan düğmeleri bulup nişan alın ve asansörü çalıştırın. En son olarak da açılan kapıdan geçin. Stop The Presess:

Çok kolay bir bölüm. Baskı deposunda symbiot üreten makineler var. Herbir makinenin yanında bulunan ikişer adet torbacığı yumruklarınızla parçalayın. Torbacıklar parçalanınca makinede imha oluyor. Dört makineyi de parçalayınca son odaya gidip aralık bulunan mazgaldan aşağı atlayın.

Bugles's Basement:

En fazla beş dakika içinde geçebileceğiniz bir bölüm daha. İlk önce önünüze çıkan elemanı haklayın. Sonra ilk soldaki kapının parçalanmasını bekleyip sıcak buhara değmeden içeri girin. İçerideki symbioit üretme makinasını yok edip yolun sonundaki sağdan geçin. Yeni koridorunda en sonunda sağ tarafta bir boşluk daha var. Oradaki symbiot i haklayıp yukarı tırmanın. Burada ki symbioitin arkasındaki kolu indirip bu koridorun ortasındaki symbioit makinasını da yok edip bu koridorun sonuna gidin. Daha sonra araya bir demo girecek ve size tıpatıp benzeyen bir elemanı takip edeceksiniz.

Spidey vs. Mysterio:

Mysterio' nun boyutları sakın gözünüzü korkutmasın. Birazcık sabırla kolaylıkla alt edilebilecek bir karakter. Mysterio' nun zayıf noktası dizlerinde gördüğünüz tarzdaki güç barları. Bunları nişan alma tuşuyla birlikte tek tek vurun ve hepsini yok edip mysterio nun hakkından gelin.

Waterfront Warehouse:

Burada da yok etmeniz gerekli olan beş adet symbiot machine var. İlk önce önünüzde duranı ve daha sonra havalandırmalardaki okları izleyerek diğerlerini patlatın. Eğer havalandırma delikleri görüş açınızda değilse hedef alma tuşu geçmeniz gereken bu yerleri kolaylıkla görebilirsiniz. En sonunda beş symbiot machine in hepsini yok edince dipteki dev vantilatörlere değmeden duvarlara yapışıp aşağıdaki kapılardan geçip bir sonraki bölüme geçin.

Underwater Trench:

Size karşı olabildiğince dürüst olacağım. Bu bölüm oldukça zor. Burada size puzzle çözümleri falan veremem. Eğer bu bölümü geçeceksiniz kendi yeteneğinizle geçeceksiniz. Verebileceğim tek ufak ipucu var o da her bir kapı açıldığında mekaniklerin arkasına bakmanız. Her yere bakın ve bonus packleri bulun. Bonus pack e ihtiyacınız olmasa bile bazı yerlerde konsol tuşları var onlara basmanız gerekiyor. İyi şanslar.

Stop the Fog:

Hemen security control room a girin ve Black Cat i bulup ondan bilgi alın. Black Cat in hemen yanındaki konsol tuşuna basın ve sırayla A, B,C odalarına girip oradaki butonları harekete geçirin. Bu arada symbiotlarla uğraşmayı denemeyin bile çünkü devamlı üretim aşamasındalar. Ağınızı kullanıp onlardan uzak bir şekilde işinizi görün. Bir sonraki bölüme geçin.

Spidey vs. Doc Ock:

Doctor Ock u durdurmak için sırayla çıkan ve üzerinde '' ON '' güç jenaretörlerini web ball atarak kısa süreli olarak etkisiz hale getirmeniz gerekli. Dört jeneratörüde etkisiz hale getirince kısa bir süre için Doctor Ock un etrafındaki güç kalkanı kalkacak ve bu süre içinde onu pataklayabileceksiniz. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayın ve güç kalkanı kalkar kalkmaz Doctor u sıkıca pataklayın.

Spidey vs. Carnage:

Carnage ı yok etmek için Spidey nin ne yumrukları ne de ağı etkisiz. Bunlar ona zarar veremiyor. Onu yok etmek için manyetik dalganın bulunduğu bölüme yumruklayarak itmeniz gerekiyor. Bunuda ona bir kaç tekrarlayınca symbiot kıyafeti carnage ı terk edecek fakaat...

Spidey vs Monster-Ock:

Oyunun bana kalırsa en adrenalin yüklü bölümü. Gerçektende Spider Man yakışacak tarzda çok sıkı bir aksiyona giriyoruz bu bölümde. Symbiot ler kendilerine bu kez Doc Ock u seçmişler. Doc Ock la kesinlikle temasta bulunmayacaksınız. Tek yapabileceğiniz şey ondan kaçmak. Laboratuvar infilak etmeden önce buradan çıkmanızda yapmanız gereken ayrı bir olay. Burada size yine yalnızca el göz koordinasyonunuz yardımcı olabilir. Kelimeler cidden kifayetsiz kolay gelsin.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7057
favori
like
share